Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chemtrails – coś wisi w powietrzu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7693 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chemtrails – coś wisi w powietrzu ? (535 użytkowników oddało głos)

Chemtrails - rozpylana chemia na niebie, czy obalona teoria spiskowa ?

  1. Głosowano Zostało wykazane, że Chemtrails to nie tylko teoria. To jest fakt. (137 głosów [25.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 25.61%

  2. Głosowano Sceptycy zasiali lekką niepewność, ale ogólnie nie poradzilili sobie z tematem - skłaniam się ku wersji spiskowej. (57 głosów [10.65%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.65%

  3. Głosowano Nie wiem. Obie strony dyskusji mają wiele mocnych argumentów i obie wersje są równie prawdopodobne. (64 głosów [11.96%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 11.96%

  4. Głosowano W kilku kwestiach sceptycy nie potrafili czegoś wyjaśnić, ale raczej wykazali, że spisku nie ma. (42 głosów [7.85%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.85%

  5. Głosowano Teoria o Chemtrails została obalona. (235 głosów [43.93%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 43.93%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#6016

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

To jest tak słabe uzasadnienie, że aż nie chce się go komentować.

 

Rozłożyliście ich tu na łopatki.

Wykazaliście jak bardzo się mylą.

Udowodniliście, że ich teorie nijak mają się do stanu faktycznego.

Sprawiliście, że przestali się udzielać na tym forum.

Ale najwyraźniej  to wam nie wystarcza i nadal sami podbijacie ten temat, pomimo tego, że już od dawna apelujecie o jego zamknięcie.

Już bardziej ich nie wbijecie w ziemię - może czas żeby ta teoria odeszła do lamusa?

Dajcie jej zdechnąć spokojnie - pastwienie się nad jej truchłem nie wygląda dobrze.

A to jest bardzo zabawna wypowiedź. Przyznam że z wypiekami na twarzy od dłuższego czasu śledzę ten temat i według mnie dyskusja utknęła bo Mariush zamiast odpowiedziec na pytania jakie zadal mu bezlitosny zniknal bez sladu. Przypomne ze chodzilo o smugi aerodynamiczne z ta jakąś niestabilnością i dlaczego z nich nie powstają chmury cirus oraz o pytanie dlaczego na niektorych smugach widzimy te kłębki, co faktycznie rowniez i ja zaobserowalem. Jak wuytlumaczyc to ze one powstają? Jakies opracowania może? Ktos pisal ze nieobecność Mariusha jest tylko chwilowa, a tu już prawie dwa miesiące jak człowieka wcięło na dobre. 


  • -3

#6017

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oho... Znowu się zaczyna.
Ile razy można w kółko to samo wałkować?
  • 0



#6018

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ale co się znowu zaczyna? Przeciez Mariush mial odpowiedziec na kilka prostych pytan, inni zapewniali ze za chwile Mariush odpowie i nie odpowiedzial. Zamiast tego czytamy o jakims rozlozeniu na łopatki, wbijaniu w ziemię, odsyłaniu teorii do lamusa, pastwieniu się nad truchłem. Kto kogo tu wdeptał w ziemie? Ucieczka Mariusha chyba jasno wskazuje, że to sceptycy polegli. Ja to tak widzę. Nie chciałem się tu udzielać, ale wypowiedź tego Piszora po prostu zwaliła mnie z nóg. 

 

Z góry zaznaczam, że nie założyłem tu konta dla spiny, sporów, kłotni. Osobiscie uwazam, ze i tak nic z tym nie zrobimy, bo za temat wzieli sie najwięksi tego świata i jedyne co nam pozostało to sobie o tym pogadać. Jezeli juz od 7 lat w temacie nic sie nie zmienilo to pewnie nie zmieni się jeszcze przez kolejnych 10. 

 

Trafilem na takie oto ciekawe nagranie prezentujace samoloty zostawiajace ciemne smugi. Na poczatku myslalem ze samolot ma popsute silniki, ale w dalszej czesci nagrania widzimy drugi samolot rownież zostawiający ciemnę smugę. Ciekawe co to jest?

http://www.youtube.com/watch?v=cJe-FIsZOMY#t=444


Użytkownik Krytyczny edytował ten post 09.02.2015 - 18:19

  • -2

#6019

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co pojawi się tu jakiś zwolennik z garścią dowodów to za chwile zostają one obalane. I tak w kółko, od 400 stron.
I Pishor ma racje mowiąc że to zwolennicy leża na łopatkach.
Jedyne "dowody" zwolenników to filmy nagrywane kosiarką do trawy, wypowiedzi "uczonych" którzy nie rozróżniają rodzaji chmur i nie znają podstawowych praw rządzącymi atmosferą.

Ale może lepiej zamknę się bo znowu rozpęta się tu niepotrzebna dyskusja.
  • 1



#6020

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Dla mnie Twoja wypowiedz jest totalnie niedorzeczna. Coś takiego napisać mógł jedynie ktoś, kto nie czytał tego tematu. Nie wiem, czy wiecie, ale wiele waszych sceptykow wypowiedzi to naprawdę totalne merytoryczne gnioty, które potwierdzają jedynie, że rzeczowo dłużej nie sposób zaprzeczać istnieniu tego zjawiska. 


  • -2

#6021

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie Twoja wypowiedz jest totalnie niedorzeczna. Coś takiego napisać mógł jedynie ktoś, kto nie czytał tego tematu. Nie wiem, czy wiecie, ale wiele waszych sceptykow wypowiedzi to naprawdę totalne merytoryczne gnioty, które potwierdzają jedynie, że rzeczowo dłużej nie sposób zaprzeczać istnieniu tego zjawiska. 

Dawaj dowody na to, że smuga nie może być długotrwałą i atmosfera jest niejednorodna. Czekam.

Zeby czemuś zaprzeczyć, pierw to coś musi mieć dowody, a tu ich nie ma. Bo gadanie, że "O długie te smugi coś z nimi jest nie tak!" to nie dowód.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 09.02.2015 - 18:46

  • 0



#6022

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Najpierw poczekajmy na odpowiedź Mariusha. To że jej nie udzielił najlepiej świadczy, że jednak to o czym pisaliscie, że z każdej smugi kondensacyjnej, aerodynamicznej moze powstac ogromna chmura cirrus, to kompletna bzdura. Do tego zupełnie nie potraficie wyjaśnić skąd biorą się na smugach lotniczych te kłębki. Jakieś marnej jakości fotografie z niby okresu II wojny, nic nam nie tłumaczą. W 5 minut mogę w fotoszopie przygotować zdjęcia na których niby w czasie II wojny latają helikoptery Apache. Nie dziwi was to, ze Mariusz ot tak sobie zrezygnowal z dyskusji w najbardziej newralgicznym momencie. No i to nagranie z ciemnymi smugami, nie zasatanawia was ani troche co to za ustrojstwo wylatuje z samolotów? PS Gdzie ja zaprzeczam, ze smuga nie moze byc dlugotrwala, czy że atmosfera nie może być niejednorodna? Ja dopiero dzisiaj sie tu zarejestrowalem i nic takiego nie pisałem. 


  • -2

#6023

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najeżdżasz na nasze argumenty to czekam na twoje. Bez tego ta hipoteza o Chemitrails nie ma racji bytu. Dwa pytania.

O jaki post Ci dokładnie chodzi?

 

Apache nie było na II WŚ...


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 09.02.2015 - 19:15

  • 0



#6024

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Najpierw poczekajmy na odpowiedź Mariusha. To że jej nie udzielił najlepiej świadczy, że jednak to o czym pisaliscie, że z każdej smugi kondensacyjnej, aerodynamicznej moze powstac ogromna chmura cirrus, to kompletna bzdura

  Skoro już wyjechałeś z takim twierdzeniem to może napisz, dlaczego jest to niemożliwe. Skoro wiesz lepiej to nie czekaj na Mariusha tylko pokaż nam jak bardzo się mylimy. Przedstaw nam jakieś zasady fizyczne lub prawa które to uniemożliwiają.


  • 0



#6025

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do Twojego filmu, kolor smug zależy od miejsca w którym znajduje się obserwator i od kąta padania promieni słońca, do tego białe tło i smugi wydają się ciemne

Mariush rzadko tu zagląda, po za tym pewnie dawno znudziło mu się dementowanie tych głupot.

Btw. co wy tak tych kłębków uczepiliście się? Przechłodzona para wodna do której dostaną się jądra kondensacji w postaci cząsteczek spalin osiada na nich i natychmiast zamarza jeśli znajduje się dostatecznie dużo pary wodnej w okolicy smugi, to po prostu rozrasta się tworząc chmurę cirrus z kłębkami bo to jest naturalny kształt chmur czy to piętra wysokiego czy niskiego.


  • 2



#6026

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Apache nie było na II WŚ...

Tak samo, jak smug kondensacyjnych z kłębkami. Wasze tłumaczenie

"Przechłodzona para wodna do której dostaną się jądra kondensacji w postaci cząsteczek spalin osiada na nich i natychmiast zamarza jeśli znajduje się dostatecznie dużo pary wodnej w okolicy smugi, to po prostu rozrasta się tworząc chmurę cirrus z kłębkami bo to jest naturalny kształt chmur czy to piętra wysokiego czy niskiego." zawiera wszystie elementy wyssanej z palca, wymyślonej na poczekaniu nieprawdziwej informacji, pozbawionej jakichkolwiek źródeł i podstaw naukowych. Gdzie możemy przeczytać o procesie powstawania tych dziwnych kłębków na smugach? Może podzielicie się z nami jakimś opracowniami, badaniami, twierdzeniami naukowców, o tym w jaki sposób i dlaczego tworzą się te kłębki? W jaki sposób zwykła para wodna jest w stanie utworzyć tak równomierne geometryczne kształty?

 

Na wikipedii możemy preczytać, że

Smuga kondensacyjna – zbudowana z kryształków lodu chmura typu cirrocumulus (dokładnie Cirrocumulus fractus), powstająca najczęściej za samolotem odrzutowym lecącym w górnej troposferze i dolnej stratosferze, zazwyczaj na wysokości między 8 a 15 km nad ziemią. Może trwać nawet kilka dni[1].

 

W jaki sposób te kryształki lodu tworzą te kłębki? Jaka siła sprawia, że część smugi tworzy linię, a część kłębki. No i zabawna informacja zawarta w ostatnim zdaniu poparta jakże doniosłym naukowym źródłem czyli http://science-edu.l...v/contrail-edu/ ;) (3 akapity na stronie NASA bez żadnych źródeł naukowych!)

 

 

 

Mariush rzadko tu zagląda, po za tym pewnie dawno znudziło mu się dementowanie tych głupot.

Naprawdę? Jakoś często tu zaglądał od początku istnienia forum, aż tu nagle, gdy miał odpowiedzieć na kila prostych pytań, dlaczego niestabilność Crowe powstaje tylko na krótkotrwałej smudze aerdodynamicznej/kondensacyjnej i dlaczego akurat z tej smugi z tą niestabilnością nie może powstać chmura cirrus, (co sam twierdził), nagle zapadł się pod ziemię.

 

No i warto jeszcze raz zadać pytanie, czy jest technicznie możliwe, by samoloty nie tworzyły smug, które powodują zachmuerzenie, zmieniają pogodę i klimat? Jest to technicznie możliwe, czy też nie? Dlaczego ludzie godzą się, by prywatne linie lotnicze psuły im pogodę, zmieniały im klimat?

chemtrails_switzerland1.jpg

 

No i proszę! France 3 TV potwierdziło, że chemtrails to fakt!

Oczywiście, żeby nie było zbyt pięknie facet potwierdza eksperymenty na małą skalę, ale my dobrze wiemy że ten eksperyment jest już ogólnoświatowy.


Użytkownik Krytyczny edytował ten post 10.02.2015 - 09:45

  • -1

#6027

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra ziomuś odpowiedz na te dwa pytania to zaczniemy zabawę, bo to nie nasza brożka aby coś udowadniać  ale wasza, bo to chyba wasza hipoteza.

Aha i jak już będziesz odpowiadał to użyj  zacnych źródeł naukowych do poparcia swoich hipotez. Czekam. Rozmywanie tematu różnymi "O czy o może tak wyglądać? "to musi byc coś złego!" będę ignorował. Czekam na wasz ruch pod względem udowadniania komuś czegoś.


  • 1



#6028

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Koleś jest kolejnym alogicznym, niemerytorycznym "wierzącym", wystarczy spojrzeć:

 

 

Oczywiście, żeby nie było zbyt pięknie facet potwierdza eksperymenty na małą skalę, ale my dobrze wiemy że ten eksperyment jest już ogólnoświatowy.

 

 

 

Więc cokolwiek się tu nie pojawi, to będą wiedzieć lepiej... 


  • 1

#6029

Kostek.
  • Postów: 604
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A tak poza tym, czy tylko ja widzę że @Krytyczny to kolejny klon QM, WzT itd... ? Identyczny styl pisania i sposób (nie)rozumowania prostych rzeczy jak np. zjawiska optyczne.

@Krytyczny...

Te twoje "kłębki" to zwyczajne chmury uformowane wskutek właściwości fizycznych atmosfery. Smugi kondensacyjne wyglądają tak samo, jak np. z czasów II WŚ. Tam też miałeś te twoje "kłębki" :)
  • 0

#6030

Krytyczny.
  • Postów: 41
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ziomuś! :D Rozumiem, że gimbaza ma się dobrze.

 

Merytorycznego nawiązania do moich wypowiedzi jak na razie brak, ale ja wierzę, że Mariush to czyta, że się w nim gotuje i że człowiek ten kompletnie nie wie, jak wybrnąć ze ślepego zaułka, w który sam się wpędził. Został wywołany do tablicy, posądziłem go o tchórzostwo i ucieczkę a on nadal milczy licząc, że temat przycichnie (co już prawie nastąpiło) albo że zostanie zamknięty, czego chce coraz bardziej nerwowa sceptyczna część dyskutantów.

 

 

 

Te twoje "kłębki" to zwyczajne chmury uformowane wskutek właściwości fizycznych atmosfery. Smugi kondensacyjne wyglądają tak samo, jak np. z czasów II WŚ. Tam też miałeś te twoje "kłębki"

No tak, to takie oczywiste. Źródeł tej wiedzy nie poznamy, bo są to kolejne już bzdury wymyślane i serwowane naprędce tak, aby coś tam napisać, aby zrobić wrażenie, że się wie, że się rozumie.

 

Zobaczcie na ile prostych pytań nie jesteście w stanie odpowiedzieć. Materiału z France TV też nie komentujecie. Ale to my zostaliśmy wbici w glebę! ;) To forum zaczyna się robić bardzo rozrywkowe, szkoda tylko że temat tak bardzo poważny i dla nas niebezpieczny.


Użytkownik Krytyczny edytował ten post 10.02.2015 - 11:44

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych