Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sferyczne obiekty krążą wokół korony Słońca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

#166

kudlaty88.
  • Postów: 195
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Żeby było ciekawiej to 12 marca na słońcu pojawiła się trójkątna dziura koronalna.
Nasza gwiazda ostatni robi nam coraz więcej niespodzianek.




Użytkownik kudlaty88 edytował ten post 15.03.2012 - 19:43

  • 1



#167

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Odcisk kosmicznego żelazka. Niewątpliwy sygnał od przyjaznych plejadian. Billy Meier się nie mylił.
  • -2

#168

Torek.
  • Postów: 696
  • Tematów: 15
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kometa SWAN uderzyła w Słońce


Dołączona grafika
SOHO - LASCO2

Mieliśmy możliwość obserwowania kolejnej komety zmierzającej w stronę naszego Słońca. Ciało zostało odkryte przed tygodniem za pomocą instrumentu SWAN znajdującym się na satelicie SOHO, stąd też pochodzi jej nazwa.



Kometa stawała się coraz jaśniejsza aż w końcu wpadła w Słońce. Jak informują astronomowie był to prawdopodobnie kolejny odłamek grupy Kreutza, wielkiej komety, która rozpadła się na kawałki kilka stuleci temu.



Naukowcy bardzo ostrożnie wypowiadali się na temat zdolności komety do przetrwania zbliżenia ze Słońcem, głównie za sprawą cudownie ocalonej komety Lovejoy, która przeleciała przez koronę gwiazdy i oddaliła się w przestrzeń kosmiczną. Wszystko wskazuje na to, że kometa SWAN jest mniejszym obiektem i spotkania z gorącym Słońcem po prostu nie przetrwała.

Źródło:
http://zmianynaziemi...erzyla-w-slonce

Użytkownik Torek edytował ten post 15.03.2012 - 20:49

  • 0

#169

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieje ze to wszystko co sie dzieje w okolicach i na słoncu nie spowoduje jego wygaśniecia :/

Użytkownik agusiaq edytował ten post 15.03.2012 - 20:52

  • 0

#170

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieje ze to wszystko co sie dzieje w okolicach i na słoncu nie spowoduje jego wygaśniecia :/


O Boże, a wręcz: o borze... :o Prawie jak Nibiru.

Użytkownik xyz8472 edytował ten post 15.03.2012 - 21:00

  • -2

#171

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieje ze to wszystko co sie dzieje w okolicach i na słoncu nie spowoduje jego wygaśniecia :/


Żartujesz sobie, prawda? Te zjawiska mogą tyle zaszkodzić Słońcu co ugryzienie komara słoniowi... x|
  • 0



#172

Kardamon.
  • Postów: 365
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miejmy nadzieje ze to wszystko co sie dzieje w okolicach i na słoncu nie spowoduje jego wygaśniecia :/



Analogicznie można stwierdzić, że protuberancje mogą spowodować, że Słońce wypluje całą swoją masę i zniknie.

A owych obiektów jest najwięcej w momencie wyrzutów masy, co według mnie praktycznie przesądza, że są to zwykłe zakłócenia spowodowane wzmożoną aktywnością słoneczną. Ongiś takiej aparatury ludzkość nie miała, więc nie mogła tego zaobserwować, po prostu.
  • 0

#173

XGOŚĆ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według mnie zarówno Mariush jak i Floopstar mają rację. Mamy do czynienia z protuberancją jak sugeruje Floopstar, której obserwacja z określonegej pozycji daje taki a nie inny efekt wizualny, o którym mówi Mariush. Więc Twój wybuch Floopstar jest trochę nie na miejscu.

Dokładnie obserwujemy tu protuberancję, oraz jej erupcję (wtedy gdy "tajemniczy obiekt" nagle się odrywa), widoczną na poniższym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=6b-UtuDqRn4&feature=player_embedded

Wpływ 'zgubnego' w tym wypadku efektu wizualnego polega na specyficznym punkcie obserwacji. Protuberancje przybierają zwykle różne kształty, ale niemal zawsze są prostopadle do płaszczynzy Słońca. Tak jest i tym razem, jednakże my jako obserwatorzy patrzymy na tę prostopadłą strukturę z 'naprzeciwka'.

Owa nitka łącząca "obiekt" (de facto żadnego obiektu nie ma) ze Słońcem, nie jest tak naprawdę pojedynczo-prostopadłym kanałem skierowanym "od Słońca". Jest to włókno, które z "normalnej" perspektywy /na wprost/ wyglądałoby tak:

http://www.youtube.com/watch?v=tO7-NnrNG1E&feature=related

lecz w tym konkretnym przypadku my patrzymy na nią jakby z boku, z profilu. Widzimy tylko jedną jej stronę co sprawia wrażenie pojedynczej "odnogi" przy czym w rzeczywistości jest to "łuk". To tak jakbyś patrzył na nóż położony na płasko i obrócił go o 90stopni widząc tylko jego cienkie ostrze.

Czarny dysk "UFO" jest efektem jonizacji żelaza i widoczny jest na zdjęciach SDO (posługujących się jednym kolorem) jako ciemny obiekt, a w rzeczywistości jest optycznym wynikiem absorpcji światła.



Nie zgodze się z Tobą!

Ewidentnie mamy tu do czynienia z obcą inteligencją. Nie można porównywać zdjęć wyrzucanej plazmy z czymś takiego typu. Można by było porównać ten efekt z tornadami występującymi na słońcu np. tak jak tutaj ...

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Lecz na filmie widzimy czarny obiekt w kształcie kuli z ramieniem podłączonym w słońce. Potem wystrzeliwującym jak z procy. Takie anomalie nie występują na słońcu.

Jeżeli się mylę, pokaż mi podobną anomalię!
  • 0

#174

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ewidentnie mamy tu do czynienia z obcą inteligencją.


Nie skomentuję tego.

Nie można porównywać zdjęć wyrzucanej plazmy z czymś takiego typu.


Można, a nawet trzeba. Dokładnie widać to na tych filmikach.

Można by było porównać ten efekt z tornadami występującymi na słońcu np. tak jak tutaj


Owszem, ale w naszym przypadku mamy do czynienia z wyrzuceniem materii poprzez erupcję. Tornada słoneczne nie „odlatują” ze Słońca.

Lecz na filmie widzimy czarny obiekt w kształcie kuli z ramieniem podłączonym w słońce. Potem wystrzeliwującym jak z procy. Takie anomalie nie występują na słońcu.

Jeżeli się mylę, pokaż mi podobną anomalię!


Pokażę.
Ale gdybyś oglądał uważniej filmiki, przedstawiającą to niby tankujące UFO, to sam byś je zobaczył.

Po pierwsze – doczytaj co na ten czas wiemy o protuberancjach i sprawdź ile z tego zgadza się z obserwowanym przez nas zjawiskiem.

Teraz przyjrzyj się kadrom z filmiku i upewnij się, czy rzeczywiście widać tam tylko jedną odnogę, którą przedstawiasz jako wąż tankujący pojazd UFO. Zamieszczę kilka kadrów (oryginał + wostrzone przeze mnie):

Dołączona grafika

Widać za naszym „pojedynczym ramieniem” drugi koniec łuku protuberancji?

Dołączona grafika

Widać jak odłącza się łuk o dwóch końcach?
I jak „odlatuje” łuk o dwóch końcach?

Teraz warto oglądnąć filmik od Floopstara przedstawiający to zdarzenie w większej skali, niestety w kiepskiej rozdzielczości. Obserwuj dokładnie i uważnie zmiany naszej struktury w trakcie obrotu Słońca:

http://www.youtube.com/watch?v=nmX4P_Cyyg0&feature=player_embedded

Dołączona grafika

Obiecałem pokazać Ci podobną anomalię – jest na tych samym zdjęciu co nasze UFO, tuż za nim - tylko słabiej widoczne z powodu większej odległości:

Dołączona grafika

Proszę. Nie jest to aż tak rzadkie zjawisko, ale tak jak wspominałem widzimy je tutaj z boku, a nie z przodu przez co łuk protuberancji „zlewa” nam się w pojedynczą nitkę.

Jego ciemny kolor wynika m. in. ze specyficznej perspektywy obserwacji w połączeniu z temperaturą plazmy protuberancji (która jest znacznie niższa od plazmy koronalnej).
Czarny obiekt to efekt absorpcji światła, która występuje w najbardziej gęstych fragmentach pasma protuberancji. Widać ‘go’ też w przypadku drugiej struktury, zaznaczonej przeze mnie powyżej.

Użytkownik Amontillado edytował ten post 16.03.2012 - 11:08

  • 0



#175

Napoleon Bolipięta.
  • Postów: 47
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszędzie huczą w internecie na temat tego zjawiska z tankującym ufo, dziś nawet w gazecie fakt o tym piszą, a nawet mówią w niemieckiej telewizji (bo oglądam często wydarzenia na niemieckim), więc nie może to być aż tak powszechne zjawisko, jeżeli nagle cały świat o tym trąbi. Jeżeli było by to powszechnie znane zjawisko, to z pewnością nikt by się tym nie zainteresował, nie nagłaśniał by tego. A że do tej pory nie zaobserwowano innego podobnego zjawiska "obiektu tankującego na słońcu", nie mówiono nic, więc musi być coś na rzeczy.
  • 0

#176

xyz8472.
  • Postów: 242
  • Tematów: 2
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Brukowce (oraz ich internetowe wersje) huczą. Więcej nie muszę chyba wyjaśniać.

Użytkownik xyz8472 edytował ten post 16.03.2012 - 13:56

  • -1

#177

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

..
Obiecałem pokazać Ci podobną anomalię – jest na tych samym zdjęciu co nasze UFO, tuż za nim - tylko słabiej widoczne z powodu większej odległości:
..

Druga anomalia na tym samym zdjeciu nie jest dowodem na powszechnosc zjawiska, poniewaz moze to oznaczac iz jest to, to samo rzadkie zjawisko ktore tutaj przy nieznanych nam sprzyjajacych warunkach wystapilo az podwojnie.. albo ze Ufo tankuja parami :roll:

Musialoby ono wystepowac na wiekszej ilosci zdjec i to na duzej rozpietosci czasu, aby to uznac za powszechne..

Użytkownik manitoris edytował ten post 16.03.2012 - 14:02

  • 0

#178

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Ale to nie są żadne anomalie! Niesamowity może być tutaj jedynie punkt obserwacji, który sprawia że protuberancja wygląda jak pojedyncza nitka. Nie mam czasu szperać w setkach tysięcy zdjęć z bazy danych, pierwsze lepsze jakie znalazłem przedstawiające podobną sytuację:

Dołączona grafika


Zastanawiające, że wszystkie filmy i zdjęcia tutaj wstawiane mają fałszywy kolor Słońca żółto-złoty (tzn. że obraz uchwycony został przez SDO dzięki emisji atomów żelaza XIV).
Postanowiłem sprawdzić więc jak o tej samej porze prezentowało się Słońce i jego korona w innych kolorach zdjęć (zależnych od pierwiastków emitowanych przez naszą gwiazdę i długości fali).

Co się okazało (wszystkie zdjęcia wykonane o tej samej porze, przedstawiają to samo zjawisko):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jak widać nie ma żadnego obiektu, mamy do czynienia ze zwykłą erupcją protuberancji.

Ale jeśli ktoś dalej nie wierzy i ma wątpliwości – cóż. Niech i będzie to statek tankujący energię (?) ze Słońca. W sumie nic mi do tego, żegnam.
  • 6



#179

Kutasiewicz.
  • Postów: 46
  • Tematów: 1
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Ale to nie są żadne anomalie! Niesamowity może być tutaj jedynie punkt obserwacji, który sprawia że protuberancja wygląda jak pojedyncza nitka. Nie mam czasu szperać w setkach tysięcy zdjęć z bazy danych, pierwsze lepsze jakie znalazłem przedstawiające podobną sytuację:

Dołączona grafika


Zastanawiające, że wszystkie filmy i zdjęcia tutaj wstawiane mają fałszywy kolor Słońca żółto-złoty (tzn. że obraz uchwycony został przez SDO dzięki emisji atomów żelaza XIV).
Postanowiłem sprawdzić więc jak o tej samej porze prezentowało się Słońce i jego korona w innych kolorach zdjęć (zależnych od pierwiastków emitowanych przez naszą gwiazdę i długości fali).

Co się okazało (wszystkie zdjęcia wykonane o tej samej porze, przedstawiają to samo zjawisko):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jak widać nie ma żadnego obiektu, mamy do czynienia ze zwykłą erupcją protuberancji.

Ale jeśli ktoś dalej nie wierzy i ma wątpliwości – cóż. Niech i będzie to statek tankujący energię (?) ze Słońca. W sumie nic mi do tego, żegnam.



To spadaj, bo to jest statek tankujący energię na słońcu.
  • -10

#180

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



A na tym filmiku widać jak to zjawisko się formowało. Jak widać nagranie pochodzi z 10 marca, następnego dnia było już wyraźnie widoczne





I jeszcze jeden przedstawiający powstanie zjawiska oraz jego zakończenie

Użytkownik Logos edytował ten post 17.03.2012 - 19:19

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych