Skocz do zawartości


Zdjęcie

III Wojna Światowa wg przepowiedni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#61

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlatego dla mnie opieranie się na proroctwach jest bezsensu bo i tak się to nie sprawdzi. Do końca tego roku zostało kilka miesięcy i jestem pewien w 100% że nie będzie wojny
  • 0

#62

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No co ty. Przecież wszyscy prorocy zapowiedzieli wojnę na rok 2010, jak można im nie wierzyć? Forumowi eksperci już wiedzą kto kogo zaatakuje i kto wygra.
  • 0



#63

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Diesel Tak mój drogi... Że ty to tak przypasowujesz... Ja mam na myśli fakt, że jest to tłumaczone na nasz język, lecz nie ma pewności czy to do końca tłumaczenie zgodne z prawdą. Z tego co mi wiadomo cały czas wychodzą nowe wersje i dopasowuje się je do niedawnych wydarzeń.

Edit: Corect. :)

Zgadzam sie dlatego sie nie zapiera i nie kłóce. w najbliższym czasie sie okaże ktora z nich jest trafna.

No co ty. Przecież wszyscy prorocy zapowiedzieli wojnę na rok 2010, jak można im nie wierzyć? Forumowi eksperci już wiedzą kto kogo zaatakuje i kto wygra.

Tak rzeczywiście kolego. Przecież ty wiesz wszystko.

Użytkownik cisz edytował ten post 20.10.2010 - 19:08

  • 0

#64

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Witam.

Najnowsza wypowiedź Jackowskiego dla FN. Mówi że nadal czuje zbliżającą się wojnę. (pod sam koniec filmiku)


  • 0

#65

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam.

Najnowsza wypowiedź Jackowskiego dla FN. Mówi że nadal czuje zbliżającą się wojnę. (pod sam koniec filmiku)

http://www.youtube.com/watch?v=gL1T5pfH2sU&feature=player_embedded



Za rok powie to samo :)
  • 0

#66

diesel.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sprecyzowanie daty danego wydarzenia jest bardzo trudne. ale co sie dziwić przecież cyferki podczas wizji nie wyskakują. A jackowski przez 20 lat znalazł okolo 1000 zwłok. i kilka osob żywych
  • 0

#67

hydrocannabinol.
  • Postów: 25
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

edycja AlienGrey
Dołączona grafika
Edycja:Przemo. To nie jest portal z ogłoszeniami. To raz.
Dwa, jak to się ma do tematu?

Trzy. Warna mogę przyznać już teraz, a posta wywalić za kilka minut.
Tak czy inaczej post zostanie usunięty. Nad warnem się zastanowię.


Okej,sorry. A co do tematu to moim skromnym Zdaniem uważam, że coś może się wydarzyć w listopadzie,z tego co pamiętam Pan Jackowski wspominał o listopadzie 2009, może pomylił sie o rok. LOL. I o ile się nie myle to też pan J. wspominał o żałobie w listopadzie tego roku.

Użytkownik AlienGrey edytował ten post 20.10.2010 - 20:18

  • -2

#68

Grindewalld.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłem w sieci ciekawy, (chociaż delikatnie mówiąc średnio wiarygodny) artykuł, napisany przez jednego z użytkowników, jednak myślę że warty przeczytania: (z góry przepraszam za kopiuj-wklej, ale chciałem oszczędzić klikania :P)

III Wojna Światowa:

Wizje Nostradamusa: W wielu czterowierszach Nostradamus zawarł przepowiednie dotyczące możliwości wybuchu trzeciej wojny światowej. Do najbardziej znanego z nich należy ten, o którym pisałem w artykule - "Król grozy nadchodzi".

Badacze tego czterowiersza twierdzą, że słowo " Angolmois" wcale nie jest powiązane ze słowem "Mongolois", czyli Mongołowie. Ich zdaniem "Angolmois" dotyczy miejscowości we Francji - Angouleme. A z okolic tego to właśnie miasteczka wywodzi się znany całemu światu François Mitterand.

Według badaczy czterowiersz można interpretować w taki oto sposób :

Po zstąpieniu "Króla Grozy" zostanie wskrzeszony i ponownie obejmie władzę Mitterand. Wzmianka o Marsie może się odnosić do wojny lecz także do jakiegoś przywódcy francuskiego, którego rządy zostaną przerwane powrotem do władzy prezydenta Mitteranda.

Nostradamus sprecyzował datę wybuchu zapowiadanej przez siebie III wojny światowej w taki oto sposób:

"Kosa połączy się ze stawem w Strzelcu

Podczas jego górowania.

Zaraza, głód, śmierć z ręki żołnierza,

Stulecie zbliża się do swojego odnowienia"

"Kosa" - oznaczać może planetę saturn, natomiast "staw" można interpretować jako Księżyc, który znajduje się w koniunkcji z Saturnem w znaku Strzelca. Do zdarzenia miało by dojść pod koniec XX wieku lub w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Inne informacje na temat przyszłej wojny można znaleźć także w czterowierszu 46 z Centurii II :

"Po wielkiej biedzie, jaka spotka ludzkość,

nadejdzie jeszcze większa,

Kiedy wielki cykl stuleci odnowi się,

Spadną krew, mleko, głód, wojna i choroby,

Na niebie widziany będzie ogień ciągnący

za sobą iskrzący się ogon"

Widzimy, że i w tym czterowierszu autor zawarł dokładni czas zdarzenia - "kiedy wielki cykl stuleci odnowi się". Wspomniano tu także o "ogniu ciągnącym za sobą iskrzący się ogon". Można się tu doszukać jakiejś dużej komety lub niespotykanego zjawiska meteorologicznego np. upadku wielkiego meteorytu. Iskrzący się ogon można także odnieść do rakiety z ładunkem jądrowym.



O nadejściu "wielkiej komety", Nostradamus wspomniał także w czterowierszu 62 z Centurii II:

"Mabus wkrótce umrze i wydarzy się

Przerażające zniszczenie ludzi i zwierząt.

Nagle zemsta się pojawi,

Sto rąk, pragnienie i głód, kiedy kometa przemknie"

W tym przypadku nie udało się jak dotąd zidentyfikować określenia "Mabus". Natomiast wzmianka o śmierci nie tylko ludzi ale również zwierząt, wskazuje na to, iż prorok mógł przewidzieć skutki użycia broni masowego rażenia.

"Setka rąk" - to zdaniem Eriki Cheetham - liczne obozy, w których schronią się uciekinierzy przed wojną i głodem.

Przytoczę tu jeszcze czterowiersz 63 z Centurii I, w którym Nostradamus w sposób jasny wyraził się w stosunku do naszej przeszłości (I i II wojna światowa) oraz być może obrazu przyszłości Ziemi :

Zaraza przeszła, świat staje się mniejszy,

Przez długi czas lądy zamieszkane będą w pokoju.

Ludzie będą bezpiecznie podróżować

przez niebo, lądy i morza:

Potem wojny wybuchną na nowo.

Przepowiednia z Tęgoborzy: Przepowiednia z Tęgoborzy stała się sensacją, gdy opublikował ją "Ilustrowany Kurier Codzienny" w 27 marca 1939 roku. Potem w czasie II wojny światowej jej sława jeszcze bardziej wzrosła. Oto fragment z wstępu redakcyjnego do Przepowiedni:
"W dniu 23 września 1893 roku w pałacu hr. Władysława Wielogłowskiego, właściciela majątku Tęgoborze w Małopolsce, odbywał się seans spirytystyczny, na którym medium niewiadomego nazwiska podało przepowiednię w formie rymowanej, obejmującą okres lat 50-ciu. Hr. Władysław Wielogłowski był zapalonym spirytystą, notującym skrzętnie wyniki wszystkich seansów, w których brał udział. Z zapisków tych powstał z biegiem czasu duży zbiór rękopisów ujętych w zeszyty. Rękopisy te znajdowały się w jego archiwum, a po jego śmierci trafiły do rąk bratanka, Aleksandra Wielogłowskiego, który wertując papiery stryja natknął się na wierszowaną przepowiednię - brzmiącą niezwykle sensacyjnie w zestawieniu z dzisiejszymi wypadkami. Protokół ze wspomnianego seansu brzmi następująco:
Tęgoborze, 23 września 1893.
Medium mówi: "Trudno ludzkie ustalić losy, gdy zmienność warunków odmienia dziś to co wczoraj trwałym było, a jutro istnieć przestaje. Oto powiadam wam..." i tu następuje wierszowana przepowiednia...

W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
Gdy z nieba ogień wytryśnie.
Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
Świat cały krwią się zachłyśnie. - I wojna 1914-18

Polska powstanie ze świata pożogi, - 1918
Dwa orły padną rozbite, -pruski i ros.-rewolucja
Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
Marzenia ciągle niezbyte.

Gdy w lat trzydzieści we łzach i rozterce
Trwać będą cierpienia ludu,
Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce -Jan Paweł II?
I samo dokona cudu.

Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi, -swastyka krzyż splugawi
Skrzydła rozłoży złowieszcze - -Hitler
Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi, -Austria1938, Czechosł
Siła przed prawem jest jeszcze. -rokowania w Monachium

Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje, -uderzenie na wschód
Gdy oczy na wschód obróci, na Polskę i ZSRR
Krzyżackie szerząc swoje obyczaje, -SS "Got mit uns"
Z złamanym skrzydłem powróci. -mapa Prus Wsch-obecny
Kaliningrad+ziemie
odzyskane do Odry i Nysy
kształt skrzydła

Krzyż splugawiony razem z młotem padnie. -upadek rzeszy1945, i
Zaborcom nic nie zostanie. ZSRR 1991
Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie, - Podst. Jałta
a w Gdańsku port nasz powstanie.

W ciężkich zmaganiach z butą Teutona -żólta rasa
Świat znowu krwią się zrumieni
Gdy północ wschodem będzie zagrożona. -cywilizacja zachodu
W poczwórną jedność się zmieni. kontra islam i Chiny

Lecz na zachodzie nikczemnie zdradzony
Przez swego wyzwoleńca
Złączon z kogutem dla lewka obrony -lew - Anglia
Na tron wprowadzi młodzieńca. -syn Diany William Król Anglii

Złamana siła mącicieli świata
Tym razem będzie na wieki.
Rękę wyciągnie brat do swego brata, -Polska-Ukraina-Litwa???
Wróg w kraj odejdzie daleki.

U wschodu słońca młot będzie złamany, -walki chińsko-rosyjskie
Pożarem step jest objęty. o Syberię?
Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany -kim jest "młot"
Nad rzeką w pień jest wycięty.

Bitna Białoruś, bujne Zaporoże -stare ziemie, stary szlak
Pod polskie dążą sztandary. Orła Białego
Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
Wracając na szlak swój prastary.

Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy - -granica wsch.przyszłej Pol?
To Europy bastiony,
a barbarzyńca aż po wieczne czasy -Chińczyk, azjata
do Azji ujdzie strwożony.

Warszawa środkiem ustali się świata,
Lecz Polski trzy są stolice.
Dalekie błota porzuci Azjata,
A smok odnowi swe lice. -smok-symbol Chin

Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie, -Niedźwiedź-Rosja
Dunaj w przepychu znów tonie,
A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
Trzech królów napoi w nim konie.

Trzy rzeki świata dadzą trzy korony -przyszły władca? "regnum
Pomazańcowi z Krakowa, occasus"?
Cztery na krańcach sojusznicze strony
Przysięgi złożą mu słowa.

Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie, -unia środkowoeuropejska?
Trzy kraje razem z Rumunią
Przy majestatu polskiego tronie
Wieczną połączą się unią.

A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki, -liczna grupa etniczna w
Choć wiary swojej nie zmieni - Rosji, Tatarstanie, Krymie
Polski potężnej uprosi opieki
I wierny będzie tej ziemi.

Powstanie Polska od morza do morza.
Czekajcie na to pół wieku.
Chronić nas będzie zawsze łaska Boża,
Więc cierp i módl się człowieku.

Znalezione na:http://www.zagadkiludzkosci.fora.pl/przepowiednie-nostradamusa-i-innych-prorokow,11/przepowiednie-nostradamusa-na-temat-iii-wojny-swiatowej,27.html

Co myślicie? Wygląda ładnie i przyjemnie, ale jak mówiłem nie jest wiarygodne proroctwo.
  • 1

#69

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Co myślicie? Wygląda ładnie i przyjemnie, ale jak mówiłem nie jest wiarygodne proroctwo.


dla mnie ściema, gościu napisał to po latach i przedstawił w 39 r. czy tam którym jako rzekomo sprzed 50 lat

czyli klasyczny ściema "przepowiedni po fakcie", myślisz że jak nie było internetu to bzdur nie wymyślano ? :mrgreen:

Użytkownik rolpiek edytował ten post 21.10.2010 - 18:43

  • 0

#70

Pientaszek.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda ładnie i przyjemnie, a wszystko po to żeby podtrzymać Polaków na duchu w czasie okupacji.
I tak po 20 wszystko o domniemanej wojnie ucichnie i wróci za jakiś czas, być może na wiosnę :mrgreen:
  • 0

#71

butibu.
  • Postów: 289
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jak dla mnie nie ma powodu by stwierdzać że dane centurie są wymyślone. Cala dyskusja na dany temat ponad 300 stron znajdziesz na gazecie prawnej. też miałem wiele wątpliwości ale autor który za równo Rozpoczoł dyskusje podobno napisał też ksiażke. mi same przeczytanie ponad 300 stronnej dyskusji rozwiało wątpliwości choć i nie ze wszystkim sie zgadzam.

Ja, kiedyś zacząłem sprawdzać, czy podawane centurie są prawdziwe. W ten sposób, przekonałem się iż, Nostradamus na prawdę uważał, że historia zatacza krąg. W swoich przepowiedniach zaszył strach przed najazdami arabów. Spośród wszystkich przytoczonych przez Arteuzę czterowierszy, tylko kilka odnalazłem w innym źródle. Jeden dotyczy nadejścia Króla Grozy, drugi to ten, w którym jest napisane, że Polacy postąpią jak Arabowie (jak na złość, gdzieś go zgubiłem). Nie zdołałem sprawdzić wszystkich, oraz sprawdziłem tylko w centuriach. Jednak, taki wynik stawia w złym świetle autora interpretacji. Po prostu, nie wieżę, że gdzieś w zakurzonych bibliotekach zalegają dziesiątki tysięcy (!) nie znanych publicznie proroczych czterowierszy. A właśnie, na takim założeniu opiera się wiarygodność Arteuzy.
Moją nieufność wzbudziło również wystąpienie podczas trzeciej wojny światowej, trzech katastrof kosmicznych, na skalę światową. Wiadomo, że takie katastrofy zdarzają się rzadko. Wydarzenie się trzech, w krótkim odstępie czasu, w dodatku w trakcie wojny światowej, jest niezwykle bardzo mało prawdopodobne. Nasza historia (nie mylić z geologią) nie zanotowała podobnych wydarzeń. Dlatego nie mogę w coś takiego uwierzyć.
Pewny czterowiersz (14 I) wskazuje inną datę wybuchu wojny:
"Kosa połączy się ze stawem w strzelcu
Podczas jego górowania
Zaraza, głód, śmierć z ręki żołnierza,
Stulecie zbliża się do odnowienia"

Kosa to Saturn. Saturn wejdzie w znak strzelca w 2017r. - wyjdzie z niego na przełomie 2019/2020.
Staw ma podobno oznaczać Księżyc. Wystarczy się więc dowiedzieć, kiedy w podanym przedziale czasu Księżyc przejdzie przez Strzelca i otrzymamy datę wybuchu wojny. Pod warunkiem, że rzeczywiście chodzi o Księżyc. Jednak, przedział czasu (2017-2019/2020) wskazuje, że wojna światowa nie może wybuchnąć już w tym roku. Chyba, że znajdzie się jakieś naciągane tłumaczenie. Na przykład: wojna światowa rozpocznie się przegraną wojsk koalicji w Afganistanie. Aby po kilkuletnim uśpieniu ogarnąć cały glob. Ale to już jest wprowadzanie informacji, której we wróżbie nie nie było. Na tym właśnie polega interpretacja proroctw. Na ich nadpisywaniu, w celu wprowadzenia logiki i połączenia ich z jakimiś faktami. Więc nawet jeżeli wszystkie czterowiersze są prawdziwymi proroctwami. To w takim wypadku, nadal nie wiadomo jak je odczytać. Gdyż wiążę się to z ich nadpisaniem, co można robić w różnych kierunkach, otrzymując różne rezultaty.
Inaczej jest z przepowiedniami baby Vangi. Są jednoznaczne. Ale jeśli do końca roku nie wybuchnie wojna, to będzie wiadomo, że nie pokazują przyszłości. :)

Użytkownik butibu edytował ten post 22.10.2010 - 22:03

  • 0

#72

mevq.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

10 listopda 2010 r. - początkiem III Wojny Światowej ? Brzmi ciekawie chwytliwie, bo data jest blisko.

Ale przyjmując chronologie, która ja preferuję i definicje konfliktu światowego jako takiego którym uczestniczy większosć państw świata, to mówilibyśmy o V wojnie.

III - zimna wojna
IV - tzw ,,z terroryzmem"
V- hipotetyczna ,,III wojna"

Jeżeli chodzi o wspłółczesną sytuację międzynarodową (jestem studentem kireubku z tym niejako związanego, bezpieczeństwa narodowego), to nie wygląda ona zbyt dobrze. Media nie pokazują wszystkiego co jest naprawdę istotne, musimy nauczyć sie samodzielnego myślenia (jakkolwiek konspiracyjnie by to nie brzmiało). Przykłady zbrojeń podane przez jednego z userów w tym temacie są co prawda prawdziwe i sam mogę do nich dodać kilkanaście innych przykładów, ale zbrojenia to naturalny stan stosunków politycznych. Zresztą wojna jest też tylko przedłużeniem polityki innymi środkami ;) Ale wracając do tematu. Ktoś podał przykład incydentu zatopienia statku południowokoreańskiego jako przykład tego że wojna wbrew pozorom tak łatwo nie może wybuchnąć. Spójrzcie jednak na otoczenie geopolityczne. KRLD może machać chudą rączką szabelką po to by zdobyć troszeczkę pomocy humanitarnej, ale nie zdecyduje się na atak na południowego sąsiada chociażby dlatego, że po jego stronie stoją Stany Zjednoczene i ONZ, a po stornie KRLD - nie stoi nikt. Nawet dawni sprzymierzency tj. CHRLD i Rosja odwracają sie od nich w wyniku nieprzemyślanych działań Kim-owców.

Ale jeśli mówimy o Bliskim Wschodzie - to faktycznie są to Bałkany XXI w. Tutaj nawet dziś może być zdetonowana tzw ,,brudna bomba" i jakoś nie zaskoczyłoby to znawców tematu. Tylko pytanie jest następujące. Jakie by to wywołało reperkusje.? Jeśli zginęłoby dużo obywateli państw zachodnich moglibyśmy mówić o czymś na kształt odwetu Afgańskiego np. ataku na Iran. Jeśli zaś zginęłoby więcej arabów, trudno by było mówić o ich szybkiej konsolidacji. Wbrew powszechnej opinii Islam to naprawdę pokojowa religia, a jej wyznawcy są dość spokojnymi ludźmi, o ile rzecz jasna nikt im nie wchodzi do domu z butami. Wtedy to chyba każda nacja przestaje być spokojna.

Więc jeżeli byłby to incydentalny wybuch ładunku promieniotówrczego, atak chemiczny czy inne działanie terrorystyczne myślę że nie wywoływałoby to efektu domina. Dopiero, gdyby do działania wkroczył Izrael - np. atakiem na Iran, nazwanym zapewne prewencyjnym. Wtedy mielibyśmy do czynienia z nadspodziewanie szybką konsolidacją świata islamu. Ale byłby to konflikt lokalny - przynajmniej jeśliby udało się go zdławić na tyle by pozostał w granicach poza-europejskich. Izrael już nie raz udowodnił, że potrafi rozgromić koalicję arabskie.

Pamiętajmy światowy konflikt to taki w którym biorą udział wszystkie mocarstwa - a więc CHRLD, USA, UE, Rosja - właśnie w takiej kolejności, choć UE nie można póki co uznać za jednolity twór, bo nie mamy nawet wspólnej polityki zagranicznej nie mówiąc już o siłach zbrojnych.

Z tego łańcuszka prawdopodobnie w ,,ratowaniu" Izraela wzięłyby tylko USA, pomocy humanitarnej udzieliła UE, Rosja i CHRLD sprzedawałyby bron wszystkim uczestnikom konfliktu, a wojska wysłaliby ,,sojusznicy" Stanów tacy jak np. GB czy i tu problematyczna sprawa - Polska.

Podsumowując 10 X 2010 r będę spokojny jak zawsze, bo taka wojna może wybuchnąć w każdej chwili a nie pod konkretną datą i nie jest to bynajmniej powód by się bać, ale by pozostać czujnym - jak zawsze.
  • 0

#73

Zielona Małpa.
  • Postów: 135
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uważąm, że wszystkie przepowiednie to bzdury. Mogłabym przecież teraz opisać różnymi wieloznaczymi i niekonkretnymi wyrażeniami moją "wizję" przyszłości i mogłabym być pewna, że conajmniej połowa się spełni.

Na przykład:
Kiedy wiosną na świecie wzejdzie zielone Słońce
I młody Lach zostanie przywódcą połowy świata
Wtedy przyjdzie czas by z ziemi powstały bliźniacze narody
I złączyły swe siły w ciemności

Tak na szybko coś wymyśliłam, ale można to wszystko na tyle sposobów interpretować, że kiedyś będzie to pasowało do danych wydarzeń. No bo czym może być "zielone Słońce"? Może być symbolem, albo jakimś znakiem firmowym. Zielone Słońce może być też wtedy, kiedy w powietrzu znajdzie się dużo cząsteczek, które dadzą wrażenie zielonego światła. Na tej zasadzie działają tego typu przepowiednie.
  • 1

#74

Kompi.
  • Postów: 131
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uważąm, że wszystkie przepowiednie to bzdury. Mogłabym przecież teraz opisać różnymi wieloznaczymi i niekonkretnymi wyrażeniami moją "wizję" przyszłości i mogłabym być pewna, że conajmniej połowa się spełni.

Na przykład:
Kiedy wiosną na świecie wzejdzie zielone Słońce
I młody Lach zostanie przywódcą połowy świata
Wtedy przyjdzie czas by z ziemi powstały bliźniacze narody
I złączyły swe siły w ciemności

Tak na szybko coś wymyśliłam, ale można to wszystko na tyle sposobów interpretować, że kiedyś będzie to pasowało do danych wydarzeń. No bo czym może być "zielone Słońce"? Może być symbolem, albo jakimś znakiem firmowym. Zielone Słońce może być też wtedy, kiedy w powietrzu znajdzie się dużo cząsteczek, które dadzą wrażenie zielonego światła. Na tej zasadzie działają tego typu przepowiednie.


Wow, zagadka wyjaśniona. Dziękujemy ci Kakufan :)
Tyle dowodów zostało podanych w tym temacie, te wszystkie akcje z zatoce perskiej, zbieranie sie tam wojska, coś w tym musi być. Jeżeli odcięlibyśmy drugą częsc tematu, czyli "wg przepowiedni" mielibyśmy sporo ciekawych faktów potwierdzających zbliżającą sie wojnę
  • 0

#75 Gość_Niedoskonały

Gość_Niedoskonały.
  • Tematów: 0

Napisano


Uważąm, że wszystkie przepowiednie to bzdury. (...)


Wow, zagadka wyjaśniona. Dziękujemy ci Kakufan :)
(...)

Napisała wyraźnie, że tylko tak uważa - to jej zdanie. Za co więc dziękujesz?

Swoją drogą, jest jeden rodzaj przepowiedni, w który akurat wierzy przeważająca cześć ludzi - to tzw. "prognoza pogody". Ludzie odbierają to jak informację, a to tylko wróżenie z fusów - albo innych symulacji matematycznych. Szczególnie prognoza długoterminowa wywołuje spore emocje - ludzie dostosowują wtedy swoje zachowania do niej. A potem okazuje się, że jest trochę - albo bardzo - inaczej. Nijak to nie wpływa na ich zaufanie do prognoz...

Przewidujemy III wojnę? No cóż, zobaczymy, jak się ta prognoza sprawdzi.

Użytkownik Niedoskonały edytował ten post 23.10.2010 - 21:28

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych