Skocz do zawartości


Zdjęcie

Styl moderacji p. Przemo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty dobrze wiesz, że ja mam świadomość tego, w jaki sposób próbowałeś od lat ze mną pogrywać.

Muhad, to, co właśnie zaprezentowałeś, potocznie nazywa się paranoją. I dlatego tak lubię cię czytać :-D



#47

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nikogo nie nazwałem gnojem. Szczylem prawda, gówniarzem także prawda. W odniesieniu do zaistniałej sytuacji owe określenia są jak najbardziej trafne i zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.


No jasne Muhad nazwałeś gnojkiem, a co do reszty to widzę, że głównym mottem jest dla Ciebie "prawo kalego"...

#48

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Muhad, masz rację to jest forum paranormalne, ale forum paranormalne jest o zjawiskach niewyjaśnionych, a nie niewyjaśnialnych. Niewyjaśnione jest po to aby je wyjaśniać. A ja po tym co piszesz w kilku ostatnich postach mam wrażenie, że masz pretensje do sceptyków, że mają czelność cokolwiek wyjaśniać, bo przecież wiara w dane zjawiska jest taka magiczna. Czy dla Ciebie idealnym forum byłoby forum, gdzie wszyscy "otwartoumysłowi" będą się wzajemnie łechtać i sobie przyklaskiwać i żeby nie było na forum żadnego głosu sceptycyzmu ? wtedy było by to forum fantazjowanie.pl, czyli racjonalistom wstęp wzbroniony. Wydaje mi się, że nie taki jest zamysł tego forum.

No ładnie, dałem się wciągnąć w offtop.

#49

Mich4.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie! Moderator też człowiek ! Czasami użyje swoich narzędzi w sposób lekko niesprawiedliwy ale nie warto od razu drzeć się na cały aparat mowy o jego usunięcie.
To co napisał Pazi spowodowało, że na mojej twarzy pojawił się pełen smutku uśmiech. W pewien sposób pokazuje to poziom współczesnej młodzieży (do której sam się zaliczam) co jest bardzo przykre.
Większość ma się za panów i władców świata bo przeczytali jeden krótki art w Newsweeku'u i szpanują wiedzą i terminami, których nie rozumieją
(jak Pazi)
Co do Przema. Jesteś moderatorem, więcej dystansu,zamiast zniżać się do poziomu Pazi'ego (rzucanie mięsem) można mu było dać (nomen omen) uzasadnionego teraz bana.

#50

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@lynx
Z tego co zaobserwowałem to pozwoliłem sobie na tego typu "agresję" w odniesieniu do tych wszystkich zarzutów i manipulację i mówiąc wprost debilizm. Po za tym jak inaczej mogłem zareagować na kogoś kto według mnie lekceważy pdostawowe zasady fizyki i nie stara się wyjąsnić dlaczego się mylę ponad to że swierdził że się mylę i nie myślę.

@Muhad
Czy naprawde uważasz że lepiej dalej siebie nawzajem pogrążać we wzajemnych zarzutach? Nie chce robić wyliczanki bo to do niczego nie prowadzi dlatego zaproponowałem pokój i rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Przemyśl to. Szczególnie zwróć uwagę czy na tak błachym miejscu jak to forum jest sens robić fochy. I tak nikt nikogo nie zna przez co honor jakiby nie był jest ulotny.

Pozdrawiam

EDIT
@Mnich
Czasami przyda się również głębsze rozeznianie w temacie niż tylko ten jeden temat. Ja tylko zwróciłem uwagę na pewną niesprawiedliwość i zaproponowałem przywołanie do porządku jakąś karą. Nigdzie nie napisałem, że chcę jego usunięcia, ponieważ to byłoby niepoważne. Tym bardziej że moje uwagi dotyczące sprawy łatwej do poprawy.

Poza tym jakbyś zagłębił się w ten cały spór o którym teraz wszyscy mówią w tym topicu zamiast właściwego tematu, to wiedziałbyś że nigdy nie dostałem konstruktywnej krytycznej opini dotyczącej mojej teorii. Pytałem wielokrotnie i nikogo nie atakowałem, bo uznałem że wielokrotne powtórzenie pytania albo wymusi odpowiedź albo samo w sobie ośmieszy oponenta. Tym bardziej to wszystko jest absurdalne, że wystarczy zagrać w dowolny symulator lotu żeby się przekonać o mojej racji lub dowieść że się mylę i pokazać to na jakimś konkretnym przykładzie. Ja tylko się dowiedziałem że jestem w błędzie i kropka.

Co do Przema. Jesteś moderatorem, więcej dystansu,zamiast zniżać się do poziomu Pazi'ego (rzucanie mięsem) można mu było dać (nomen omen) uzasadnionego teraz bana.


Może najpierw porównaj nasze wypowiedzi, a potem wydawaj takie oceny.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 08.03.2010 - 19:15


#51

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Każdy kolejny post z agresywnym podtekstem nie będzie już tak gładko traktowany. Ludzie Wy naprawdę nie potraficie zgodnie żyć? Potrzebujecie tych kłótni? Dla mnie to jest żenada, tak że obie strony przedstawiają się śmiesznie. Naprawdę, Niby dorosłe chłopy ale jak dzieci. Eh ...



#52

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie lepiej po prostu pousuwać te posty z OT? Ten temat nie powstał by toczyć debatę o zachowaniu obu stron w dyskusji. Tu chodzi tylko o zwrócenie uwagi na zachowanie moderatora. Jego zachowanie nie było naganne (choć teraz...) tylko wymagające poprawy. Ostatecznie nie banował ludzi nagminnie.

Ledwie kilka postów jest wartych uwagi, ponieważ dotyczą tego problemu. Kilka osób wyraziło już swoją opinie a reszta to zwykły flame i obrażanie.

Sante, przeciez jesteś moderatorem. Masz narzędzia. Zrób porządek. Ja niczego więcej nie oczekuję.

PS
Oprócz jakiegoś stopnia agresji w postach nie użyłem ani jednej obelgi w tym temacie. Tak jak i reszta sceptyków....

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 08.03.2010 - 19:12


#53

Mich4.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może najpierw porównaj nasze wypowiedzi, a potem wydawaj takie oceny.


Pazi, uwierz mi posty porównałem dlatego napisałem, że Przemo winien mieć więcej dystansu do tego co ktoś o nim pisze/mówi szczególnie, że jest to forum. Jednakże mówienie o kimś ,że jest UBekiem albo SBekiem nawet w formie docinki, jest lekko mówiąc głupie i niesmaczne. Tak samo jak powiedzenie, że ktoś jest SSmanem. Po prostu żyjemy w Polsce, gdzie wielu ludzi doświadczyło przemocy od wyżej wymienionych.

#54

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, coraz mniej moderatorów ze starego składu i to z powodu chamskiej prowokacji.



#55

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak samo jak powiedzenie, że ktoś jest SSmanem.


O kurczę. Zupełnie o tym zdarzeniu zapomniałem, ale jeszcze nie tak dawno nazwano mnie żydowskim capo. I to nie na priv, ale na forum. Wtedy nie oburzył się nikt. Nie było takiej dyskusji, ani zainteresowania. Mój raport do administracji doczekał się odzewu dopiero 1-2 dni później, gdy na forum zjawił się AlienGrey. Gdzie Wy wszyscy wtedy byliście :D ?

Ale nie o tym chciałem, choć nie do końca.

"Nie myli się ten, kto nic nie robi" - chyba o tym zapomnieliśmy i Przemo zbiera cięgi, za całą moderację. Przepychanki w działach 11.09 trwały kilka tygodni, a reagował jedynie Przemo i AlienGrey. To, że Przemo karał tylko sceptyków to jedna sprawa, ale to że AlienGrey był jedynym, spośród tylu moderatorów, który starał się patrzeć obiektywnie, to już druga. Sam nie mógł ogarnąć wszystkiego. Niech więc ten temat o samym Przemie, nie zagłuszy tej kwestii, że tak na prawdę z administracją - jako całości, jest coś nie tak.

Może posunę się najdalej, jak można, ale uważam, ze wszystkim modom powinno się w tym momencie odebrać funkcje i zrobić nabór od nowa, oceniając na ten moment - marzec 2010, a nie 2006-7, kto swoim zaangażowaniem w forum, nadaje się na moderatora. Ci którzy się sprawdzają, są aktywni i dbają o swoje działy, jak np Burnago, zapewne są w cenie i zostaną poproszeni ponownie, do sprawowania funkcji. Może pomysł niektórym, którzy lubią święty spokój wydaje się zbyt rewolucyjny, ale wtedy nie będzie takich zapchajdziur w moderacji, jak Kabanoz, czy Asieńka. Nie będą mięli czelności się zgłosić ponownie i nie będzie optycznych pozorów, że moderatorów jest dużo i problemu nie ma.

Ale... i tak nic takiego się nie wydarzy. Ogólnie to... nic się nie wydarzy :) Popiszemy sobie i tyle :) Wróci na forum Quintus, to zwróci z powrotem uwagę na 11.09 i wszystko zacznie się od nowa. Kolejny raz.



#56

QQRIVER.
  • Postów: 123
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

MOAR AND MOAR DRAMA!!! tak właśnie wygląda w tej chwili ten temat :/ Kurde rozumiem Przema, rozumiem PaZiego. Jestem nawet w stanie zrozumieć powód dla, którego Przemo władował mi warna, chociaż jak ktoś mądrze zauważył "gdyby była możliwość to QQRIVER po prostu by sam usunął tego nieszczęsnego posta". Rozumiem nawet czemu Muhad nie dostaje warnów za swoje trollowanie, chamskie odzywki, floody, spamowanie itp. Nie rozumiem tylko po co robić z tego powodu taką dramę :/

#57 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Dobra panowie. Zabijmy kogoś i wróćmy do swoich zajęć. :lol Przewrotu i tak nie będzie, pacyfikacji też nie wiec o co cho??

#58

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak widać po stronie sceptyków też są urażeni, ale nie reagują tak dennie na tego typu zaczepki.

@Przemo
Rozumiem teraz że masz doświadczenia z własnego życia, które stawiają SB w szczególnie złym świetle. Pozostaje mi tylko przeprosić Cię za tą moją zaczępkę. Widzę, że w twoim przypadku naprawdę nie była ona na miejscu i mogła wywołać uzasadnioną tak bardzo emocjonalną reakcję. Współczuję twojej rodzinie, że doznała takiego cierpienia ze strony tych panów w długich płaszczach. Moja się jakoś uchowała bez większych strat i nie wziąłem pod uwagę jak skrajne emocje mogą wywołać wspomnienia o tych służbach u innych ludzi.

Myślę, że to smutną kwestię mamy już w jakimś sensie za sobą.

Wracając do tematu.

Z tego co widze to nie zostały ci zabrane uprawnienia moderatora, albo twoja rezygnacja nie została rozpatrzona. Nigdy nie zachęcałem cię do składania takowej ani odebrania ci uprawnień. Oprócz tego co napisałem w 1 poście nie mam ci nic więcej do zarzucenia. Jesteś aktywnym modem i choć niesprawiedliwie karałeś to w ten czy inny sposób jakiś porządek jednak był (mniejszy czy większy).

Mam nadzieje że ten post wyjaśnił jakie sa moje prawdziwe intencje. Obrażanie nikogo nie było moim celem. Mimo tak żarliwej dyskusji nie użyłem obelżywego słowa, bo to prowadziło by to jeszcze bardziej skrajnych emocji. O SB/UB tylko odnosiłem się w celu wyjaśnienia. Mam nadzieję że podejmiemy wątek zapoczątkowany przez Yawgmoth, który jest warty dyskusji. Sam pamiętam swoje początku na tym forum kiedy naprawdę regulamin był bardziej przestrzegany.

Pozdrawiam

Użytkownik PaZi edytował ten post 08.03.2010 - 20:17


#59 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Woody Allen powinien nakręcić o was film.

#60

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W tym temacie padło wiele słów, zarówno potrzebnych jak i zbędnych, nie wspominając, że niektóre posty osiągnęły poziom rynsztoka. Emocje są złym doradcą i prowadzą do niepotrzebnych konfliktów, dlatego proszę o przemyślane wypowiedzi - we wszystkich tematach na forum - bez wycieczek osobistych, bo one nie są argumentem w dyskusji, natomiast mogą osobę, do której są skierowane głęboko urazić.
Na tym kończymy wątek Przema.

Wszelkie uwagi dotyczące moderacji, które zostały zasygnalizowane w tym wątku zostaną wzięte pod uwagę. Jednocześnie przypominam, że nadal poszukujemy kandydatów na moderatorów w szczególności do działów: Teorie Konspiracyjne, Dziwny Świat, oraz Tajemnice Kosmosu.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych