Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne i tajemnicze zjawisko nad Norwegią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#61

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ponadto dlaczego nie ma doniesień ze szwecji i finlandi że coś widzieli ? wiem że tam mało osób mieszka ale nikt w tych rejonach kompletnie nie mieszka (tylko w norwegii) ?


Bo między Szwecją, Finlandią północno\zachodnią, a Norwegią sa wysokie góry, które zasłaniają niebo z Norwegii i dlatego ..


ok to by to wyjasniało,
a dlaczego spaliny "świeciły" ?
  • 0

#62

FutureBoy.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mi obiła się o uszy teoria,że spirala nad Norwegią była manifestacją siły czarnej dziury.Wdług tej teorii mieszkańcy Norwegii,Rosji i wszystkich innych państw w których obserwowano ten fenomen widzieli moment wessania komety,a niebieska smuga to gaz,który na wskutek oddziaływania na niego tego obiektu astronomicznego ogrzewa się zaczyna promieniować.Teoria mało prawdopodobna,ale ciekawa.

Załączam filmik popierający tą teorię na którym widać to zjawisko i jego zakończenie:

(zaczyna się od 33 sekundy)


Osobiście uważam to za prawdopodobne. Jakoś mam przeczucie, że to może być właśnie to :)

Co do teorii o rakiecie ... dla mnie jest absurdalna i mało prawdopodobna. ( zdarzyło już się to wcześniej )

Najbardziej racjonalne wytłumaczenie to zachodzące zjawisko gdzieś w kosmosie ... jakie? dlaczego?

FB
  • 0

#63

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


A mi obiła się o uszy teoria,że spirala nad Norwegią była manifestacją siły czarnej dziury.Wdług tej teorii mieszkańcy Norwegii,Rosji i wszystkich innych państw w których obserwowano ten fenomen widzieli moment wessania komety,a niebieska smuga to gaz,który na wskutek oddziaływania na niego tego obiektu astronomicznego ogrzewa się zaczyna promieniować.Teoria mało prawdopodobna,ale ciekawa.

Załączam filmik popierający tą teorię na którym widać to zjawisko i jego zakończenie:

(zaczyna się od 33 sekundy)


Osobiście uważam to za prawdopodobne. Jakoś mam przeczucie, że to może być właśnie to :)

Co do teorii o rakiecie ... dla mnie jest absurdalna i mało prawdopodobna. ( zdarzyło już się to wcześniej )

Najbardziej racjonalne wytłumaczenie to zachodzące zjawisko gdzieś w kosmosie ... jakie? dlaczego?

FB


Jeszcze filmy odnośnie spirali, na których są pokazane malowidła na kamieniach nie wiem z jakich epok pochodzą. Są dziwnie podobne do tych, co niedawno pojawiły się na niebie. Może to mieć jakiś związek, bo NASA i cala reszta straciła na wiarygodności. A czemu bo po prostu czuje, że kłamią. Próbowałem odszyfrować co wynika z tych rysunków, były pokazane osoby obok tych spirali. Co to przedmiotów jakie one posiadały nie znam ich symboliki ale jeżeli były "tuz" obok spirali mogą mieć jakiś bezpośredni wpływ albo przejawić początek czegoś.

Użytkownik wafel1 edytował ten post 04.02.2010 - 18:04

  • 0

#64

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a dlaczego spaliny "świeciły" ?

"Świeciły", bo odbijały światło Słońca.
  • 0



#65

rolpiek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a dlaczego spaliny "świeciły" ?

"Świeciły", bo odbijały światło Słońca.


w pobliżu koła podbiegunowego to możliwe ale tomsk nie leży pod biegunem więc w nocy nawet na dużej wysokości słońce będzie zasłonietę przez ziemie no chyba że to naprawdę będzie gigantyczna wysokość ...
  • 0

#66

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wystarczało już kilkanaście km nad powierzchnią Ziemi, a do awarii doszło na ok. 100 km.
  • 0



#67

Gall Anonim.
  • Postów: 17
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trzeba przyznać, że bardzo ciekawe zjawisko miało miejsce tam w Norwegii. Szkoda że nie oglądamy tego typu zjawisk w Polsce ;)
Myślę, że minie jeszcze trochę czasu, zanim przekonamy się, co to tak naprawdę było i dlaczego powstało. Pamiętajmy, wciąż pozostaje wiele niewyjaśnionych zjawisk, które możliwe, że nigdy nie zostaną wyjaśnione.

Jeszcze dwa filmiki z tego niezwykłego wydarzenia na naszym - jak wciąż się przekonujemy - tajemniczym niebie:




  • 0

#68

Flopstar.
  • Postów: 225
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dla tych,którzy opowiadają się za wersją iż owa "spirala" to efekt eksplozji rosyjskiej rakiety a także dla tych,którzy uważają,że za tym tajemniczym zjawiskiem stoi tajny amerykański program badawczy High Frequency Active Auroral Research Program czyli potocznie HAARP mają teraz szansę skonfrontować ale przede wszystkim pogłębić swoją dotychczasową wiedzę w tej kwestii.

Poniżej wklejam trzy linki z nieprawdopodobną ilością informacji (szczególnie cześć III ).Materiał obejmuje w zasadzie wszystkie aspekty dotyczące tej sprawy + wątki poboczne.
Może któryś z forumowych Tłumaczy podjąłby się tego niezwykle wymagającego zadania i przełożył ten materiał na język polski.
Myślę,że warto bo jest to wspaniałe kompendium wiedzy.

Część I http://www.enterpris...way-Message.htm
Część II http://www.enterpris...ay-Message2.htm
Część III http://www.enterpris...ay-Message3.htm
  • 2



#69 Gość_xoenx

Gość_xoenx.
  • Tematów: 0

Napisano

Prędzej już uwierzę, że rosjanie testowali nowy typ napędu(i nie mówię o Buławie, czy tego typu zabawkach!), niż w HAARP i jego związek z tą sprawą.

Flopstar, niefortunnie na stronie drugiej i trzeciej mamy dodane info nt. tzw moscow triangles, dziękujemy, można wyłączyć odbiornik.
site momentalnie traci wiarygodność.
Bzdury, bzdury, bzdury.

a dlaczego spaliny "świeciły" ?

Jonizacja?

upd: ok, widzę znów zabawę minusami...
moscow triangles to ściema i jeśli site dodaje takie bzdety, to jak się mozna ustosunkowywać do reszty zawartości, pytam?

Użytkownik xoenx edytował ten post 07.02.2010 - 21:34

  • 2

#70

szymonn.
  • Postów: 168
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Na rakietę to nie wygląda bo z tyłu ciągnie się wyraźny jasny słup światła. Telewizja wmówiła że to Rosyjska rakieta ale chyba dlatego aby naród nie wpadł w panikę. Nie wiem co to jest ale muszę powiedzieć że jest to interesujące.
  • 1

#71

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokladnie, niech pokaza nagrania ze wczesniejszych awari rakiet. Pojawily sie spirale i mowia ze to przez uszkodzona rakiete. Dobra mozliwe ze tak jest, ale chcialbym dla pewnosci zobaczyc inne nagrania z awari. Wtedy mialbym pewnosc.

Użytkownik wafel1 edytował ten post 07.02.2010 - 15:28

  • 0

#72

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokladnie, niech pokaza nagrania ze wczesniejszych awari rakiet.

Przecież masz takie nagrania w drugim poście tego wątku.
  • 0



#73

feelit.
  • Postów: 116
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokladnie, niech pokaza nagrania ze wczesniejszych awari rakiet.

Przecież masz takie nagrania w drugim poście tego wątku.



To sa awarie rakiet, ktore zostaly oficjalnie potwierdzone przez wojsko ? Chcialbym zoabczyc caly lot, az do awari i cale po. Przyznasz, ze zjawisko jest ciekawe. Troche wierzyc mi sie nie chce w to co mowia z rakietami. Przynudzam, z tymi dowodami no ale pozyjemy zobaczymy.

Użytkownik wafel1 edytował ten post 07.02.2010 - 20:33

  • 0

#74

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widziałem różne zorze polarne ale w kształcie spirali jeszcze nie.
Nasuwa się pewna analogia do zjawiska nad Norwegią,przy czym w tym przypadku nie było jak na razie żadnych komunikatów o awariach rakiet ;)

Dołączona grafika

http://aurorahunters.com/blog/?p=48

Dołączona grafika

http://spaceweather....onys-Moser1.jpg
  • 1



#75

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Te zorze są piękne. Jestem ciekam co sprawiło że mają spiralny kształt, a nie taki jak zawsze. Chciałbym coś takiego zobaczyć na żywo, chociaż jeżeli coś takiego będzie u mnie na niebie to raczej będzie oznaczało że słońce zbyt bardzo szaleje :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych