Skocz do zawartości


Manipulacje naszych mediów...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#121

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

nic nie muszę przekręcać bo wypowiedzi są jednoznaczne :)

ale pisowcy znajdą i tak wytłumaczenie

Innymi słowy pisowcy teraz tłumaczą, że Jarek dzieli Rosję :) Już podzielił Polskę dawno temu, teraz dzieli Rosję. Po prostu masakra. Rosjanie to normalni ludzie, którzy wybrali sobie taką władzę i ją popierają. Innymi słowy Jarek rozumiem przemawiał do Rosjan, którzy nie głosowali na Putina i Miedwiediewa. Czyli dzieli naród Rosyjski tak jak nasz Polski. U nas przemawia tylko do tych co nie głosują na PO a tam do tych co nie głosują na Putina. Bardzo świetna postawa godna naśladowania :) Ciekawe kiedy podzieli pozostałe kraje a może już podzielił.

Jeszcze co do manipulacji. Pasuje do tematu bo to jest nagranie umieszczone publicznie. Pasuje do mediów. Nie pasowało by wtedy gdyby to był program lub wywiad na żywo z człowiekiem w innym medium. Wtedy za przekaz odpowiada to medium a nie ten człowiek.

A tutaj medium jest pis i youtube ale oczywiście pis i tak zaprzeczy.

Użytkownik Xellos edytował ten post 12.05.2010 - 09:03


#122 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeszcze co do manipulacji. Pasuje do tematu bo to jest nagranie umieszczone publicznie.

Różnica między nami jest taka, że ja tam nie widzę żadnej manipulacji ale u Ciebie i owszem.
I tak każdy zostanie przy swoim , więc nie ma co tego dalej ciągnąć, bo do debaty politycznej na temat wyborów jest inny wątek.

#123 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

We wcale nie głupim felietonie Moniki Olejnik w gazecie Wyborczej mamy taką wypowiedź autorki:

Staje się bardziej nowoczesny (mowa o Kaczyńskim - przyp. moje), zamienia Radio Maryja na "Salon 24", gdzie udziela wywiadu blogerom. Tylko jest taka różnica, że w Telewizji Trwam było to online, a w "Salonie 24" - offline.


Nie wiem co ona kombinowała w tej wypowiedzi, ale wyszło dziwnie.
TV TRwam nadaje z satelity więc nie może być on-line a wydaje się jakby Olejnik sugerowała że mógł rozmawiać z internautami a w salonie24 był offline więc odseparował się od pytań.
Chyba się zagalopowała w tym chciejstwie bo wyszedł absurd.
Nawet jak dany polityk występuje w TV na żywo (a nie on-line) nie oznacza to że jest on do dyspozycji telewidzów.
Coś się Monice pokręciło w tym zapale.

#124 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Zacznijmy od definicji słowa OBŁAWA.
Za słownikiem PWN:
*

obława
1. «polowanie z nagonką na dzikie zwierzęta; też: ludzie wchodzący w skład tej nagonki»
2. «akcja polegająca na obstawieniu terenu w celu zatrzymania kogoś; też: ludzie biorący udział w tej akcji»


Wpiszmy to słowo z Google to pierwsze co otrzymamy to obława policyjna.

Wyraz nad wyraz o znaczeniu pejoratywnym o ściśle uznanej etymologii.
Nie przeszkadza to zmanipulować czytelników dowodząc że biednych obywateli poszukuje jak gestapo, policja lub myśliwi zwierzynę abonentów nie płacących owego podatku na TVP.
GW wpisuje się dokładnie w retorykę Palikota oraz TUSKA w tym względzie pisząc:

Trwa obława na osoby nie płacące abonamentu RTV.


Dezawuowanie telewizji publicznej na wszelkie sposoby trwa, więc nie dziwota jeśli obywatel mając wsparcie GW, Palikota oraz TUSKA łamie prawo, bo tak mu podpowiada rząd, który to prawo powinien respektować jako pierwszy a robi wszystko żeby utwierdzić obywatela że jest ścigany jak dzikie zwierze przez wściekłą telewizję oraz pocztę..
Zresztą Palikot powiedział wprost : "Wiem że nawołuję do łamania prawa ale wzywam obywateli o nie płacenie abonamentu"
Gdyby to TVP było w łapach PO a ja bym publicznie nawoływał do nie płacenia abonamentu na pewno wylądowałbym w sądzie a Palikot stoi ponad prawem.
"Co można wojewodzie to nie tobie smrodzie" - chce się rzec.

Użytkownik osiris edytował ten post 03.07.2010 - 11:54


#125 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Gdyby to TVP było w łapach PO a ja bym publicznie nawoływał do nie płacenia abonamentu na pewno wylądowałbym w sądzie a Palikot stoi ponad prawem.

Ale nie jest w łapach PO, tylko PiSu (SLD okupuje TVP2 :P). A mnie to także się nie podoba, że telewizja publiczna w sposób JAWNY i bez ogródek wspiera jednego kandydata...

#126

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że wysyłanie zawiadomień o niezapłaconym abonamencie nazywane jest obławą tylko i wyłącznie ze względu na nacechowanie określenia, taki tytuł zachęca po prostu do kliknięcia. Użycie go w stosunku do obywateli, którzy mają na sumieniu to, że nie regulują opłat RTV jest naprawdę niesmaczne, porównuje tych obywateli do zwierzyny łownej lub "zezwierzęconych" przestępców i stoi w jednym szeregu z tytułami typu "obława na pedofilów", "obława na gwałciciela", "obława na gangsterów".



#127

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale z treści informacji wynika, że to Poczta Polska jako instytucja prowadzi "obławę" i to PP wysyła do emerytów wezwania.

#128 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale z treści informacji wynika, że to Poczta Polska jako instytucja prowadzi "obławę"

PP wzywa do zapłaty a nie prowadzi i ogłasza obławę.
To GW wymyśla tak durne tytuły dla tych poczynań.

i to PP wysyła do emerytów wezwania.

Wysyła ten kto jest wierzycielem, bo niby kto ma wysyłać te wezwania do dłużników. Gazeta Wyborcza?


To w ramach odrabiania zaległości w tym temacie.
Bulwersuje mnie jednak inna sprawa.
Upadła "córka" "ORBISU" SA czyli "Orbis Travel" a niektóre media rżną głupa i pieją że upadł ORBIS który istnieje od 1920 roku co jest jawnym kłamstwem i chyba celowym działaniem na szkodę tej spółki.
Przestałem już dawno wierzyć naszym mediom bo rozmiar dezinformacji przybiera z każdym rokiem na sile.

Użytkownik osiris edytował ten post 30.09.2010 - 18:05


#129 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, to chyba oglądamy różne wiadomości, bo na Twoim znienawidzonym TVN24/TVN wyraźnie rozgraniczają obie spółki, podkreślając, że Orbis zajmuje się hotelarstwem, a Orbis Travel - turystyką.

#130 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

osiris, to chyba oglądamy różne wiadomości, bo na Twoim znienawidzonym TVN24/TVN wyraźnie rozgraniczają obie spółki, podkreślając, że Orbis zajmuje się hotelarstwem, a Orbis Travel - turystyką.

A ja przecież napisałem że:

a niektóre media rżną głupa i pieją że upadł ORBIS który istnieje od 1920 roku

Słowo "niektóre" robi chyba różnicę?
Szkoda że zamiast odnieść się do problematyki poświęconej manipulacjom zajmujesz się rzeczami jakby odległymi od poruszonej kwestii.

Użytkownik osiris edytował ten post 01.10.2010 - 06:52


#131 Gość_Swordsman

Gość_Swordsman.
  • Tematów: 0

Napisano

Co to są niektóre media?

#132 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

A oto typowy przykład manipulacji faktami.

„Gazeta Wyborcza” nie raczyła poinformować swoich czytelników o tym, jak to “Fakty” TVN przekręciły słowa Jarosława Kaczyńskiego o rzekomych “prawdziwych Polakach”, a następnie za to przepraszały. Raczyła za to zamieścić tekst Tomasza Wołka pod znamiennym tytułem… “Prawdziwi Polacy wracają”. Słowo “prawdziwi” zostało wyróżnione czerwoną czcionką, żeby przekaz utrwalił się w głowach mniej bystrych czytelników.

“GW” uwielbia pouczać inne media, jak należy przestrzegać zasad dziennikarskiej rzetelności, choć sama ochoczo je łamie. Publikuje oto tekst Wołka, w którym sformułowanie “prawdziwi Polacy” pada dziesięć razy (choć oczywiście sam Kaczyński nie jest cytowany wprost), w tym samym dniu, gdy inne gazety informują, że podobne słowa z ust prezesa PiS nie padły. Autor sugeruje w dodatku, iż “prawdziwi Polacy” zawsze wydawali z siebie “odorek antysemickiego obskurantyzmu”, co prowadzi do jasnej konkluzji: Kaczyński = antysemita.

Adam Michnik pospołu z Tomaszem Wołkiem psują polskie dziennikarstwo, bo skoro poważna gazeta pozwala sobie na tak jawną manipulację, to jak wytłumaczyć młodym reporterom, przyszłym redaktorom i publicystom, że w tej profesji pewnych rzeczy się po prostu nie robi?

Uprzedzenia wobec jednego polityka czy jednej partii nie powinny wpływać na standardy obowiązujące w mediach. Niestety, tekst Tomasza Wołka łamie wszystkie możliwe reguły zawodowej uczciwości.



#133

Maro.
  • Postów: 210
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
przed chwilą, dosłownie kilka minut temu,
na łamach tvn24.pl przeczytałem "dzięki ministrowi znamy zapis audio z katastrofy"...
nie wielkiego sobie z tego nie zrobiłem, zjechałem wiadomości na sam dół, po czym myślę, ta wiadomość o audio, jest najciekawsza, zerknę...
i co? nie wiem ile ten news wisiał, ale kilka minute, ba, myślę, że niecałe 2 minuty później, news całkowicie zniknął... to jednak nie poznamy :D

*EDIT*
a przepraszam,
to w 99% to, ciekawie, że wypierają się, że to nie to, co każdy porówna.
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Użytkownik Maro edytował ten post 15.10.2010 - 22:10


#134 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Kiedy okazało się że Kwiatkowski łamie prawo przyjazne media zaczęły odkręcać sprawę a sam zainteresowany rżnąć głupa że to nie dźwięki nagrane w tutku ale z innego samolotu.
Ot i cała prawda.
Może nie jest to typowa manipulacja co zamiatanie sprawy pod dywan, bo przecież NASI muszą być nieskazitelni.
A tu działający link:
Dzięki ministrowi wszyscy usłyszeliśmy zapis z TU-154

Użytkownik osiris edytował ten post 16.10.2010 - 08:00


#135

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Paranoja 

I niech mi ktos napisze, ze wszedzie nie szukamy spisku...


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych