Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 9 głosy

Nocne niebo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
143 odpowiedzi w tym temacie

#31

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lubię takie kolorowe wschody Księżyca jak dziś. Dziś łysy był solidnie pomarańczowy i początkowo sprawiał wrażenie wyblakłego. To efekt obecności dużej ilości pary wodnej w atmosferze. Z czasem nabrał rumieńców i pojaśniał. Szkoda, ze nie zdecydowałem się wyjść z domu, może było by ciekawiej?

Dołączona grafika
Kolory naturalne, fotka jedynie skadrowana do mniejszych wymiarów. Optyka ta sama jak wczoraj, czułość - 400 ISO, czas ekspozycji - 1/30s.




#32

sebacyw.
  • Postów: 246
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Całkiem niezła fota, tylko osobiście wyostrzyłbym jeszcze "łysego" ;)

Szkoda, ze nie zdecydowałem się wyjść z domu, może było by ciekawiej?

Żałuj, że nie wyszedłeś bo widok był nieziemski. Ja też żałuję, bo nie miałem przy sobie sprzętu, ale i tak to co zobaczyłem jest moje :) . Gdy wracałem do domu po 20 nisko nad horyzontem łysy ładnie komponował się z drzewami/budynkami itp itd- chyba będę przy sobie sprzęt foto nosił 7dni/24h :D.

P.S. Mam nadzieję, że się nie obrazisz ;)
Dodałem ciutkę kontrastu i wyostrzyłem.
Dołączona grafika

Użytkownik sebacyw edytował ten post 17.04.2011 - 21:45




#33

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozpoczął się krótki okres widzialności przelotów ISS a pogoda znakomita, więc warto wyjść na kilka minut z domu, by zobaczyć jak jasnym jasnym jest obiektem. Pierwszy przelot sfotografowałem z okna w kierunku wschodnim o godzinie 21:22. Kolejny nastąpi za 92 minuty, czyli o 22:54.

Dołączona grafika
Obiektyw MIR-20M, f/3,5-20mm, 100 ISO, ekspozycja aż do wejścia ISS w cień Ziemi.



#34

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wczoraj nie zdołałem ponownie namierzyć ISS fotograficznie. Dziś o 20:12 majestatycznie przedefilowała przez całe niebo. Jeśli się nie zachmurzy, spróbuję sfotografować jej kolejny przelot około 21:44.



#35

Rutherford.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy te kreski gdzie są gwiazdy to od kręcenia się kuli ziemskiej? Bo mi sie wydaje, że ISS nie lata tak wolno, żeby przy naświetlaniu matrycy zarejestrował się aż ruch gwiazd. Dziwne i niesamowite.

#36

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O godzinie 21:52 ISS przeleciała w zenicie, przecinając gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy (Ursa Maior). Spust migawki włączyłem, zanim ISS znalazła się w polu widzenia i poczekałem, aż jej blask zniknie w cieniu Ziemi. Gdy wyłączyłem migawkę, stacja była już poza kadrem.
Nie mierzyłem czasu trwania przelotu, bo akurat pojawił się znajomy i zajęty byłem tłumaczeniem mu, co fotografuję. Gdybym nie skierował jego uwagi na niebo, pewnie by nawet nie zauważył, że jakieś światełko przemieszcza się na tle gwiazd.

Dołączona grafika
F-3,5/20mm, 100 ISO, ekspozycja 25-30s. Podany na zdjęciu czas przelotu różni się od zapisanego w aparacie.

Ps. Te kreski to obrazy gwiazd rozciągnięte w wyniku ruchu obrotowego Ziemi.



#37

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Exposure Time = 1/15"
F Number = F6.3
ISO Speed Ratings = 100
Sensing Method = One-chip color area sensor
Focal Length In 35mm Film = 450mm

D7000+70-300vrii

+
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

ISO 250, naświetlanie 13", widać też ruch kuli ziemskiej


no i

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Exposure Time = 25"
F Number = F10
ISO Speed Ratings = 160
Focal Length In 35mm Film = 105mm

P.S. Jak się nazywała ta strona gdzie się podawało współrzędne i widać było "rozkład jazdy" ISS? No i kiedy jest dobrze widoczna z ziemi?

Użytkownik lambo edytował ten post 24.04.2011 - 23:58


#38

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Korzystam ze strony: "LIVE REAL TIME SATELLITE TRACKING"

http://www.n2yo.com/?s=33442

Mapa przelotu ISS jest bardzo dokładna i dowolnie można zmieniać jej skalę oraz tło.



#39

lambo.
  • Postów: 231
  • Tematów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

O http://www.heavens-above.com chodziło, mam już.

#40

Rutherford.
  • Postów: 46
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Riseman, śniły mi się obrazy z Twoich zdjęć (tych pierwszych), że widzę to wszystko gołym okiem. Już jakiś czas temu, chyba 3 razy miałem takie sny. Naprawdę.

Użytkownik Rutherford edytował ten post 17.05.2011 - 21:10


#41

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chciałam uwiecznić bliskie spotkanie Księżyca i Wenus - ale nic z tego nie wyszło. Planety nie było wcale widać, tylko Księżyc zbliżający się do nowiu dał się zauważyć :/
Dołączona grafika

A to niezupełnie obraz nocnego nieba - wschodzące Słońce z widocznymi plamami oraz tarcza Słońca mniej więcej półtorej godziny później (przez filtr ND5)
Dołączona grafika



#42

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma czego żałować, to zjawisko było przereklamowane w mediach. Żeby uzyskać dobry rezultat, należało być wtedy wysoko w górach i trafić na odpowiednią pogodę.
Będą kolejne złączenia planet z Księżycem.

Ze Słońcem doradzam ostrożność, bo tu trzeba użyć właściwych filtrów, odcinających przede wszystkim promieniowanie cieplne, by nie uszkodzić matrycy i wzroku!



#43

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze Słońcem doradzam ostrożność, bo tu trzeba użyć właściwych filtrów, odcinających przede wszystkim promieniowanie cieplne, by nie uszkodzić matrycy i wzroku!

Dokładnie, ze słońcem niema żartów! Myślę, że warto tu napisać o tym, by pozbyć się jak najszybciej jakich kol wiek filtrów do oglądania słońca które montuje się w wyciągu okularowym, a takie często są w zestawie wraz z niezbyt drogimi teleskopami. Jeżeli coś takiego znajdziecie, wyrzucie to dziadostwo natychmiast!, bo jeżeli przy obserwacji słońca takie coś pęknie od temperatury to macie gwarantowaną utratę bądź uszkodzenie wzroku!

Skoro widzę, że wszyscy wrzucają swoje słoneczka to ja też wrzucę swoje, a co :mrgreen:


Dołączona grafika


Współautorem tego zdjęcia jest mój kolega Tomasz. Podoba mi się to zdjęcie, ma taki klimat..hmm marsjański, a to przez kolor nieba :mrgreen:

Użytkownik Miłosz edytował ten post 02.06.2011 - 14:46




#44

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiem, że oczy są najważniejsze i bezwzględnie należy je chronić, więc fotografując Słońce nie patrzę przez wizjer, a przez wyświetlacz. Do plam używam filtra słonecznego Baader ND5 - metalizowanej folii przepuszczającej jedną stutysięczną światła słonecznego - umieszczonego między obiektywem a nakręcanym filtrem UV.

Jaki z tego wniosek? Wycelować, unieruchomić aparat i trzymać palec na spuście, wykonując serię zdjęć. Któreś z nich powinno być udane. :mrgreen:

Ps. Warunkiem jest użycie lustrzanki z dłuższym obiektywem.


Zastosowałam się do tej rady - seria 5 zdjęć - i najlepszy rezultat ;]

Dołączona grafika

Canon 450d, ISO 100, f/8, 1/4000 s, ogniskowa 300 mm



#45

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zazielenił Ci się górny skrawek Słońca. Ciekawe, choć na prawdziwy zielony promyk to nie wygląda, z racji wysokości Słońca nad horyzontem. A może się mylę? ;]

Wczorajszy zachód Słońca też mogłem uznać za banalny, lecz akurat zmieścił się w kadrze wędkarz na łódce i zrobiło się ciekawiej.

Dołączona grafika

Jednak, jesteśmy w temacie "NOCNE NIEBO", więc dodam zdjęcie młodego Księżyca, wykonane niedługo po wczorajszym zachodzie Słońca.

Dołączona grafika

Dzisiejszy Księżyc wygląda znacznie efektowniej. Idę popstrykać.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych