Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smoleńsk - zamach czy wypadek? - Lista pytań


311 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach? (337 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

  1. Głosowano TAK (171 głosów [50.74%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.74%

  2. Głosowano NIE (166 głosów [49.26%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 49.26%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#241

Kamyk..
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popatrzcie na minę Tuska! Ja nie widzę tam jakiegoś żalu. dostrzegam nutkę radości.
Pewnie tam na miejscu przy tym uścisku padły słowa:

TUSK: Świetna robota. Nieźle wam to wyszło.
PUTIN: Wy też zrobiliście kawał dobrej roboty. My prowadzimy śledztwo, a wy ogłupiacie naród, że wszystko pod kontrolą.

Wybacz, ale każdy ze zwolenników PiSu pisząc czy mówiąc takie bzdury jak Ty, po prostu ośmiesza się.
Dokładnie oglądałem wszystko co było związane z tą tragedią i ani razu nie zauważyłem aby ktokolwiek z polityków czy to strony polskiej czy rosyjskiej był wniebowzięty po owej tragedii.

Widzisz to co chcesz widzieć, ja to interpretuje w ludzki sposób, tak jak zapewne większość ludzi.

Jak dla mnie to strona rosyjska odwaliła bardzo dobrą robotę - zarówno w pomocy rodzinom tragicznie zmarłych jak i w badaniu okoliczności tej tragedii. Za to należy im się szacunek.
  • 1

#242

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie wiem jak ludzie w dalszym ciągu dają się nabierać na bardzo starą gierkę socjologiczną zwaną "plucie na ludzi będących u władzy".
Był PiS to były mohery ciemnota i pisiory, (opinie tzw "wykształconego" elektoratu PO)
Jest PO to są POmatołki zdrajcy i złodzieje, (opinie tzw "prawdziwych polaków") ....

...A tym czasem członkowie obu partii mają was serdecznie w dupie drodzy państwo, czyli jak zawsze :)
Po długich godzinach spędzonych na zebraniach partyjnych czy obradach sejmu, ludzie z obu partii zapewne siedzą sobie razem przy piwku i śmieją się w niebogłosy, że znowu tyle milionów gamoni dało się nabrać na te sztuczne podziały :)

Od 20 lat mamy tych samych postkomunistów wymieniających się sprytnie miejscami, a wy dalej chcecie na nich głosować, zamiast wybrać coś świeżego :PP

Pis, po jedna banda, więc proponuje wrócić do tematu wypadku.

Użytkownik Tsukiyomi edytował ten post 28.04.2010 - 14:56

  • 2



#243

:::P:::i:::S:::..
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Co się skarżysz? To jest moja opinia. Uważam że masz zryty mózg, a zryły go dzisiejsze żydowskie media typu TVN GW ZET RFM. Prawdziwy Polak to taki, który nie czeka, aż mu TVN coś wmówi (jak tobie wmawia) tylko sam wie o co chodzi na tym świecie, kto jest zły, a kto dobry. Prawdziwych Polaków niestety nie ma wielu bo w dzisiejszym świecie głupota rządzi niestety. Ale ja wierzę że prawda o Smoleńsku kiedyś wyjdzie na jaw. Wierzę że ludzie otrzeźwieli i dokonają w czerwcu dobrego wyboru. Czujesz się obrażony? Nie chciałem Cię obrazić. Twierdzę tylko, ze twój mózg jest własnością TVN-u. Wy macie prawo nazywania zwolenników PiSu mocherami a my podobnego prawa nie mamy? Sami mówicie że każdy jest równy i że istnieje wolność słowa

Popatrzcie na minę Tuska! Ja nie widzę tam jakiegoś żalu. dostrzegam nutkę radości.
Pewnie tam na miejscu przy tym uścisku padły słowa:

TUSK: Świetna robota. Nieźle wam to wyszło.
PUTIN: Wy też zrobiliście kawał dobrej roboty. My prowadzimy śledztwo, a wy ogłupiacie naród, że wszystko pod kontrolą.


To ze masz swoje zdanie to dobrze, ale przeczytaj kilka swoich ostatnich postow i wez sobie troche waleriany, bo zaczynasz sie denerwowac i obrazac wszystkich na okolo, a co najlepsze Twoje stwierdzenie kilka postow wczesniej: Rosjanie zamordowali nam prezydenta powinno sie dla Ciebie skonczyc 24h na posterunku i wysoka grzywna.


KGB po mnie wpadnie bo obraziłem im wielebnego prezydenta Putina


Popatrzcie na minę Tuska! Ja nie widzę tam jakiegoś żalu. dostrzegam nutkę radości.
Pewnie tam na miejscu przy tym uścisku padły słowa:

TUSK: Świetna robota. Nieźle wam to wyszło.
PUTIN: Wy też zrobiliście kawał dobrej roboty. My prowadzimy śledztwo, a wy ogłupiacie naród, że wszystko pod kontrolą.

Wybacz, ale każdy ze zwolenników PiSu pisząc czy mówiąc takie bzdury jak Ty, po prostu ośmiesza się.
Dokładnie oglądałem wszystko co było związane z tą tragedią i ani razu nie zauważyłem aby ktokolwiek z polityków czy to strony polskiej czy rosyjskiej był wniebowzięty po owej tragedii.

Widzisz to co chcesz widzieć, ja to interpretuje w ludzki sposób, tak jak zapewne większość ludzi.

Jak dla mnie to strona rosyjska odwaliła bardzo dobrą robotę - zarówno w pomocy rodzinom tragicznie zmarłych jak i w badaniu okoliczności tej tragedii. Za to należy im się szacunek.


A co mają zrobić? Mają powiedzieć wprost całemu światu że się cieszą? Wspięli się na najwyższy poziom obłudy i wychwalają prezydenta. Ciekawe dlaczego dwa psy Władi i Doni szczekały przed 10. kwietnia na prezydenta, a teraz go wychwalają...
  • -1

#244

Kamyk..
  • Postów: 24
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co mają zrobić? Mają powiedzieć wprost całemu światu że się cieszą? Wspięli się na najwyższy poziom obłudy i wychwalają prezydenta. Ciekawe dlaczego dwa psy Władi i Doni szczekały przed 10. kwietnia na prezydenta, a teraz go wychwalają...

Co do ostatniego Twojego zdania zgadzam się w stu procentach.
Ale bardziej martwi mnie to, że obywatele wcześniej potępiający Ś.P. Kaczyńskiego teraz mówią jakim to On był cudownym patriotą itp.
Obłudy nie można doszukiwać się tylko u polityków.

Chcę jeszcze dodać, że nigdy nie byłem zwolennikiem Ś.P. Kaczyńskiego, po jego śmierci również jakoś sumienie mnie nie ruszyło by cokolwiek "docenić" co "zrobił", bo prawda jest taka, że przez 20 lat siedzimy w tym samym gnoju, a jego rządy były takie jak poprzedników - czyli nic nie wnoszące do naszego życia doczesnego.
Do tego co ja powiem dzieciom jak zaprowadzę je na Wawel? "Tatusiu kto leży obok Piłsudskiego?" - "Król Lech, dziecko" - żenada.

Zakończmy już off topa i warto wrócić do analizy tragedii.

Użytkownik Kamyk. edytował ten post 28.04.2010 - 15:22

  • 1

#245

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ZAMACH CZY WYPADEK? FSB CZY CIA?


  • 0



#246

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę trochę wyluzować w tym temacie bo zamienia się w przepychanki pt. kto jest prawdziwym Polakiem, a kto nie. Zachęcam do komentowania aktualnych informacji na temat katastrofy.
  • 0



#247

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś wie co to za ciężarówka na zdjęciu ?

Dołączona grafika


  • 0



#248 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ktoś wie co to za ciężarówka na zdjęciu ?

Wygląda mi na wojskową zapewne z aparaturą do np. latarni.
  • 0

#249

thc.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...

Użytkownik thc edytował ten post 28.04.2010 - 21:50

  • 0

#250

BadBoy.
  • Postów: 737
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś wie co to za ciężarówka na zdjęciu ?

Wygląda mi na wojskową zapewne z aparaturą do np. latarni.


Jakiej latarni? Radiolatarni? Zastanawiam się czy ten pojazd ma coś wspólnego z mobilnymi systemami radiolokacyjnymi.. znalazłem podobne zdjęcia w necie różnych pojazdów wojskowych do zadań radiotechniczych, czy różne mobilne radary naprowadzające, wyglądają podobnie ale nie tak samo, chciałbym wiedzieć co to dokładnie jest..
  • 0



#251

aptekarz.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

katastrofa jest szokiem ale to co stało się po katastrofie to już jest obłęd
1. Nikt z polski nie uczestniczył aktywnie w akcji ratunkowej - i nikomu nie pozwolono
2. Szczątki samolotu walają się po całym lotnisku do dziś a Rosjanie biorą sobie części na pamiątkę
3. Nie ma żadnego oficjalnego filmu dokumentacji video lub audio z akcji ratunkowej
4. Nie wiemy do tej pory KTO był w wieży kontrolnej
5. Nie wiemy czy cokolwiek na tym lotnisku działało od zwykłych reflektorów naprowadzających począwszy
6. nie wiemy dlaczego zdemontowano po wizycie TUSKA system ILS
7 Nie znamy podstawowego parametru każdej katastrofy czyli dokładnego czasu katastrofy rozbieżności są nawet do 30 minut
8. Polscy prokuratorzy nie podjęli czynności śledczych na miejscu katastrofy - są zdani tylko na to co im przekaże prokuratura rosyjska
9. Dwie Czarne skrzynki do tej pory są w Rosji i prawdopodobnie nigdy ich nie dostaniemy a jedynie kopię zapisu
10. Ciała zabitych nie wiadomo po co poleciały do Moskwy skoro w Polsce również można było wykonać identyfikacje
11. Dlaczego strona Polska nie zwróciła się o przejęcie śledztwa
12 Dlaczego nie oddano telefonów komórkowych/laptopów ofiar przecież tam w mogły być nagrane ostatnie sekundy lotu 96 osób ktoś na pewno miał komórkę w rękach i mógł próbować coś nagrać
13. Dlaczego radiolatarnie były rozmieszczone niestandardowo
14. Dlaczego nikt nie próbuje ustalic gdzie tak naprawdę były radiolatarnię i czy działay prawidłowo

SZOK !!!!! SZOK !!!!!! SZOK !!!!!!SZOK !!!!! SZOK !!!!!! SZOK !!!!!!SZOK !!!!! SZOK !!!!!! SZOK !!!!!!SZOK !!!!! SZOK !!!!!! SZOK !!!!!!SZOK !!!!! SZOK !!!!!! SZOK !!!!!!
Ludzie to był Nasz Prezydent i choćby po śmierci zasłużył na normalne śledztwo a nie na tą PARODIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ale Tusk ciągle zadowolony zapewnia że wszystko przebiega bez zakłóceń i wszystko jest OK

Do tego co ja powiem dzieciom jak zaprowadzę je na Wawel? "Tatusiu kto leży obok Piłsudskiego?" - "Król Lech, dziecko" - żenada.

żadna żenada to był pierwszy Prezydent Polski który nie pił nie kłamał nie kradł w zasadzie niczym się nie ośmieszył jak jego poprzednicy
po za tym miał kila sukcesów , a że zginał tragicznie w służbie dla Polski to upoważnia go do tego pochówku .Nie leciał tam na flaszkę jak inni kiedyś tylko leciał dla tych pomordowanych oficerów i ich rodzin.
ale co żali Ci że zajmuje te 2mkw na Wawelu - chcesz się zamienić ????
  • 0

#252

Bolbo.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. Nikt z polski nie uczestniczył aktywnie w akcji ratunkowej - i nikomu nie pozwolono


Skąd wiesz? Jednak z tego co wiadomo to polskie borowiki były na miejscu ( a służb ratunkowych z Polski być nie mogło bo zanim by doleciały to już nie można by było mówić o akcji ratunkowej. To polskie borowiki zgodnie z ich zeznaniami znalazły ciało prezydenta , zidentyfikowały je i nie pozwoliły wywieźć do Moskwy , więc ktoś tam jednak od razu na miejscu od nas był. Nikogo więcej być nie mogło , no chyba , że Polacy wiedzieliby , że coś się stanie i ekipę ratunkową wysłali grubo przed przylotem prezydenckiego samolotu.

2. Szczątki samolotu walają się po całym lotnisku do dziś a Rosjanie biorą sobie części na pamiątkę


Główne części zostały zebrane , askrawki blachy tu i ówdzie znalezione aż tak bardzo w śledztwie się nie przydadzą. eneralnie główny plac tam gdzie byli martwi ludzie oraz silniki został wyczyszczony.

3. Nie ma żadnego oficjalnego filmu dokumentacji video lub audio z akcji ratunkowej


Skąd wiesz , że nie ma? Jak jest , to jest dowodem w śledztwie prokuratorskim i jako taki podlega ochronie i nikt go nie upubliczni już nie tylko ze względów morlanych (ciała ofiar) , ale ze względu na tajemnicę postępowania. Nikt nie będzie łamał zasad tylko dlatego , że gawiedź nie może wykazać się cierpliwością.

4. Nie wiemy do tej pory KTO był w wieży kontrolnej


To zapewne też jest objete tajemnicą śledztwa - ważne , że osoby które je prowadzą wiedzą i one je przesłuchuja - Polacy też uczetniczyli w pzresłuchaniach.

5. Nie wiemy czy cokolwiek na tym lotnisku działało od zwykłych reflektorów naprowadzających począwszy


Tego i ja nie wiem , ale coś musiało działać - Jak wylądował , a wcześniej kilka dni lądowali inni , po katastrofie i Putin lądował. Była też próba lądowania Iła w okolicach katastrofy więc coś działać musiało tylko nie wiadomo w jakim zakresie. Generalnie to piloci oceniają ryzyko , bo jak oświetlenia nie widać i jest mgła to do nich należy ocena.

6. nie wiemy dlaczego zdemontowano po wizycie TUSKA system ILS


Po wizycie Putina nie Tuska. Sprzęt generalnie został sprowadzony na przylot Putina. To jest normalne. Wyobraź sobie inny przypadek.
Prezydent (czy kto tam rządzi) Mongolii zaprasza Prezydenta USA do kraju. Wraz z samolotem przezydenckim mamy obstawę sił powietrznych i AWACSA. Za kilka dni przylecieć ma z wizytą Premier innego rozwiniętego państwa (nazwę go by nikomu źle nie życzyć) Bambucza.
Samolot premiera państwa Bambucza po drodze do Mongolii zostaje zestrzelony niestety i wszyscy giną.
Nie uważasz , że pretensje czemu samolot premiera Bambucza nie leciał z obstawą myśliwców i AWACSA byłyby troszkę śmieszne?
Tu mamy taką samą sytuację. Przyleciał Putin wraz ze swoim rzutem naziemnym i odleciał.

7 Nie znamy podstawowego parametru każdej katastrofy czyli dokładnego czasu katastrofy rozbieżności są nawet do 30 minut


Nie wiem czy o każdą katastrofę ci chodzi. Jeśli chodzi o tą to media wykreowały 8:56. Po to są miezy innymi szczegółowe badania. O czywiście naocznie każdy mógł wiedzieć , ale w takiej sytuacji wątpię czy ktokolwiek zamiast być w szoku lub lecieć na miejsce tragedii z zimną krwią patrzył na zegarek. Nawet zerwanie drutu 8:39 nie musiało o niczym świadczyć zanim nie odczytano czarnych skrzynek które zatrzymały zapis o 8:41 , bo teoretycznie bez dodatkowych dowodów zerwać druty mogło coś innego też.

8. Polscy prokuratorzy nie podjęli czynności śledczych na miejscu katastrofy - są zdani tylko na to co im przekaże prokuratura rosyjska


Skąd ta informacja , że nie podjęli. Pierwsze 3 dni (czyli najważniejszy okres pracowali i to na miejscu katastrofy po 20 godzin dziennie. To jeśli nie podjęli czynności to mam rozumieć , że przez 20 godzin na miejscu katastrofy dłubali sobie w nosie?

9. Dwie Czarne skrzynki do tej pory są w Rosji i prawdopodobnie nigdy ich nie dostaniemy a jedynie kopię zapisu


Odczytywane były przy tych niby nic nie robiących prokuratorach. Więc są kopie plus świadkowie , którzy widzieli i słyszeli oryginały.
Zresztą nie ma pewności czy oryginałów nie dostaniemy , ja bym tak szybko nie wyrokował.

10. Ciała zabitych nie wiadomo po co poleciały do Moskwy skoro w Polsce również można było wykonać identyfikacje


Po pierwsze nie ma to znaczenia. W każdej chwili można poprosić o ponowne przebadanie ciała w trumnie. Zresztą nie wyobrażam sobie tego logistycznie. Po znalezieniu pierwszej partii później np znalazło by się ejdnego dnia pół nogi i od razu samolot do Polski? Następnego dnia pół ręki i kolejny samolot? No chyba ,żeby je gdzieś przetransportowano i zbierano aż będzie większa ilość - ale wtedy też by był zarzut w podobnym stylu.
Dodatkowo ciała były objęte śledztwem , czyli były własnością prokuratury rosyjskiej według prawa międzynarodowego. Wyjątek zrobiono dla ciała Prezydenta na specjalną prośbę Tuska. Komisja do badań przyczyn katastrofy zajmuje się przyczynami katastrofy a nie ciałami , ciałami zajmuje się prokuratura jeśli jest śledztwo oddzielne na temat przyczyn wypadku.

11. Dlaczego strona Polska nie zwróciła się o przejęcie śledztwa


Bo nie mogła , można się zwrócić o przejęcie badania przyczyn wypadku (komisje = połączone komisje). Śledztwa raczej się nie przejmuje jak domniemane przestępstwo zaszło na terenie innego kraju. Nie ma takich regulacji prawnych nawet. Można poprosić ale zawsze to jest łaska strony prowadzącej śledztwo. Więc jak nie ma wielkich perspektyw na przejęcie śledztwa to się w nim uczestniczy (co jest faktem) i się nie wyskakuje z takimi propozycjami ze względów politycz\nych.

12 Dlaczego nie oddano telefonów komórkowych/laptopów ofiar przecież tam w mogły być nagrane ostatnie sekundy lotu 96 osób ktoś na pewno miał komórkę w rękach i mógł próbować coś nagrać


W twoim pytaniu zawarta jest odpowiedź. Śledztwo.


13. Dlaczego radiolatarnie były rozmieszczone niestandardowo


Zawsze tak były , a pilot też wiedział o ich nietypowym rozmieszczeniu bo nie pierwszy raz tam lądował. Taka specyfika tego lotniska na którym np Prezydent Obama nigdy by nie wylądował - właśnie ze względów bezpieczeństwa.


14. Dlaczego nikt nie próbuje ustalic gdzie tak naprawdę były radiolatarnię i czy działay prawidłowo


Przecież wiadomo gdzie były to nie są elementy na samochodach , a wczęsniej lądował Jak , kilka dni wcześniej też delegacja. Raczej działały prawidłowo z racji na inne lądowania.
  • 1

#253

Bolbo.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...

Użytkownik Bolbo edytował ten post 29.04.2010 - 04:03

  • 0

#254

Bolbo.
  • Postów: 102
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...

Triple post ...
Lagi proszę skasować i przepraszam.

Użytkownik Bolbo edytował ten post 29.04.2010 - 04:11

  • 0

#255

wtajemniczony.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypadek badania katastrofy lotniczej amerykańskiego sekretarza ds. handlu Ronalda Browna w Chorwacji z 1996 roku jest kolejnym dowodem na to, że w szczególnych sytuacjach do wyjaśnienia przyczyn wypadku dopuszczani są – w roli gospodarzy śledztwa – przedstawiciele innych państw niż to, w którym doszło do zdarzenia. Ponadto Amerykanie w krajach, gdzie znajdują się ich bazy wojskowe, zastrzegają sobie prawo do wyłącznego badania wypadków lotniczych.

I co powiecie na to komunistyczni i liberalni koledzy?!!!??!!!?


Cytuj cały tekst a nie urywek bo napisana jest tam ważna rzecz, mianowicie:

Jak wskazują prawnicy, prawo międzynarodowe pozwala na badanie przyczyn katastrofy lotniczej na terytorium obcego państwa przez służby polskie. Mówi o tym konwencja chicagowska o ruchu lotniczym z 1944 roku

Tyle że konwencja ta nie dotyczy spraw prowadzonych przez prokuraturę, a mamy do czynienia właśnie z takim śledztwem. http://www.niezalezn...e/show/id/33484


Już któryś raz pojawia się konwencja chicagowska z 1944 r., niestety z zupełnie różnymi opiniami. Ja słyszałem, że konwencja ta mówi, że gospodarzem śledztwa jest państwo, na terenie którego rozbił się samolot, ale dotyczy to tylko... samolotów CYWILNYCH. Jak jest z wojskowymi? I jak się mają do tego "sprawy badane przez prokuraturę"?

Czy ktoś ma "pod ręką" link do tłumaczenia tej konwencji chicagowskiej z 1944?
  • 0


 


Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych