Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA: w 2013 roku czeka nas apokalipsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ile razy mamy powtarzać że ta informacja pochodzi z oficjalnej strony NASA !!! A to że ten artykuł znalazł się na onecie to wcale nie znaczy że cała ta informacja to bzdura, onet to jeden ze środków masowego przekazu.Według Ciebie było by dobrze jakby NASA wysyłało ludziom nagrania na których ktoś na tle promu kosmicznego opisuje całą tą sprawę, wtedy może byś uwierzył.
  • 0



#32 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Mylisz się człowieku mają właśnie bardzo dużo wspólnego, sporo też można wywnioskować, zadając takie pytania perfidnie się ośmieszasz i próbujesz wyjść na jakiegoś bohatera który obalił teorie naukowców, ten kolo wyżej widzę też mnie chyba nie zrozumiał. Ja nie ma zamiaru z Tobą dyskutować, przeczytaj sobie jeszcze raz artykuły publikowane przez nasa, po przeczytaniu nie powinieneś zadawać tak głupich pytań, nie wiem co Ty chcesz mi i innym udowodnić, udowodnij to im, a my posłuchamy...jak zwykle. ;)
  • 1

#33

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ile razy mamy powtarzać że ta informacja pochodzi z oficjalnej strony NASA !!!

Nie musisz ani razu, zwłaszcza, że wcześniej nigdzie tak nie napisałeś. No, ale skoro tak twierdzisz, to ja bardzo proszę o link do tej informacji - tylko żeby było w niej napisane o 2013 ;-> Prosiłem już o to Jareckiego i Niversa, ale chyba to przeoczyli.

Według Ciebie było by dobrze jakby NASA wysyłało ludziom nagrania na których ktoś na tle promu kosmicznego opisuje całą tą sprawę, wtedy może byś uwierzył.

Nadinterpretujesz.


@Nivers
"Dużo wspólnego", czyli co konkretnie? Artykuły NASA czytałem i mam wrażenie, że albo ty ich nie czytałeś, albo miałem rację, gdy stwierdziłem, że pogoń za sensacją zaburzyła twoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. O tym co chcę udowodnić pisałem już w tym poście.

Użytkownik Lynx edytował ten post 19.06.2010 - 19:08

  • 0



#34

Templariusz.
  • Postów: 499
  • Tematów: 35
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra szkoda nerwów, ta dyskusja do niczego nie prowadzi, każdy tylko chcę udowodnić swoje rację nie wprowadzając nic nowego do tematu.
  • -1



#35 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Znowu się powtarzasz z ta pogonią za sensacją, a chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego że to Twoja rola.
  • 0

#36

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Templariusz
No masz... A byliśmy już o krok od jasnego określenia, czy w choć jednym artykule NASA pojawia się wzmianka o gigantycznym rozbłysku słonecznym przewidywanym na rok 2013. Podałbyś linka z tą datą, ja bym przeprosił i przyznałbym się do błędu, a tak wychodzi na to, że uciekasz. Pozostaje mi jedynie ponownie podlinkować artykuł ze strony NASA od którego wszystko się zaczęło i zwrócić uwagę, że o 2013 roku nie ma tam żadnej wzmianki.

@Nivers
Zaprzeczanie apokaliptycznej wizji brytyjskich brukowców nazywasz pogonią za sensacją? Dobre :-D

Użytkownik Lynx edytował ten post 19.06.2010 - 19:20

  • 0



#37

xxx.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam małe pytanie czu Nasa dała oświadczenie, że 2013 rok to bujda, albo coś w tym rodzaju?
  • 0

#38

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wydała i nie sądzę, żeby miała to zrobić. NASA ma inne zadania niż komentowanie wybujałej fantazji szmatławych dziennikarzy.
  • 0



#39

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Szczerze to trzeba przyznać rację Lynx'owi a nie brnąć w ślepo panowie.

W oryginale nie ma 2013. Brukowce podgrzewają atmosferę dodając kilka pikantnych słówek.

Artykuł sporo mówi o przewidywaniu kosmicznej pogody, bo sporo zniszczeń da się uniknąć wyłączając w porę prąd.


A nawet gdyby wszystko padło, to żadnej anarchii nie będzie. Wojsko wyjdzie na ulice i koniec. Broń strzela bez prądu :)
  • 0

#40

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Faktem jest, że nikt w NASA ze 100% pewnością nie twierdzi, że w 2013 dojdzie do gigantycznego, apokaliptycznego rozbłysku. A taki wydźwięk właśnie ma tytułowy artykuł. I na to uwagę zwrócił Lynx.

Z drugiej strony jednak twierdzenie, że zbliżające się opóźnione i niezbyt silne maksimum słonecznej aktywności będzie po prostu kolejnym zwyczajnym, nie budzącym wśród naukowców szczególnych obaw maksimum, też nie jest do końca zgodne z prawdą. Naukowcy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że gwałtowność burz słonecznych nie jest ściśle skorelowana z aktywnością słoneczną. Nawet podczas cyklu charakteryzującego się aktywnością poniżej przeciętnej może dojść do ekstremalnie dużych rozbłysków - wielki rozbłysk z 1859 też wystąpił podczas niezbyt silnego i także mocno opóźnionego maksimum podobnego temu, które jest przed nami. O tym, także w kontekście roku 2013 roku naukowcy jak najbardziej mówią, choćby tutaj.
  • 1



#41 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

zawsze uważałam, że natura nie jest przewidywalna, nawet pogody nie można przewidzieć na 7 dni, a co dopiero wybuchy na słońcu..
NASA nie ma podstaw, żeby tak twierdzić, bo nie są wstanie podać konkretnej daty, a jedynie skutki takiej burzy.
jedyne co by mogli i pewnie już zrobili to na podstawie obserwacji z minionych lat(odkąd się tym zajmują), dokonać jakiejś analizy
częstotliwości występowania tych wybuchów, ale podejrzewam, że byłby to za krótki okres obserwacji,
może gdyby trwało to kolejne 50 lat byli by w stanie określić jakąś prawidłowość wybuchów i przewidzieć kolejne

co nam pozostaje to co miesiąc wypłacać zaraz po wpłynięciu całą wypłatę z konta,
na wypadek takiej burzy i awarii wszelkich sprzętów elek..:mrgreen:

Użytkownik mroova edytował ten post 19.06.2010 - 23:11

  • 1

#42

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ktos wie w jakim miejscu byl nasz uklad sloneczny w 1859 roku ? Jezeli nasz uklad sloneczny "podrozuje" wzgledem galaktyki, to jakas energia mogla miec wplyw w tamtym roku. Nasz uklad sloneczny krazy wokol, wiec dzieje sie to cyklicznie. W roznych miejscach w wszechswiecie istnieja rozne energie, co moze dzialac na nasze dna. A wiec sie pytam gdzie teraz jestesmy ?

Użytkownik wafel1 edytował ten post 20.06.2010 - 00:05

  • 1

#43

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A wiec sie pytam gdzie teraz jestesmy ?


Weszliśmy w ostatnim czasie w obłok gorącej plazmy. Zbliżamy się do ramienia galaktyki.
  • 0



#44 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Co do tych wykresów są to Diagramy przedstawiające rozmieszczenie i ilość plam słonecznych, aktywność słoneczną oraz temperaturę. W dniu 4 stycznia 2008 zaobserwowano plamy słoneczne o odwrotnej biegunowości wskazują one że cykl słoneczny znajduje się w pobliżu minimum czyli początku kolejnego 24. cyklu słonecznego, którego maksimum jest przewidywane na 2011-2012 rok. W informacji podanej w dniu 1 kwietnia 2009 roku, obecny przedział czasu, w którym na Słońcu nie obserwowano plam jest bardzo długi, ostatni porównywalny z obecnym był w roku 1913. Przewiduje się że następne maksimum aktywności słonecznej przypadnie w 2012 lub 2013 roku. Wiadome jest że będzie w tym przedziale, nie wiem skąd Ty wziąłeś te informacje Lynx i twierdzisz że Brytyjscy brukowcy rozpowszechniają kłamstwo, tyle ze nasa działa pod licencją amerykańską, sam nie wiesz co gadasz. Czepiliście się tej daty w tytule jak pies dupy, napisałem wyraźnie jak jest i to nie są moje słowa... 2011-2013.

Pytanie, jakie będzie nasilenie? Mam nadzieje że jak najmniejsze.
  • 0

#45

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osobiście nie widzę sensu spierania się o datę rozbłysku,którego tak obawiają się wszyscy.
NASA jest przekonana,że będzie to w roku 2013,z przekazu Majów wynika jasno,że niszczący rozbłysk wystąpi w grudniu 2012,ja natomiast twierdzę,że skutki gigantycznego CME odczujemy jeszcze wcześniej.
Na temat zachowania się Słońca wiemy tyle co nic.
Najtęższe umysły nie potrafią rozwiązać zagadki periodyczności powstawania plam słonecznych a co dopiero ustalenia dokładnej daty apokaliptycznej burzy.
Taki destrukcyjny rozbłysk może pojawić się w każdej chwili,chociażby nawet dzisiaj.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zupełnie przypadkowo natknąłem się na,moim zdaniem doskonałą stronę,poruszającą wiele bardzo interesujących tematów, w tym w/w wątek aktywności słonecznej.Polecam.
http://www.redday201...R_ACTIVITY.html
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych