Skocz do zawartości


Zdjęcie

Enneagram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś wychodziło mi uparcie 7w8 choć nie zgadzałam się z opisem. Teraz wychodzi 5w4 ... i opis się zgadza ("Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem" - zwłaszcza ten fragment, ciekawe, że ostatnio sama w myślach siebie tak nazwałam, przed ponownym zrobieniem testu).

Człowiek się zmienia całe życie. Ciekawe co mi wyjdzie za rok.

Hmm. Poczytałam trochę i zauważyłam iż piątki mają połączenie z 7 i 8. Chyba już wiem dlaczego wtedy wychodziło mi 7w8 - lepszy stan emocjonalny. Teraz mam lekką deprechę związaną z pisaniem pracy licencjackiej i strachem o przyszłość więc wychodzi cała 5w4 uprzednio ukryta.

Użytkownik Ana Mert edytował ten post 23.03.2010 - 17:55




#47

Erik.
  • Postów: 927
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Enneagram – system dziewięciu typów osobowości oparty na wykresie dziewięcioramiennej gwiazdy (z greckiego "ennea" – dziewięć, "gram" -–znak), wprowadzony do cywilizacji zachodniej przez chilijskiego badacza Oscara Ichazo w 1970 roku, wywodzący według niego się z Bliskiego Wschodu, z tradycji sufizmu.

System zakłada, że każdy człowiek należy do jednego z typów przez całe swoje życie. Nie ma ludzi nie należących do żadnego typu. Prawdopodobnie to, jakim typem przyjdzie nam zostać, ma zależeć od tego, co jako pierwsze zachwiało w dzieciństwie naszym poczuciem bezpieczeństwa, która z emocji opanowała nas najsilniej i jaki mechanizm obronny wykształciliśmy na samym początku.

ENNEAGRAM - potężna mapa osobistej zmiany, wykorzystywana w coachingu i szkoleniach na całym świecie. Podobno wywodzi się z bardzo starej tradycji Sufich. Enneagram dzieli ludzi na dziewięć podstawowych typów osobowości, którym tradycyjnie przypisano dziewięć zwierząt. Poznanie własnego zwierzęcia jest kluczem do przemiany, jaka może zajść w życiu człowieka. Jakie jest Twoje Zwierzę i jak ma wyglądać przemiana? W ustaleniu tego pomoże niniejsza bajka...

LINK: http://www.taraka.pl...ex.php?id=fikol
LINK: http://pl.wikipedia.org/wiki/Enneagram



#48

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

jednak jest double, prosze o usunięcie, miło mi będzię kiedy ujrze, że moderacja jednak coś robi :)

Użytkownik livin edytował ten post 16.02.2011 - 14:26





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych