Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziura w ziemi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

nr 5.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykła dziura w ziemi :| Ale dół :D
  • 0

#17

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie ma się czym zachwycać. taka dziura dla 2 osób to około 2 godziny kopania.
na dodatek na pierwszym zdjęciu w środku jest luźna ziemia, która została na drugim zdjęciu już ze środka usunięta. trzeba to jak najszybciej zakopać, żeby nikt tam niespodziewanie nie wpadł, bo jeszcze mu się coś stanie.
  • 0

#18

Hutter.
  • Postów: 35
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda mi to na zapadlinę, jeśli wystąpi zapadlina to sama nazwa wskazuje ziemia zapada się do wewnątrz dla tego jest jej brak na brzegach dziury ;). Widziałam wile takich w miejscu gdzie pod ziemią były nieczynne już kopalnie i powstawało coś podobne temu.


Zgadzam się, to jest zapadlina. Co jakiś czas w wielu miejscach w Polsce sie takowe zdarzają. W niektórych miejscach nawet nie są sensacją, bo często sie zdarzają. Pierwsze zdjęcie sugeruje, że to jest zapadlina. I wcale nie jest powiedziane, że gdyby tam była dziura, to dawno by się zapadło, widać dopiero teraz nastąpił krytyczny moment, tak samo jak źle zaprojektowane budynki pracują jakiś czas normalnie, pod normalnym roboczym obciążeniem a w pewnym momencie sie zawalają, często nie będąc nawet obciążone w chwili zawalenia. Byćmoże w tym miejscu był uskok tektoniczny. W mojej okolicy, czyli górach, często sie trafiają uskoki, a nieco ponad 5 lat temu odkryto nawet ogromną jaskinię w piaskowcu. Za kształt kopca ziemi w dole na pierwszym zdjęciu odpowiadają gazy wydostające się ze spodu w chwili zapadania się gruntu.
  • 0

#19

blazoi!.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wygląda jak wykopane, uwierzcie mi często kopie okopy do ASG
  • 0

#20

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Może... hmm... pierwsze zdjęcie było robione później niż drugie i zaczęli zakopywać już, ale gdy się dowiedział, że przyjedzie geolog, to rpzestał? Tak samo - na drugim zdjęciu wstążka jest jeszcze cała, a na 1 rozwalona.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych