Skocz do zawartości


Miniporadnik dla trolli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Źródło poniższego artykułu: Eioba

Niektórzy z darem wyrafinowanego trollingu się urodzili. Dla wielu natomiast wyrafinowany trolling wydaje się marzeniem nie do osiągnięcia, co oczywiście nie jest prawdą. Niejeden wybitny muzyk, został nim, nie ze względu na zdolności, lecz trening i ciężką pracę.

Oto kilka porad bardzo pomocnych, by stać się trollem doskonałym i zdobyć spore grono gorących fanów:

  • Nie musisz znać tematu, by się wypowiadać. Pamiętaj, że im więcej cię na forum widać, tym mocniej jesteś zapamiętywany.
  • Nie dopuszczaj do zejścia dyskusji na tryb merytoryczny. Dyskusję utrzymuj w tonie łatwym, sarkastycznym i odległym od istoty sprawy. Większość internautów nie chce czytać filozoficznych dysput, lecz się pośmiać z linczowanego przez ciebie biedaka.
  • O własny pogląd walcz jak lwica o młode, nigdy nie przyjmuj argumentów przeciwnej strony. W trollingu nie chodzi o to, by dyskusja prowadziła do wyjaśnienia wątpliwości, lecz je podsyciła. Ty jesteś od tego, żeby wszelkie wątpliwości wykorzystać i przeciwnika mentalnie zniszczyć.
  • Naucz się kilku łacińskich sentencji. To sprawi, że w oczach czytelników staniesz się bardziej wiarygodny intelektualnie.
  • Poluj na błędy ortograficzne i literówki, to najłatwiejszy sposób by udowodnić, że przeciwnik jest nieukiem.
  • Nie używaj wulgaryzmów, ujmują uroku osobistego i spychają cię do poziomu przeciętnego trolla.
  • Pamiętaj o regulaminie. Możesz go naginać, ale nie łamać. Upokorzeni przez ciebie frustraci wykorzystają regulamin, by się ciebie pozbyć.
  • Nie pozwól wyprowadzić się z równowagi. Musisz na zimno oceniać sytuację, albo odwrócą się role i z drapieżnika staniesz się ofiarą.
  • Atakuj miłość własną przeciwnika. Przydaje się: sarkazm, ironia, metafory, hiperbole. Zastosuj wszelkie znane ci zabiegi literackie, żeby zaatakować z klasą.
  • Gdy już przeciwnik straci równowagę psychiczną, niewinnie zapytaj czy przypadkiem emocje go nie poniosły. Internauci nie lubią histeryków.
  • Uczep się wyrwanego z kontekstu a kontrowersyjnego zdania i zapętlaj dyskusję tak bardzo, jak tylko się da. Gdy już nikt nie będzie wiedział o co chodzi, na polu bitwy pozostaną tylko twoje żarciki i łacińskie sentencje. Inteligentny i zabawny – tak będziesz postrzegany!
  • Potrzebne ci jest grono fanów. Bez fanów i adoratorów trolling jest zupełnie nieatrakcyjny.
  • Dla fanów bądź zawsze łaskawy, ale nie przypochlebiaj się zbyt jawnie, czasami nawet delikatnie zgań. Pamiętaj, że oni chcą linczować wraz z tobą, ale potrzebują przywódcy. Poddani nie istnieją bez króla, a król bez poddanych.
  • Jeśli ktoś ze świty niedomaga intelektualnie i psuje ci wizerunek mało wybrednymi dopowiedziami, drastycznie pozbądź się go, używając wyżej wymienionych sposobów.
  • Ostatnie słowo w dyskusji bezwzględnie musi należeć do ciebie, nawet jeśli będzie to: „dobranoc”.

Pamiętaj, że dobry troll to szczęśliwy troll. A szczęśliwy troll to taki, który ma swoich wielbicieli, jego napuchnięte ego nigdy nie cierpi, a trollowanie go nie frustruje.

Pamiętaj! Ty nie jesteś zwykłym, zgryźliwym trollem bez polotu – ty jesteś Supertrollem.

Jeśli trollowanie zacznie szkodzić twojej psychice, wielbiciele cię opuszczą i wszyscy przestaną reagować na twoje zaczepki – skończ z tym! Przenieś się na inny portal, będziesz mógł zacząć wszystko od nowa i znów być w dobrym nastroju. Nie zapomnij tylko zmienić pseudonimu artystycznego!

#2

gruby asg.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Omnis homo mendax – każdy człowiek jest kłamcą. Taki przykład kłamcy/trolla

#3

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trolle? Hmmm... Coś tam pamiętam z mitologii nordyckiej chyba. Podobno były to takie ohydne stworzenia, które żyły na bagnach i w lasach. Zapewne jakiś Thor albo inny bóg z dynastii Wanów walczył z nim o Walhallę. Oni naprawdę mieli z nimi duże problemy. Poza tym bram asgardu bronił taki duży wąż. Paru śmiałków musiało z nim walczyć, bo jeśli by tego nie zrobili, to nastąpiłby koniec świata! Podczas Ragnaroku wszyscy bogowie ze sobą będą walczyć! Ja na to czekam już od wielu lat. Słońce ma już nigdy nie wstać, a cały dotychczasowy świat zniknie! Każdy Wiking musiał zginąć w walce, ponieważ w przeciwnym razie nie poszedłby do Walhalli. Gryfy też podobno istniały. Były to takie europejskie smoki. Broniły skarbów i innych cennych rzeczy skrytych w zapyziałych jaskiniach. Aha, jeszcze jedno- Wikingowie też dopłynęli do Ameryki Północnej. Najciekawsze jest to, że dziwnym trafem Indian nie zdziesiątkowały wtedy choroby ze starego kontynentu. Musieli czekać na to wydarzenie aż do przypłynięcia Kolumba.


Verden er en merkelig og uutforsket, alt kan skje. Jak to mówił Hermod syn Odyna...

#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm dość ciekawy, lecz strasznie chaotycznie napisany tekst, dlatego po czwartym podpunkcie odpuściłem sobie dalsze czytanie, aczkolwiek postanowiłem się wypowiedzieć.
Pamiętam dokładnie powstawanie trollingu internetowego, który został zapoczątkowany na zacnym forum onetu, jego "ojcem" słusznie zresztą został mianowany nie kto inny jak Jasiu Śmietana.
Większość z Was może pierwszy raz słyszeć ten nick ponieważ bardzo możliwym jest, że wtedy jeszcze nie mieliście komputerów (ewentualnie chodziliście do kafejek, poczatować z kolegą z drugiego stanowiska).
Nie wiem, czy powyższy temat to poziom Twojej frustracji, możliwe, że jesteś tylko histerykiem, lub coś w Tobie pękło i powyższe animozje to poziom zniesmaczenia, ów osobnikami...Nie wiem nie mnie to osądzać od tego jest lekarz (psycholog, by nie powiedzieć psychiatra).
finita est comoedia!! Dobranoc!



#5 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

Cooper, powyższy temat ma pełnić jedynie funkcję prześmiewczą. Jeżeli dopatrujesz się w nim podtekstów, nie moją jest to winą, nie ja jestem autorem tekstu. Nie pojmuję też co rozumiesz przez "chaotycznie napisany tekst" - wszak wszystko napisane zostało poprawnie pod względem językowym, a czytanie ze zrozumieniem nie wymaga specjalnych zdolności.

Użytkownik Hellmaker edytował ten post 20.08.2010 - 13:29


#6

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cooper, powyższy temat ma pełnić jedynie funkcję prześmiewczą. Jeżeli dopatrujesz się w nim podtekstów, nie moją jest to winą, nie ja jestem autorem tekstu. Nie pojmuję też co rozumiesz przez "chaotycznie napisany tekst" - wszak wszystko napisane zostało poprawnie pod względem językowym, a czytanie ze zrozumieniem nie wymaga specjalnych zdolności.


EDIT.

PS
D.B. brawo masz wielbiciela ;) 

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 20.08.2010 - 13:44


#7

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja niektóre podpunkty z łatwością przyparządkowałabym do niektórych użytkowników forum, baaa nawet do siebie ;) jednakże, nie z tej strony "negatywnego" trollingu, a z czystych obserwacji.
O tempora,o mores! Każdy z nas jest trolem!



#8

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co tu robi opis Tekeeus'a ? O.o



#9

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

te forum byłoby znakomitym środowiskiem dla trolli gdyby nie trolofobia administracji :( skutki tej polityki prześladowań odczuwam na włąsnej skórze odpoczynku będąc szykanowanym bitym i zastraszanym ,nawet raz powiedziano mi otwarcie ze się mnie ubije jak gnidę w skórze psa,nie tylko mnie,grożono śmiercią mojej rodzinie, moja córka w szkole jest zastraszona przez rówiesników,pisałem do sadu najwyzszego ,do uni europjeksiej ,do watykanu,do telewizji,nikt nie hce mi pomuc

Użytkownik Muhomorniczy. edytował ten post 20.08.2010 - 16:48


#10

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Muchomorniczy, ty też masz paru fanów! Tak trzymaj, przyda się na tym nudnym forum chociażby jeden troll.

#11

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Muchomorniczy, ty też masz paru fanów! Tak trzymaj, przyda się na tym nudnym forum chociażby jeden troll.

To juz naprawde jest szczyt... ja wiem, ze w nazwie forum jest paranormalne, ale chyba nie przypuszczasz, ze Trole zyja naprawde... hahha ale jestes dziecinny.

Idz juz spac. Dobranoc




#12

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Słowo troll od razu kojarzy mi się ze stroną samosia.pl. Kiedyś to była strona służąca do szybkiego zadawania pytań a dziś stanowi pożywkę dla troli. Co minutę powstaje kilka głupich tematów i drugie tyle jeszcze głupszych odpowiedzi. Nikt normalny tam nie zada już poważnego pytania, szczególnie teraz w okresie wakacyjnym.

#13 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Co tu robi opis Tekeeus'a ? O.o



A jest różnica? Tu na t i tam na t więc nevermind.

#14

Muhomorniczy..
  • Postów: 136
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jestem zywa legenda trolingu w polsce ejdnak czuje na plecach oodech ostatniego mitycznego admina na ostatnim dostępnym forum,bo może pozostać tylko jeden ,nasza rasa to rasa wymarła, jednak przetrwa onas spaniała bohaterska i pelna przygud legenda, legenda buntownika z wyboru,idelaisty walvczacego niczym szatanz bogiem,niczym Jean Dean z parents , i Sam Lowry z biurokracją w filmie Brazil,i te nicki wyryte złotmi zgłsokami w archiwach internetu.gdy zycie zamieni się w zunifikowaną we wszytskich sferach pozbawioną spontanicznosci i radosci tyradą

#15 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Czasem trolling bywa przydatnym narzędziem i dobrze wykorzystany może przynieść większe korzyści niż argumenty. To coś jak z Palikotem. Trafia swoim językiem do tych najgłupszych w społeczeństwie. Tych, którzy nie są w stanie zrozumieć argumentów.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych