Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 8 głosy

Foto-grafia Noxiliego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#16

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oglądając te "mroczne" zdjęcia, mam mieszane odczucia. Z jednej strony, motywy w tym ujęciu mi się podobają, gdyby rozpatrywać je każdy oddzielnie. Z drugiej strony, przy tym natężeniu tego rodzaju motywów, odczuwam to jako obsesyjną tendencję do budowania za wszelką cenę atmosfery grozy. Czy naprawdę każde zdjęcie musi szokować?

Natomiast co do portretów - przydałoby się zmiękczenie, bo przy tego rodzaju motywach nie chodzi o to, aby było widać każdy milimetr skóry.

#17

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądając te "mroczne" zdjęcia, mam mieszane odczucia. Z jednej strony, motywy w tym ujęciu mi się podobają, gdyby rozpatrywać je każdy oddzielnie. Z drugiej strony, przy tym natężeniu tego rodzaju motywów, odczuwam to jako obsesyjną tendencję do budowania za wszelką cenę atmosfery grozy. Czy naprawdę każde zdjęcie musi szokować?


Nie no co ty ?Po pierwsze zazwyczaj lubie takie klimaty wiec często-gesto robie takie "mroczne" fotki.
Takie fotki wybrałem na forum które między innymi zajmuje sie sprawami niesamowitymi i groźnymi. Zdjęć robię sporo i już od 20 lat wiec trochę się tego uzbierało :mrgreen:
To co pokazałem to drobna część moich fotozainteresowań, Nie pokazałem żadnych fotek z takich spraw jak:

Fotki zwierzat


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

niepokazałem swoich też zdjęć makro owadów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


. Do mhhroków nijak nie pasowały kwiaty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie było fotek makro mechanizmów , porcelany czy szkła:

Dołączona grafika

dziwne starocie z mojej kolekcji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie pokazałem HDRów:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

0 panoram z mojego sporego zbioru:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie pokazałem tez swoich zdjęć astro :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niepokazałem tez fotek no niewiem jak to nazwać ? reporterskich

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu wizyta Jej Królewskiej Mości Królowej Beatrice(królowej Hollandii) we Wrocku

Dołączona grafika

Nie pokazałem ( i nie pokażę bo prawo zabrania) fotek zabronionych wykonanych w miejsach gdzie niewolno wykonywac fotek.
A robiłem miedzy w skarbcu na Wawelu, rosyjskiej bazie wojskowej itp.

Tutaj fotka wojskowego wozu transmisyjnego w maskowaniu wtedy jeszcze Armii Czerwonej:

Dołączona grafika


Przymierzam sie tez do fotografi ultra szybkich . Narazie jestem w stanie przekroczyć czas 1/8000s ale zainwestowałem i juz niedługo przekrocze bariere 1/50 000s a być moze 1/100000s. A wtedy witajce przestrzeliwane kieliszki. Raczkuję tez na polu mikrofotografii.



Natomiast co do portretów - przydałoby się zmiękczenie, bo przy tego rodzaju motywach nie chodzi o to, aby było widać każdy milimetr skóry.


Co do portretów to uwierz: są robione na miekko . Ten rys twardości pochodzi z sposobu odwzorowania i ziarna klisz czarnobiałych dostepnych 20 lat temu. No i jakości ówczesnej chemi do wywoływania. Staram sie nie grzebać w starych fotografiach PSem.
Dla porównania ta sama optyka, ten sam rok i miesiac, ta sama modelka tylko film inny . Czarno białe na ruskich Foto 65 i hydrofen zaś kolor na slajdzie Agfy. Rolka Agfy kosztowała mniej wiecej 1/5 mojej pensji :roll: ]

Dołączona grafika



#18

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@noxili - no cóż, pozostaje mi tylko wyrazić Ci uznanie za całość dokonań. Ja sam również od dawna uprawiam fotografię (począwszy od ciemni, powiększalników itp.), jednak nie miało to charakteru ciągłego, bo ciemnię musiałem sobie improwizować raz na jakiś czas w mieszkaniu. Dopiero fotografia cyfrowa otworzyła inne możliwości.

Natomiast zainteresował mnie w Twojej wypowiedzi wątek z materiałami negatywowymi oraz wywoływaczami - piszesz, że stosowałeś ruskie Foto65 i hydrofen? przecież w PRL-u były na rynku materiały ORWO - przewyższające o niebo polskie i ruskie, jak również ORWO-wskie materiały fotochemiczne. Był taki jeden wywoływacz ORWO w płynie skoncentrowany, dający drobne ziarno i ładny balans tonów (ale film również musiał być ORWO-wski) - nie pamiętam, jak się nazywał - A-49 czy R-09? Z nim wiąże się pewna nieprzyjemna dla mnie historia. Otóż przez całe lata wywoływacze te można było przechowywać bardzo długo w stanie nierozcieńczonym i były dobre. Ale w pewnym momencie coś musieli zmienić w składzie, bo gdy do przechowywanego dłużej wywoływacza zastosowałem te same proporcje i temperaturę, co wielokrotnie wcześniej - cały koreks (5 filmów) szlag trafił - wyszły białe! Nie mogłem sobie tego wybaczyć, tym bardziej, że była tam cała sesja zdjęć z teściami, a wkrótce teściowa zmarła i już nie miałem okazji powtórzyć tego rodzaju zdjęć. Miałem takie wrażenie, jakbym ją już wcześniej uśmiercił tymi nieudanymi zdjęciami. Od tego czasu, po 20 latach praktykowania, przestałem sam wywoływać filmy, zresztą - nastąpił rozwój fotografii barwnej, stwarzający technologiczną barierę nie do przebycia dla osób bazujących na ciemni improwizowanej w domu.

#19

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Orwo produkowało oba: R-o9 czyli Rodinal i a-49 czyli Atomal. Rodinal to zreszta najdłuzej produkowany wywoływacz na świecie opracowany w w 1800 którymś. Były agfoskie , orwowsie ,czeskie (foma) rodinale.
Rodinal był w płynie zas atomal w proszku. To rodinal sie tak rozcieczało (nawet do 1:1000) . Śmieszna sprawa miałem podobna sprawe . Kiedyś w lesie znalazłem rannego jastrzębia zaczołem go leczyc. Nawet nie był agresywny dawał sie opatrzeć , jadł z reki (w rekawicy roboczej) mieso . Pewnie był oswojony.Wydawało mi sie że go wyleczę a zdechł pewnego dnia. Zanim zdechł moja dziewczyna zrobiła nam fotki jak go karmię . I właśnie tą kliszę szlag trafił przez zbyt stary wywoływacz. :( Wtedy przerzuciłem sie na polski hydrofen - był zdecydowanie pewniejszy.

Foto 65 uzywałem bo kiedyś kupiłem na targu u ruskich 200 rolek za cenę 1 dobrego slajdu agfy.
A w 2001r kupiłem pierwszą cyfrówkę( wstrząsające 2Mpix).I tak juz jade.



#20

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@noxili - uważam, że fotografia to nie tylko jedna z form sztuk plastycznych, z nią wiąże się jakaś metafizyka. Śmieszy nas obawa ludów pierwotnych, które wierzą, że robiąc komuś zdjęcie, można mu ukraść duszę. Czy słusznie? Czy oglądając czyjeś zdjęcie, nie nawiązujemy aby czegoś w rodzaju kontaktu telepatycznego z daną osobowością, na którą możemy mieć wpływ - zarówno pozytywny, jak i negatywny? Dlaczego jasnowidze pracują właśnie ze zdjęciami osób, które mają odnaleźć lub którym mają postawić diagnozę?

Natomiast wracając do przypadku tych moich niedowołanych filmów m. in. z teściami. Otóż już wówczas interesowałem się zjawiskami parapsychologicznymi i odniosłem wrażenie, że teściowa jakby niechętnie odnosiła się do pomysłu wykonania tej sesji zdjęciowej (nieciekawy układ pożycia z teściem lub podświadomie wyczuwalny początek choroby nowotworowej, która wkrótce zaowocowała zgonem) i że to ta jej niechęć mogła zmaterializować się w postaci zniszczonych filmów. Nie wiem, jaka mogłaby tutaj istnieć analogia z tym rannym jastrzębiem - może po prostu nie powinno się wykonywać zdjęć, przedstawiających cierpiących ludzi czy zwierząt, aby nie utrwalać złej energii?

Użytkownik Easy_Rider edytował ten post 10.11.2010 - 23:56


#21

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mi się tylko ten kocur podobał, chociaż i tak nie lubię kotów.

#22 Gość_Anka

Gość_Anka.
  • Tematów: 0

Napisano

2,10,17 - super! Jednakże portrety.. no, nie podobają mi się. Wolę czyste, estetyczne, a nie jakieś zretuszowane. Aczkolwiek wielki plus za zdjęcie nr 29. Twórczość przede wszyskim!

#23

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzisiejsza sesyjka z zamarzającymi kroplami na moim cisie

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



#24

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnie bardzo ciekawe. Ten kontrast zatraca niejako temat, zdjęcie zaczyna być wyjęte z kontekstu i może być traktowane po za nim.



#25

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tych trzech najbardziej podoba mi się pierwsza. Za kolorystykę. A i ostrość gdzie trzeba!

Ładny bokeh, chociaż jak na f2.8 to nieco kanciasty (o ile wierzyć exifowi, pozwoliłem sobie zajrzeć.. ;) )

Użytkownik riseman edytował ten post 24.01.2012 - 15:14




#26

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tych trzech najbardziej podoba mi się pierwsza. Za kolorystykę. A i ostrość gdzie trzeba!

Ładny bokeh, chociaż jak na f2.8 to nieco kanciasty (o ile wierzyć exifowi, pozwoliłem sobie zajrzeć.. ;) )

Exif jest na wyrost bo to dane z dandeliona olympusa Niezaleznie od realnych ustarwień pokazuje f2,8. Optyka to Pentacon 1,8/5o ale przymkniety do jakichs tam f/ 4 chyba



#27

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozumiem, stąd kanty przysłony widać. Anyway, zdjęcia na plus!



#28

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejne "mhroczne" fotki.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Przy okazji śmieszna historia: przegladając fotki z sesji w starym domu, na jednym z zdjeć widać "coś".Niewiem co . Niepamietam by coś tam było gołym okiem widoczne Być może odblask którego nie zapamiętałem . Jest na jednej osi z kierunkiem padania swiatła z okna , tylko akurat doskonale pamietam, że jedynym obiektem mogacym odbić światło były 3 leżące na sobie na parapecie prostokątne szybki(fot. nr2) . a odblask- zajaczek jest jakby złożony z okręgów i o wiele mniejszy od tych szybek.I wiem to na 100% bo sprzątałem "plan" na potrzeby tej sesji.


Dołączona grafika


Dołączona grafika



#29

Domcia.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zdjęcia zróżnicowane, niektóre podobają mi się bardziej, niektóre mniej, ogólnie na plus. Dzięki Ci, bo uzupełnię sobie listę miejsc w które warto by się wybrać jak się zrobi trochę cieplej (z Wro mam blisko). :)



#30

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogrodzie "zaległy" i troche podswoiły mi się pierzuchy. Chyba szpaki.



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Przepraszam za jakość, to tylko fragmenty pełnej klatki(ok 30% oryginału).




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych