Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tusk - Putin - Miediediew


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

Ankieta: Polska vs Rosja (95 użytkowników oddało głos)

Czy uważasz że Rosja chce zdominować europę ?

  1. Głosowano Nie, nie ma na to jednoznacznych dowodów (13 głosów [13.68%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 13.68%

  2. Głosowano Nie, to jakaś bzdura (12 głosów [12.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 12.63%

  3. Głosowano Możliwe, Rosja wciąż jest byłym imperium chcącym się odrodzić (34 głosów [35.79%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 35.79%

  4. Możliwe, ale nie ma na to żadnych dowodów (19 głosów [20.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 20.00%

  5. Głosowano Tak (8 głosów [8.42%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 8.42%

  6. Tak, ale nigdy im się to nie uda... (7 głosów [7.37%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.37%

  7. Inne... (2 głosów [2.11%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 2.11%

Co sądzisz o śmierci Lecha Kaczyńskiego i wielu funkcjonariuszy państwa Polskiego ?

  1. To bezaapelacyjnie zamach (22 głosów [23.16%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 23.16%

  2. Głosowano Zwykły wypadek, zdarza się (56 głosów [58.95%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 58.95%

  3. Nie mam zdania... (10 głosów [10.53%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.53%

  4. inne... (7 głosów [7.37%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.37%

Czy śmierć Lecha Kaczyńskiego jest preludium do całkowitego opanowania rządu przez pro rosyjskich ludzi (Tusk, Komorowski...)?

  1. Głosowano Tak (31 głosów [32.63%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 32.63%

  2. Głosowano Nie (25 głosów [26.32%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 26.32%

  3. Głosowano bzdury.... (39 głosów [41.05%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 41.05%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16 Gość_Horror

Gość_Horror.
  • Tematów: 0

Napisano

Skrzynki są dwie...


Nie do końca:)
Chodziło mi o to, że to wiedza powszechna i nie trzeba być kompetentnym by o tym wiedzieć. Poprzednio cytowany przeze mnie tekst miał wydźwięk sensacji (jak zresztą większość). A już chociażby o godz. 13 z groszami pojawiły się doniesienia takie jak to- artykuł -pierwsze z brzegu:)
  • 0

#17

SzumeK.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w tym samolocie byłu trzy ^^
  • 0

#18

Rukius.
  • Postów: 359
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mówicie o współpracy z Rosją, ale ja jakoś odnoszę wrażenie że oni nie traktują nas jako wartościowego partnera, ale troche jak takie ''małe coś gdzieś tam przy granicy które nas niezbyt lubi i przeszkadza''. Polska Rosjanom nie jest tak w sumie do niczego potrzebna, przeciwnie, jakoś widać że oni Polskę omijają szerokim łukiem i wydaje mi się że czują do nas sporą niechęć, w ich mniemaniu trochę uzasadnioną.
To w sumie tutaj zaczęło się rozpadać ich komunistyczne imperium, to my wyrwaliśmy się im spod zaborów, wzniecali powstania, do tego rok 1920 i tak dalej....
A ich politycy są dumni i ambitni, widać nie chcą bratać się z małym krajem który nie jest przez nich lubiany (można powiedzieć że ze wzajemnością)
i jak pisałem wcześniej mogą sobie na to pozwolić bo niczego od nas nie potrzebują, a my przeciwnie, jesteśmy uwiązani na ich rurociągach.
Według mnie jakakolwiek głębsza współpraca w takiej atmosferze politycznej nie miałaby najmniejszego sensu, Kaczyński może i był do Rosji troche uprzedzony ale w końcu trzeba było wyjaśnić te sprawy z historii które Polakom "zawadzały w kontaktach" z Rosją (17 września, Katyń czy choćby ogólnie sprawa Polski w czasie II Wojny, Powstanie itd.)
Może teraz nastąpi jakieś ocieplenie się stosunków między nami przez te wszystkie wydarzenia, nie mówię tu o zrywaniu kontaktów z USA choćby, tylko jakieś stopniowe małe kroki żeby utrzymywać pozytywne kontakty z tymi największymi mocarstwami bo niestety Polska jest w takiej sytuacji (chociażby geograficznej) że nie może sobie pozwolić na takie... wrogie wręcz relacje z Rosją. I utrzymywać jakoś tą ''politykę równowagi''.
  • 0

#19

SzumeK.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest najlepsze rowiązanie, polityka równowagi. Niestety równowagii w Europie nie będzie. Rosji zależy na tym żeby polska przewodniczyła UE. Poprzez swoich zwolenników będzie miała wolną rękę na naszym kontynencie. Ameryka nic nie zrobii, jak zwykle będzie się przyglądać licząc na to, że Rosja podobnie postąpi gdy oni coś zaczną kombinować. Śmierć Kaczyńskiego daję stronnictwy prorosyjskiemu czyli całemu PO drogę wolną do przejęcia w 100% władzy centralnej = duża korzyść ruskich.

Takie są moje refleksje
  • 0

#20

Jakub.
  • Postów: 57
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przede wszystkim czarnych skrzynek na pokładzie prezydenckiego samolotu było trzy i jak to zostało już wyjaśnione w innym temacie każda "zajmowała" się rejestracją innych funkcji .

Jeżeli prezydent faktycznie posiadał dokumenty kompromitujące platforme obywatelską to zapewne zostaną one upublicznione przez Jarka lub kogoś innego z pisu . Nie chce być nie uprzejmy w czasie żałoby narodowej ale mowa o jakichś papierach na Tuska i spółke to tylko takie "kacze gadanie" w stylu dziadka z wermachtu .

Myślę że o samej katastrofie wszystko zostało już powiedziane dlatego ogranicze się tylko do stwierdzenia że wątek "ingerencji" Rosyjskiej w wypadek jest małoprzekonywujący . "Żaden niedźwiedź nie będzie gonił i zabijał muchy , która bzyczy mu nad uchem" .

Tutaj należy mówić o zaniedbaniach w kolejnych ekipach rządzących naszym krajem , dla których ocja kupienia nowych samolotów dla prezydenta i rządu była "niemedialna" bo koszt takiej operacji opiewał na kilkaset mln zł a opozycja bez względu na to jaka by taki rząd "rozszarpała" na kawałki , zaczęło by się mówienie w stylu "te pieniądze mogły być przeznaczone na reforme zdrowia/emerytur/pomoc socjalną a rząd się bawi w oligarchie" .

Decyzje o renowacji naszych vipowskich samolotów powinna być podjęta już wtedy gdy rozbił się premier Miller , a już obowiąkowo po wypadku CASY .
  • 0

#21

SzumeK.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przypominam że przegląd Tupolewa miał miejsce miesiąc wcześniej w uwaga .............ROSJI. Wiecj odrzucenie, przypadkowej wady technicznej jest rozsądne. Jarek nic nie powie, boi się. Niby dlaczego nie poleciał z bratem do Katynia ? odmówił, bo wiedział że tam dobrowolnie się wybierać jest błędem. @Jakub nie przeczytałeś mojej wcześniejszej wypowiedzi ze zrozumieniem

Rosji zależy na tym żeby polska przewodniczyła UE. Poprzez swoich zwolenników będzie miała wolną rękę na naszym kontynencie.

dotego możliwość usunięcia "niewygodnego" Lecha K który nie przepada za ruskimi była nader kusząca.
  • 0

#22

zygix.
  • Postów: 671
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

przypominam że przegląd Tupolewa miał miejsce miesiąc wcześniej w uwaga .............ROSJI.

I na co tyle kropek!?Toż to nic odkrywczego!

Jarek nic nie powie, boi się.Niby dlaczego nie poleciał z bratem do Katynia ? odmówił, bo wiedział że tam dobrowolnie się wybierać jest błędem.

Zginął jego brat i przyjaciele człowieku a ty uważasz,że o wszystkim wiedział i nic nie zrobił!?Może pod postacią Jarosława wypisujesz własne lęki i tchórzostwo?No chyba,że jesteś imbecylem lub debilem wypisując takie przekłamania,w których nie ma za grosz szacunku zarówno dla zmarłych jak i opłakujących osób :grr:

Użytkownik zygix edytował ten post 14.04.2010 - 07:18

  • 1

#23

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co do ostatniego pytania, % odpowiadających na TAK jest bardzo podobny do sondażowego poparcia dla partii PiS :) Ale oczywiście sondaże kłamią, tylko jakimś cudem ciągle ten sam procent kiedy jest pytanie dzielące Polaków.

Pewnie paranormalne.pl też jest manipulowane. "Sondaże są tylko prawdziwe jak jest po naszej myśli." - PiS

Użytkownik Xellos edytował ten post 14.04.2010 - 08:45

  • 0

#24

SzumeK.
  • Postów: 59
  • Tematów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I na co tyle kropek!?Toż to nic odkrywczego! ginął jego brat i przyjaciele człowieku a ty uważasz,że o wszystkim wiedział i nic nie zrobił!?Może pod postacią Jarosława wypisujesz własne lęki i tchórzostwo?No chyba,że jesteś imbecylem lub debilem wypisując takie przekłamania,w których nie ma za grosz szacunku zarówno dla zmarłych jak i opłakujących osób :grr:


Nie napisałem nic o swoich lękach ... -_- ani też nie nie mam szacunku do zmarłych wręcz przeciwnie. Chcę żeby nie było żadnych wątpliwości. Jeżli tobie wystarcza opinia mediów to twoja sprawa, ale jest zbyt wiele niedomówień żeby zostawić to oda tak i zaszufladkować i po roku znowu roztrząsać. Widzisz, trzeba kuć żelazo puki gorące. Jak możesz pisać że przedstawiam przekłamania?Jakią ty masz pewność że twoja wersja jest prawdziwa ? Wracając do Jarosława; bardzo prawdopodobne jest to że był (i jest) strasznie zaszczuty (przez rosjan?) dlatego nie poleciał, może go ostrzegał(swojego brata), ale ten z kolei mu nie wierzył, albo chciał pokazać że się nie boi. Możliwości jest wiele.

P.S A wyzywanie innych od imbecyli czy też debili równa się ze sprowadzaniem siebie do tego samego poziomu furiacie(odrobina kultury nikomu jeszcze niezaszkodziła)

Użytkownik SzumeK edytował ten post 14.04.2010 - 15:46

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych