Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruch obrotowy ziemi ulega spowolnieniu !


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ruch obrotowy ziemi ulega spowolnieniu !

Naukowcy z Anchorage na Alasce twierdzą,że wykryli gwałtowne spowolnienie ruchu wirowego naszej planety i przewidują całkowite jego zatrzymanie w ciągu trzech lat !


Dołączona grafika



Spowolnienie doprowadzi do coraz dłuższych dni i nocy ,może być przyczyną przeróżnych anomalii pogodowych począwszy od katastrofalnych powodzi i trzęsień ziemi do masowego głodu.
"Jest to zdecydowanie najbardziej poważny i bezpośredni problem,z którym musi zmierzyć się ludzkość", oświadczył geofizyk Joseph Jankowski, który jako pierwszy zaobserwował to zjawisko.

Naukowcy od dawna uważali, że ruch obrotowy Ziemi zwalnia.Szacuje się, że trzy miliardy lat temu, dzień trwał około 13 godzin, a teraz jeden pełny obrót Ziemi wokół własnej osi trwa 23 godzin, 56 minuty i 4,091 sekund.
Dotychczasowe teorie wskazywały , że efekt ten był stopniowy, o długość ziemskiego dnia wzrastała tylko 0,002 sekundy na stulecie.
Ale teraz nowe metody pomiarowe wykazują, że zmiany w rotacji Ziemi stały się bardziej dramatyczne niż kiedykolwiek wcześniej.
"Do lata 2011 roku, dzień wydłuży się do 38.6 godzin,” ujawnił profesor Jankowski.
Według jego obliczeń, cały proces zakończy się do 13 stycznia 2013 roku,tego dnia ruch rotacyjny ustanie a ziemia całkowicie się zatrzyma.

Niewiarygodnie będzie to,że zatrzymanie ruchu obrotowego wywoła na jednej stronie globu nieustający dzień,zaś na drugiej niekończącą się noc.
"Praktycznie cała roślinność ,której egzystencja uzależniona jest od fotosyntezy - zniknie w ciągu kilku tygodni, co doprowadzi do całkowitej zapaści rolnictwa a w konsekwencji do największego głodu jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyła ludzkość.
W momencie zatrzymania się ziemi tektonika płyt dramatycznie ulegnie zmianie.Wywoła to ogromne fale pływowe (tsunami) oraz trzęsienia ziemi,które pogrzebią miliardy istnień.

W ciągu roku cały ziemski ekosystem legnie w gruzach co może doprowadzić do masowego wymierania.
Kilku innych naukowców wzywa do spokoju aby nie wpadać w panikę, dopóki to zjawisko nie zostanie dokładnie zbadane.
Ale prof Jankowski ostrzega: "Rządy na całym świecie muszą natychmist rozpocząć przygotowania do zbliżającej się nieuchronnie katastrofy”.

Tłumaczenie własne (lekko okrojone)

Źródło: http://weeklyworldne...tation-slowing/

  • 1



#2

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

3 lata w skali wszechświata ciężko określić nawet ułamkiem sekundy. To jest prawie 0. Skutki byłyby już widoczne gołym okiem. Szczerze nie wiem, dlaczego ten temat nie trafił do Hydeparku...
  • 0



#3

pawaw1.
  • Postów: 604
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kojarzy mi się to z przebiegunowaniem pola magnetycznego ziemi. Teoretycznie ruch obrotowy ziemi ma się wtedy zatrzymać po czym ruszyć ponownie w drugą stronę. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby ruch obrotowy przestał istnieć na dobre. Cóż jeśli to prawda to katastrofa będzie nieunikniona. Czyżby Majowie mieli rację.

edit:
P.S: końcówka tej wypowiedzi była ironiczna!.

Użytkownik pawaw1 edytował ten post 09.02.2010 - 01:40

  • -1



#4

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Do lata 2011 roku, dzień wydłuży się do 38.6 godzin,” ujawnił profesor Jankowski.

Ile to czasu marnuje sie na sen bo Slonca malo w dzien. Kurcze, jestem za. :)

Dobra OK, ja na razie nic nie zauwazylem, wiec wypowiedz tego pana nic dla mnie nie znaczy. Jak do jesieni, ba niech bedzie do lata tego roku dzien wydluzy sie choc o godzine to w tedy przyznam mu racje.
  • 0

#5

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daję autorom 3/10.

Temat zatrzymania się Ziemi jest już mocno wyekspolatowany zarówno w literaturze s/f, jak i w filmach klasy 'B'. Notka wypadłaby dużo lepiej, gdyby nie ograniczała się tylko do powtórzenia starego schematu "zatrzyma się i będzie źle". Można było dodać np., że potem zacznie się znowu obracać, ale tym razem wzdłuż osi równika, co spowoduje szybkie stopienie pokryw lodowych na biegunach i rozwój lasów tropikalnych w tych regionach oraz przeciwny proces np. w Amazonii.
  • 0



#6

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W chwili obecnej prędkość liniowa punktu na równiku to ponad 1600 km/h. Żeby wyhamować taką prędkość, takiej masy jak glob ziemski do zera, to ja sobie nie wyobrażam jakich sił trzeba by użyć - nawet na przestrzeni 3 lat. Jedno jest pewne, że takie siły musiały by już od jakiegoś czasu demolować znaczne połacie globu. Wiadomym natomiast jest, że glob stale zwalnia z powoduy sił pływowych, nawet zegary atomowe są regularnie korygowane o sekundę przestępną.
A jesli ziemia wyhamuje w takim tempie jak zapowiada ten pan, to na 3/4 powierzchni lądów nie zostanie kamień na kamieniu.
Cos mi się nie chce wierzyć.
  • 0

#7

Johny11.
  • Postów: 17
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciężko to przyjąć do wiadomości, ale faktycznie, wszystko wygląda jakby powoli układało się w jedną całość. Czyżby trzęsienie na Haiti było pierwszym skutkiem zatrzymywania się Ziemi? :)
  • 0

#8

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakim sposobem Ziemia miałaby się zatrzymać? Jak wspomniał kapuchy, potrzebna jest przeciwna siła działająca na nasz glob i to gigantyczna. Pamiętajmy że Ziemia stygła z postaci lawo, półpłynnej do obecnej miliardy lat. W takiej skali nie możliwe są tak natychmiastowe zmiany bez działania potężnej siły zewnętrznej. Jakoś nie czuję jej działania.
  • 0



#9

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taaa...i zima w Polsce na pewno też jest przez to ;-)
  • 0

#10

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli za półtora roku dzień ma trwać 38 godzin to już w tej chwili powinniśmy obserwować wydłużanie się dnia. Ja tego nie widzę...
  • 0

#11

Gall Anonim.
  • Postów: 17
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dla mnie to jedna wielka bzdura, która została opublikowana przez osoby wykształcone (warto podkreślić, że pewnie tylko dlatego ujrzała w ogóle światło dzienne - przecież muszą udowodnić, że za coś pieniądze dostają). Nie ma co ukrywać, kto z nas uwierzyłby komukolwiek, kto powiedziałby, że za trzy lata Ziemia się zatrzyma? Jak dobrze zauważyli poprzednicy do całkowitego zatrzymania potrzebna jest ogromna, wręcz niewyobrażalna siła, a i nawet gdyby taka się znalazła - wszystko trwałoby znacznie dłużej niż tylko 3 lata. Jedynym plusem tego postu jest fakt, że mogłem się trochę pośmiać ;) - dzięki Jarecki za tłumaczenie i dodanie fajnej ciekawostki.


Pozdrawiam,
Gall zwany Anonimem
  • -2

#12

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ja już dawno jestem przygotowany na taką "katastrofę"

Dołączona grafika

Puszki z jedzeniem będą do rabowania w każdym spożywczym i winko/wóda też - problem głodu rozwiązany (a jak wiadomo winko i puszki nadają się do jedzenia nawet przez 300 lat).
Zawsze można też rabować 'frajerów' co się przygotowani na taki kataklizm :lol

Czyli nie wiedzę żadnego problemu 8)
  • 5

#13

pi3otr.
  • Postów: 102
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Z tego co policzyłem na szybko to każdego dnia doba powinna się wydłużać o 1,5 min czyli za miesiąc powinna być dłuższa o 45 min. Swoją drogą to ten czas można by przeznaczyć na spanie co podczas sesji aktualnie bardzo się przydaje ;-)
  • 0

#14

Gall Anonim.
  • Postów: 17
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na szczęście jesteśmy userami vortalu Paranormalne.pl i już wcześniej możemy się przygotować na kataklizm, który zniszczy naszą cywilizacje :mrgreen:

Dziękujemy za taki przywilej ;)
  • 1

#15

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co to tu robi? Przecież to jest to artykuł z tej gazety:

http://www.paranorma...showtopic=22483

Weekly World News - gazeta wręcz komiczna.
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych