Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szykujmy się do wojny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
447 odpowiedzi w tym temacie

#16

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na razie sytuacja międzynarodowa pozwala nam utrzymywać zabawną ilość żołnierzy. Lepiej inwestować w sprzęt, niż dać przejeść pieniądze kiepsko uzbrojonym rekrutom.

Ameryka zapowiedziała wycofanie wojska z Niemiec. Niemcy zmniejszają Bundeswerę. Tarczy w Polsce nie będzie. Nawet, bez trzeciej światowej, nasza sytuacja jest nie ciekawa. Jeszcze nie jest źle. Jednak, za 5-10 lat nasze bezpieczeństwo pryśnie jak bańka mydlana. W naszym regionie będą musiały zajść jakieś zmiany. W kierunku sojuszu z UE albo Rosją albo Ameryką.
  • 0

#17

Alexi Arduscoini.
  • Postów: 717
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę przejawiać tu jakichkolwiek objaw rasizmu ale napiszę to pod względem rzucenia pryzmatu na zło które sieją wokół Talibowie razem z tą swoją sztuczną religią zasianą dawno dawno temu przez jakiegoś sprytnego kupca. Jakbym mogła to unicestwiła/spacyfikowała bym cały ten "brudny" odłam. Ileż można się buntować ?! oni nie zdają sobie sprawy chyba z tego co robią są konkretnie zaślepieni, powiedzcie mi w jaką skrajność wpaść trzeba aby własnemu dziecku zakładać ładunki wybuchowe i robić z niego kamikaze ?! wiadomo że jakby się przyczepić to znajdzie się okruszek winy innych państw, ale 99.9% to właśnie oni prowokują...
  • 0

#18

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Talibowie wyznają Islam prawda ? z tego co wiem, to Islam nie nawołuje do wojny i zabijania (jak się mylę to poprawcie). Tylko oni sobie tak to interpretują, bo mają ### zamiast mózgów.

edycja AlienGrey
Dołączona grafika
  • 0

#19

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapominacie o jednym... Na co komu armia Abramsów, F523534 i innych badziew, jak nawet nie będą w stanie tego obsługiwać? Wystarczy, że jakiś kraj zestrzeli im satelity to nawet Talib z zaostrzonym kijem pokona oddział piechoty zmechanizowanej... U nich niemal wszystko opiera się na satelitach. Komunikacja, celowanie, zwiadywanie, planowanie, strategia, taktyka... Dosłownie wszystko!
  • -2

#20

Bierdol.
  • Postów: 385
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Talibowie wyznają Islam prawda ? z tego co wiem, to Islam nie nawołuje do wojny i zabijania (jak się mylę to poprawcie). Tylko oni sobie tak to interpretują, bo mają gówno zamiast mózgów.


Poprawiamy, z tym, że wszelkie "święte księgi" zostały tak sprytnie na przestrzeni wieków zredagowane, że zawierają równocześnie słowa poparcia jak i zaprzeczenia wszelkich możliwych tez. Sprytni użytkownicy tych ksiąg mogą nawzajem licytować się do końca świata cytatami ;)
Wymyśl dowolne twierdzenie i w Biblii, Koranie czy Talmudzie znajdziesz (czasem wymaga to trochę twórczej interpretacji) odpowiednie cytaty za i przeciw.
Na ile w takim razie można opierać się na tych księgach ? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Niemniej odradzam kategorycznych twierdzeń w postaci- "Biblia/Koran/Tora/itp mówi, że..". Zawsze znajdzie się ktoś kto zaprzeczy temu i poda stosowny, inny cytat.
  • 0

#21

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie chcę przejawiać tu jakichkolwiek objaw rasizmu ale napiszę to pod względem rzucenia pryzmatu na zło które sieją wokół Talibowie razem z tą swoją sztuczną religią zasianą dawno dawno temu przez jakiegoś sprytnego kupca.

Ten sprytny kupiec ustalił kiedyś prawa antylichwiarskie, zgodne zresztą z Biblią. Do dziś przeciętny Muzułmanin płaci rocznie 2,5 % podatku dochodowego oraz ma zagwarantowane bezodsetkowe pożyczki bankowe ponieważ religia nie zezwala na lichwę. Reasumując, natychmiast trzeba wprowadzić demokrację w krajach muzułmańskich....niedopuszczalny jest fakt że lichwiarze nie zarobią nic na prawie półtora miliarda populacji wyznającej Islam. Co do Talibów....Ups....zakazali pod karą śmierci produkcji ziela które pod okupacją USA i SOJUSZU wzrosło ponad 30-sto krotnie.
Skromnie dodam ze religia chrześcijańska również zabrania lichwy....Dołączona grafika
  • 0



#22 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano

(...)
Na ile w takim razie można opierać się na tych księgach ? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Niemniej odradzam kategorycznych twierdzeń w postaci- "Biblia/Koran/Tora/itp mówi, że..". Zawsze znajdzie się ktoś kto zaprzeczy temu i poda stosowny, inny cytat.

Zgadzam się w zupełności, ale chcę coś dodać.

Niemieccy żołnierze mieli na pasach wyryte "Got mit Uns", talibowie mają na zielonych opaskach "Allach jest wielki", Rosjanie w czasie wojny ginęli, ale też i mordowali "Za Stalina", w Polsce za krzyż (gdzieby nie stanął) dadzą się pokroić w pasy...

Nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć skutki zderzenia się różnych religii w tak zatłoczonym świecie. Kiedyś chrześcijanie wyrzynali Arabów czy Indian pod hasłem krzyża, utrzymywali supremację przez wieki - dziś siły się jakby wyrównały, nikt nie chce padać na kolana, na pewno nie wróży to pokoju na Ziemi...

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 29.10.2010 - 13:09

  • 1

#23

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zapominacie o jednym... Na co komu armia Abramsów, F523534 i innych badziew, jak nawet nie będą w stanie tego obsługiwać? Wystarczy, że jakiś kraj zestrzeli im satelity to nawet Talib z zaostrzonym kijem pokona oddział piechoty zmechanizowanej... U nich niemal wszystko opiera się na satelitach. Komunikacja, celowanie, zwiadywanie, planowanie, strategia, taktyka... Dosłownie wszystko!

Zapominasz o drugim...Piszesz bzdury.Bzdurą jest to co napisałeś...Dosłownie wszystko!
  • 2

#24

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj jeden dowód że jest to przepowiednia Nostradamusa, bo bajki pisać to ja też umiem.

Przyznam, że tekst przepowiedni wziąłem z jednego z tematów w tym dziale. Ze względu, że tam jego autentyczności nikt nie podważał, to śmiem twierdzić, że rzeczywiście pochodzi on z Almanachu Nostradamusa.

Wiesz może kto wymyślił Francuskie nazwy Lipca i Sierpnia?Mogło by to jakoś naprowadzić na trop:P

Niedoskonały ma rację, ale nie do końca. W gruncie rzeczy, rok dawniej wyglądał inaczej, jednak po wprowadzeniu kalendarza juliańskiego w 46 r.p.n.e na terenie całego Cesarstwa Rzymskiego rok został podzielony na 12 miesięcy, zatem za życia Nostradamusa w XVI wieku we Francji istniały już lipiec i sierpień. Oczywiście nie jestem nieomylny i Niedoskonały może mieć rację, jednak nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w znanych mi źródłach.

Lipiec we francuskim "juillet" pochodzi od Juliusza Cezara, bo to na jego cześć tak nazwano ten miesiąc w łacinie. Natomiast sierpień - czyli "aout" (z tym daszkiem nad u) to hołd Oktawianowi Augustowi, który akurat po wyżej wymienionym Juliuszu przejął władzę w Rzymie; stąd zresztą w wielu językach sierpień to "august".

To potwierdza tylko naszą teorię o tym, że za życia Nostradamusa, owe miesiące już były znane.

wiadomo że jakby się przyczepić to znajdzie się okruszek winy innych państw, ale 99.9% to właśnie oni prowokują...

Ach, nie. Część osób zapewne przyzna Ci rację, jednak w każdym społeczeństwie spotykamy fanatyków, także u nas. To, że w naszym środowisku śmierć za religię jest co najmniej dziwna, to dla Muzułmanów przejawem fanatyzmu może się wydać cokolwiek innego, co u nas w Europie jest na porządku dziennym. Prawda zależy od punktu siedze... widzenia. ;)

Swoją drogą, nie spodziewałem się takiego ciepłego przyjęcia tekstu przez forumowiczów. Cieszy mnie to.
  • 0



#25

urielix.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

a to nie jest tak ze te przepowiednie sa tylko bredniami , ale sa tacy co w nie wierza , czasem do tego stopnia ze zrobia wszystko zeby taka przepowiednia sie sprawdzila?

bo moze problem nie jest w przepowiedniach tylko w ludziach ktorzy w nie wierza...

Użytkownik urielix edytował ten post 29.10.2010 - 17:14

  • -1

#26

Reywind.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Talibowie wyznają Islam prawda ? z tego co wiem, to Islam nie nawołuje do wojny i zabijania (jak się mylę to poprawcie). Tylko oni sobie tak to interpretują, bo mają gówno zamiast mózgów.

Oglądałem jakiś czas temu program dokumentalny o koranie. Gdzie, nie pamiętam, ale co z niego wynika napisze poniżej.
Z Koranem problem jest taki, że zawiera fragmenty dotyczące pokoju jak i wojny. Co gorsza zawiera fragmenty dotyczące jednego zdarzenia, które wzajemnie się zaprzeczają(złup i kochaj :) )! Więc Teolodzy logicznie ustalili, że te fragmenty które zostały spisane później są bardziej aktualne i co za tym idzie są ważniejsze, a fragmenty starsze są "pomijane". Suma sumarum po sprawdzenia wszystkich wersetów okazuje się że fragmenty dotyczące pokoju poprzedzają fragmenty o wojnie, więc są nieważne 0_0. W skrócie: Śmierć Niewiernym.
Dalej w dokumencie przypominane jest wystąpienie Jassera Arafata. Ludność była bardzo niezadowolona z zawartego pokoju. Arafat w swoim wystąpieniu przyrównuje świeżo zawarty pokój do fragmentów z Koranu ,w którym Mohamet zawierał pokój z innym miastem (nie pamiętam z jakim). Po tym wystąpieniu niepokoje ucichają, dlaczego? Otóż w/w fragmencie Mahomet z wojskami po pewnym czasie najeżdża i złópia to miasto. Więc pokój z Niewiernymi jest tylko przerwą na zregenerowanie sił i uśpienie ich czujności.
  • 0

#27

Dawildo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.wspolczes...dnika/106482729

Tu też jest o nadchodzącej wojnie.
  • 0

#28

urielix.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

trzeba rozrozniac tez pojecia ... wojna a konflikt militarny bo wojny caly czas trwaja jednak nie sa to konflikty militarne , dobrze by bylo jakby chociarz ktos to pojal . Zreszta to forum jest jakies beznadziejne , straszy ludzi czym tylko moze , tutaj ludzie pisza ponad zdrowy rozsadek mysle , i to nie ma nic wspolnego z
tematyka forum , bardziej z indoktrynacja .Teraz ten napisal o wrozbitach nastepny o jakiejs babci omg , no zajebiscie ... drugie nk.pl
  • -6

#29

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

trzeba rozrozniac tez pojecia ... wojna a konflikt militarny bo wojny caly czas trwaja jednak nie sa to konflikty militarne , dobrze by bylo jakby chociarz ktos to pojal . Zreszta to forum jest jakies beznadziejne , straszy ludzi czym tylko moze , tutaj ludzie pisza ponad zdrowy rozsadek mysle , i to nie ma nic wspolnego z
tematyka forum , bardziej z indoktrynacja .Teraz ten napisal o wrozbitach nastepny o jakiejs babci omg , no zajebiscie ... drugie nk.pl

To jest Twoje zdanie, jednak VRP to nie tylko miejsce, gdzie rozprawiamy o duchach. Spójrz na tekst ze strony głównej.

Witamy w serwisie Paranormalne.pl

Stanowimy społeczność miłośników zjawisk nadnaturalnych i teorii alternatywnych. Nie boimy się tematów trudnych i kontrowersyjnych.

Zatem proszę zrozumieć, że społeczność, która tworzy ten portal rozmawia na tematy, które boją się podjąć media mainstreamowe, nie zawsze są to demony, opętania, itd. Kiedy wszyscy nasi goście i nowi userzy to zrozumieją, żyło się nam będzie łatwiej. ;)
  • 0



#30

urielix.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

tak pieprzyc od rzeczy o nostradamusach kazdy glupi umie , a ja widze ze nawet o porzadny hosting tego forum zadbac nie umiecie ... pff o jakis normalny hosting bo chyba macie hosting paranormalny jak sie strona 2 min laduje , sredniowiecze normalnie , a pisza jakby rozumy pozjadali , oj żal was żal.. sredniowieczne mastodonty , jeszcze Invision Power Board pewnie nulled , porabane tematy i 0 wydajnosci , wezcie sie jebnijcie w glowke bo to jest tragikomedia z tych waszych jasnowidzen

edycja AlienGrey
Dołączona grafika

Użytkownik AlienGrey edytował ten post 31.10.2010 - 09:12

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych