Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szykujmy się do wojny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
447 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracając do wojny, chyba nie wierzycie w takie wkręty od Baby Vangi z tym 10 listopada . Nic z tego nie będzie , a szkoda , osobiście chciałbym żeby była wojna - rozwiązało by to kilka moich problemów ( żyję w biedzie ).
Świat jest zbyt zje...y że by go naprawić w normalny sposób . Szkoda , pewnie znowu się rozczaruję i nic się nie wydaży public/style_emoticons/default/cry1.gif
Mam dość pracy za 800 zł

Pożyjemy, zobaczymy. Czas weryfikuje wszystkie "wkręty". Niby...

btw. jak masz dość pracy za pół darmo, to ją zmień.
  • 0

#47

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć to mój pierwszy post . Długo już śledziłem te forum i czytając ten temat po prostu nie mogłem już dłużej czekać i postanowiłem się zarejestrować.
Wracając do wojny, chyba nie wierzycie w takie wkręty od Baby Vangi z tym 10 listopada . Nic z tego nie będzie , a szkoda , osobiście chciałbym żeby była wojna - rozwiązało by to kilka moich problemów ( żyję w biedzie ).
Świat jest zbyt zje...y że by go naprawić w normalny sposób . Szkoda , pewnie znowu się rozczaruję i nic się nie wydaży ;(
Mam dość pracy za 800 zł
Życzę wszystkim korystnych zmian na wypadek ewentualnych działań wojennych .


Nie udzielam się na forum od stu lat, ale Twojej wypowiedzi nie mogę przemilczeć. Czy naprawdę wierzysz, że wojna może odmienić Twoje życie na lepsze? Czy zamiast pewnych 800zł miesięcznie wolisz nocne ucieczki, śmierć bliskich, cierpienia ludzi z Twojego najbliższego otoczenia? Miej na uwadze fakt, że wojna w obecnych czasach na terenach PL prawdopodobnie będzie wyglądała nieco inaczej niż za czasów drugiej wojny św. Jeżeli będą ataki atomowe? Zatrucia chemiczne? Skażenia wody itp? Na Twoich oczach będą umierać ludzie, czy będziesz miał w oczach nadzieję, że będzie lepiej w imię ich śmierci? Czy matce, bratu, przyjacielowi, koledze w ich ostatnich chwilach powiesz: sorry, umierasz bym mógł żyć godniej? Proszę, nie chciej tego. Wyjedź na wieś, uprawiaj pole, zamieszkaj w lesie poza systemem, wyjedź za granicę choćby na zmywak czy do fabryki, lub graj w Krk na rynku jako wolny artysta, tylko do jasnej cholery nie pragnij wojny! Świat DA się naprawić w normalny sposób. Tylko trzeba zacząć od siebie. Pozdrawiam Cię bardzo pozytywnie i szczęścia życzę, bo pragnienie wojny musi się wiązać z cierpieniem.


A wracając do tematu, cały czas się boję wojny. Żle się dzieje i praktycznie każdy to widzi. Historia lubi zataczać koło.
  • 3

#48

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Wracając do wojny, chyba nie wierzycie w takie wkręty od Baby Vangi z tym 10 listopada . Nic z tego nie będzie , a szkoda , osobiście chciałbym żeby była wojna - rozwiązało by to kilka moich problemów ( żyję w biedzie ).
Świat jest zbyt zje...y że by go naprawić w normalny sposób . Szkoda , pewnie znowu się rozczaruję i nic się nie wydaży public/style_emoticons/default/cry1.gif
Mam dość pracy za 800 zł

Pożyjemy, zobaczymy. Czas weryfikuje wszystkie "wkręty". Niby...

btw. jak masz dość pracy za pół darmo, to ją zmień.


Na jaką za 850zł ? Naprawdę chciałbym ,ale nie ma żadnych perspektyw.
  • 0

#49 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

btw. jak masz dość pracy za pół darmo, to ją zmień.

No naprawdę genialna rada! Nominacja na Nobla pewna. Widzisz Sly, jak bardzo przydaje się to forum? Takich bezcennych rad nigdzie nie dostaniesz...


Czy naprawdę wierzysz, że wojna może odmienić Twoje życie na lepsze? Czy zamiast pewnych 800zł miesięcznie wolisz nocne ucieczki, śmierć bliskich, cierpienia ludzi z Twojego najbliższego otoczenia?

Przecież widać z jego postu rozpacz i beznadziejność - jakakolwiek zmiana daje mu nadzieję, niech już będzie wojna nawet... I ja się temu nie dziwię - wielka jest skala beznadziei, brak pracy, poniżające zarobki, ludzie wsiadający do przepełnionego busa w nadziei zarobienia kilku złotych, brak jakichkolwiek perspektyw nie tylko dla niewykształconych - wszystko to, i jeszcze sporo więcej, może prowadzić do takich właśnie postaw.
  • 0

#50

nexus6.
  • Postów: 1234
  • Tematów: 14
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja Sly'a tak trochę rozumiem, chociaż nie wierzę w te 800zł. To jest poniżej wyczesanej płacy minimalnej. A zresztą przy 800 zł to jest bogaty. Zarabia tak naprawdę 8000 zł, tylko 90% oddaje państwu w podatkach (40% ZUS, 25% VAT, akcyzy, cła, czynsze itd), nie licząc przypadającego na niego długu publicznego z którym to może się okazać, że oddaje państwu ponad 100% (unikalność aktualnego systemu monetarnego :P). Przy takim wyzysku ludziom różne myśli do głowy przychodzą, zwłaszcza jak ktoś nie potrafi zidentyfikować wroga.
  • 0

#51

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na jaką za 850zł ? Naprawdę chciałbym ,ale nie ma żadnych perspektyw.

Nie ma co, cenisz się. Żeby dobrą pracę znaleźć, czasami trzeba wyjść z domu i jej poszukać. A jak nie chcesz szukać i działać, to już Twój problem.
Po co więc chcesz wojny, skoro boisz się z domu wyjść

No naprawdę genialna rada! Nominacja na Nobla pewna. Widzisz Sly, jak bardzo przydaje się to forum? Takich bezcennych rad nigdzie nie dostaniesz...

Bo jest. Wielokrotnie przeze mnie sprawdzona. Ludzie, którzy coś w życiu osiągają nie zastanawiają się jak coś zrobić i czy to jest możliwe. Oni to robią po prostu.
Jeśli pojęcie zrobienia czegoś, nawet niemożliwego, ot tak po prostu przekracza Twoje możliwości, to jeszcze wiele ciekawych odkryć przed Tobą.
Zacząłem ten offtop, to go niniejszym kończę.

Użytkownik Ill edytował ten post 30.10.2010 - 22:52

  • 0

#52

DziewczynkaBezZapalek.
  • Postów: 42
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

[/quote]
Przecież widać z jego postu rozpacz i beznadziejność - jakakolwiek zmiana daje mu nadzieję, niech już będzie wojna nawet... I ja się temu nie dziwię - wielka jest skala beznadziei, brak pracy, poniżające zarobki, ludzie wsiadający do przepełnionego busa w nadziei zarobienia kilku złotych, brak jakichkolwiek perspektyw nie tylko dla niewykształconych - wszystko to, i jeszcze sporo więcej, może prowadzić do takich właśnie postaw.
[/quote]

Wielka jest, zgadzam się z Tobą. Jednak wizja śmierci w cierpieniach w następstwie wojny przeraża mnie jeszcze bardziej. Bo dopóki jest spokój na naszym kontynencie mamy możliwość walki, decyzji, wyjazdu, krzyku w mediach, wypowiedzi na forum. Od wieków widać że wojny przynoszą cierpienie i zło. W kraju jest mało miejsc pracy, ale te 800zł pozwala przeżyć choćby o suchym chlebie (tak, zdaję sobie sprawę, że to nieludzie warunki, uwierzcie mi że wiem, czym jest skrajna bieda). Ale MOŻNA PRZEŻYĆ. W czasach wojen ludzie zabijali się o garść kaszy, nie mówiąc już o pracy. I marzyli o równowartości 800 zł.

Nie przejmuj się Sly, wielu z nas pracuje za bezcen, też jesteśmy wykorzystywani. Najważniejsze, żeby to dobrze wykorzystać, bo naprawdę da się znaleźć pozytywy! Nie daj się człowieku!

Użytkownik DziewczynkaBezZapalek edytował ten post 30.10.2010 - 22:59

  • 0

#53

12rider12.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Szkoda ze nie ma alternatywnego systemu , ze jak tutaj nie idzie to mozna sobie przeskoczyc na cos innego ... to taka mala analogia do napedow hybrydowych , w jednym pojezdzie 2 silniki elektryczny i spalinowy , jak spalinowy siadzie to mozemy dojechac do stacji benzynowej na elektrycznym.

A w gospodarce tak nie ma , nie ma zadnej alternatywy , wszyscy do jednego kierata , gdzie sa rozni ludzie rozne regiony ,rozne realia.

Faktycznie ten kapitalizm w dluzszej perepektywie musi czekac kolaps jezeli nie bedzie wspierany przez jakis inny system.


Jezeli np teraz dlug publiczny USA przekracza PKB calego swiata , to chyba faktycznie cos tu jest nie halo.
  • -2

#54

Sly.
  • Postów: 101
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Na jaką za 850zł ? Naprawdę chciałbym ,ale nie ma żadnych perspektyw.

Nie ma co, cenisz się. Żeby dobrą pracę znaleźć, czasami trzeba wyjść z domu i jej poszukać. A jak nie chcesz szukać i działać, to już Twój problem.
Po co więc chcesz wojny, skoro boisz się z domu wyjść

No naprawdę genialna rada! Nominacja na Nobla pewna. Widzisz Sly, jak bardzo przydaje się to forum? Takich bezcennych rad nigdzie nie dostaniesz...

Bo jest. Wielokrotnie przeze mnie sprawdzona. Ludzie, którzy coś w życiu osiągają nie zastanawiają się jak coś zrobić i czy to jest możliwe. Oni to robią po prostu.
Jeśli pojęcie zrobienia czegoś, nawet niemożliwego, ot tak po prostu przekracza Twoje możliwości, to jeszcze wiele ciekawych odkryć przed Tobą.
Zacząłem ten offtop, to go niniejszym kończę.



Uwierz mi szukam pracy codziennie ..... i wielkie nic. Może zajmę się prostytucją ? W normalny sposób pracując nie można żyć godnie.
Nie napisałem że się boję wyjść z domu.
Wiesz ja nie jestem typem człowieka który "liże dupę swojemu przełożonemu albo robi mu "laskę" albo jedno i drugie. Więc nie pisz mi o ludziach któży coś osiągneli - dzięki czemu ? NO COMMENT
  • 0

#55

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro szukasz jej codziennie i nic, to czemu inni potrafią ją znaleźć? Tu problem leży w Tobie, nie w systemie. Kapitalizm jest jak matka natura, dla niektórych okrutny dla innych łaskawy. Ale to nie jest jego wina, to czy przetrwasz czy zostaniesz pokonany zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nikt nie zarzuca Naturze, że lew zabiję setną zebrę. Tak samo nikt nie powinien winić kapitalizmu, że komuś nie udało się wybić. W chwili gdy człowiek zrozumie, że to w nim leży problem może to zmienić. Mieć odwagę, nie chować się pod zasłoną beznadziei i marazmu.

Z tego co mówisz kapitalizm Tobą pogardza. Jednak jedynym powodem takiego stanu jest Twoja postawa.

Nawet nie masz pojęcia jak prosto można zarobić pieniądze, na ile sposobów i jak szybko. Otworzenie firmy w dzisiejszych czasach, z dofinansowaniem z Urzędu Pracy (18 tyś), jest banalne(nawet bez tego człowiek może sobie poradzić). Tylko trzeba przestać chować głowę w piasek. Kurier dostarczy Twoje wyroby gdziekolwiek, internet przekaże usługi w każdy zakątek. Nie trzeba się nawet ruszać z domu.

Jeśli tego nie zrozumiesz, to żyj do końca swoich dni za te 800 zł i nie będzie mi Cię żal. Z resztą czemu miałbym czuć jakiś sentyment, parę postów wyżej w zasadzie życzyłeś mi (i wielu innym) śmierci. ;)

Faktycznie ten kapitalizm w dluzszej perepektywie musi czekac kolaps jezeli nie bedzie wspierany przez jakis inny system.


Fajnie że dzielisz się przemyśleniami, ale najpierw wybadaj co to jest ten zły kapitalizm. Nie ma nic wspólnego z zaciąganiem kredytów przez państwo. To zjawisko możemy nazwać neoliberalizmem, czyli szkołą ekonomiczną która kapitalizm "wspiera" dziurą budżetową. On sobie potrafi poradzić bez tego.


Mam takie przeczucie, że opowiadasz bajki. Wielu ludzi żyje w nędzy, ale Ty mi na takiego nie wyglądasz. Jaki jest cel tych fantazmów?


Pewnie troll z rodziny "przytul mnie".

edycja AlienGrey
Usunąłem ok 25 postów.
Proszę pisać na temat.

  • 0



#56

Jurigag.
  • Postów: 74
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do tych skafandrów to nie była irionia chociaż mogła tak zabrzmieć :P Bardziej mówiąc nanoskafander miałem na myśli egzoszkielet.
  • 0

#57

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niemcy juz sie chyba szykuja.

http://www.sfora.pl/...Boja-sie-a25748
  • 0

#58

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszelki otwarty konflikt między krajami NATO i resztą świata jest irracjonalny. Swoisty Pax Americana, zapewnia nam spokój w skali globalnej kosztem małych wojenek to tu, to tam.


niestety nasz rząd chyba też tak myśli a to nieprawda - w razie czego nikt z nato nie kiwnie palcem - no może wystosują jakieś noty dyplomatyczne bo to niewiele kosztuje a poza tym będzie jak w 39 r. z Anglią i Francją
  • 0

#59

UBIO delikatet NFF 997.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Atomowa wojna będzie finalna. Tylko kiedy to zależy kto przyciski wciśnie.
  • 0

#60

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie kończę tłumaczenie artykułu z serii "50 rzeczy, o których nie powinieneś wiedzieć", gdzie można przeczytać, jak łatwo można wywołać konflikt atomowy. Mało kto wie, że w styczniu 1995 kilka minut dzieliło nas od wystrzelenia całego rosyjskiego arsenału (2000 rakiet) w kierunku Ameryki. Dlaczego? Przez głupotę.
Co chcę przez to powiedzieć? III WŚ nie musi być poprzedzona wielkimi prowokacjami, starciami pomiędzy armiami poszczególnych państw. Wystarczy jeden incydent. A swoją drogą zachęcam do przeczytania tłumaczenia, które pojawi się na forum dzisiaj w okolicach północy. ;)

A co do artykułu ze Sfory. Zapoznajcie się z rozmową dwóch internautów.

2012 niech ludzie powiedza w koncu prawde , wiadomo nikt ni jest pewny na 100% ale na 90% prawie wszyscy naukowcy , dlatego w stanach od 2 lat sa budowane specjalne statki za ok 50 mln. jeden , ciekawe po co.

Co ty za bzdury pleciesz :D Mit roku "2012" pojawił się w okolicach 1990-2000r. za sprawą wykładów i książek Patricka Geryla. Jeden człowiek wypromował taką bzdurę, a zarobił miliardy na książkach. A co do tematu - nic nowego. Niemcy co 5-6 lat modernizują bunkry - pomysłowy naród. My też takie mamy - choćby pod dworcem głównym w Szczecinie.


Więc raczej modernizacja schronów nie jest żadnych hitem, po prostu serwis należący do portalu najbardziej brukowego z wszystkich dostępnych w Polsce szuka taniej sensacji. Jestem pewien, że w poniedziałkowym Fakcie lub Super Expresie pojawi się nagłówek w stylu "Niemcy przygotowują się do wojny z Polską". W moim odczuciu nie należy przywiązywać większej uwagi do takich rewelacji. Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie. ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych