Skocz do zawartości


Zdjęcie

Enneagram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy bylo, jak bylo to usunac :P
http://www.enneagram.pl/
Testy osobowosci. Dzialaja, ale trzeba naprawde szczerze i precyzyjnie odpowiadać na pytania.

Moj typ 5w4

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.


5w4

Opis ogólny

Przeciętna 5w4 to typowa osobowość badacza i naukowca. To analityczni i zdystansowani od uczuć pasjonaci piękna i prawdy, chcący znaleźć ostateczne i proste wyjaśnienie dla wszystkiego. Intelektualizm Pięć powoduje, że mogą robić długie wykłady na wysokim poziomie, podczas gdy skrzydło 4 dodaje im nieśmiałości. Niepodobni do depresyjnych 4w5, mają szansę mieć całkiem optymistyczne usposobienie, ale też mogą popadać w depresję jeśli czują się osaczeni zbyt dużymi oczekiwaniami. Zazwyczaj nie interesują się interakcjami społecznymi w takim stopniu, jak większość 5w6.

Zrównoważone i zdrowe stany

Zrównoważona 5w4 jest bardziej skora uczestniczyć w życiu publicznym. Kiedy Piątkowe pragnienie wycofywania się i porządkowania rzeczy przestaje być nałogiem, wtedy świadomie wybrana samotność staje się narzędziem do zrozumienia świata, a nie przyzwyczajeniem. Czwórkowe zamiłowanie do piękna jest wynikiem świadomego wykorzystywania uczuć, a nie skutkiem bycia ich niewolnikiem. Zdrowe 5w4 zaczynają głęboko rozumieć prostą i przejrzystą drogę wychodzącą z zawiłości świata, odsłaniającą im jego fundamentalne prawa. Odnajdują wielką radość w obserwowaniu i uczeniu się.

Kiedy percepcję Piątki i namiętność Czwórki wzmacnia moc i przywództwo Ósemki oraz intuicyjna mądrość Jedynki, wówczas swoją zdolność pojmowania mogą przekazywać innym. Zrównoważone 5w4 są bardzo twórczymi nauczycielami o tym "Jak ten świat działa", potrafiącymi wyjaśnić wszystko prostymi i zrozumiałymi sformułowaniami. Mimo prostoty ich nauczania, wyrażają też głęboką wdzięczność za "subtelne piękno stworzenia". - Chodźcie ze mną w podróż odkrywania. Spójrzmy razem w tę cudowną głębię natury i świadomości.

Niezrównoważone i niezdrowe stany

Niezrównoważona 5w4 gubi się w detalach. Nałogowe analizowanie może prowadzić do udziwnionych pseudo-logicznych konstrukcji zaprojektowanych po to, by wszystko nimi wyjaśnić. Wpływ skrzydła 4 dodaje posmak dramatycznej beznadziei: - Oni nic nie rozumieją. Nikt nie rozumie. Dlatego 5w4 wycofuje się w bezpieczne miejsce żeby móc z ukrycia kontynuować poszukiwanie prawdy. Ich społeczne zaangażowanie jest niewielkie albo wręcz żadne.

W skrajnym przypadku Siódemkowa panika łączy się z manią i Dwójkową histerią samozadowolenia. 5w4 może pozornie powrócić do świata, niezdarna i nerwowa, gotowa w każdej chwili uciec albo zostać by zaciekle bronić dziwacznego świata swojej fantazji. W miarę wzrostu wewnętrznego napięcia schizoidalna forma wyobcowania staje się coraz bardziej prawdopodobna. Rezultat końcowy przypomina fugę przerażenia całkowicie odcinającą 5w4 od rzeczywistości. Jedynym ratunkiem od wszechogarniającego i przytłaczającego chaosu jest ucieczka w wewnętrzny świat.

Wygląd

5w4 nie specjalnie interesuje się wyglądem. Preferuje zwykłą, niezbyt śmiałą odzież. Liczy się wygoda. Nosi zwyczajne okulary (rezultat obserwowania ogromnej ilości maleńkich przedmiotów w dzieciństwie?). Ich wygląd jest często wymięty i zmierzwiony. Wyjątkiem są dobrze ubrane 5w4, na których skrzydło wymusza dbałość o estetykę wyglądu. Czasami niezdrowe 5w4 mogą się zachowywać i ubierać w Siódemkowo kolorowy sposób.

Powołanie

Część 5w4 znajduje pracę łączącą intelekt z estetyką, są to np.: kosmolodzy, futuryści, twórcy fantastyki naukowej. Zajmują się wąsko wyspecjalizowanymi dziedzinami: programiści, fizycy jądrowi, teoretycy, biolodzy molekularni, hydrobiolodzy i pracownicy wielu innych dyscyplin technicznych. 5w4 to również poeci, malarze i fotograficy. Oczywiście przedstawicieli typu 5w4 można spotkać w innych zawodach.



#17

Electric Ant.
  • Postów: 135
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój też ;) 5w4

#18

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg. mnie niezbyt ciekawe te pytania, na conajmniej polowe z nich nie wiem jak odpowiedziec.

#19

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To jest świetna rzecz - ja jestem w 4w5 i od razu mówię, że wszystko pasuje :D

a jak się nie wie co zaznaczyć to znaczy, że albo trzeba zaznaczyć środek, albo nie jest się w stanie samego siebie ocenić :D

#20

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jest tak, że jeden typ jest typem dominującym. Mogą się te typy zmieniać co jakiś czas, ale w końcu i tak trafi na ten, który jest dominujący.

Ja niezmiennie od dwóch lat 4w3 'Arystokrata', dwa razy zdarzyło się 1w2 'Adwokat'.

Test rewelacyjny, pierwszy raz przeczytałam o sobie to, co sama bym napisała ;p

#21

Głuptasek.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I mi wyszło 5w4 :)) Opis w dużej części trafny. Jako facet 5w4 muszę powiedzieć, że nie ma lekko :| Podejrzewam, że częściej kobiety takie bywają.

#22

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A mi 1w2 "Adwokat". Diabła napewno. :D :D :D
No perfekcjonistą jestem w pewnym stopniu ale bez przesady.



#23

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak i u niektorych 5w4. Nawet sporo sie zgadza.



#24

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I mi wyszło 5w4 :)) Opis w dużej części trafny. Jako facet 5w4 muszę powiedzieć, że nie ma lekko :| Podejrzewam, że częściej kobiety takie bywają.

E mnie sie wydaje ze kobiety czesciej wypadaja na 7 i 4. Typ 5 to bardziej scisle myslenie :P .

#25

Flix.
  • Postów: 71
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja chyba jestem 4w5. No i zawsze podziwiałem Vincenta van Gogha :)

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

5w4, trochę się zgadza, trochę nie. Ale czego się spodziewać, od internetowego testu.

Jako facet 5w4 muszę powiedzieć, że nie ma lekko Podejrzewam, że częściej kobiety takie bywają.


Nie narzekam. Mężczyzn 5w4 będzie tyle samo co kobiet, tylko część będzie to ukrywała i tłamsiła, płacąc za to stresem i zawałem pod 50. :P



#27

Głuptasek.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

iniside, mylo:

Chyba macie rację, troszkę się zagalopowałem. A to stąd, że różnię się od większości przedstawicieli mojej płci ;)

#28

j.z.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam siodemeczkę i sie prawie wszystko zgadza ;) .

tylko skrzydla odpowiedniego dobrac nie moge ;D !

#29

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrobilem ten test i cos mi zle wyszlo :|

5w4

#30

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

9w1 - powiedzmy, że 95% się zgodziło ;)

Słynne dziewiątki ze skrzydłem jeden: Dalai Lama, Mahatma Gandhi, Audrey Hepburn, Martin Sheen, Jim Henson, Walt Disney.

^^


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych