Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk - zamach czy wypadek? - Lista pytań


311 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach? (337 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

  1. Głosowano TAK (171 głosów [50.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.74%

  2. Głosowano NIE (166 głosów [49.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 49.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#91 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Dziwi i przeraża mnie fakt, że w dobie komputeryzacji, poszukiwań alternatywnych energii, budowy tak skomplikowanych cudów inżynieryjnych, w 2010 roku A.D. może dochodzić do tak ogromnych, niewytłumaczonych niejasności.

Jak, w tak nowoczesnych czasach nie mogą się dogadać oba państwa i jak to możliwe, że jedno się drugiego panicznie boi? Jak to możliwe, że w najnowszych czasach, ukrywana jest prawda o sprawach najwyższej rangi NARODOWEJ ze strachu? To co dzieje się na Świecie przechodzi ludzkie pojęcie. Gdzie są ludzie który mieli analizować tak kontrowersyjne materiały filmowe z miejsca katastrofy rządowego Tupolewa 154M? Gdzie są oficjalne wyniki tych badań? Co na to strona rosyjska? Na jakim poziomie jest polskie śledztwo?
Sprawa ma rangę narodową i pod żadnym pozorem nie powinna być zatajana i uciszana! Każdy Polak pragnie wiedzieć co się stało niedaleko lotniska w Smoleńsku 10 kwietnia 2010r., pragnie znać odpowiedź na listę tak ważnych pytań zawartych w tym temacie! Odpowiedzieć na nie powinni sami Rosjanie.
  • 0

#92

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Te pytania zadajesz w trakcie śledztwa. Co więcej ledwie rozpoczętego, a i nic jeszcze nie wskazuje, że ktoś chce coś ważnego utaić.
  • 0

#93

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Odpowiem na ile potrafię ;)

Ad1. Po pierwsze nawet jeśli zamach brany jest pod uwagę to głoszenie tego na lewo i prawo jako jedną z głównych hipotez jest niepolityczne z różnych względów.

Ad2. Często padała odpowiedź. Mamy jeden samolot. Oczywiście można było polecieć wszystkimi Casami olewając Tupolewa , ale komfort iście nie prezydencki a w dobrym obyczaju się u nas przyjęło latać z Prezydentem czy Premierem razem.

Ad3. Byli wcześniej , ale i z tego obozu troszkę osób i tak ubyło.

Ad4. Samolot jak nadlatuje w kierunku lotniska i to z kierunku przeciwnego niż podejście musi przynajmniej jedno półkole zrobić , biorąc poprawkę na zniżanie lotu może kilka razy okrążyć lotnisko , a ludzie to interpretują różnie szczególnie gawiedź która ogląda nie mając pojęcia co ogląda.

Ad5. Nie wiem , ale czujniki i skrzynki serwisowe odrazu by wykryły nieprawidłowość. Ok mogła być bomba , ale samoloty o takim znaczeniu są często w Polsce dokładnie badane. Ba w Polsce są też dokładnie sprawdzane.

Ad6. Mgłę zapewne da się wykonać ale nie w tak szybkim czasie (przypominam Jak lądował 30 minut wcześniej , można to zastąpić szybszym dymem tylko dym neistety ma inne właściwości rozchodzenia się w powietrzu.

Ad7. A przez kogo pilot został oskarżony? Zapewne albo przez media , które na swój sposób interpretują wypowiedzi , albo przez nadgorliwego urzędnika albo przez spanikowanego kontrolera lotów. Ktoś coś powiedział w emocjach i poszło w świat. Dlatego słucha się oficjalnych informacji a nie plotek.

Ad8. Zapewne dlatego , że według kontrolera lotów nie słuchali jego wskazań. Co należy wyjaśnić i pewnie dlatego piloci są jeszcze nie wydani bo różne spekty tu trzeba brać pod uwagę.

Ad9. Film był kręcony w miejscu początkowym głównego rozsypania się samolotu , jego główne częsci w tym pasażerska znajdują się dalej.

Ad10. Patrz punkt 9.

Ad11. Akcję strażacką widać a generalnie w wypadkach lotniczych pierwszą akcją jest akcja strażacka. Karetki też widziałem w tv z okolic 11-12 , ile tam wcześniej stały nie wiem .

Ad12. Pytanie troszkę śmieszne. Pusty samolot leciał? ;) Wyparowały w sekundę? Ktoś podniósł coś co nie dawało się podnieść dniami i je szybko wyjął?

Ad13. Zniszczenia wskazują , że nie doszło do wybuchu w powietrzu.

Ad14. Nie wiem skąd te info. Pewnie znów ktoś powiedział niepotrzebnie mediom jakąś hipotezę by pasjonaci tacy jak ty mieli co robić po nocach tworząc kolejne bzdurne teorie.

Ad15. Ponoć wcześniej zamiast w ten słynny słup uderzył w inne drzewo. Brak skrzydła mógł zmienić kurs i napewno zmienił.

Ad16. Bo jeszcze mgły nie było no i samolot mniejszy , a więc nieco inne podejście ma do lądowania. Dzięki temu mógł łatwiej podchodzić i generalnie lecieć na niższym pułapie.

Ad17. Nie wiadomo jaka mgła była wyżej.

Ad18. Miejsce katastrofy to miejsce strzeżone , w dodatku blisko teren wosjkowy. Szabrownicy , fotoreporteży i ciekawscy , wszyscy mogli zatrzeć ślady nie mówiąc o robieniu zdjęć np zmarłego prezydenta czy grabieży ocalałych rzeczy osobistych. To normalne a tym bardziej w Rosji , gdzie najpierw się strzela potem krzyczy. Miałem na własnej skórze przypadek gdy w obwodzie kaliningradzkim w poszukiwaniu czołgu poniemieckiego przekroczyło mi się (niechcący) granicę.

Ad19. Broń napewno była rosyjska .

Ad21. Dlaczego odpowiedziałem w innym wątku. Samolot generalnie jest mniej wytrzymały niż samochód , a prędkość była więsza no i te troszkę drzew zostało ścietych.

Ad20. Nie , kłótnie miały na celu co innego , czasem latali razem , to była sprawa plityczna od zawsze , bo nie tajemnicą jest , że każdy ma inne patrzenie na politykę zagraniczną.

Ad22. Ale generalnie mówiono o małych wybuchach a nie o wielkim bum. Niektórym laikom mogły się one pomylić z hałasem spowodowanym innymi czynnikami a tych w czasie upadku samolotu jest dużo.

Ad23. A skąd niby miał wiedzieć czy był wybuch czy nie? Usłyszał w wierzy kontrolnej oddalonej przynajmniej te 2 km od wypadku? Możliwe , ale wierza kontrolna jest wyciszona by odgłosy z lotniska nie miały wpływu na obsługę wierzy . Mógł tylko wzrokowo się dowiedzieć a , że dużego bum nie było to i początkowo i dymu nie było wiele.

Ad24. Analiza zwyczajowo odbywa się w kraju na którego etrenie doszło do katastrofy chyba , że zaistnieją okoliczności takie jak z 3 skrzynką. Co do ciał - zbytnio sobie logistycznie tego nie wyobrażam.

Ad25. Zapewne ktoś wywnioskował po skali zniszczeń. Zauważ , że poszycie samolotu było rozerwane nie tylko pionowo na kilka części ale też i poziomo nie wspominając o zgnieceniu poszycia i zmiażdżeniu w wielu miejscach.

Ad26. Tak miał prawo. Samolot , który ląduje na płycie lotniska i np zblokuje się jedna część kół z reguły rozrywany jest na 2-3 części , to co mówić o samolocie który obrał sobie za lotnisko lasek?

Ad27. Z trzech przyczyn. Po pierwsze kabina prezydencka jest w takich samolotach bardziej wznocniona , po drugie wiadomo gdzie się znajduje czyli gdzie szukać , po trzecie to priorytet.

Ad28. Dlatego zapewne dokonuję się sekcji pilotów , jakby był zamach reszta ginie jak giną piloci.

Ad29. To takie samo powoływanie się na historię , jak powoływanie się na historię spiskowców którzy nie ufają Rosji.

Ad30. Zapewne dlatego , że wszystko z kancelarii Prezydenta non stop dizwnie wyciekało.

Ad31. Normalne procedury w momencie kryzysu państwa gdzie nie ma szefów ani BBN ani armii ani tym bardziej prezydenta , plus śledztwo w tym rozpatrywane nawet pod kątem twojego ulubionego zamachu to przejęcie takich materiałów chyba wydaje się normalne.

Ad32. A skąd info o przeszukaniu mieszkania? Nie mów , że od Rydzyka?;)

Ad33. Raczej nie , trudno sobie wyobraźić , że ktoś przygotowuje zamach bo wie , że prezydent w danym dniu o danej porze zachowa się nieodpowiedzialnie i pojawi sie w takim a takim miejscu.

Ad34. Nie było.

Ad35. Odpowiedź udzielona wczęsniej.

Ad36. Zapewne przeżyli , tak jak przeżył i nasz dzielny operator.

Ad37. Sprowadzono sprzęt dla Putina , i z Putinem wrócił spowrotem. To tak jakbyś się spytał czemu jak leci Obama krążą AWACS i myśliwce , a jak leci śp Kaczyński to tylko naszym fajnym Tupolewem i miał pretensję , że Obama czy NATO nie daję naszemu śp Prezydentowi obstawy równej Obamie.

Ad38. Niektórzy twierdzą nawet , że prawie uderzył w czołg.

Ad39. Zapewne to kolejna zasługa mediów.

Ad40. Bardzo możliwe , że jeszcze na początku były 3 ciężko ranne osoby ale przy takich zniszczeniach mogły nawet nie doczekać karetek.

Ad41. To jest gałęź.

Ad42. Pewnie jacyś ludzie. A mało ich , szczególnie gapiów? Ba nawet dzieciaki krążyły według relacji. Nie dziwią więc strzały.

Ad43. Pewnie też człowiek. No i co z tego. Czy myślisz , że na piechotę wszyscy się ustawili wiedząc dokładnie gdzie spadnie samolot? Bzdura.

Ad44. Nie wiem gdzie to usłyszałeś. Może się przyśniło?

Ad45-51. Część słów pewnie padła w kierunku szabrowników , częśc w tym "żyje" to mozę jedna z tych 3 rannych co umarły z ran ,a przeładowywanie , no jak są strzały to i przeładowywanie.

Ad52. To są słowa tego co kecił.

Ad53. A ty wiesz , któ , a jakie to ma znaczenie?

Ad54. Do szabrowników , gapiów , fotocymbalistów , którzy nawet tragedii nie uszanują.

Ad55. Normalne polecenie , jak jest jakaś ekipa ratowniczo-gaśnicza to po wstępnych oględzinach często zmienia się plany.

Ad56. A padły takie słowa? Hmm ciekawe ciekawe , słuchałem wiele razy i nic.

Ad57. A jakie to ma znaczenie?

Ad58. Nie wiem , ale u Rosjan propaganda to podstawa , jeszcze jacyć przeciwnicy politycznie wykorzystali by to.

Ad59. Bo jest jeden samolot główny , reszta to transportowe wosjkowe samoloty lub małe Jaki. A każdy jak wspomniałem chce mieć zaszczyt lecić z Prezydentem. A Prezydent też lubi tłum.

Ad60. Nie. Ale chcieli z różnych względów.

Ad61. Nie znasz protokołu dyplomatycznego to lepiej nie zadawaj takich pytań.

Ad62. To już kuriozum zasłyszane chyba nawet nie w Radiu Maryja. I tam by takiej bzdury nie wymyślili.

Ad63. Pewnie potraktował utratę skrzydła w ten sposób.

Ad64. Już wspomniałem jak to jest z tą widocznością , a wypowiadać się wypowiadał tylko nie o samej tragedii , ludzie różnie reagują niektórzy nawet przed nieuchronnym zamykają oczy lub odwracają głowę.

Ad65. Wiadomo jest , że aresztowano kontrolera , po co dwa razy powtarzać. Ale może tylko w celu wyjaśnień lub po prostu nawet badania krwi.


Odpowiem na niektóre odpowiedzi, bo nie ma sensu powtarzać tego co wcześniej było napisane:

01. Na świecie jakoś nie jest to niepolityczne
03. Była ważna postać lewicy, a lewica się w sumie nie liczy, z PO nie było nikogo ważnego, nikogo, kto ujada PiS
05. Samolot był w naprawie w Rosji. Potem polacy zaglądali w każdy centymetr samolotu? Chyba przed każdym lotem polacy nie rozbierają samolotu na części pierwsze i potem go składają.
07. Po pilocie jedzie w TV każdy jak chce i nikt nie interweniuje. Tu czujniki jakieś, tu mgła i ryzyko pilota, tu nie odczytał ciśnienia w Pascalach tylko w innych jednostkach, tu nie słuchał Ruskich, tu poddał się presji prezydenta. Od soboty do dzisiaj w TV cały czas o błędach pilota. Pomyślcie co ma pomyśleć rodzina pilota skoro najlepszy pilot w kraju jest posądzany o szkolne błędy.
08. Jasne, pilot powiedział: "Żaden rusek nie będzie mi rozkazywał" a potem wyłączył radio i zaryzykował lądowanie we mgle
11. ja też nie
12. To nie moje pytanie, tylko jakiegoś internauty. Chodzi moze o to że zaraz po katastrofie zabrano ciała, zapakowano w kamaza i wywieziono. Żaden świadek nie mówił że widział jakieś ciała lub cokolwiek. Albo nie dopuszczono swiadkow do miejsca gdzie rozbił sie kadłub i dlatego nikt nie widział ciał. No właśnie, pytanie, dlaczego ani jeden świadek nie powiedział: Widziałem na drzewie ubranie, buta, ślady krwi... cokolwie
13. Wiele ekspertów od lotnictwa twierdzi (nieoficjalnie) że musiało dojść do wybuchu w powietrzu
14. Nie ktoś tylko wiele wypowiedzi było od gości z wieży, od pracowników lotniska itd to nie tak że wszystkie info są od tego dziadka którego widac w lesie ktory na spokoju chodzi koło samolotu jakby zbierał grzyby
15. Z analiz wynika że przed skrętem w lewo leciał źle
16. Być może jest jak mówisz. O wiele mniejszy?
17. Nie wiadomo
18. Opcja strzelania do gapiów jest bardzo prawdopodobna, ale nie jest pewna na 100%. Film amatorski ma wiele niejasności
19. To dlaczego TVP w głównych wiadomościach odrazu pokazała ten film i mówiła że to prawie napewno wystrzały amunicji. Nastąpiło to po tym jak w internecie zawrzało od komentarzy o tym że Ruscy strzelali. TVP boi sie nawet powiedziec że Ruscy mogli strzelać do gapiów bo przecież każdy uważa Rosję za kraj cywilizowany. Wymyślili amunicję BOR'u. Dla mnie śmiech na sali bo wyraźnie widać że to Ruscy strzelają bo są różne krzyki które pasują do tego że ktoś lata z bronią i strzela, ze ktos sie boi, ze mowi nie strzelac itd
21. Wielu mówi że samolot nie rozrywa po kontakcie z kilkoma drzewami
22. A może to były wybuchy małych bomb umieszczonych w silnikach, w skrzydłach, w kokpicie... Who knows?
23. Skoro widział że samolot sie rozbił to musiał zauważyć chmurę dymu, bo skoro samolot rozleciał się na części to wybuch musiał być spory.
24. Mogli zabezpieczyć teren a w 3-4 godziny Polska załoga (ale nie kilka osób tylko duża grupa ekspertów) mogłaby dotrzec na miejsce tragedii. Lot trwa tylko 2h
25. Wnioski? Najpierw się dokładnie chyba coś sprawdza a potem wnioskuje, szacuje, podaje info
26. Wielu ekspertów od lotnictwa ma wątpliwości
27. Moze i tak ale co z żoną Prezydenta? Rozumiem że 50 cm od prezydenta działały inne siły nieszczenia, inna intesywnosć zniszczeń powodowana wybuchem, dywagować można, chociaż prawdopodobieństwo że mimo że siedzieli razem a jedna osoba ucierpiała bardziej jest nie małe, ok, ale skoro stało sie tak ze były różnice jesli chodzi o ciała to pojawiły się pytania
28. Za 2 dni powiedzą w TV: "Do kraju wrócą ciała pilotów, są w dobrym stanie ale ukrywaliśmy ten fakt bo nie chcieliśmy wzbudzać paniki, ponieważ musieliśmy przeprowadzić sekcję zwłok, bardzo przepraszamy, po dlugich analizach naszych kochanych przyjaciół Rosjan nic nie wykryto, musimy im uwierzyć na słowo bo teraz jest wielka miłość polsko-rosyjska, Putin z Tuskiem się obściskują itd Rozumiecie..."
29. A ty ufasz?
30. To dlaczego nie wezwano hydraulika skoro coś wyciekało. (pozwoliłem sobie na żart)
31 To były kwity na dzikusa Komorowskiego (dzikusa bo chciał strzelać do Kaczorów), a może i na Wałęsę czyli "SB-ckiego Bolka". Może ktoś wiedział ze będzie katastrofa i czekał po sejfem żeby te papiery wyjąć. Zobaczymy po żałobie gdzie te papiery, czy PiS jest nadal w ich posiadaniu
32. Nie mam pojęcia skąd. Mowa o warszawskim mieszkaniu, ktoś mógł coś widzieć, podejrzewam ze Wasserman nie mieszka na przedmieściach Warszawy w jakiejś willi trudnodostepnej
33.Wiedzieli że leci do Gruzji. Mogli czekać gdzieś tam, ale że trasa lotu czy miejsce lądowania nie zawsze sa planowane z dokładnoscią do metra to im nie wyszło
34. Skąd wiesz?
37. Nasi kochani przyjaciele nie mogli pożyczyć sprzetu żeby postał jeszcze 3 dni w Smoleńsku? O kurde a myślałem że przytulanie Tuska z Putinem to nie było mydlenie oczu.
38. Nie pytam o czołg tylko pytam jak: jesli garaż ma szerokość 4m a auto 3,5 metra to jakim cudem wjeżdząjąc o garażu może zachaczyć jednocześnie o lewą i prawą ścianę?
39. Mediów czy władz rosyjskich, napewno nie świadków tylko kogoś kto sie na czymś zna. Jak dla mnie zły odczyt ciśnienia lub złe ustawienie ciśnieniomierza jako wina pilota to po prostu splunięcie w twarz rodzienie pilota
40. Dlaczego nikt nie powie o kogo chodziło?
44. Ja akurat tego nie słyszałem. Powtarzam że to nie moje pytania więc nie wiem dlaczego podchodzisz do nich osobowo i najeżdżasz na mnie
53. Śmiech w takim miejscu w kilka minut po katastrofie?
55. A może zmiana planów bo zobaczyli gapiów
56. Mogły paść po rosyjsku a tu wesja polska. Ja tego nie słyszałem
57. A nie wiem. Może ktoś to powiedział gdy zabili wszystkich. A czego mógłby to być koniec? Gaszenia?
58. No właśnie, taka Rosja

59. A tak pomyślałem, a śmigłowce? Wojskowi nie mogliby polecieć nimi np kilka grup po kilka osób. chyba aż tak dużo paliwa nie pożerają w porównaniu z samolotem a poza tym leciało wiele ważnych osobistości a nikt nawet nie zaproponował tego aby nie leciało tyle osób w jednym samolocie
61. To nie było moje pytanie. Ale dziwne że w Rosji naszym kochanym kraju czekał na polskiego prezydenta... tylko polski ambasador
62 A widziałeś zdjęcia lamp bez żarówek? Kto je wykręcił? Od razu mówię że nie ja.
63. Chodziło mu wyraźnie o wybuch a nie o odpadniecie skrzydła, które z daleka we mgle ciężko byłoby chyba zobaczyć
64. Mówisz że ambasador to ciota bo bał się patrzeć jak rozbija się samolot? Wydaje mi się że 99% dokładnie wpatrywałoby się w to co się dzieje pobijając rekord w nie mruganiu powiekami
65. Jasne zbadali mu krew. Zapewne miał min. 0,5 promila. Wiecej nie bo to ranek był. Jak myśle nawet w rękę go nie ukłuli tylko zbadali krew jakiegoś bezdomnego.

Jeszce wtrące słówko odnośnie sugestii aby wysyłać ważnych oficjeli pociągiem przez Białoruś , przecież to dopiero byłoby nierozważne i lekkomyślne . Sposobów aby wywołać katastrofe kolejową są dziesiątki w tym i takie które można zrobić bez wysiłku "domowymi metodami" .

Samolot jest wbrew pozorom najbespieczniejszym środkiem transportu , nigdzie się po drodze nie zatrzymuje , unosi się w powietrzu i osoby nieporządane nie mają do niego sostępu . Niestety jedną z wad jest to że gdy dojdzie już do wypadku to zazwyczaj nikt nie przeżywa .

A to że somolot był serwisowany w Rasji wynika z tego że to ich marka i tam są punkty naprawcze , tutaj nie doszukiwałbym się spisku , bo firma serwisująca została już na pewno wielokrotnie prześwietlona przez specsłużby . To najbardziej oczywisty trop i raczej nikt nie jest natyle głupi aby uwierzyć w słowne zapenienia "Nie zrobiliśmy nic złego"


Gdyby mieli zrobić zamach na pociąg to wyglądałoby to na zamach bo gdy pociag sie wykoleja to nie ginie dużo osób, tak mi się wydaje. Poza tym jak dla mnie pociągi się bardzo rzadko wykolejają. A tak, była mgła spadł samolot, nikt nic nie podejrzewa.

Widzę w temacie "pytania bez odpowiedzi" i chce mi się śmiać... Ależ odpowiedzi są, moi drodzy i to wyjątkowo oczywiste. Ale ludzie, zupełnie przewrotnie, wolą sobie życie utrudniać, zamiast ułatwiać, słyszeć "nie zabijajcie nas" zamiast kilku słów po rusku i wyobrażać sobie drugi Katyń. No cóż. Zacznijmy więc od początku:

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH" mimo że tragedia miała miejsce w kraju w którym co pół roku w telewizji mówi się o zamachu terrorystycznym?

Słowo "zamach" zostało wymówione, słyszałam w jakimś programie pytanie: "Czy to był zamach?", także wymówić zostało wymówione... A że nie trąbią o tym na prawo i lewo to chyba oczywiste, bo nie ma co rzucać bezpodstawnych podejrzeń. A ów filmik (ludzie, śmiać się chce...) nie jest na pewno dowodem na jakikolwiek zamach.

02. Dlaczego w jednym samolocie leciało jednocześnie tyle ważnych osobistości?

Znowu odpowiedź jest banalnie prosta. Ponieważ owe persony dostały zaproszenie od prezydenta. A prezydentowi się zazwyczaj nie odmawia ;). Poza tym oszczędność i tym podobne brednie, zresztą nikt pewnie nie pomyślał o tym, że coś takiego może się stać. Strzeżonego Pan Bóg strzeże, a nieostrożnych... No cóż. Zdarzyło się. Mamy nauczkę.

03. Dlaczego nie leciał nikt ważny z obozu rządzącego?

Ponieważ polecieli wcześniej, ale z tego co wiem, to kilka osób i tak leciało drugi raz. No cóż. Nie doleciało...

04. Dlaczego mówiono o 4 próbach lądowania skoro potem się okazało, że było tylko jedno?

O rany, a co było z WTC? Też masa świadków mówiła masę rzeczy, tak samo jest z całą resztą... U nas na osiedlu palił się supermarket i były osoby, które krzyczały, że słyszały wybuch i że to była bomba, a się okazało, że bynajmniej ;p. Ach, może ułożę na ten temat własną teorię spiskową...? Ludzie mówią różne rzeczy i widzą różne rzeczy. Człowiek który się nie zna na tym jak samolot podchodzi do lądowania, a jak kołuje i tym podobne może te rzeczy łatwo pomylić. Do tego chaos, strach, napięcie związane całą sytuacją i masa niepotwierdzonych informacji zewsząd. Normalna sprawa.

05. Czy Polacy mieli dokładny wgląd w przebieg remontu Tupolewa o numerze 101 w Samarze?

Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że na pewno zostało to sprawdzone bardzo dokładnie, skoro miały tym lecieć najważniejsze osoby w państwie...

06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?

Jakąś sztuczną mgłę pewnie tak, ale na dużą skalę? Wątpię, nie w tak małym odstępie czasowym. Nie czepiajcie się tej mgły, to mokradła, tam mgła może się pojawić niespodziewanie. Nie ma się co dziwić, że raz jest, raz jej nie ma :P.

07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?

Wcale nie. Z tego co słyszałam w mediach, MÓGŁ być to błąd pilota i taką informację podano. Że jest taka możliwość. Nie słyszałam zdania: "To był na pewno błąd pilota" tylko co najwyżej: "podejrzewają, że mógł to być błąd pilota". Ale to jest takie gdybanie. Normalna sprawa po tego typu wypadkach...

08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?

Podobno nie mogli się porozumieć, albo nie otrzymywali odpowiedzi... Coś w tym stylu. Jakby to był dokładnie zaplanowany zamach, pomyśl, to z pewnością by takiej gafy nie palnęli na wstępie ;p Szczerze w to wątpię. Znowu: chaos, niepewność, strach i tym podobne.

11. Dlaczego nie widać na filmach akcji ratowniczych i karetek?

Widać. Jednym z pierwszych (dziennikarzy...?) osób, które się tam pojawiają jest Polak, który nagrywa to komórką. Polak, bo stwierdza w pewnym momencie: "To nasz...", mając na myśli samolot, kiedy widzi te charakterystyczne biało-czerwone wzory. I tam widać jak straż pożarna gasi ogień w oddali między innymi.

12. Czy ciała ofiar napewno były na miejscu katastrofy?

... A gdzie miały być? o_O Nawet zakładając zamach przez Rosjan, samolot się rozbił, a ciała co? Wyparowały? Były na miejscu, roztrzaskane, pewnie rozniesione po lesie na dużą odległość, ale były.

13. Czy doszło do wybuchu w powietrzu?

Nie wiem tego, nie było mnie na miejscu, nie powiem ci :P. Świadkowie mówili coś o wybuchu, ale znowu mógł to być chaos po prostu i zupełna nieznajomość i nieodróżnianie pewnych dźwięków jakie wydaje taka maszyna po zahaczeniu uprzednio skrzydłem o drzewa chociażby.

14. Dlaczego od razu mówiono, że samolot uderzył w wieżę, skoro na zdjęciach widać, ze wieża jest cała?

Znowu nie słyszałam, żeby tak od razu mówiono. Może dlatego, że oglądałam TVN, a w innych stacjach było inaczej, ale w TVN wszystko było na poziomie gdybań i pytań o to co mogło się zdarzyć. Oprócz tego znowu chaos, znowu świadkowie, którzy nie do końca się orientują w tym co się dzieje.

15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?

Nie mam pojęcia, ale znając życie, przyczyn może być wiele.

16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?

... To chyba nie jest zbyt inteligentne pytanie, przyznasz? Dlatego, że miliony i miliardy samolotów lądują sobie bezpiecznie każdego dnia, a znajdzie się jakiś, który się roztrzaska. Tak bywa. Tak się po prostu zdarza. Nie ma większego wyjaśnienia. Nie liczysz chyba na to, że jak na lotnisku jest mgła to każdy jeden samolot się roztrzaskuje?

17. Czy mgła, którą widać na filmach kilka minut po katastrofie była na tyle duża, aby nie wcelować w pas startowy oraz nie widzieć na jakiej wysokości jest samolot?

A skąd wiesz jaka mgła była na wyższej wysokości?

18. Dlaczego kilka minut po katastrofie Rosjanie wielokrotnie strzelali?

Do kogo? ;D A może do czego? Może po prostu w niebo? Naokoło była masa ludzi, masa świadków, ludzie płakali, byli przerażeni, rozdygotani, z drugiej strony byli dziennikarze, dalej różni szabrownicy... Ostrzegawczo strzelili. Nie ma co się czepiać do liczby. Strzelono cztery razy bo taka była konieczność. Nie wyobrażajmy sobie jakiegoś wybijania naszych na szeroką skalę, bo to jest po prostu chore i widać, że ktoś się chce koniecznie czegoś przyczepić i wysnuć jakąś świetną teorię, która nie ma nic wspólnego z prawdą.

19. Czy broń, z której strzelano to był rosyjski Macarov?

Nie mam pojęcia, a co ma piernik do wiatraka?

20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?

Och taak, z pewnością, zły Tusk... Oczywiście, że nie. Kłócili się już od dawna, jasne jest, że się nie kochają. Poza tym Tusk leciał na spotkanie z premierem, a Kaczyński z prezydentem.

21. Dlaczego samolot uległ tak wielkim zniszczeniom, skoro eksperci nieoficjalnie mówią, że wybuch paliwa nie mógł zrobić takich zniszczeń.

Taak, eksperci nieoficjalnie mówią... Tak jak i świadkowie mówili nieoficjalnie o podejściach do lądowania, wybuchach i tak dalej... Jak zaczną coś mówić na ten temat oficjalnie to możemy o tym dyskutować, bo nieoficjalnie to i ja mogę sobie napisać, że ktoś coś nieoficjalnie powiedział i co w związku z tym?

22. Dlaczego jest ogromna rozbieżność świadków odnośnie ilości wybuchów? Mówiono o 1, 2, a nawet kilku wybuchach.

Znowu odpowiedź będzie taka sama. Chaos, bałagan na miejscu, strach, duże emocje, wszystko na raz.

23. Dlaczego dyrektor departamentu wschodniego z MSZ zadzwonił tuż po katastrofie do R.Sikorskiego i mówił, że samolot się rozbił, ale nie było wybuchu?

Nie mam pojęcia.

24. Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce?

Och jasne, pozbierajmy kawałek po kawałeczku każdego do odpowiedniej torby i wyślijmy do Polski na badania... Litości. Zdarzyło się to w Rosji i badane też będzie w Rosji jak to w takich sprawach bywa.

25. Dlaczego wiadomym było, że wszyscy zginęli już pół godziny po katastrofie, skoro służby ratunkowe w zasadzie jeszcze tam nie dotarły?

To widać po uszkodzeniach, po stanie w jakim był samolot. Nie odnaleziono nikogo żywego, ciała były porozrywane na strzępy i porozrzucane po naprawdę ogromnym terenie. Została podana najbardziej prawdopodobna w tamtym momencie informacja, gdyby ktoś żywy się znalazł, to na pewno takie info też by się pojawiło ;p.

26. Czy samolot po spadaniu ślizgowym z małej wysokości i po wybuchu paliwa miał prawo rozlecieć się na drobne kawałki?

Wyobraź sobie, że tak. Miał prawo.

27. Dlaczego ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Siedzieli obok siebie.

Z prostej przyczyny, był nacisk, żeby szybko odnaleźć ciało prezydenta, wiadomo dlaczego. Poza tym różnie z tym bywa, jeden jest rozszarpany na części, innego coś przygniotło ale jest w jednym kawałku. To wszystko zależy od... Och, cholera, to słowo tutaj nie pasuje... Szczęścia, czy raczej jakiegoś dzieła przypadku.

28. Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach (gaz, związki chemiczne po wybuchu bomby, kula w ciele ofiary)?

A skąd masz takie informacje?

29. Dlaczego media bezczelnie zwalają winę na prezydenta jakoby miał naciskać na pilota skoro nie ma i nie będzie na to dowodów?

Och, bezczelnie... Bo znają jego temperament na litość boską, już kilka razy się tym popisał, poza tym na tym samolocie naprawdę mógł mieć wpływ na lądowanie i mógł naciskać na pilota. Pośpiech, nie chcieli być spóźnieni i bum, nie dolecieli wcale. Toteż pojawiły się takie a nie inne przypuszczenia.

30. Dlaczego lista pasażerów krążyła swobodnie w sieci przez cały tydzień przed tragedią?

Nic mi o tym nie wiadomo, ale na pewno nie była to rzeczywista lista pasażerów, bo pasażerowie wymieniali się jeszcze kilka dni przed tragedią, co wiemy, ktoś nie pojechał, pojechał ktoś inny itp. ;p

31. Dlaczego wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte ok. 2 godz. po informacji o katastrofie?

O tym też nic mi nie wiadomo, więc nie będę się wypowiadać.

32. Dlaczego nastąpiło przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana?

Nie wiem skąd ta informacja, pierwsze słyszę.

33. Czy w Gruzji w 2008 roku nastąpił pierwszy nieudany zamach na naszego prezydenta?

Bardzo wątpliwe, chyba, że Rosja ma swoich prywatnych jasnowidzów ;p. Ach, a może wyczytali to z zupełnie poprzekręcanej przepowiedni Nostradamusa, jak połowa tego forum o Smoleńsku?! Ach! Ciekawe!

34. Czy na pokładzie był tzw pilot-lider, którego wysłał tam Departament Transportu Lotniczego Rosji?

Nie wiem.

35. Dlaczego na filmie z katastrofy w Lesie Kabackim widać spalone ciała, oderwane kończyny, krew, ubrania, buty, a tutaj nie widać zupełnie nic?

Bo ciała były porozrzucane w różnych kierunkach, nie wiesz skąd nagrywano film. W danym miejscu ciał mogło nie być, zresztą jest tak słaba jakość, że na tych filmach trudno zauważyć cokolwiek konkretnego, skoro gałąź mylona jest z machającym człowiekiem.

36. Co się stało z dziadkiem z filmu, który trwa 1:24 i tymi, którym udało się sfilmować cokolwiek tuż po katastrofie?

... A co, sądzisz, że go zastrzelono? xD A co się z nim miało stać? Żyje zapewne, chociaż kto go tam wie. Autor też żyje skoro filmik nagrał i krąży, a chyba strzelający Rosjanie - spiskowcy, bardzo by się zdenerwowali i jednak zrobili mu kuku? Ale żeby wybić wszystkich świadków, których była cała masa to naprawdę trzeba by było sporo i nie wiem co z takimi ciałami by zrobiono ;).

37. Dlaczego zabrano dodatkowy sprzęt nawigacyjny sprowadzony w środę gdy lądował Putin i Tusk?

Odpowiedź została już tutaj gdzieś dana, więc nie będę się powtarzać, bo nie znam się na tym :P.

38. Dlaczego, niektórzy twierdzą, że samolot uderzył jednocześnie w dwa elementy oddalone od siebie o 50 m skoro rozpiętość skrzydeł wynosi 37 m?

I znów - a niektórzy twierdzą, że były wybuchy, a inni, że cztery podejścia do lądowania. Świadkowie mówią różne rzeczy, czasem nawet sprzeczne ze sobą. Szczególnie w przypadku takiej katastrofy.

39. Kto wymyślił brednię, że rosyjski kontroler nie bardzo orientował się, w jakim systemie należy podawać wartości ciśnienia atmosferycznego na lotnisku w Smoleńsku?

Święty Mikołaj. Co to za pytanie? :P

40. Dlaczego podano, że katastrofę przeżyło 3 osoby? Może jakiś świadek coś widział.

Tak, może kilka ciał zachowało się w całości, może ktoś miał jakieś drgawki, cokolwiek. A może po prostu była to informacja nieoficjalna bo tak to ogłoszono od razu. Bynajmniej TVN ogłosił, ze pojawiła się nieoficjalna informacja o trzech ciężko rannych. Ale ciężko ranni nie wyskakują z kadłubu i nie krzyczą: "Nie zabijajcie nas" ;p. Po takim łupnięciu o ziemię, prawdopodobieństwo, że ci ludzie byliby w ogóle przytomni jest równe zeru.

41. Kogo lub co widać w czasie 0:40-0:44 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Może coś, może kogoś. Przy tej liczbie świadków na miejscu wypadku nie ma się czemu dziwić.

44-48. Przesłuchaj sobie to w wersji bez szumów. Niczego takiego tam nie ma.

49. Kto i do kogo wypowiedział słowa "nie zabijajcie nas" w czasie 0:50 w słynnym już amatorskim filmie, który trwa 1:24?

Ech... No dobrze, bez dowodów się nie obejdzie. Wejdź na sendspace i odszukaj plik sp0000-1.wav jest to fragment z tym rzekomym "nie zabijajcie nas" oczyszczony z szumów. Nie ma żadnego "nie zabijajcie nas" to coś po rosyjsku.

Co do reszty pytań dotyczących owego filmiku się nie wypowiem, bo są dla mnie lekko mówiąc mało prawdziwe i nie mające nic wspólnego z zawartymi w nim treśćmi.

59. Dlaczego grupy nie rozdzielono na 2 samoloty? Część osób z tragicznego samolotu mogła polecieć wcześniej razem z dziennikarzami a część dziennikarzy w samolocie prezydenckim.

Mądry Polak po szkodzie. Bo prezydent zapraszał i tyle, bo wygodnie, bo luksusowo etc.

60. Czy rzeczywiście wszyscy którzy zginęli musieli koniecznie lecieć na uroczystość?

Pewnie nie. Ale polecieli. Co, to też spisek Rosjan? Kazali Polaczkom jechać?

62. Dlaczego tuż po tragedii widziano jak ktoś wkręca żarówki na pasie startowym?

A dlaczego tuż po tym jak potknęłam się o na klatce schodowej, moja mama pastowała przedpokój? Hmm... Bardzo ciekawe!

Nie chce mi się dalej odpowiadać. Rosjanie jeśli strzelali i film jest prawdziwy, to były to strzały ostrzegawcze. obejrzałam ten film nie jeden raz i nic tam specjalnego nie widzę, ani nie słyszę.


01. w sobotę tego słowa nikt nie wymówił. Że dzisiaj ktoś mówi po północy. Nie każdy to widział. Niechby powiedzieli w sobotę rano gdy 20-30 milionów ludzi zerkało w TV
05. 100 polaków siedziało w Samarze przez kilka miesiecy i patrzyli każdemu Ruskowi na ręcę, yhy
07. Mógł to być błąd pilota a zamach pilota to MÓGŁ BYĆ?
08. Może Ruski się spił, zaczął bełkotać i dlatego nie mogli się dogadać
11. A karetki?
14. Skoro gdybali to mogli pogdybać o zamachu, a wyglądało jakby byli pewni tego co mówią
16. Ten jeden na milion to musiał być nasz samolot z prezydentem. Co za pech... Właśnie dlatego wiele ludzi nie może tego zrozumiec. Dlaczego mówić o wypadku skoro one zdarzaja się tak rzadko a nie mówi się o zamachu skoro wiele ludzi nie przepadało za pasażerami tego samolotu
19. Bo w wiadomościach byli przekonani że to amunicja BOR'u strzelała jak petardy pod wpływem wysokiej temperatury
24. Chodzi może o to że mogli zaczekać na nas. Skoro nie zaczekali to dlaczego mamy takie wielkie zaufanie że to co zrobili przez kilka godzin po katastrofie było bez zarzutu
27. Czyli nie kładli nacisku żeby znaleźć prezydentową...?
28. Mówili by gdyby takowe przeprowadzano
29. Pilot: szansa na bezpieczne lądowanie to 20% bo jest duża mgła, Prezydent: Musimy zdążyć, nie możemy lecieć do Mińska, nikt ważny z nami nie leci, panie pilocie, prosze zaryzykować, uroczystość w Katyniu beze mnie? Przecież mam przemówienie, musimy koniecznie zdążyć! - tak było?
38. Na mapie to widać wyraźnie, ktoś zrobił zdjęcia w miejscach gdzie zachaczył samolot o coś i jak pisałem gdzieś wyżej to tak jakby wjechać do garażu o szerokosci 4m autem o szer 3,5 i zarysować brykę na całej długości po obydwu stonach, to czysta i prosta matematyka
40. Mówiono kilka razy o 3 CIĘŻKO RANNYCH (co jest ważne) osobach, dla mnie dziwne
  • 0

#94

wtajemniczony.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej prawdopodobne że strzały padały w powietrze aby rozgonić ludzi którzy się tam przypadkowo znaleźli i plątali.

Strzały "na postraszenie" też są możliwe, tylko że na filmie widać strzał "poziomy" - więc albo FSBek (zakładam, że to oni) trochę przesadził z tym straszeniem, albo mieliśmy do czynienia z makabrycznym mordowaniem ofiar ocalałych z katastrofy.

Ten dziadek na filmie jest dziwnie spokojny , gdyby milicja strzelała tam do ludzi to ośmiele się stwierdzić że i dziadek i tym bardziej nagrywający nie strugali by bohaterów tylko palili by wrotki .

A niby co zrobili? Zostali na miejscu i prosili FSBeków o autografy? Reporter zwinął żagle i zaczął wiać, ile sił w nogach, tak samo dziadek odwrócił się i przyspieszył kroku - po usłyszeniu strzałów właśnie.

Nikt w dzisiejszych czasach nie bawił by się w "ręczne" dobijanie tych co przeżyli bo gdyby się to wydało to byłby skandal na cały świat.

Zapewne FSB myślała, ŻE NIC SIĘ NIE WYDA, bo NIKOGO TAM NIE POWINNO BYĆ. Reporter znalazł się tam przez przypadek, a film z dobijaniem rannych udało mu się przemycić CUDEM. Gdyby go tam nie było, nie mielibyśmy pojęcia o tym, co tam się stało. Chyba czekamy na skandal.

No i na koniec najbardziej kontrowersyjna dla mnie sprawa , jeżeli był to zamach to jakim cudem ten filmik dotarł "na zewnątrz" . Rosjanie być może kojarzą się z "szajsem" ale tej sprawy by tak nie zostawili . Bo jeśli rzekomo pasażerowie którzy przeżyli dostawali kulke to co za proble "odstrzelić" jeszcze dwóch typów.

Reporter schował kasetę w bucie, a gdy przeszukiwali go FSBole, udało mu się ich wkręcić, że kamerę ma pustą, bo kasetę zostawił w domu. FSB PO PROSTU NIE PRZEWIDZIAŁA, że ktoś może przypałętać się przed nimi na miejsce katastrofy i wszystko nagrać. Teraz pewnie plują sobie w twarz i wymyślają, jak się wyłgać z tych strzałów - na razie wymyślili, że "to wybuchała amunicja z broni BORowców" - w co jest w stanie uwierzyć chyba tylko ktoś, kto tego filmiku nie widział i nie słyszał.

Dla mnie bardziej istotna jest inna sprawa - CO WIDZIAŁ REPORTER i dlaczego nagle zaczął uciekać z miejsca zdarzenia oraz odgrażać się słowami "ni ch***ja". Raczej nie dlatego, że FSB strzelało sobie w powietrze. Czekam na wywiad z nim.

Wielce prawdopodobne jest to że ten filmik został specjalnie wypuszczony po to aby zamazać prawdziwy obraz zdarzeń i niekompetencje obsugi lotniska i dać ludziom możliwość snucia teorii spiskowych .

Sorkencje, ale strzelanie od ocalałych ofiar to nie teoria spiskowa, tylko smutne, makabryczne przypuszczenie. Teorią spiskową może być "zestrzelenie samolotu przez UFO", ale nie taki dowód rzeczowy.
Film nie został "specjalnie wypuszczony" przez obsługę lotniska, tylko nagrany przez polskiego reportera, który przypadkiem był na miejscu katastrofy. Tak jak już napisałem - z chęcią spytałbym właśnie JEGO, co jeszcze widział i słyszał.

A poza tym - co masz na myśli łącząc "zamazanie prawdziwego obrazu zdarzeń" z "niekompetencją obsługi lotniska"?

Użytkownik wtajemniczony edytował ten post 18.04.2010 - 02:11

  • 0

#95

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Sumowałem ofiary 9 katasrof samolotu typu TUPOLEW i naliczyłem 983 zabitych od 2001 roku
Na wikipedii są te dane
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tu-154
  • 0

#96

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wtajemniczony

Przecież wszsytkie ciała wróciły lub w najbliższym czasie wrócą do Polski . Ran postrzałowych tak na szybko w kilka godzin się zatuszować nie da a skoro nikt ze strony poslkiej nie zaczął na ten temat mówić to znaczy że raczej strzelania do ocalałych tam nie było . Bo w spisek sięgający naszych władz po prostu nie wierze , może jeszcze Żydów w to wplączesz ?

A co do niekompatencji obsługi to mam namyśli być może chłopaki tam w wierzy kontrolnel coś łykneli i zabardzo się rozweselili , dali ciała i odpowiadają (wraz z kimś ważnym ze strony polskiej przadopodobnie z otoczenia samego prezydenta , który naciskał aby zdążyć na uroczystość) za tą katastrofe . No to teraz trzeba wymyślić jakąś teorie aby odsunąć smród od samej Rosji i kiepskiego stanu technicznego temtejszej infrastruktury ; padło na niewiadomego pochodzenia strzały , teoria bardzo "wiarygodna" i ciężka do zaprzeczenia jedynie na podstawie tak krótkiego materiału filmowego .

FSB myślała że nic sie nie wyda a to dobre , żyjemy w czasach gdzie za pomocą satelity można komuś zaglądnąć w majtki ale to by się nie wydało oj ten argument mocno naciągany . I odrazu wyprzedze twoje pytanie nie mówie tu o Polsce tylko o "świecie" w bardzo krótkim czasie zaczęło by się robić o tej sprawie głośno a wierz mi Rasja ma wielu wrogów którzy tylko szukają pretekstu aby móc głośno powiedzieć o nich " Patrzcie jacy mordercy "

Pzdrawiam

Użytkownik Jakub edytował ten post 18.04.2010 - 06:55

  • 0

#97

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

http://www.davidduke...ensk_17553.html
http://www.davidduke...rash_17599.html

To sprawka żydów.

Użytkownik Henderson edytował ten post 18.04.2010 - 07:52

  • 0

#98

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Strzały "na postraszenie" też są możliwe, tylko że na filmie widać strzał "poziomy" - więc albo FSBek (zakładam, że to oni) trochę przesadził z tym straszeniem, albo mieliśmy do czynienia z makabrycznym mordowaniem ofiar ocalałych z katastrofy.


Litości, fachowców od strzelania mamy na forum jak widzę wielu. Pokażcie mi współczesny pistolet lub karabin co dymi jak czarno-prochowiec. Dodatkowo po czym drogi spec poznaje jaki tor lotu ma pocisk, po rzekomym rozchodzeniu się dymu?
  • 0



#99 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

To jeszcze nic - bardziej się ubawiłem, jak ktoś sugerował, że jego 'kolega' umie odróżnić dźwięk strzału Makarowa od zachodnich pistoletów...
  • 1

#100

spiskowiec.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Wtajemniczony

Przecież wszsytkie ciała wróciły lub w najbliższym czasie wrócą do Polski . Ran postrzałowych tak na szybko w kilka godzin się zatuszować nie da


Wlasnie o to chodzi ze nie wszystkie ciala zostaly zidentyfikowane i sa obawy ze nie uda sie ich wogole zidentyfikowac. Jesli tak sie stanie to sa poszlaki ze moga to byc wlasnie osoby z ranami postrzalowymi.

A oto lista tych którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani lub nie odnalezieni...



Generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych (ur. 1962)

Edward Duchnowski, przewodniczący Związku Sybiraków (ur. 1930)

Grażyna Gęsicka, szefowa klubu PiS, doktor socjologii (ur. 1951)

Generał Kazimierz Gilarski, dowódca garnizonu warszawskiego Wojska Polskiego (ur. 1950)

Podpułkownik Robert Grzywna dowódca załogi samolotu (ur. 1974)

Mariusz Handzlik, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP (ur. 1965 r.)

Natalia Januszko, stewardesa (ur. 1987)

Admirał Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej (ur. 1958)

Janusz Krupski, kierownik Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (ur. 1951)

Generał Bronisław Kwiatkowski, dowódca operacyjny sił zbrojnych (ur. 1950)

Tadeusz Lutoborski, Rodziny Katyńskie (ur. 1926)

Podporucznik Andrzej Michalak, członek załogi samolotu (ur. 1973)

Aleksandra Natalii Świat, wiceszefowa PiS (ur. 1959)

Generał Włodzimierz Potasiński, dowódca wojsk specjalnych (ur. 1956),

Major Arkadiusz Protasiuk, kapitan samolotu (ur. 1974)

Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa (ur. 1963)

Arkadiusz Rybicki, poseł PO (ur. 1953)

Wiesław Woda, poseł PSL (ur. 1946)

Edward Wojtas, poseł PSL (ur. 1955)

Stanisław Zając, senator PiS (ur. 1949)

Kapitan Artur Ziętek, członek załogi samolotu (ur. 1978)


Źródło: Gazeta Wyborcza
  • 0

#101

Bolbo.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odpowiem na niektóre odpowiedzi, bo nie ma sensu powtarzać tego co wcześniej było napisane:

01. Na świecie jakoś nie jest to niepolityczne
03. Była ważna postać lewicy, a lewica się w sumie nie liczy, z PO nie było nikogo ważnego, nikogo, kto ujada PiS
05. Samolot był w naprawie w Rosji. Potem polacy zaglądali w każdy centymetr samolotu? Chyba przed każdym lotem polacy nie rozbierają samolotu na części pierwsze i potem go składają.
07. Po pilocie jedzie w TV każdy jak chce i nikt nie interweniuje. Tu czujniki jakieś, tu mgła i ryzyko pilota, tu nie odczytał ciśnienia w Pascalach tylko w innych jednostkach, tu nie słuchał Ruskich, tu poddał się presji prezydenta. Od soboty do dzisiaj w TV cały czas o błędach pilota. Pomyślcie co ma pomyśleć rodzina pilota skoro najlepszy pilot w kraju jest posądzany o szkolne błędy.
08. Jasne, pilot powiedział: "Żaden rusek nie będzie mi rozkazywał" a potem wyłączył radio i zaryzykował lądowanie we mgle
11. ja też nie
12. To nie moje pytanie, tylko jakiegoś internauty. Chodzi moze o to że zaraz po katastrofie zabrano ciała, zapakowano w kamaza i wywieziono. Żaden świadek nie mówił że widział jakieś ciała lub cokolwiek. Albo nie dopuszczono swiadkow do miejsca gdzie rozbił sie kadłub i dlatego nikt nie widział ciał. No właśnie, pytanie, dlaczego ani jeden świadek nie powiedział: Widziałem na drzewie ubranie, buta, ślady krwi... cokolwie
13. Wiele ekspertów od lotnictwa twierdzi (nieoficjalnie) że musiało dojść do wybuchu w powietrzu
14. Nie ktoś tylko wiele wypowiedzi było od gości z wieży, od pracowników lotniska itd to nie tak że wszystkie info są od tego dziadka którego widac w lesie ktory na spokoju chodzi koło samolotu jakby zbierał grzyby
15. Z analiz wynika że przed skrętem w lewo leciał źle
16. Być może jest jak mówisz. O wiele mniejszy?
17. Nie wiadomo
18. Opcja strzelania do gapiów jest bardzo prawdopodobna, ale nie jest pewna na 100%. Film amatorski ma wiele niejasności
19. To dlaczego TVP w głównych wiadomościach odrazu pokazała ten film i mówiła że to prawie napewno wystrzały amunicji. Nastąpiło to po tym jak w internecie zawrzało od komentarzy o tym że Ruscy strzelali. TVP boi sie nawet powiedziec że Ruscy mogli strzelać do gapiów bo przecież każdy uważa Rosję za kraj cywilizowany. Wymyślili amunicję BOR'u. Dla mnie śmiech na sali bo wyraźnie widać że to Ruscy strzelają bo są różne krzyki które pasują do tego że ktoś lata z bronią i strzela, ze ktos sie boi, ze mowi nie strzelac itd
21. Wielu mówi że samolot nie rozrywa po kontakcie z kilkoma drzewami
22. A może to były wybuchy małych bomb umieszczonych w silnikach, w skrzydłach, w kokpicie... Who knows?
23. Skoro widział że samolot sie rozbił to musiał zauważyć chmurę dymu, bo skoro samolot rozleciał się na części to wybuch musiał być spory.
24. Mogli zabezpieczyć teren a w 3-4 godziny Polska załoga (ale nie kilka osób tylko duża grupa ekspertów) mogłaby dotrzec na miejsce tragedii. Lot trwa tylko 2h
25. Wnioski? Najpierw się dokładnie chyba coś sprawdza a potem wnioskuje, szacuje, podaje info
26. Wielu ekspertów od lotnictwa ma wątpliwości
27. Moze i tak ale co z żoną Prezydenta? Rozumiem że 50 cm od prezydenta działały inne siły nieszczenia, inna intesywnosć zniszczeń powodowana wybuchem, dywagować można, chociaż prawdopodobieństwo że mimo że siedzieli razem a jedna osoba ucierpiała bardziej jest nie małe, ok, ale skoro stało sie tak ze były różnice jesli chodzi o ciała to pojawiły się pytania
28. Za 2 dni powiedzą w TV: "Do kraju wrócą ciała pilotów, są w dobrym stanie ale ukrywaliśmy ten fakt bo nie chcieliśmy wzbudzać paniki, ponieważ musieliśmy przeprowadzić sekcję zwłok, bardzo przepraszamy, po dlugich analizach naszych kochanych przyjaciół Rosjan nic nie wykryto, musimy im uwierzyć na słowo bo teraz jest wielka miłość polsko-rosyjska, Putin z Tuskiem się obściskują itd Rozumiecie..."
29. A ty ufasz?
30. To dlaczego nie wezwano hydraulika skoro coś wyciekało. (pozwoliłem sobie na żart)
31 To były kwity na dzikusa Komorowskiego (dzikusa bo chciał strzelać do Kaczorów), a może i na Wałęsę czyli "SB-ckiego Bolka". Może ktoś wiedział ze będzie katastrofa i czekał po sejfem żeby te papiery wyjąć. Zobaczymy po żałobie gdzie te papiery, czy PiS jest nadal w ich posiadaniu
32. Nie mam pojęcia skąd. Mowa o warszawskim mieszkaniu, ktoś mógł coś widzieć, podejrzewam ze Wasserman nie mieszka na przedmieściach Warszawy w jakiejś willi trudnodostepnej
33.Wiedzieli że leci do Gruzji. Mogli czekać gdzieś tam, ale że trasa lotu czy miejsce lądowania nie zawsze sa planowane z dokładnoscią do metra to im nie wyszło
34. Skąd wiesz?
37. Nasi kochani przyjaciele nie mogli pożyczyć sprzetu żeby postał jeszcze 3 dni w Smoleńsku? O kurde a myślałem że przytulanie Tuska z Putinem to nie było mydlenie oczu.
38. Nie pytam o czołg tylko pytam jak: jesli garaż ma szerokość 4m a auto 3,5 metra to jakim cudem wjeżdząjąc o garażu może zachaczyć jednocześnie o lewą i prawą ścianę?
39. Mediów czy władz rosyjskich, napewno nie świadków tylko kogoś kto sie na czymś zna. Jak dla mnie zły odczyt ciśnienia lub złe ustawienie ciśnieniomierza jako wina pilota to po prostu splunięcie w twarz rodzienie pilota
40. Dlaczego nikt nie powie o kogo chodziło?
44. Ja akurat tego nie słyszałem. Powtarzam że to nie moje pytania więc nie wiem dlaczego podchodzisz do nich osobowo i najeżdżasz na mnie
53. Śmiech w takim miejscu w kilka minut po katastrofie?
55. A może zmiana planów bo zobaczyli gapiów
56. Mogły paść po rosyjsku a tu wesja polska. Ja tego nie słyszałem
57. A nie wiem. Może ktoś to powiedział gdy zabili wszystkich. A czego mógłby to być koniec? Gaszenia?
58. No właśnie, taka Rosja

59. A tak pomyślałem, a śmigłowce? Wojskowi nie mogliby polecieć nimi np kilka grup po kilka osób. chyba aż tak dużo paliwa nie pożerają w porównaniu z samolotem a poza tym leciało wiele ważnych osobistości a nikt nawet nie zaproponował tego aby nie leciało tyle osób w jednym samolocie
61. To nie było moje pytanie. Ale dziwne że w Rosji naszym kochanym kraju czekał na polskiego prezydenta... tylko polski ambasador
62 A widziałeś zdjęcia lamp bez żarówek? Kto je wykręcił? Od razu mówię że nie ja.
63. Chodziło mu wyraźnie o wybuch a nie o odpadniecie skrzydła, które z daleka we mgle ciężko byłoby chyba zobaczyć
64. Mówisz że ambasador to ciota bo bał się patrzeć jak rozbija się samolot? Wydaje mi się że 99% dokładnie wpatrywałoby się w to co się dzieje pobijając rekord w nie mruganiu powiekami
65. Jasne zbadali mu krew. Zapewne miał min. 0,5 promila. Wiecej nie bo to ranek był. Jak myśle nawet w rękę go nie ukłuli tylko zbadali krew jakiegoś bezdomnego.


Ad1. Podali informację , że rozpatrują wszystkie możliwości w tym też zamach , chodziło mi bardziej o to , że nie polityczne jest robienie z tego wielkiego szumu zanim się czegoś nie udowodni.
Ad3. No jak dla ciebie ważne osobistości PO to tylko te , które ujadały na PiS to przepraszam. Myślałem , że viceprzewodniczący klubu to jednak ważna postać , a z tych krzykaczy też był Karpiniuk.
Ad5. Samolot wbrew pozorom ma prostą konstrukcję , ciężko coś po prostu schować bez ryzyka odnalezienia. A co by było jakby służby sprawdzające Tutka przed każdym startem coś wykryły? Skandal polityczny.
Ad7. Aż tak bardzo jak opisujesz po pilocie się nie jedze ale ok , każdy ma inną wrażliwość więc ciężko dyskutować ten punkt.
Ad8. Nie wiem do końca jak było czas i śledztwo pokażą.
Ad12. Zapewne dlatego , że nikt nie dotarł do tego miejsca. Patrząc na zdjęcia satelitarne wiadomo dlaczego. Wszyscy raczej udawali się tam z kierunku od strony drogi a tam generalnie skrzydła i części silników leżały oraz tył. By zobaczyć ciała przed pojawieniem się służb trzeba było na piechotę wyprzedzić owe służby , które najprędzej pasem lotniska mogły się dostać.
Ad13. Skala zniszczeń na to nie wskazuje. Skala też rozrzuconych części na to nie wskazuje. Wybuch w powietrzu jakby nie patrzeć działa we wszystkich kierunkach , części samolotu by nie były rozrzucone wzdłuż ale też i po bokach.
Ad14. W cokolwiek by nie uderzył jednak nikt tego nie neguje , teraz to nie ma znaczenia czy to był słup czy drzewo.
Ad15. Leciał źle bo za nisko , z innych analiz wynika , że w dobrym kierunku.
Ad16. W porównaniu z tutkiem to taki średni.
Ad21. Nie wiem kto tak mówi , pewnie osoby nie mające nic wspólnego z lotnictwem. Podam przykład. Prawie każdy wypadek na płycie lotniska , który wystąpił już po wylądowaniu a jeszcze nie po wyhamowaniu samolotu kończył się rozerwaniem kadłuba. A tu mamy większą prędkość niż po wylądowaniu , jakiś niski bo niski ale pułap no i drzewa.
Ad22. O ile w jeden ładunek wybuchowy mógłbym uwierzyć to ukrycie wielu to już niemożliwe , szczególnie , że przed każdym lotem samoloty takie są dokładnie sparwdzane.
Ad23. Samolot bez wybuchu może rozlecieć się na części , samoloty mają słabą konstrukcję a to spowodowane jest tym , że muszą mieć odpowiednią masę. Najcięższy samolot ma bodajże 200 ton masy , a jest potężnie wznocniony bo to transportowa Mirija potrafiąca 250 ton ładunku zapakować. Ma rozpiętość i długość po prawie 100m. Samoloty , w tym pasażerkie dalekiego zasięgu niestety muszą być delikatne by nie musiały tankować w locie ;p lub np lecąc do Moskwy międzylądowania w Miśnku nie robić.
Ad24. Ja mówię jak jest przyjęte w lotnictwie światowym, Obojętnie jaka katastrofa , jest zawsze badana na miejscu w kraju dzie się odbyła , ewentualnie w asyście komisji zewnętrznej.
Ad25. A jednak , ktoś wywnioskował po skali zniszczeń. Do niektórych ciał po kilku dniach się dostali więc zawsze mógł ktoś przetrwać.
Ad26. Odpowiedziałem powyżej na pytanie. Wystarczy , że przejżysz historię katastrof zwracając uwagę na te które zaszły już po lądowaniu i będziesz znał odpowiedź.
Ad28. To są moje domysły , mogło z pilotów nic nie zostać , ale widząc kabinę raczej wydało mi się to mało prawdopodobne. Są dwie możliwości zniszczenia ciał przy tak ocalałej kabinie : potężny pożar w kabinie , albo koziołkując czy obracając się siłą pędu z oderwanej kabiny piloci wypadli ( duża prędkość - ludzie przez szyby samolotów wylatują a co dopiero tutaj).
Ad29. Tu nawet nie chodzi o zaufanie. Ale wszystko musi mieć swoje granice rozsądku. Oskarżanie o wszystko Rosji to nawet nie brak zaufania a rusofobia i zacietrzewienie.
Ad30. Ale taka prawda.
Ad31. To czemu PiS ich nie wykorzystywał , a tak w ogóle to fuj. Gdzie jak gdzie ale te kwity powinny być w IPN.
Ad37. Nie za bardzo rozumiem czemu. Samoloty bez tego lądują tam , a nikt nie przypuszczał , że będzie mgła i zdarzy się wypadek , tacy prezydenci jak Miedwiediew czy Obama mają dodatkowy sprzęt zabezpieczjący lot i nigdy jeszcze nikomu na świecie nie przyszło do głowy by go innym użyczać.
Ad38. Poczekajmy na wyniki śledztwa.
Ad59. Wiadomo jak jest w światku politycznym , nie tylko na najwyższym szczeblu ale i regionalnym , wszyscy chca być w kupie.
Ad61. Oraz gubarnator obwodu Smolęnskiego. I tak jest przyjęte w protokule. O ile np byłby z Rosji ktoś znaczniejszy np Prezydent , dopiero spotkali by się na cmentarzu katyńskim. Na tym mniej więcej to polega (poza czasami pięknej komuny gdzie misie juz na lotnisku się ściskały). Tak jest na całym świecie przyjęte w protokule , że wita na lotnisku gospodarz danego regionu. Nigdy głowa państwa.
Ad62. Zdjęcia widziałem to trzeba wyjaśnić.
Ad64. Nie wiem , ale każdy jest człowiekiem i każdy inaczej reaguje. Dodatkowo gra tu rolę psychika , do końca ma się nadzieję.
Ad65. A skąd wiesz?
  • 0

#102

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wlasnie o to chodzi ze nie wszystkie ciala zostaly zidentyfikowane i sa obawy ze nie uda sie ich wogole zidentyfikowac. Jesli tak sie stanie to sa poszlaki ze moga to byc wlasnie osoby z ranami postrzalowymi.


Będę brutalna, ale najwyraźniej z niektórymi tak trzeba, więc z góry przepraszam za to co napiszę.

Drogi spiskowcu czy wiesz co to jest zmiażdżenie i zgniecenie, spalenie? Właśnie najwyraźniej te ciała uległy temu co napisałam wcześniej, więc ich identyfikacja jest niemożliwa za pomocą wzroku do tego potrzebne są badania DNA, o ile jeszcze jest co badać.
  • 0



#103

Bolbo.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strzały "na postraszenie" też są możliwe, tylko że na filmie widać strzał "poziomy" - więc albo FSBek (zakładam, że to oni) trochę przesadził z tym straszeniem, albo mieliśmy do czynienia z makabrycznym mordowaniem ofiar ocalałych z katastrofy.


Przypatrz się dokładnie , ja tam widzę myśliwego strzelającego do łosia. Zauważ w kierunku strzału w oddali widać poroże.

Zapewne FSB myślała, ŻE NIC SIĘ NIE WYDA, bo NIKOGO TAM NIE POWINNO BYĆ. Reporter znalazł się tam przez przypadek, a film z dobijaniem rannych udało mu się przemycić CUDEM. Gdyby go tam nie było, nie mielibyśmy pojęcia o tym, co tam się stało. Chyba czekamy na skandal.


Nie , po prostu tak jak dobijali ciężko rannych , którzy i tak sami by się wykrwawili , to mogli i pyknąć fotoreportera zwalając to na nieszczęśliwy przypadek. Potem przeszukać. Dobijanie rannych po takim wypadku nie ma sensu najmniejszego. Łatwiej jest zbrodnie ukryć przedłuzając akcję ratowniczą by się wszyscy wykrwawili.

Sorkencje, ale strzelanie od ocalałych ofiar to nie teoria spiskowa, tylko smutne, makabryczne przypuszczenie. Teorią spiskową może być "zestrzelenie samolotu przez UFO", ale nie taki dowód rzeczowy.
Film nie został "specjalnie wypuszczony" przez obsługę lotniska, tylko nagrany przez polskiego reportera, który przypadkiem był na miejscu katastrofy. Tak jak już napisałem - z chęcią spytałbym właśnie JEGO, co jeszcze widział i słyszał.

A poza tym - co masz na myśli łącząc "zamazanie prawdziwego obrazu zdarzeń" z "niekompetencją obsługi lotniska"?


Już ci mówiłem. Tam nie widać strzelania do ocalałych ofiar. Tam leśniczy Borówa strzela do łosia - stąd też polskie głosy. Ruskie też , bo byli zaskoczeni spotykając Borówę.
  • 0

#104

shanti.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słyszałam, że jeden z funkcjonariuszy BOR dzwonił zaraz po katastrofie do żony. czy ktoś wie gdzie o tym pisano (bo na pewno w którejś gazecie ale niestety nie wiem w której...)
  • 0

#105

Katarynka.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

słyszałam, że jeden z funkcjonariuszy BOR dzwonił zaraz po katastrofie do żony. czy ktoś wie gdzie o tym pisano (bo na pewno w którejś gazecie ale niestety nie wiem w której...)



To jest tutaj: http://www.dziennikp...e.html,,0:pag:2
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych