Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk - zamach czy wypadek? - Lista pytań


311 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach? (337 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

  1. Głosowano TAK (171 głosów [50.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.74%

  2. Głosowano NIE (166 głosów [49.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 49.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#46

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wezmę udział w ankiecie dopiero po pogrzebie prezydenta.
Mam dziwne przeczucie, że jego śmierć, to jedynie mały element w układance.
Jeśli nic się na tej uroczystości nie stanie to będę skłonny zagłosować na "NIE".


Rozumiem, ze Twoje "Nie" zalezy od tego czy prezydent Obama ziewnie 1 raz czy 2 razy, a jesli Pani Kanclerz Merkel splunie przez lewe ramie to sklaniasz sie do tego ze bylo w to wydarzenie zangazowane UFO...
  • 0

#47

Kristofio.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Opiart, niestety podzielam Twoje obawy.
Ale złapałem się dziś na popadaniu w paranoję że ten wulkan i jego pył nad Polską to też nie przypadek, tylko może prezydent USA powie:
O kurde, tak mocno chciałem polecieć, a teraz nie mogę, bo jest pył.

A na pogrzebie prezydenckim coś się stanie innym liderom...




Nie offtopuję, po prostu nie chcę zawalać forum tak błachym tematem jak pyłek z wulkanu.
PS: Tak jak pisałem, popadam już w paranoję, mógłby też pogrzeb być dzisiaj i na krótszą metę można by było dalej coś spekulować.
  • 0

#48

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano


Wezmę udział w ankiecie dopiero po pogrzebie prezydenta.
Mam dziwne przeczucie, że jego śmierć, to jedynie mały element w układance.
Jeśli nic się na tej uroczystości nie stanie to będę skłonny zagłosować na "NIE".


Rozumiem, ze Twoje "Nie" zalezy od tego czy prezydent Obama ziewnie 1 raz czy 2 razy, a jesli Pani Kanclerz Merkel splunie przez lewe ramie to sklaniasz sie do tego ze bylo w to wydarzenie zangazowane UFO...


Proszę cię nie offtopuj. Jeśli nie masz nic mądrego do napisania na ten temat, to nie pisz wcale.
Przez napisanie "Jeśli nic się na tej uroczystości nie stanie" miałem na myśli zamach.
Na przyszłość radzę ci się powstrzymać od tego typu komentarzy.
  • 0

#49

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiele osób uważa, że zamach jest bardzo możliwy, ja również oddam swój głos w ankiecie po pogrzebie. Cóż, być może wybiorę się do Krakowa w niedziele, chociaż według mnie chować tam prezydenta to policzek dla Piłsudskiego...
  • 0

#50 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

ja również oddam swój głos w ankiecie po pogrzebie.

Najpewniej jest oddać głos za rok albo 10 lat. :roll:
Przecież tą ankietę założono na dzień dzisiejszy celem wyrażenia swojej opinii w świetle obecnych ustaleń a nie przyszłych.
  • 0

#51

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiem o tym dobrze, miałam jednak w ogóle nie głosować, gdyż nie mam o tym zdania, jednak poszłam w ślady Opiarta. ;)
  • 0

#52

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ale jak dla mnie ta część to nie jest tył samolotu ze zdjęcia http://airnews.pl/view/show/1247 bo na zdjęciu jest cała biała a na zdjecia z katastrofy sa czerowne elementy, jakieś otwory...


Nieno zachowajmy jakiś minimalny poziom dyskursu. Potrafisz sobie wyobrazić wielki spisek mający na celu pozbawienie życia głowę państwa, sztuczną mgłę i tak dalej, a nie masz na tyle wyobraźni, żeby, mając trzy wyraźne fotki, odróżnić przód samolotu od jego tyłu? Tak to do niczego tutaj nie dojdziemy.


OK. Pytanie nr 10. usuwam
http://airnews.pl/view/show/1247 z tego zdjęcia nie widać za wiele bo kształt kokpitu jest słabo widoczny, ale na innych zdjęciach widać inny kształt kokpitu.

Podobno Rosjanie nie mogli dogadać się z pilotami pod tym względem, że podali im złe dane odnośnie wysokości. U Rosjan liczy się to w inny sposób niż w Polsce, Rosjanie podali po swojemu, Polacy przyjęli po swojemu.
Wiem też, że jeśli pilot podejmuje pierwszą próbę lądowania, która jest nie udana, po czym podejmuje drugą, nie ma prawa podjąć kolejnych, tylko lądować gdzie indziej. No ale oficjalnie jest już, że próba była tylko jedna.
Wiem to, gdyż mój dziadek interesuje się takimi rzeczami, chociaż on twierdzi, że to zwykłe nieporozumienie jakie zaszło ze względu na to, że Polacy i Rosjanie nie mogli się dogadać.
Ja sama jednak nie wiem co o tym myśleć, takie to pokręcone, że aż głowa boli.


Na Miły Bóg! Czy wy ludzie powariowaliście razem z tymi całymi mediami, które próbują wam zmylać, że ktoś się z kimś nie dogadał? To był najlepszy pilot, na pokładzie wiózł 96 osób w tym wiele ważnych osobistości i PREZYDENTA POLSKI, znał język rosyjski znał to lotnisko, znał perfekcyjnie całego Tupolewa i co myślicie że przypadkowo przestawił wskaźnik na inną jednostkę, nie kapnął się i zabił 96 osób?! Ludzie, litości...

06. Czy Rosjanie są w stanie wywołać sztuczną mgłę na dużą skalę?

Myślę że nie.

07. Dlaczego pilot został oskarżony o błąd niemal od razu po katasrofie mimo, że polscy eksperci wykluczają jednogłośnie taką opcje?

Możliwe że mediom nerwy puściły, chciały jak najszybciej poinformować o czymkolwiek, żeby zrobić to szybciej od konkurencji i palnęli takie głupstwo. Możliwe też że Rosjanie którzy to orzekli, byli przestraszeni że wina spadnie właśnie na nich.


08. Dlaczek pracowni wieży twierdził, że prawdopodobnie Polscy piloci znali słabo rosyjski skoro wiadomo, że to nieprawda i że rozmawiali w 3 językach?

Tak jak wyżej, możliwe że bał się konsekwencji zdarzenia.

15. Dlaczego samolot nie znajdował się na osi pasa startowego nawet jeszcze przed tym jak uderzył w drzewo i skręcił w lewo?

Nie udało się wykonać manewru skrętu w lewo, mimo że przypuszcza się, że piloci usiłowali to zrobić.


16. Jak to się stało, że samolot z dziennikarzami wylądował bezproblemowo?

Jak już ktoś pisał, dziennikarze lecieli wcześniej, musieli tam być wcześniej, żeby się spokojnie przygotować.

20. Czy kłotnie premiera i prezydenta trwające od kilku m-cy odnośnie tego kto z kim ma latać to celowa zagrywka w wyniku, której Tusk i Kaczyński polecieli osobno?

Szczerze w to wątpie.


06. A ja myślę, że to dla nich pikuś
07. Patrząc na inne katastrofy to ostatnio zawsze pierwsza opcja to ZAMACH a potem awaria, błąd pilota, pogoda, NO ALE takie czasy mamy
08. Z rozmowy nie wynikało żeby się czegoś bał. Mówił jak jakiś cham wręcz. Dziennikarka zapytała o coś a ten: "Niech Pani pilota zapyta". Co za chamstwo totalne, pilot nie żyje, a ten takie hasło, ręce opadają
15. Oni byli na lewo od pasa więc jak coś to mogli próbować skręcać w prawo
16. Ale mi nie o to chodzi. Dlaczego nie było tak dużej mgły i nagle w 30 minut nic nie widać
20. A ja właśnie nie bo takie zamachy opracowuje się długo i to mógł być jeden z elementów
  • 0

#53 Gość_Hellmaker

Gość_Hellmaker.
  • Tematów: 0

Napisano

06. A ja myślę, że to dla nich pikuś


Dowód proszę Pis. Żadnych durnych dywagacji, poproszę dowód na to co piszesz. Bo póki co to zakrawa na bajkopisarstwo. 

16. Ale mi nie o to chodzi. Dlaczego nie było tak dużej mgły i nagle w 30 minut nic nie widać


Mgła to normalne zjawisko atmosferyczne. To, że nie potrafisz zrozumieć w jaki sposób powstaje to już inna para kaloszy.


  • 0

#54

tajemnicza17.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej prawdopodobne że strzały padały w powietrze aby rozgonić ludzi którzy się tam przypadkowo znaleźli i plątali . Ten dziadek na filmie jest dziwnie spokojny , gdyby milicja strzelała tam do ludzi to ośmiele się stwierdzić że i dziadek i tym bardziej nagrywający nie strugali by bohaterów tylko palili by wrotki .



Mnie zastanawia jedna rzecz...
To jest lotnisko wojskowe, w dodatku wiadomo, że przyleci Głowa Państwa Polskiego z całą świtą... A tu po lesie sobie dziadek chodzi.. i inni "przypadkowo plątający się ludzie" - "szabrownicy" jak też już słyszałam...
To w końcu, czy teren wojskowy w Rosji jest naprawdę ogólnodostępny???
  • 0

#55

sternick.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A propos mgły, trzeci raz już to piszę: przedwczoraj w Gdańsku świeciło rano przepiekne słońce, widoczność na 100 km. Kiedy wyszedłem z chaty do roboty, nagle się oziębiło, zamgliło, tak, że nie było widać szczytów co większych budynków. W ciągu kilkunastu - 20 minut zrobiła się CAŁKOWICIE inna pogoda. Po co robić wielkie halo ze zwykłego zjawiska atmosferycznego? A tam dochodzi jeszcze podmokły teren, bliskość rzeki, to wszystko jest do prostego wytłumaczenia, po kiego robić z tego niewiadomo jaką TAJEMNICĘ. Łatwiej uwierzyć w jakieś agregaty, samoloty rozpylające czy wytwarzające mgłę po wylądowaniu Jaka z dziennikarzami, niż w NORMALNE zjawisko atmosferyczne? Wiem, że to pieknie wygląda: ląduje Jak z dziennikarzami, telefonuje Putin: tiepier, naczinajem tuman!

Ale nie przeginajmy.
  • 0

#56

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Po co robić zamach na Prezydencie zbliżającym się do końca kadencji bez wielkich perspektyw na reelekcję... Mojem zdaniem terroryści są "za słabi" na zorganizowanie takiej akcji i to tak, żeby nie odkryto, że to zamach, więc gdyby to jednak był atak, to stałyby za nim służby specjalne jakiegoś kraju, ale jak już pisałem, po co?
Zadałem to pytanie koledze, i on udzielił mi wg mnie chyba jedynej sensownej odpowiedzi - żeby pozbyć się światowej elity na pogrzebie w niedzielę. Ale z drugiej strony - ten ktoś, kto chciałby to zrobić, mógłby chyba poczekać na inna, "naturalną" okazję. I dlaczego to właśnie Polskę w tak szczególny sposób miał w to wciągać? I skoro zginęliby przedstawiciele i zachodu i wschodu, to kto stałby za tym? Wtedy to już by chyba na prawdę musiało to być związane z Nowym Porządkiem Świata, ale w to nie wierzę.
Jak dla mnie doszukiwanie się tu zamachu to za dużo. Jestem na nie.
  • 0

#57

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

myślę, że ten filmik (analiza filmu z miejsca zdarzenia) znakomicie pasuje do tematu. co o tym sądzicie? według mnie część z tych ujęć jest oczywistym idiotyzmem (np. już pierwszy slajd, także w 0,04), ale ciekawe jest np. ujęcie 0,03 oraz 0,06 aż do końca ' życia pilota '


0,41 i do momentu odwrócenia kamery, to ja mam coś z oczami, czy tam się ktoś podnosi z ziemi?! nie tak jak tam jest napisane - po lewej, tylko po prawej stronie drzewa, zaraz nad skrzydłem.

Użytkownik EpicFail edytował ten post 16.04.2010 - 17:00

  • 0

#58

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

06. A ja myślę, że to dla nich pikuś


Dowód proszę Pis. Żadnych durnych dywagacji, poproszę dowód na to co piszesz. Bo póki co to zakrawa na bajkopisarstwo. 

16. Ale mi nie o to chodzi. Dlaczego nie było tak dużej mgły i nagle w 30 minut nic nie widać


Mgła to normalne zjawisko atmosferyczne. To, że nie potrafisz zrozumieć w jaki sposób powstaje to już inna para kaloszy.


Weather Control Device

HAARP (ang. High Frequency Active Auroral Research Program) – program wojskowych badań naukowych prowadzonych wspólnie przez US Air Force, US Navy i DARPA, oraz budowany przez BAE Systems.

Poczytaj o tym. Ponoć HAARP wie jak zmieniać pogodę.

Jeśli chodzi o mgłę to ok, podmokły teren, ale już była godz. 11 więc ten fakt troche mi nie pasuje że mgła mogła powstać tak szybko.
  • 0

#59

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

na tym zdjęciu:

Dołączona grafika

pięknie widać, jak zarówno zachmurzenie jak i zamglenie w rejonie Smoleńska było ułożone przesuwającymi się pasmami, mgła nie powstała nagle, tylko nasunęła się na teren lotniska łacznie z pasmem chmur.
Cała strefa zachmurzenia przesuwała się w kierunku płd-zach. Jeszcze kilka godzin i nie byłoby tej całej tragedii...

Użytkownik kapuchy edytował ten post 16.04.2010 - 17:02

  • 1

#60

:::P:::i:::S:::.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano


2 Katyń + Strzały + Rozmowa z Pilotem

Co myślicie o tym filmie?

01. DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?

Już wymówił: http://wyborcza.pl/1...Smolenska_.html

pytanie do kasacji


Artykuł dotyczy programu Pospieszalskiego wyemitowanego wczoraj prawie o północy gdzie jest bardzo mała oglądalność.
wspomniany program (część 1 z 6)
Czwartek wieczorem (5 dni po katastrofie)
Pytanie brzmi: DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMÓWIŁ SŁOWA "ZAMACH"?
a nie: DLACZEGO NIKT W MEDIACH NIE WYMAWIA SŁOWA "ZAMACH"?
Teraz niewiele ludzi ogląda TV, tym bardziej o 23, większość ludzi pogodziła się z faktem że to wypadek
W sobotę każdy patrzył w telewizor. Teraz sprawa sie lekko przedawnia.
Zwykły Kowalski powie: Kto wyskakuje z hasłem zamach? Jakiś wariat chyba. w sobotę nikt nic nie mówił, a teraz ktoś się obudził, napewno ściema
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych