Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giza, Egipt na Marsie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#16

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no dobra pomyliłem się, ale nie mów ze zamarzłby ktos w sekundach bo jak sam zaznaczyles nie wszedzie jest tak zimno ;-) a stożki łatwiej powstają gdy jest ujemna temperatura, skała sie łatwiej kruszy i niewiele pozostaje po niej
  • 0

#17 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

]to nie może być koryto rzecz bo by je dawno zasypało, prędzej zapadlisko jakieś, co do reszty to zwykłe stożki, kopce, pozostałosci po wzniesieniu, takie jakie mamy w Teksasie (na Marsie jest więcej pyłu i wszystko o wiele łatwiej się kruszy dlatego my mamy skalne różnorodne kopce a Mars stożkowe.


tu moge Ci przynac racje ale to nie ma nic wspolnego z kruszeniem sie.

Wśród zaobserwowanych na Marsie form rzeźby powierzchniowej zidentyfikowano kratery meteorytowe i stożki wulkaniczne, jak również liczne formy akumulacyjne i erozyjne: wydmy eoliczne podobne do ziemskich sejfów; pokrywy pyłowe podobne do ziemskich pokryw lessowych; głębokie i często meandrujące doliny podobne do kanionów ziemskich rzek, a także krótkie wcięcia erozyjne na stromych stokach, zakończone stożkami napływowymi; spływy błotne i osuwiska; powierzchnie polodowcowych moren sublimacyjnych, które mogły tworzyć się w miejscach zajętych przez kurczące się czapy lodowe i są miejscami pokryte pyłem eolicznym; poligony mrozowe świadczące o regularnym rozmarzaniu i zamarzaniu wilgotnego gruntu, typowe dla obszarów wiecznej zmarzliny na Ziemi (zdjęcie obok). Większość z tych form ma ziemskie odpowiedniki, ale niektóre budzą jeszcze wątpliwości interpretacyjne. Należą do nich m.in. nieregularne szczeliny występujące na obszarach równinnych Marsa, a także niektóre formy pojawiające się na stromych stokach: stożki usypiskowe rozwijające się bezpośrednio poniżej górnej krawędzi stoku po okresach szybkiego gromadzenia się materiału w czasie burz piaskowych oraz inne stożki usypiskowe, tworzące się wskutek jednoczesnego rozmarzania i wysychania luźnego materiału.

przynajmniej taka jest oficjalna wersja naukowcow. :smile:
  • 0

#18

Nazy B..
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to ja pokuszę się o przetłumaczenie tej częsci artykułu, której nie przetłumaczył autor tematu. Z lewej strony napisano:

"Oto co może być nazwane kolejną Gizą, Egiptem na Marsie. W tym miejscu bowiem wyrażnie widać 3 piramidy i twarz.

Prawdopodbnie istnieją tutaj inne ciekawe obiekty, ale jednakże te wzbudzają największy podziw. Dwie pierwsze struktury sa rozległymi piramidami o wysokości ok. 450 metrów. Posiadają one dokładnie ten sam rozmiar, dokładnie tę samą wysokość, dokładnie ten sam kształt i obie są ustawione w tym samym kierunku oraz mają ostre punkty na szczycie (wskazuje na to cień).

Trzecim obiektewm jest mniejsza piramida, która posiada dokładnie te same cechy jak dwie większe. Co ciekawe, wszystkie 3 są usytuowane w takiej samej pozycji jak te na Ziemi.

Ostatnim tworem jest twarz, która do złudzenia przypomina ta z Cydonii."

Marsjańskie piramidy:

Dołączona grafika

Egipskie piramidy:

Dołączona grafika

Sami sobie porównajcie....
Ja wiem jedno - naturalne stożki usypane z pyłu itp. nie posiadałyby dokładnie takich samych wymiarów.

:crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
  • 0

#19

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Marsjańskie kopce chyba... :hmm:

A skąd Ty na podstawie takiego zdjęcia wiesz że są identycznych rozmiarów? Na oko? To zamiast MRO NASA powinna takich ludzi na Marsa wysłać, byłby lepszy od radaru :lol :

A twarz z Cydonii już się okazała najbardziej kretyńską pomyłką spiskowócw. Jak przyszły najnowsze foty z orbity. I twarzyczka okazała się zwykłą zerodowaną kupą kamieni.

No ale wiadomo, NASA najpierw opublikowała twarz jako ciekawostkę, ale teraz utajnia wszystko :lol :

Śmieszne są te teoryjki
  • 0



#20

Nazy B..
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakbyś drogi użytkowniku czytał dokładnie to co napisałem to nie zadawałbyś głupich pytań.
Ja tylko PRZETŁUMACZYŁEM te informacje z j.angielskiego!
Nie twierdzę, że one rzeczywiście mają takie rozmiary! Jeśli jednak mają, to małoprawdopodobne, że są sztuczne.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania...
  • 0

#21

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ależ potrafię czytać ze zrozumieniem. ;) No moze źle sformułowane pytanie było, personalnie do twórcy tego textu. Zatem "skąd on wie że sąidentycznych rozmiarów?"
  • 0



#22

Nazy B..
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, teraz to mi się podoba! :drink: A swoją drogą to masz rację - ciekawe skąd autor tekstu (w języku angielskim) wiedział, że mają identyczne wymiary. Hm...
  • 0

#23

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

wlasnie przejrzałem inne "cudowne" zdjęcia z tamtej stronki... śmieszne :rotfl: Takie "twarze" można w prawie każdej górze znaleźć :D
  • 0



#24

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

=]Na pewnej stronce znalazłem takie oto zdjęcie i pewną analizę. Przetłumaczyłem tylko mały fragment. Co o tym myślicie ?

Może Mare był kolonią ludzi o ktorej nie mamy pojęcią, a może to Ziemia... :smile:
  • 0

#25

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może Mare był kolonią ludzi o ktorej nie mamy pojęcią, a może to Ziemia... :smile:


Eee... że jak ? :hmm: :shock:
  • 0



#26

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

=]Eee... że jak ? :hmm: :shock:


No ze Mars to ziemia, a tak naprawde my mieszkamy na marsie :rotfl:
  • 0

#27

As'toth.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj Tiamat trochę to naciągane hehe :mrgreen:
  • 0

#28

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzecim obiektewm jest mniejsza piramida, która posiada dokładnie te same cechy jak dwie większe. Co ciekawe, wszystkie 3 są usytuowane w takiej samej pozycji jak te na Ziemi.


Masz może astygamtyzm? ;-) Bo ja nie widzę zupełnie żadnego podobieństwa w rozmieszczeniu.

Wszystkie próby dopasowania zawsze się tak samo kończą, czy to w tym przypadku, czy w przypadku Pasa Oriona. Piramidy Chufu i Chefrena zawsze pięknie pasują (ale to oczywiste), a mniejsza piramida Menkaurego zawsze odstaje.
  • 0



#29

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sory za niedomówienia i pisownię. Miałem na myśli to że naszą ojczystą planetą był Mars i po jakiejś katastrofie klimatycznej zostaliśmy zmuszeni się ewakuować. Ale na Ziemi nie było zbyt dobrego środowiska (3,9 mld lat temu) i wyruszyliśmy poza układ szukać nowej planety. Ziemię natomiast zasialiśmy komórkami z których w drodze ewolucji powstaliśmy. Jeśli ktoś jest nie usatysfakcjonowany odpowiedzią, niech sobie obejży "Misja na Marsa". Szczególnie ostatnie 30 minut :smile:
  • 0

#30

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Misja na Marsa". Szczególnie ostatnie 30 minut

LoL tam coś takiego było ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych