Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Tajemniczy słup światła nad piramidą Chichen Itza

W dniu 24 lipca 2009 roku, turysta z miasta El Salvador, pragnął uwiecznić na zdjęciu swoje córeczki, na tle sławnej El Castillo, czyli piramidy Kukulcan w Chichen Itza, na półwyspie Jukatan, w Meksyku. Ponieważ właśnie co rozpoczynała się burza z piorunami, pan ten zapragnął spróbować zrobić jeszcze efektowniejsze zdjęcie, uwidaczniając na nim oprócz córeczek i piramidy, także błyski piorunów. Zrobił 3 zdjęcia, w odstępach około 15 sekund każde. Kiedy zobaczył slup światła, zamknął aparat, myśląc że jest to bliska i mocna błyskawica. Później, kiedy sprawdzał czy zdjęcia wyszły, ku swojemu zdumieniu zobaczył, iż światło które wcześniej ujrzał, nie pochodziło od błyskawicy, lecz jakby “wypływało” bezpośrednio z czubka piramidy.


Dołączona grafika

Człowiek ten, w swoim entuzjazmie, zaczął pokazywać swoje, dopiero co zrobione zdjęcia, prawie wszystkim tego dnia napotkanym ludziom. Pomiędzy nimi był też kapłan Majów, który doradził mu, że postąpi rozsądniej jeśli nie będzie rozpowszechniać tych zdjęć. Inny z obecnych, popularna z TV osoba, przekonała turystę aby zgłosił się z tymi zdjęciami do znanego ufologa Jamie Maussan, który będzie mógł zaprezentować je szerszej publiczności w swoim programie telewizyjnym.

Zanim Jamie Maussan zaprezentował te zdjęcia w swoim programie telewizyjnym, najpierw przesłał je do laboratorium we Włoszech, w celu zbadania ich autentyczności.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=L11rLha6hb8&feature=player_embedded"]http://www.youtube.c...player_embedded[/url]


Badania wykazały iż zdjęcia te nie tylko są autentyczne, ale tez to, że widoczny na nich słup światła, który wychodzi ze szczytu piramidy, kierując się pionowo ku niebu, składał się z kilku warstw. W samym środku tego słupa uwidoczniono jakby ukryty tam silny promień laserowy.

Badający te zdjęcia specjaliści przypuszczają, że światło to najprawdopodobniej nie było by, w zwykłych warunkach widoczne i że to właśnie naładowane elektrycznością powietrze pozwoliło je na krótki czas ujrzeć.

Poniżej jedno ze zdjęć przedstawione przy użyciu filtra w laboratorium:

Dołączona grafika


Ku zdziwieniu wszystkich, jedno z przekazanych do analizy zdjęć zawierało niespodziankę – kulisty obiekt w chmurach, który został oczywiście zinterpretowany przez Jamie Maussan, jako UFO mające bezpośredni związek z omawianym zjawiskiem.



Dołączona grafika


Ostatnio dużo mówi się i pisze o piramidach, których odkrywa się coraz więcej, praktycznie na wszystkich kontynentach, jak i na dnie oceanów, a teorie określające ich wiek oraz sposób budowy, są coraz częściej podważane. Piramidy okazują się dużo bardziej zagadkowymi budowlami, niż dotychczas przypuszczano. Tematyka z nimi związana przeżywa aktualnie prawdziwy renesans.

Na podstawie: Niburu.nl, segnidalcielo.it
Źródło i opracowanie: Globalna Świadomość
http://wolnemedia.net/?p=20646
  • 14



#2 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Kapitalny temacik i optymistyczny do tego :) Jedno co pewne. Na pewno nie można powiedzieć, że to zjawisko jest fikcją. Ciekawi mnie zdanie "specjalistów" od NIE ;-)
  • -2

#3

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może trochę niepoważnie, ale nie mogę się powstrzymać :)
Dołączona grafika
  • 0



#4

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli to zdjęcie nie jest fotomontażem to na prawdę ciekawe zjawisko. Nie wykluczone, że ten słup światła wydobywał się zza piramidy, po prostu perspektywa w tym wypadku miała ogromne znaczenie. Piramidy są wielką zagadką, ja przypuszczam, że ludzie żyjący w tamtych czasach dysponowali o wiele większą widzą w dziedzinach astronomii, matematyki itp, niż my teraz...
  • 1



#5

adix210.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może trochę niepoważnie, ale nie mogę się powstrzymać :)Dołączona grafika


Też lubie predatorów ale co do tematu, myślisz że ta "kulka" , laser i piramidy maja coś wspólnego ze sławnymi "predziami" ??


Co do Postu/tematu Jareckiego Jeśli to autentyk to można by powiedzieć ze ufo albo jakieś inne siły mają coś wspólnego z naszymi starymi czasami w których budowano Piramidy. A co jeżeli one teraz przyleciały by coś z nimi zrobić? wyłączyć, włączyć lub zniszczyć piramidy które ukrywają coś przed nami? Co jeśli chcą np wyłaczyć pole magnetyczne naszej planety, przecież wtedy słońce by nas zniszczyło lub zacząć inwazje w taki sposób.
  • 0

#6

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że myślę o Predatorach. Mamy piramidy, mamy statek, kolor promienia identyczny z ich laserem znad ramienia... Wniosek może być tylko jeden - ładny obrazek pasujący ogólnie do tematu, więc czemu nie rzucić na luźną atmosferę :)
  • 0



#7

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To zdjęcie jest tak dobre, ze aż ciężko mi uwierzyć w jego autentyczność. Pierwsze, o czym pomyślałem, to jakieś urządzenie zamontowane "dla efektu" na piramidzie, lub za nią. Nawiasem mówiąc, kiedyś przyśniło mi się podobne zjawisko, tylko nad Piramidą Cheopsa. Zastanawia mnie, dlaczego wcześniej nie było głośno o tym zdjęciu, skoro ma ono już prawie osiem miesięcy. Jeśli jednak jest ono autentyczne, to poza działalnością człowieka żadne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy. Co prawda myślałem o jakimś zjawisku elektrycznym/elektromagnetycznym podczas burzy, ale w tym temacie mam za małą wiedzę. Natomiast w sprawie kulistego obiektu - jest on za mało widoczny, aby dociekać, czym jest.
  • 1

#8

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja (jak zwykle ) jestem sceptycznie nastawiony do tegoż zjawiska. Dla średnio zaawansowanego grafika to nic trudnego aby stworzyć taki efekt więc jak dla mnie to po prostu mistyfikacja i szukanie sensacji.

Tak dla przykładu to co ja stworzyłem(jako kompletny amator w tej dziedzinie) w 5 min. Pomyślcie co dopiero grafik z który poświęciłby nad tym chwilę. A historia poboczna? W dzisiejszych czasach ja wolę nie wierzyć i potem się miło zaskoczyć, że to jednak prawda niż uwierzyć na słowo a potem się zawieść.


Dołączona grafika
  • 3

#9

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zbyt "piękne" żeby było prawdziwe. Dla mnie to kolejny temat z cyklu Ufo nad Thaiti, czyli niepodważalny na pierwszy rzut oka materiał, a potem się okazuje wielką ściemą. P.s. można poznać nazwę tego laboratorium gdzie materiał poddano analizie ?Dzisiaj mamy takie czasy, że ani zdjęcia, ani tym bardziej filmiki nie są żadnym dowodem na zjawiska paranormalne. Jedynie, gdy kilka niezależnych laboratoriów wykluczy że to CGI, można uznać coś za autentyk. A podanie przez Maussana określenia "laboratorium we Włoszech" ma dla mnie taką samą wartość jak określenie "amerykańscy naukowcy" na onecie.
  • 3

#10

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@
Mam podobne laboratorium w domu, nazywa się GIMP/wykrywanie krawędzi:
Dołączona grafika

Co do tematu, to chciałbym wierzyć, że ten promień jest prawdziwy, ale gdybym tak sądził to musiałbym wierzyć we wszystkie fotomontaże...
Druga sprawa, czy tak ciężko było nagrać filmik? No chyba, że nie robił fotki cyfrówką.

Edit: btw. z Piramidy Pi3otra też wydobywają się silne promienie laserowe...

Dołączona grafika

nie mam pytań...

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 19.03.2010 - 13:07

  • 3



#11

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też wychodzę z założenia, że w dzisiejszych czasach, żadne zdjęcie i film nie może być w 100% przekonującym dowodem. Na dziś dzień to tylko zobaczeć na własne oczy. No niestety takie czasy...
  • 1



#12

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przemo, to nie tak, ale jeśli pokazuje się jako poparcie SPECJALISTYCZNEGO laboratorium, działanie filtra emboss, albo edge, jakie są zawarte w każdym szanującym się programie graficznym, to natychmiast taka "ANALIZA" jest mocno wątpliwa. To nie była analiza zdjęcia tylko ordynarna obróbka. Poza tym, ze zwykłego zdjęcia (zapisu tylko pasma widzialnego) nie zrobi się ani analizy spektralnej, ani żadnej innej sensownej, poza optyczną.
Nie neguję zdjęcia tylko analizę, żeby było jasne. Jeśli zapis jest autentyczny (a taki w zasadzie można by potwierdzić w zasadzie tylko kliszą analogową - to tak na marginesie) to zjawisko godne uwagi. Ale "potwierdzenie" przez .... włoskie laboratorium jest żadne.
  • 0

#13

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Da się zrobić cyfrowy efekt, więc to musi być fałszywka. :)

A czy przy obecnym zaawansowaniu programów cyfrowych jest jakiś efekt, którego się nie da podrobić?

No to mamy prosty wniosek. Wszystko jest fałszywką. :)



Nie nie nie można popadać w paranoję ale do wszelkich tego typu rewelacji trzeba podchodzić z dużą ostrożnością po prostu ;-)

Myślę, że jedynym w miarę wiarygodnym dowodem byłby oryginalny plik RAW prosto z aparatu i jego analiza. No ale, że stosunkowo niewiele aparatów to oferuje to raczej jesteśmy skazani na nadmiar ostrożności.
  • 0

#14

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale czemu na zbliżeniu zdjęcia (zdjęcia nr 3) nie widać już tego "lasera"? A na zdjęciach w normalnych rozmiarach nie widać kulistego obiektu? Są to dwa różne zdjęcia?
  • 0



#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam gdzieś zdjęcie z mojego ogrodu (z czasów gdy jeszcze nie miałam komputera a zdjęcia robiliśmy za pomocą zwykłego aparatu na kliszę i wywoływaliśmy je u fotografa) na którym został utrwalony podobny efekt (widoczny również na kliszy).
Kolor zjawiska identyczny tyle, że pas obejmował niemal całą wysokość zdjęcia i był dużo szerszy niż to na fotografii z piramidą. Wydaje mi się, że może być to jakiś błąd aparatu.

Przeszukałam pół domu ale ani zdjęcia ani kliszy z nim znaleźć nie mogę. Pamiętam ,że nieraz je przeglądałam razem z 2 innymi: zdjęciem promieniem świetlnym w formie tęczy obejmującym niemal całe zdjęcie i zdjęciem z mojej pierwszej komunii gdzie z dłoni księdza tuż po tym jak dostałam opłatek wydobywa się światło. Problem w tym, że to ostatnie znalazłam (ktoś zainteresowany zobaczeniem zdjęcia "cudu"? xD) a reszta zapadła się jak kamień w wodę.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych