Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#46

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

"Jak wynika z raportu Richarda Fischera, szefa oddziału NASA zajmującego się obserwacją Słońca, temperatura na jego powierzchni szybko rośnie i w 2013 roku należy oczekiwać, że "idealna burza magnetyczna" nadejdzie."
  • 0



#47 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy możesz zatem podać link do tego raportu, lub podać pierwotne źródło tego cytatu? Sam przez krótki czas szukałem tego raportu, niestety nie udało mi się znaleźć by móc odnieść się do wypowiedzi dziennikarza z Onetu. A jedyna informacja do której dotarłem i która wydaje się być początkiem tego całego (rzekłbym wręcz idiotycznego) zamieszania to news ze strony science.nasa.gov. W nim jednak nie pisze kompletnie nic o jakimś apokaliptycznym rozbłysku, a jedynie jest zamieszczona informacja, że Słońce prawdopodobnie wreszcie budzi się ze stanu swojego uśpienia.
  • 0

#48 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

http://www.nasa.gov/..._archive_1.html (cała lekturka)

I jeszcze coś ciekawego
http://science.nasa....r10_plasmarain/

Zaraz wpadnie Lynx i napisze że całe archiwum N.A.S.A. to bzdury
  • 2

#49

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

http://www.foxnews.c...,478024,00.html

Cała ta informacja pochodzi z Fox News przeszukałem wiele zagranicznych serwisów na których była mowa albo o 2013 roku albo o okolicach 2012.Takie raporty nie są przecież udostępniane, dla ogółu.Ja już nie wiem jak mam was przekonywać, to nie są jakieś "rewelacje" przedstawione przez jakiegoś amatora tylko informacje potwierdzone przez NASA oraz naukowców zajmujących się tym tematem.


PS:Skopiujcie cały link a potem wklejcie.

Użytkownik Templariusz edytował ten post 20.06.2010 - 10:27

  • 0



#50 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Edit: poniższe odnosi się do postu Niversa, zaraz zerknę Templariusz co jest w Twoim linku.

Problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Prosiłem o źródło cytatu wedle którego należy oczekiwać nadejścia "idealnej burzy magnetycznej".

Tymczasem jedyny cytat R. Fishera jaki znalazłem i który wydaje się być zaczątkiem tej afery to:
"The sun is waking up from a deep slumber, and in the next few years we expect to see much higher levels of solar activity. At the same time, our technological society has developed an unprecedented sensitivity to solar storms. The intersection of these two issues is what we're getting together to discuss."
http://science.nasa....010/04jun_swef/

Który oznacza nic innego jak: Słońce się budzi; niedługo jego aktywność wzrośnie (co jest rzeczą całkowicie normalną, patrz: cykl słoneczny); powinniśmy uważać na wszelkie rozbłyski ponieważ nasza technologia jest o wiele bardziej precyzyjna i uzależniona od elektroniki niż to było podczas ostatniego maksimum aktywności słonecznej.

Żadnej informacji o zwiększonym prawdopodobieństwie wystąpienia jakiejś apokaliptycznej burzy tutaj NIE MA! Takie coś może wystąpi, może nie. A wręcz wedle obecnych przewidywań nadchodzący cykl ma być słabszy od minionego. Nie jestem jednak fizykiem, więc w kwestiach fizycznych nie chcę się więcej wypowiadać.

W kwestii źródeł informacji "raport" na który się powołuje choćby Onet z tego co znalazłem najprawdopodobniej nie oznacza raportu w pełnym tego słowa znaczeniu, a jedynie wyżej przytoczonego newsa ze strony science.nasa.gov.

Dedukuję również, że sama (przytoczona wyżej) wypowiedź R. Fishera padła podczas forum The Space Weather Enterprise Forum zorganizowanego 8 czerwca w National Press Club (moja prymitywna dedukcja opiera się na stwierdzeniu, że o tym spotkaniu pisze w nagłówku newsa z NASA, a linijkę poniżej jest wstawiony cytat tego pana, być może jest to błędna dedukcja).

Oto strona poświęcona wyżej wspomnianemu spotkaniu: http://www.nswp.gov/.../swef_2010.html
Tutaj zaś udało mi się dotrzeć do materiałów ze spotkania: http://www.ofcm.gov/swef/2010/

I jak wynika z agendy spotkania ( http://www.ofcm.gov/...F2010Agenda.pdf ) pan R. Fisher faktycznie na nim występuje i opowiada o metodach badania i przewidywania zmian aktywności słonecznej (nie wgłębiałem się w szczegóły). A tutaj nawet jest link do jego prezentacji z owego spotkania: http://www.ofcm.gov/...sher_2010_2.pdf

Jako pośredni wniosek z wyżej podlinkowanej prezentacji można stwierdzić, że panowie z NASA i innych instytucji zajmujących się heliosferą robią całkiem dużo ciekawych pomiarów i badań, dysponując wiedzą i zdolnościami analitycznego myślenia przewyższającymi niejednego "eksperta" tego forum.

Użytkownik Nestor edytował ten post 20.06.2010 - 10:31

  • 2

#51

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z drugiej strony jednak twierdzenie, że zbliżające się opóźnione i niezbyt silne maksimum słonecznej aktywności będzie po prostu kolejnym zwyczajnym, nie budzącym wśród naukowców szczególnych obaw maksimum, też nie jest do końca zgodne z prawdą.

Mam nadzieję, że takie twierdzenie nie wynika z żadnego z moich postów. Trudno mówić o jakimkolwiek normalnym i nie budzącym obaw maksimum w sytuacji, kiedy dysponujemy jedynie podstawową wiedzą na temat cyklu słonecznego i nie posiadamy narzędzi, które umożliwiłyby wiarygodne prognozowanie jego przebiegu. Jak już podkreśliłem, chodzi mi jedynie o nieuzasadnione wmawianie, że NASA przewiduje na rok 2013 słoneczną apokalipsę.


Czepiliście się tej daty w tytule jak pies dupy, napisałem wyraźnie jak jest i to nie są moje słowa... 2011-2013.

A po 2013 już nie? Co za ulga... Tylko że... rozbłyski słoneczne występują w ciągu całego cklu słonecznego, także w okolicy jego minimum. Co ciekawe, największe z nich często miały miejsce w ciągu kilku lat po maksimum, a więc jeśli zastosować tą analogię do 24 cyklu słonecznego, powinniśmy się ich spodziewać w latach 2013-2015. A tak naprawdę w grę wchodzi dowolny moment w ciągu najbliższych kilku dekad.

W podlinkowanych przez ciebie artykułach nie znalazłem stwierdzenia, że katastrofalny rozbłysk z pewnością nastąpi w najbliższych latach. Wszędzie wspomina się tylko o potencjalnym zagrożeniu takim scenariuszem.


NASA jest przekonana,że będzie to w roku 2013

Jarecki, ty naprawdę nie rozumiesz czytanego tekstu :-o


@Templariusz
Przyłączam się do prośby Nestora :-)

Użytkownik Lynx edytował ten post 20.06.2010 - 10:51

  • 0



#52 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

"A po 2013 już nie? Co za ulga... Tylko że... rozbłyski słoneczne występują w ciągu całego cklu słonecznego, także w okolicy jego minimum. Co ciekawe, największe z nich często miały miejsce w ciągu kilku lat po maksimum, a więc jeśli zastosować tą analogię do 24 cyklu słonecznego, powinniśmy się ich spodziewać w latach 2013-2015. A tak naprawdę w grę wchodzi dowolny moment w ciągu najbliższych kilku dekad."

Kilku lat, a nie dekad, widać jaki jesteś oczytany, a podałem archiwum NASA związane tylko i wyłącznie z tym temat, teraz wiem że nic nie przeczytałeś i znowu udajesz bohatera próbując obalić twierdzenia naukowców ;D Na Twoim miejscu bym z nimi porozmawiał i przedstawił swoje teorie hehe, może Cię posłuchają? Spróbuj.
  • -1

#53 Gość_Nestor

Gość_Nestor.
  • Tematów: 0

Napisano

Ad. http://www.foxnews.c...,478024,00.html

A new study from the National Academy of Sciences outlines grim possibilities on Earth for a worst-case scenario solar storm.

Cały news utrzymywany jest w tendencji co by było, gdyby przydarzył się podobny rozbłysk jak ten w przeszłości. Nie pisze w nim nic o przewidywanej super burzy słonecznej.

Ten news nakierował mnie za to na raport wydany przez National Academy of Sciences o którym pisało również w newsie z science.nasa.gov, lecz który pominąłem chyba dlatego, że został wydany przed dwoma laty. Jakby ktoś był zainteresowany to można go ściągnąć stąd: http://books.nap.edu...record_id=12507 . Na oko (kompletnie nie mam czasu czytać) niniejszy raport jest bardziej nakierowany na rozważanie skutków niż przewidywanie konkretnych zdarzeń. Czy to właśnie o tym raporcie pisały media (niesłusznie) przypisując go autorstwu R. Fishera? Kto wie, pewnie możliwe.

Na koniec krótkie podsumowanie:
1. Słońce się wybudza
2. Nikt nie przewiduje apokalipsy
3. Duża burza słoneczna może nadejść, a może nie
4. Media kłamią

Ze swojej strony uważam temat za zamknięty. Jak ktoś ma ochotę podyskutować to zapraszam na priv.

Użytkownik Nestor edytował ten post 20.06.2010 - 11:00

  • 2

#54

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

podałem archiwum NASA związane tylko i wyłącznie z tym temat

Jak już wspomniałem, nie ma w nim określenia daty wielkiego rozbłysku na lata 2011-2013. Jeśli uważasz, że się mylę, to podlinkuj konkretny artykuł, w którym tak napisano. Toczenie przez ciebie piany nic nie daje.

@Nestor
Linkowałem ten raport już wcześniej. Dobrze podejrzewasz, że koncentruje się on na przewidywaniu ewentualnych skutków takiego rozbłysku, a nie na prognozowaniu jego wystąpienia.


@down
Veckas, czy to do mnie? Jeśli tak, to moje słowa skierowane do Niversa możesz odnieść także do siebie.

Użytkownik Lynx edytował ten post 20.06.2010 - 11:18

  • 0



#55 Gość_Veckas

Gość_Veckas.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdybyś znał angielski i przeczytał chociaż 10 ostatnich artykułów publikowanych przez NASA na ten temat, to byś takich bzdur nie pitolill, to co napisał Nivers, wwszystko można znaleść na stronie głownej NASA, ale skad ty wziąłeś te informacje to na prawde nie wiem....
  • 0

#56 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

2012- Film
Koniec świata według Majów

2013


Specjaliści z NASA zgadzają się w poprzedniej przepowiedni z jednym - Słońce niebawem wykaże się większą aktywnością. - Film

Kwiecień 2036/2029 - Film

Asteroida Apophis pędząca z prędkością 250 km/h może uderzyć w naszą planetę. Szanse na rozbicie były duże Teraz wynoszą 1:250000 i z roku na rok maleją. W każdym razie skała o średnicy 380 metrów to odrobinę za mało, aby rozbić Ziemię w drobny mak. Odrobinę.

2060 - Film

Sir Izaak Newton w liście z 1704 roku przewidywał, że nastąpi koniec świata.


16.03.2880
-Film

(29075) 1950 DA to nazwa planetoidy o średnicy ok. 1,1 km. Asteroida okrąża Słońce w ciągu 2 lat i 78 dni, a doba na niej trwa 2 godziny i 7 minut. A to, że z szansą 0,33% uderzy w naszą planetę?


4006
-Film

Sabrina Sforza Galitzia, watykańska badaczka, odkryła swój własny kod Leonarda da Vinci. Przyjrzała się dokładnie "Ostatniej wieczerzy" - a konkretnie sklepieniu na malowidle - i wydedukowała, że koniec świata rozpocznie się za prawie dwa tysiąclecia.

Wnioski: we wszystkich przypadkach, nakręcono już filmy, no oprócz 2013, ale to już nie długo...
jedne zrobiły rozgłos inne nie. Reasumując biznes filmów katastroficznych się kręci,
a im lepiej nagłośniona katastrofa w mediach, tym większa oglądalność i pełniejszy portfel.

Tak ja to widzę...:roll:










http://www.youtube.com/watch?v=bXAVYrKmiVc&feature=related


Użytkownik mroova edytował ten post 21.06.2010 - 20:44

  • 1

#57 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Thorge napisał :

Jeżeli duże burze magnetyczne naprawdę grożą naszej planecie to może być z tego niezły bałagan. Zanim wszystko zostanie przebudowane, państwa które swoją siłę militarną zawdzięczają technologii będą łatwiejszym celem dla słabszych państw.

Przemysł bardzo mocno zwolni, także spożywczy. Braki podstawowych dóbr, takich jak żywność może spowodować anarchię na ulicach.

W takim okresie można nawet wprowadzić NWO. Państwa pogrążone w kryzysie połączą siły, wojsko wyjdzie na ulice, by "chronić" obywateli.



ostatnio(3 dni temu) oglądałam filmik, i powiedziane tam było, że NWO stara się
urzeczywistniać biblijne przepowiednie św. Jana, w celu, który podałeś Thorge. Może i faktycznie coś w tym jest.
  • 1

#58

LacrimasProfundere.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Osobiście zetknąłem się z jedną stroną, na której widniała jakakolwiek wzmianka na temat roku 2013 i hiper aktywności słońca.
Domniemane "końce świata".

Niestety, Nasze ówczesne możliwości nie pozwalają dogłębnie zbadać i zrozumieć pewnych procesów oraz zjawisk, których być może będziemy świadkami. Nie zmienia to jednak faktu, że totalny sceptycyzm oraz negacja każdej ewentualności nie są najlepszym rozwiązaniem. Wiadomo, ludzie dzielą się na pesymistów oraz optymistów. Jedni gorączkowo wyczekują spektakularnych pokazów, iście z hollywoodzkiego filmu. Drudzy - uznają każdą z takich plotek/informacji za bujdę. Dlatego poczekajmy na to, co będzie. Bez zbędnych przepychanek słownych i wzajemnych docinek. Jeśli ta informacja jest prawdziwa, to z całą pewnością niedługo będziemy wiedzieli więcej.

Poza tym, warto pamiętać o ludzkiej mentalności. O tym, że często sami piszemy "końce świata", w które później zaczynamy wierzyć. Chyba każdy z Nas doskonale wie, jak działa manipulacja? Masowa zagłada ludzkości jest jednym z bardziej czułych punktów społeczeństwa. Mamy pod tym względem paranoje i jesteśmy skłonni uwierzyć nawet w atak zmutowanych skarpet, jeśli media zastosują odpowiednią indoktrynacje w tym zakresie.

Dlatego trochę dystansu do świata, przepowiedni i faktów. Już stoicy znali magię słów "Carpe diem", a my po prawie 2 tys lat, nadal nie potrafimy się do nich dostosować... ; )

Ja osobiście nie neguje jakiś rozbłysków na Słońcu. Mogę jedynie zaprzeczać (z czystko moralnych pobudek), iż ich skutki będą takie katastrofalne.
  • 1

#59

Jahii.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chodzi o elektryke i straty pieniędzy czy powodzie? I David Morrison zaprzecza.. nie znam roku 1921 ale teraz zyje przecierz i duzo innych ludzi ale co to moze mieć do "globalnej katastrofy" i jeszcze apokalipsy to kto wie. Wyłączenie prądu nie oznacza dla mnie apokalipsy, + fakt że nie było żadnego antychrysta! :} Chyba że zrobi sie przekoziołkowanie jakies ale........ .......(ja tu przecież jeszcze mieszkam ..:o )
Wiem Ze Nic Nie Wiem. x|
  • 0

#60

matriks996.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyli zapowiedzieli około na 2013 rok, czyli 21.12.2012 jak zapowiedzieli majowie może być wielka katastrofa
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych