Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znany naukowiec wątpi w możliwości poznania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


przewyższyć stwórcę.

Boga też.;). Religijni winni wiedzieć że ich Bogami są roboty jakiś tam cywilizacji w jakiś tam kosmosach, nasz kosmos jest innym już kosmosem robota który posiadł władze nade wszystkim. ;)
Wydaje misie na mój prymitywny łep ze itak naj naj rozwinięty byt nieśmiertelny nigdy nie skuma tego co jest poza bytem skąd to się wzięło gdzie był początek, dlatego żałosne są dla mnie te banały rozpowszechnione przez pseudo naukowców. Można badać świat ale pod kątem czysto praktycznym. Reszta jest poza doświadczeniem.

Nie moge sie zgodzic. Sprobojmy sobie wyobrazic niesmiertelna rase, która istnieje wyłącznie jako świadomość. Nie potrzebuje fizycznego ciała w sensie w jakim my to rozumiemy do istnienia. Wiem ze brzmi to jak czyste sci-fi, ale hipotetycznie jest to mozliwe. Zdolnosci adaptacyjne takiej rasy sa poza naszym wybrazeniem. Taka rasa, jest w stanie kompletnie zrozumieć otaczajaca ją rzeczywistość, dlatego, ze sama w sobie nie jest ograniczona fizycznymi zmysłami tak samo jak my.. Nasze oczy dostrzegają nizwykle wąskie spektrum promieniowania. Taka istota nie posiada zmysłów w naszym tego słowa rozumieniu, ona moze kreować, to co chce zobaczyc (troche nieszczęsliwe wyrazenie, ale w miare dobrze oddaje o co mi chodzi).
  • 0

#17

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Człowiek ograniczony jest fizycznym barierami. Wiadomo im lepszy mózg tym większe pole do popisu, dlatego zastanawia mnie czy na jakimś etapie ewolucji w sensie fizycznym (o duchowej nie piszę, nie ten temat) będzie dane nam "ogarnąć" wszechświat i zasady nim rządzące?
Oczywiście pod warunkiem, że człowiek dotrwa do takich czasów. Przykro pisać, ale niestety pula genowa jest coraz słabsza, mamy wiele chorób, które leczymy skutecznie, a mogą być przenoszone w genach i nie zjedzcie mnie, wiem, że to zabrzmi źle, ale wykluczony jest jeden z podstawowych warunków ewolucji, różnorodność przeżywalności, czyli wiadomo, przeżycie osobników silniejszych, z lepszymi genami.
  • 1



#18 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Człowiek ograniczony jest fizycznym barierami.


Mogłabyś rozwinąć?

Bo to ciało plazmowe wokół nas czasem zdaje się tracić granice z otoczeniem...

Wiadomo im lepszy mózg tym większe pole do popisu,


Do np lewitacji potrzebne jest przeniesienie uwagi z mózgu do serca...
Więc zależy o co komu chodzi...

dlatego zastanawia mnie czy na jakimś etapie ewolucji w sensie fizycznym (o duchowej nie piszę, nie ten temat) będzie dane nam "ogarnąć" wszechświat i zasady nim rządzące?


To jest już dawno ogarnięte, zarówno przez Starożytnych jak i dzisiejszą niezafałszowaną naukę, która bardzo ładnie łączy duchowość i "sens fizyczny".


Oczywiście pod warunkiem, że człowiek dotrwa do takich czasów. Przykro pisać, ale niestety pula genowa jest coraz słabsza, mamy wiele chorób, które leczymy skutecznie, a mogą być przenoszone w genach i nie zjedzcie mnie, wiem, że to zabrzmi źle, ale wykluczony jest jeden z podstawowych warunków ewolucji, różnorodność przeżywalności, czyli wiadomo, przeżycie osobników silniejszych, z lepszymi genami.


... te "warunki ewolucji" to raczej wierutne bzdury...

Ewolucja to nie przypadkowe mutacje jednej formy mięska w drugą - to piękny, skokowy proces.

A geny można zmieniać - dźwiękiem i np światłem - całe gadanie o ich "niezmienności" to kolejna bujda na resorach :mrgreen:

pozdrawiam
  • 0

#19

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

radosław, przeczytaj dokładnie mój wpis i ustosunkuj się jeśli chcesz odpowiadać. Napisałam wyraźnie, że nie piszę o ewolucji duchowej, dlatego, że to nie ten temat. Co do Twojej niezafałszowanej nauki; jak widać każdy ma swoją, ja opieram się na tzw, "teorii ewolucji" pana Darwina.

Użytkownik livin edytował ten post 26.06.2010 - 06:59

  • 0



#20

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie mozna stworzyć inteligentnego twory mądrzejszego od jego stwórcy, z tego samego powodu dla którego podobno nie można wszystkiego odkryć jak to jest w pierwszym poście.Po prostu nie potrafimy sobie wyobrazić innego sposobu myślenia, pojmowanie ani rzeczywistości.
Z tego samego powodu najinteligetniejszy robot jakiego stworzymy będzie taki sam jak my. Włącznie z naszymi wadami i zaletami.
Chociaż jakby się nad tym zastanowić to zalet jest więcej, bo roboty nie potrzebują odpoczynku, są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne itd. Przez co moglby ewoluować dużo szybciej niż my. Co oczywiscie nie znaczy ze wyszłby na takim czymś lepiej.


Otóż można. Programowanie wykroczyło już poza pisanie algorytmów rozwiązujących problemy bezpośrednio.

Za pomocą np. algorytmów genetycznych można w sterowany pewnymi założeniami sposób tworzyć algorytmy rozwiązujące pewne problemy, bez konieczności rozumienia owych działających algorytmów(rozwiązań).

Dodatkowo, przy odpowiedniej mocy obliczeniowej(komputer kwantowy?) stworzenie sztucznych sieci neuronowych rozwiązujących problemy, których sami nie jesteśmy w stanie rozwiązać, będzie jak najbardziej do zrobienia.

Jedynymi ograniczeniami są kwestie:
-czy potrafimy w poprawny sposób sformułować problem?
-czy problem jest rozwiązywalny?
-dostępna moc obliczeniowa.

Użytkownik Flayed One edytował ten post 30.06.2010 - 16:36

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych