Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#6151

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

A więc jestem chemoludkiem sprzedającym chembustery!! Czego innego można spodziewać się po wynajętych trollach? Postępujecie perfekcyjnie zgodnie z instrukcjami dezinformacji i już się z tym zupełnie nie kryjecie. Nie możecie przełknąć, że wasz perfidne kłamstwa zostały w tak prosty sposób ujawnione i tylko obrażacie, atakujecie, wspieracie się nawzajem, albo co bardziej prawdopodobne, jedna osoba przełącza się na różne konta i sama siebie wspiera, dając sobie plusiki.

Jak ty piszesz o wynajętych trollach to ja cię będę nazywać chemoludkiem od chembusterów. Idc. Dalej sobie wierz w sztuczny śnieg itp. kłamstwa. Jak ty żyjesz we własnym sztucznym świecie, to nawet nie ma jak to ciebie przemówić. Nic nie dociera. NIC. Ale wystarczy głupi filmik na yt, gdzie w nazwie jest chemtrails, a już jest to prawda oświecona.

Konsekwencji w waszych działaniach też nie widać, każdy mówi co innego. Śmiech na sali. A nie w jednym jesteście zgodni, nie macie żadnego naukowego dowodu na to, że smugi nie mogą być długotrwałe.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 24.02.2015 - 23:37

  • 1



#6152

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie możecie przełknąć, że wasz perfidne kłamstwa zostały w tak prosty sposób ujawnione

 

 

Ale gdzie, kiedy, jak? Coś mi umknęło? 

 

O filmie francuskim już pisałem wyżej. Trzeba było czytać, to byś wiedział, że tłumaczenie jest tendencyjne i demagogiczne.


  • 1

#6153

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

 Możesz zając się też kwestią "znikających" samolotów. Jakiś czas temu zreflektowałeś się tym zająć:

Na znikające samoloty potrzebuję jeszcze trochę czasu, bo temat jest bardzo, ale to bardzo ciekawy.

Te "trochę czasu" trwa już prawie cztery miesiące...

 

Przepraszam, że przeszkadzam w tej pasjonującej dyskusji ale ten ostatni argument jest... taki sobie.

 

Są na tym forum tematy, w których na obiecane odpowiedzi czeka się dużo dłużej niż marne 4 miesiące - np 14 miesięcy (plus kilkanaście dni).

Nie robiłbym więc z tego powodu jakiegoś specjalnego zarzutu.

Ale to może dlatego, że na drugie mam "cierpliwość".

 

Robię zarzut, bo jest to temat o CHEMTRAILS.

Temat 9/11, do którego pijesz, nie ma z nim niczego wspólnego (no, może oprócz samolotów). Wplątywanie go w tę dyskusję jest najzwyklejszym, nierzeczowym offtopem, a wszelkie powiązane z 9/11 zarzuty w moją stronę stanowią zwykłe ad personam. Więcej w kwestii 9/11 nie mam zamiaru się w tym temacie wypowiadać.


  • 4



#6154

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo oficjalna wersja odnosnie WTC już od dawna lezy i robi pod siebie, wykazali to architekci i inżynierowie juz jakiś czas temu. ale to temat od chemtrails, więc nie bede zmienial tematu, ale warto było zaznaczyć.

Jeszcze jedno, pishor trafna uwaga, może temat inny, ale sposób rozmowy w paru kwestiach na wielu płaszczyznach promujący "oficjalne" wersje podobny.

Ja nie mam zamiaru sie juz nawet wypowiadac w tym temacie, co mysle na ten temat, wiem dla siebie, ale jak najbardziej w dalszym ciągu czytam ten temat.


  • 0

#6155

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

NASA nic nie pisała, że kłębki są wynikiem niestabilności Crow, wręcz przeciwnie w przedstawionym powyżej oficjalnym dokumencie jasno i precyzyjnie wskazuje, że chemtrails to od dawna planowa broń

 A może podasz nam jakiś cytat człowieku z krwią na dłoniach. 


  • 0



#6156

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ech kiedy zrozumiecie, że 9/11 to inny temat i nie każdy sądzi o tych tematach tak samo? Takie pytanko gdzie wasi "architekci i inżynierowi" od chemtrails i ich dowody, jak już przy tym jesteśmy?


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 25.02.2015 - 00:08

  • 0



#6157

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wplątywanie go w tę dyskusję jest najzwyklejszym, nierzeczowym offtopem, a wszelkie powiązane z 9/11 zarzuty w moją stronę stanowią zwykłe ad personam. 

Mylisz się, bo nie chodzi tu o temat tylko o ZASADĘ.

A zasada jest taka, że jak się komuś stawia zarzut przeciągającego się milczenia (nieważne w jakim temacie), to wypada być w tej kwestii konsekwentnym - i nie mieć sobie nic do zarzucenia.

Bo inaczej zarzut jest (jak napisałem wyżej) - taki sobie.

SŁABY inaczej mówiąc.

 

To tyle w kwestii "rzeczowości".

 

Jest mi rzewnie obojętne znęcanie się nad zwolennikami chemtralis, które tu obserwuję - nie moja bajka, tym bardziej, że nie potrafią bronić się sami.

Ja za nich tego nie zrobię, bo według mnie jest to kwestia nie do obrony (przynajmniej z tego, co tu czytam), a tak poza wszystkim - temat mnie nie interesuje.

Ale wkurza mnie stosowanie podwójnych standardów. Szczególnie  w przypadku użytkownika z takim statusem.

Bo wyznaje zasadę, że "słowo droższe od pieniędzy".

A co do argumentów ad personam, to można by było o nich mówić, gdybym wrzucił tu odpowiednie cytaty z 9/11 - a nie zrobiłem tego, żeby cię nie zawstydzać.

Bo te 14 miesięcy to nie jest rekord i jakby mi się chciało poszukać (a nie chce mi się) to znalazłbym coś jeszcze - znacznie starszego.

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Nie oczekuję, że (i nie to było celem tego wpisu), że teraz zaczniesz udzielać się znowu w 9/11. Rozumiem, że straciłeś zainteresowanie tym tematem, a nie lubię ciągnąć nikogo na siłę do czegoś, na co nie ma on ochoty.

Ja przeżyję bez dyskusji na ten temat - co nie zmienia faktu, że pamiętam o złożonych deklaracjach. Również w przypadku kilku innych użytkowników.

Wszystko..

 

 A tak poza wszystkim - cieszy mnie, że skojarzyłeś o co chodzi. Przynajmniej tyle.


  • 1



#6158

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja nie mam zamiaru sie juz nawet wypowiadac w tym temacie, co mysle na ten temat, wiem dla siebie, ale jak najbardziej w dalszym ciągu czytam ten temat.

 

 

Szkoda. Kolejny wszechwiedzący, który nijak nie potrafi wskazać, skąd ta wiedza. Ja też chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na temat prawdziwości chemtrails. Ale wciąż jest tylko "swoje wiem" i kompletny brak porządnej argumentacji. Może chociaż Ty, @OpenYourMind, spróbujesz dyskutować na poziomie?


  • 2

#6159

Bezlistosny egzekutor.
  • Postów: 91
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ostrzewtlumie

Ale wystarczy głupi filmik na yt, gdzie w nazwie jest chemtrails, a już jest to prawda oświecona.

Czyli mam rozumieć, że świadectwo byłej podoficer Kirsten Meghan, która odkryła i nagłaśnia informacje o tej zbrodni, to bzdura, bo ktoś to wrzucił na stronę/do serwisu Youtube? Ok, nie mam więcej pytań...

Co do Mariusha i paru innych osób, to moim zdaniem, jest to ogromny taktyczny błąd organizacyjny siatki dezinformatorów, że pozwala się na udział w zaprzeczaniu teorii o chemtrails, osobom doszczętnie skompromitowanych w tematach związanych z 9/11. Argument w postaci - no zobacz, tam kłamali jak z nut przez lata, byli za to nagradzani, nigdy się do tego nie przyznali, nie przeprosili, działali na rzecz światowej elity, chroniąc i ukrywając jej zbrodnię, a teraz praktycznie ta sama ekipa przerzuciła się na ten niby tak bardzo niepoważny temat i z tym samym entuzjazmem atakuje, obraża, wyśmiewa i kłamie - jest idealny.

Pishor

Jest mi rzewnie obojętne znęcanie się nad zwolennikami chemtralis, które tu obserwuję - nie moja bajka, tym bardziej, że nie potrafią bronić się sami.Ja za nich tego nie zrobię, bo według mnie jest to kwestia nie do obrony (przynajmniej z tego, co tu czytam), a tak poza wszystkim - temat mnie nie interesuje.

Ale nikt nie chcę byś tutaj komukolwiek pomagał. To temat dla ludzi z ogromnymi jajami (jeśli chodzi o panów ;) ), bo tak jak o spisku z 911 piszą i wiedzą już chyba wszyscy, tak temat chemtrails to nadal temat tabu i człowiek, który głośno o tym mówi, naraża się w towarzystwie na ostracyzm. Niestety, ale ludzie tak jak jeszcze przełykają informacje, że 911 to była wew. robota, tak nie mogą przełknąć, że codziennie nad nimi ktoś coś na nich niebezpiecznego rozpyla. Dla wielu osób jest to po prost nie do przełknięcia i mimo naprawdę dużej ilości mocnych argumentów, nigdy w to nie uwierzą. Taka jest niestety przykra prawda o chemtrails i ta okoliczność zapewne sprawi, że zbrodniarze będą mogli swobodnie działać jeszcze przez wiele, wiele lat.

Użytkownik Bezlistosny egzekutor edytował ten post 25.02.2015 - 07:43

  • 0

#6160

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli mam rozumieć, że świadectwo byłej podoficer Kirsten Meghan, która odkryła i nagłaśnia informacje o tej zbrodni, to bzdura, bo ktoś to wrzucił na stronę/do serwisu Youtube? Ok, nie mam więcej pytań...

 

 

Czekaj, a ja mam rozumieć, że świadectwo jakiejś "byłej podoficer", której nazwisko pierwszy raz słyszę która "odkryła i nagłaśnia", ale nie ma dowodów, to jest dogmatyczna prawda? Na podstawie wypowiedzi jakiejś randomowej osoby mam uznać, że teoria, która nie ma żadnego sensu, logiki ani podstaw obserwacyjnych to prawda? No przepraszam Cię, ale na maturze za takie myślenie miałbyś pałę.

 

mimo naprawdę dużej ilości mocnych argumentów,

 

 

 

Nie nie nie, pomyliło Ci się. Duża ilość mocnych argumentów jest przeciw, przecież. Prawda?


  • 1

#6161

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostrzewtlumie

Ale wystarczy głupi filmik na yt, gdzie w nazwie jest chemtrails, a już jest to prawda oświecona.

Czyli mam rozumieć, że świadectwo byłej podoficer Kirsten Meghan, która odkryła i nagłaśnia informacje o tej zbrodni, to bzdura, bo ktoś to wrzucił na stronę/do serwisu Youtube? Ok, nie mam więcej pytań...
I gdzie te jej dowody? Gdzie dowody z tego niemieckiego filmiku? Czyli tak jak pisalem, co na yt to prawda... Logika chemoludkow mocno. I jeszcze to typowe uogolnianie z innymi tematami. Dawaj te argumenty albo zamilknij oraz przeproscie ze nie macie racji i rzucaliscie klamstwami. No chyba ze duma niepozwala...
Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 25.02.2015 - 12:32

  • 0



#6162

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bezlitosny, a to ty znasz język niemiecki? A Francuski?


  • 0



#6163

Bezlistosny egzekutor.
  • Postów: 91
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Monolith

Czekaj, a ja mam rozumieć, że świadectwo jakiejś "byłej podoficer", której nazwisko pierwszy raz słyszę która "odkryła i nagłaśnia", ale nie ma dowodów, to jest dogmatyczna prawda? Na podstawie wypowiedzi jakiejś randomowej osoby mam uznać, że teoria, która nie ma żadnego sensu, logiki ani podstaw obserwacyjnych to prawda? No przepraszam Cię, ale na maturze za takie myślenie miałbyś pałę.

Ta wypowiedź zawiera wszystkie elementy postępowania dezinformatora - zacietrzewienie, odrzucanie jakichkolwiek argumentów, prosty wręcz głupi sposób myślenia i chamstwo.

Ta kobieta, pracując dla świrusów, odkryła ich zbrodnicze działanie i wiedząc, że może przypłacić za to swoim życiem, nie bała się pokazać swojej twarzy, ujawnić swoich danych, złamać nakaz zachowania tajemnicy i głośno o tym powiedzieć. Ta odważna kobieta okazała się bohaterem, kimś o kim za kilkadziesiąt lat będą kręcone filmu i pisane książki. Zestawiając ją z jakimiś anonimowymi chłopaczkami typu Mariush, Ostrzewtlumie, Monolith, którzy poukrywani za nickami potrafią tylko się śmiać, obrażać i udawać wiadomo kogo, otrzymujemy jasny obraz sytuacji, w której znalazła się ludzkość. To bohaterowie tacy jak Snowden, czy Kristen Meghan, muszą się teraz obawiać o swoje życie. Tak jak w Polsce musieli się tego obawiać inni bohaterowie gen. Petelicki, chorąży Remigiusz Muś, którzy otwarcie mówili prawdę. Niestety w przypadku wielu tych bohaterów, przyszło im zapłacić najwyższą cenę. Czy z głowy takiego G.W. Busha, D. Keitha, D. Tuska i innych pionków spadnie chociaż jeden przysłowiowy włos? NIE! Oni nie muszą się niczego obawiać, bo działali na rzecz światowej, globalnej elity świrusów, wykonali swoje zadanie i są i będą chronieni do swojej przypudrowanej odchodami śmierci.

Ostrzewtlumie

Dawaj te argumenty albo zamilknij oraz przeproscie ze nie macie racji i rzucaliscie klamstwami. No chyba ze duma niepozwala...


Jesteśmy na forum o zjawiskach paranormalnych, więc nawet, jeżeli ja i inni piszemy tutaj bzdury, to kogo i za co mam przepraszać? Właścicieli forum, że nakręcamy im ruch na kablach? Zorganizowanych zaprzeczaczy hobbystów, że dajemy im zarobić? Czytelników tego tematu takich jak OpenYourMind, którzy mimo, iż się tutaj już nie wypowiadają, to z uwagą śledzą ten temat? Czy ja kogoś zmuszam do czytania o tym niby tak niepoważnym zjawisku? Czy ja komuś grożę, że jak nie będzie czytał, to go dopadnę? Robicie to z własnej nieprzymuszonej woli i jak Was to męczy, jak powoduje to roztrój Waszego zdrowia, to wybaczcie, ale nie mogę za to ponosić jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Użytkownik Bezlistosny egzekutor edytował ten post 25.02.2015 - 14:19

  • 0

#6164

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Bezlitosny, a to ty znasz język niemiecki? A Francuski?

?


  • 1



#6165

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak sobie myślę, że te wszystkie filmiki, które tak chętnie są wrzucane przez zwolenników TS, mają służyć tylko umacnianiu wiary tych, którzy już uwierzyli w "chemtrails". Tutejsze trolle pokroju Bezlistosnego wielokrotnie przyznawały, że nie liczą na to, że uda im się kogokolwiek przekonać do swoich racji. A w starciu z racjonalnymi argumentami ich wiara jest wystawiona na ciężką próbę, no bo jak tu wierzyć w coś, czemu zaprzeczają choćby archiwalne zdjęcia, książki i prace naukowe. W takiej sytuacji musi pojawić się dysonans poznawczy, a wraz z nim chęć ucieczki w bezpieczną, wymyśloną przez siebie nibyrzeczywistość. I wtedy filmik z jakąś gadającą głową mówiącą to, co zagrożony kryzysem wiary zwolennik TS chce usłyszeć jest ukojeniem dla jego świadomości.

Oczywiście dla Bezlistosnego wyznanie wiary "byłej podoficer" nie będzie li tylko wyznaniem wiary, ale "ujawnianiem tajemnicy". I to mimo że w jej słowach nie ma nic nowego, wręcz przeciwnie, są tylko wyświechtane formułki pojawiające się w każdej wypowiedzi świeżo upieczonego neofity. Schemat jest zawsze ten sam: "najpierw uwierzyłem w 'chemtrails', potem zacząłem dostrzegać ten spisek wszędzie wokół mnie i w końcu trafiłem na ludzi, którzy podzielają moją wiarę. I oni są dla mnie najlepszym dowodem na to, że moja wiara jest prawdziwa".
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych