Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korea Północna powstaje z kolan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Mehitabel.
  • Postów: 758
  • Tematów: 45
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozszerzają się masowe protesty w Korei Północnej,w wielu miastach demonstranci ścierają się z siłami bezpieczeństwa;
według skąpych doniesień po stronie ludności stają nawet żołnierze:

Scent of freedom in North Korea

"The riots are expanding even into North Korea. Hundreds of protesters have collided with the authorities," said South Korea's largest-selling Chosun Ilbo newspaper on Thursday, as top news on its website. Now finally, the global cascade of "Jasmine revolutions" in the Middle East and North Africa appears to have entered North Korea.

One of the circles is the town of Sinuiju on the border with China. "Hundreds of people clashed with security forces ... The military
was deployed to quell the demonstration, leaving some protesters wounded," said Chosun. While the protest was sparked by a crackdown in a market, it was "an eruption of long pent-up discontent", it said.

In a most telling sign of the breakup of social control, Chosun said even solders, hungry for food, were joining the protests.



Zapewne nie będzie zbyt wielu doniesień prasowych z komunistycznej Północy,ale to naprawdę zaskakujace jak rewolucyjna fala dociera do miejsc do tej pory trzymanych za mordę bez mozliwości ruchu.
  • 1

#2

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeszcze tam rewolujcji brakuje..
  • 0

#3

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czytałem gdzieś kiedyś, że rewolucje nie wybuchają ot tak. Jedna z teorii mówiła, że wpływ na usposobienie ludzi obiekty w kosmosie takie jak: planety, asteroidy, księżyce, słońce. Jeśli zajdzie jakaś istotna zmiana tam- w kosmosie my też to odczuwamy. Jednym z najważniejszych to e-syndrom (electromagnetical syndrome). Wpływa on na nas, gdy słońce zaczyna wariować. Jest to nawet potwierdzone przykładami: po wybuchach na słońcu zwiększa się ilość wypadków samochodowych i lotniczych, a nawet ilości zawałów! Własnie dlatego myślę, że jeśli coś ma się roz****, to poczuje to cały świat, ponieważ my wszyscy jesteśmy ludźmi i jesteśmy związani.
  • -1

#4

ICM600.
  • Postów: 184
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytałem gdzieś kiedyś(...)


Mógłbyś podać jakieś linki do danych statystycznych, np policyjnych, by to twierdzenie udowodnić? Jak dla mnie brzmi to trochę jak horoskopy z gazet:)
  • 0

#5

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No jasne :)

http://www.scribd.co...NETIC-ACTIVITY-
  • 0

#6 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiosna Ludów dotarłaby do Korei? Zbyt pięknie to brzmi bo tam przecież nie ma komórek, internetu. Ale kto wie. Miłym zaskoczeniem byłoby obalenie lewaków przy władzy.
  • 0

#7

ArAb.
  • Postów: 44
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy nie wydaje wam się że za tymi wszystkimi rewolucjami stoi jakaś organizacja albo kraj(USA)? To nie możliwe by ludzie z Korei Północnej dowiedzieli się o tym co się stało w innych krajach a co dopiero zorganizowali się. Robi się coraz ciekawiej.... kiedy nadejdzie czas na Białoruś i Iran? :)
  • 1

#8

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy nie wydaje wam się że za tymi wszystkimi rewolucjami stoi jakaś organizacja albo kraj(USA)? To nie możliwe by ludzie z Korei Północnej dowiedzieli się o tym co się stało w innych krajach a co dopiero zorganizowali się.

Niekoniecznie USA. Równie dobrze może za tym stać północnokoreańska opozycja. W zależności od tego jak daleko sięga w strukturach władzy, może stanowić realne zagrożenie dla aktualnych rządów. Trzeba wiedzieć, że w państwach komunistycznych zazwyczaj rządzi klika skupiona wokół jednej lub kilku osób i która w wyścigu o władzę musi pokonać inne grupy mające swoje wizje komunizmu. Tak samo jak w ZSRR Stalin załatwił zwolenników Trockiego i innych, Chruszczow Berię, Breżniew Chruszczowa, a Breżniewa Andropow, itd... Podobnie w przypadku Korei Pn. klikę Kim Dzong Ila może chcieć obalić inna grupa. Na najwyższych szczeblach władzy w państwach komunistycznych nie ma jedności i zgody. To ciągła walka o wpływy, spiski i intrygi. Tylko z pozoru wydaje się, że komuniści zawsze dążą do jednego celu tą samą drogą.

Użytkownik Paweł edytował ten post 24.02.2011 - 23:41

  • 0



#9

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Świat oszalał i tyle wam powiem.Dzisiaj czytałem że Berlusconi obawia się ataku Libii, choć jest to pewnie zwykła próba odbudowania wizerunku (niby martwi się o swoje Włochy).Ciekaw jestem gdzie to nas zaprowadzi, obawiam się że te rewolucje to rzeczywiście sprawka USA, a to oznacza że wkrótce możemy spodziewać się Hegemoni tego państwa.
  • 0



#10

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dżizas... Kadafi ma większe problemy niż planowanie ataku na Włochy... heh
  • 0

#11

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzisiaj czytałem że Berlusconi obawia się ataku Libii


O tym nie słyszałem, natomiast czytałem, że Włochy obawiają się możliwej ogromnej fali uchodźców z Libii. Co do Korei Północnej - informacji jest bardzo mało, ale podejrzewam, że te protesty są zbyt słabe aby coś zmienić.

One of the circles is the town of Sinuiju on the border with China.


Natomiast Tu znalazłem:

Niektórzy słyszeli o arabskich protestach i obalonych dyktatorach z... chińskiej TV.


Fakt, w miejscowościach przygranicznych można czasem odbierać telewizję sąsiedniego kraju. Przy granicy mieszkańcy KRLD mogli zatem słyszeć o wydarzeniach w krajach arabskich, ale ludność pozostałych terytoriów zapewne dalej nic o tym nie wie i nie podejmie żadnych działań. Przypuszczam, że reżim szybko stłumi zamieszki i do żadnego przewrotu nie dojdzie. Niestety.
  • 0

#12

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiadomo ile prawdy w tym doniesieniu, ale jeśli tak to za rewolucją nie stoją USA, tylko Chiny. Nic się nie dzieje w tym regionie bez przyzwolenia Chin. Korea jako państwo atomowe jest problemem nie tylko dla USA i Korei Pd. Poza tym odkąd poziom życia w Chinach zaczął się poprawiać to zmagały się one z coraz większą falą zdesperowanych emigrantów. Ostatnio odbywały się jakieś rozmowy trójstronne - USA, Chiny, Korea Pd i myślę, że tam ustalono, że czas dynastii Kimów dobiegł końca. Reżim przestał być wygodny dla którejkolwiek ze stron.
  • 1

#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Templariusz@ Wydaję mi się że mieliśmy do czynienia z hegemonią USA przez ostatnie 20 lat. Osobiście uważam że świat znormalniał. Czyli ma odwagę przeciwstawić się małej grupce ludzi którzy z powodu swoich chorych ambicji rujnują życie milionom.
  • 0



#14

slawek13.
  • Postów: 140
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież Kim Dzong il tak łatwo się nie podda .
Będą ofiary.
  • 0

#15

Pisaq.
  • Postów: 283
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ba. Ale nie można zaniechać mówienia "nie" ze strachu przed ofiarami. Jestem ciekaw na kim i kiedy to się zakończy.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych