Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giza - monumenty Egipcjan, czy pozostałości po Atlantach lub kosmitach? [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#226

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niestety, choć starałem się ograniczać, tekst ten osiągnął ostatecznie 60 stron ustanawiając tym samym mój nowy rekord.


Heh... dałeś popalić. Co to będzie przy próbie włączania pierwszej strony debaty, gdy za kilka dni powrócę do play online...

Na razie nie wiem czy jestem choć w połowie wpisu (jutro dokończę), ale jak na razie mogę powiedzieć, że jesteś Aquilla samowystarczalny :P W takim sensie, że debatę prowadzisz ogólnie z powszechnymi argumentami wersji alternatywnych i ich autorami (Daniken, Sitchin, Pani Lucyna :D), a z Mammą (o ile można tak odmienić) to swoją drogą (i jak na razie - węższą). Widać mocno w temacie siedzisz. Ciężkie zadanie przed Mammą, ale wierzę, że nie będzie białej flagi.
  • 0



#227

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i czas minął... no nic, czekamy.
  • 0



#228

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spokojnie, spokojnie - trzymaja mnie tylko zdjęcia, które nie chcą mi wleźć tam gdzie trzeba - ale w niedzielę ponowie próbę - mam nadzieję skutecznie. W ostateczności tekst pójdzie bez ilustracji. O białej fladze nie ma mowy ;)
  • 0

#229

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ok, czekamy w takim razie.
  • 0



#230

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właściwie pomyślałem, że zamieszczę tekst bez tego fragmentu, niezbyt zresztą długiego, który jest "ilustrowany" - ten brak zaznaczyłem. Jutro powtórzę moją walkę z imegeshackiem i moim dotawcą internetu, ale ponieważ do drugiej będę niestety bardzo zajęty, więc aby nie przedłużać oczekiwania na mój wpis, zamieszczam te fragmenty, które nie odwołują się do ilustracji (czyli większość), a kiedy zdjęcia znajdą się wreszcie tam gdzie powinny, uzupełnie wpis o brakujący fragment. Przepraszam za opóźnienie!
  • 0

#231

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Przepraszam za opóźnienie!


Nie ma sprawy :)
  • 0



#232

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wychyliliśmy się za półmetek debaty więc parę słów komentarza.

Cała zawierucha a propos tego kto ustawiał te rumowisko jest interesująca nie tylko za sprawą tematu, ale także ze względu na jej uczestników. Dwóch inteligentnych ludzi, o lekkim, przyjemnym piórze, którzy niewątpliwie odrobili zadanie domowe przygotowania się do dyskusji, a że w życiu odrobili już nie jedną taką lekcje, czytanie ich tekstów jest tym bardziej atrakcyjne. Mamma wręcz szaleje w pokazie swego obycia we współczesnej nauce, gdzie jego rozeznanie nie zamyka się jedynie w historii na której tak skupił się Aquila. Styl tego drugiego pana już znamy, jest to totalne zasypanie przeciwnika materiałem faktograficznym. Odsypanie się z tych dowodów, zajęłoby chyba dwa razy tyle, ile trylion stron jaki serwuje naszym piekącym przed monitorem oczom Aquila. Oczywiście pod warunkiem, że w ogóle dałoby się spod nich wykopać - co do czego mam wątpliwości. W tym miejscu mamy właśnie impas, bo choć debata zakłada jakieś debatowanie, chłopaki są jacyś nieskorzy aby odnieść się do argumenty przeciwnika. Mamma kreśli nam możliwą dyfuzji pewnych elementów, uznawanych dziś za typowo egipskie, od wcześniejszych, sąsiednich dla Egiptu kultur. Jest to oczywiście możliwe i trudno wykluczyć taką teorie. Tym samym zawiódł pewnie wielkie umysły tego forum, oczekujące "dowodów" w postaci żarówek, przedstawień latających spodków, energii jądrowej i debilnych wyliczeń. Mamma będzie opierać się na datowaniach bezwzględnych, które jak już zauważono, wprowadzić może niewielką dozę wątpliwości - natomiast Aquila zaprezentował nam tu świetny materiał umieszczający piramidy w całym ich kontekście, względnie umieszczający je pomiędzy procesy technologiczne. Nie bardzo wiem, gdzie ci panowie mają się spotkać, ewentualnie zderzyć i czy ich teorie w ogóle się wykluczają.

PS: kiedyś na tym forum czytałem teorie, w której owe słynne 3 komory symbolizować miały.. Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego :)
PS2: w dodatku Zahi Hawass uważa, że musi być jeszcze jedna, nieodkryta - i w niej będzie znajdować się ciało :)
PS3: i jeszcze genialna wizualizacja najnowszych poglądów na technikę budowę piramidy http://khufu.3ds.com...ction/revealed/ (trzeba zainstalować plugin ale warto)
  • 0

#233

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak miło, że ktos w ogole czyta to, co my tu piszemy ;)

PS: kiedyś na tym forum czytałem teorie, w której owe słynne 3 komory symbolizować miały.. Boga Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego :)

A na szczycie na pewno był maszt nadawczy radia ojca dyrektora. :roll:

W każdym razie po długiej walce z bezduszną techniką i pięciu edycjach udało mi się sprawić, że zdjęcia nie tylko są na właściwym serwerze, ale nawet wyświetlają się we właściwych miejscach i w odpowiedniej wielkości. W związku z tym wpis jest już kompletny.

Użytkownik mamma edytował ten post 21.03.2010 - 21:23

  • 0

#234

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja się mogę pochwalić, że jestem na bieżąco z wpisami ;) Podołałam nawet 4godzinnemu czytaniu wpisu Aquili ;) Pozwolę sobie niczego szerzej nie komentować ze względu na swoje stanowisko sędziowskie. W każdym razie jestem, czytam, śledzę i szczerze dopinguję przebiegowi tej debaty aż do szczęśliwego mam nadzieję finiszu ;)
  • 0



#235

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A na szczycie na pewno był maszt nadawczy radia ojca dyrektora. :roll:


Mój odnośnik :roll:
  • 0

#236

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Debatę śledzę mym historycznym okiem i jestem pod wrażeniem wpisów mammy. Brak im polotu w formatowaniu, nie ma tam pięknych zdjęć i cukru pudru ale jest za to bardzo ciekawa teoria, która nabiera powoli realnego kształtu. Mnie osobiście w kwestii Atlantów z Afryki ciekawi czy jednak jakieś ich materialne dziedzictwo nie jest obecnie znane w miejscu ich pochodzenia, a jedynie przypisywane np późniejszym kulturom. Jest to sprawa nie mniej ważna od tego czy ww. przenieśli się na tereny egipskie w późniejszym czasie, bo najpierw wypada chociaż uprawdopodobnić, że miał się kto przenosić.

Aquila jak na semickiego agenta amerykańskiego wywiadu przystało robi swoją zwyczajową robotę. Przyzwoite to i schludne ale brak w tym jakiegoś ciekawszego zamysłu. Myślę, że niespodziewana - jakby nie było - koncepcja mammy rozrusza Orła.

Użytkownik _Silent_ edytował ten post 22.03.2010 - 22:21

  • 0

#237

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, ciągle się waham - czy pisać rzeczy nudniejsze, ale potwierdzone, czy ciekawsze, ale wyssane z palca ;)
  • 0



#238

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, podejście do nauki jako do steku bzur w który nie należy wierzyć byłoby ślepą uliczką. Ufamy badaczom, jasne. Nie można jednak wychodzić w historii z założenia, że coś było tak, a nie inaczej i na tym temat zakończyć. Krytyka, świeże spojrzenie, szczególnie w temacie tak odległym czasowo, są niezwykle potrzebne.
Tak jak mamma ma swój pogląd tak i Ty masz swój, Aquila. Byłoby jednak dobrze jakbyś ani w debacie ani tutaj nie podważał zdania przeciwnika w sposób: "to bzdury" bo to nie wnosi absolutnie nic.

Nie wiesz co masz pisać? Odpowiadaj na posty mammy. Dostęp do bibliotek i w konsekwencji tego co pisałeś do tej pory ma każdy, natomiast prawdziwa debata dopiero się - mam nadzieję - rozpocznie.
  • 0

#239

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odpowiedź już się szykuje, zobaczymy czy sprosta oczekiwaniom ;)
  • 0



#240 Gość_Muhad

Gość_Muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Ta debata jest dość żałosna. Mamma nawet nie wspiera się żadnymi fotkami, schematami, itp. Ty go zasypiesz "jakimiś" info i milionem zdjęć a jaka jest jego odpowiedź? Nie ma to jak debata dwóch sceptyków. Gratuluję bzdurności i absurdu tej debaty.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych