Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 października 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#46

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W Waszyngtonie jest teraz 2:29 . Przykro mi to powiedzieć, ale jedna opcja odpada.
  • 0

#47

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

generalnie to czas minął ;] web bot się machnął. może to w sumie i lepiej, niz gdyby doszło do czegoś...tragicznego
  • 0

#48

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aj wkońcu doczytałam do końca. Wydaje mi się, że sporo osób zapomniało web bot nie jest wyrocznią, a oblicza prawdopodobieństwo zdarzenia. Czas minął, nic się nie stało, a Tobie sechmet mam nadzieje, że głupio się zrobiło. Tak samo wieszczyłeś w temacie o świńskiej grypie, i co? Ano też nico. Daj spokój z tym prorokowaniem i nie doszukuj się wszedzię katastrof, bo marnie Ci to idzie. Następnym razem bedzięmy się słuchać Any, mam nadzieje, że nas uprzedzisz przed końce świata prawda?^^ Kończąc tą ironią powiem tak; Co ma być to będzie bez wet bota, bez wróżek, bez interwencji ludzi z vrp.
  • 0



#49

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie doszukuje się katastrof. Mogło chodzić o

http://www.cbsnews.c...ated;photovideo zimną fuzję (dotyczy całej populacji)

Nie wiemy co takiego mogło dzisiaj zajść o czym nie informują media lub co jest nieznane. To pomijalne, z punktu widzenia tygodnia-dwóch będziemy mieli pewność czy coś takiego zaszło czy nie.
  • 0

#50

Kimideri Hiltimurie.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dokladnie. Mozliwe, ze cos sie stalo, jednakze ludzie pozostaja w niewiedzy, poniewaz media o tym nie informuja.
  • 0

#51

EpicFail.
  • Postów: 208
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up tą samą drogą myślenia dojdziemy do wniosku, że być może nawet wszystkie przepowiednie babci vangi się sprawdziły ;]

tak na marginesie:
http://www.paranorma...=0
http://wiadomosci.on...iemie,item.html

ale to akurat moim zdaniem koincydencja ;]
  • 0

#52

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Events"

From a watchful reader:

"in fairness you do state a few columns back you did not believe the 26th would be a singular event that flipped us over the tipping point to where their is about 10 days of release language. by the end of the ten days it would be quite evident and cliff said 85% chance financial. All I have to say is:

CIT extended its exchange offer by 6 days to 11/05/09 announced this morning around 7am(visibility spike. Today's announcement is 10 DAYS before the new expiration. I'm telling you this place goes away or nearly cease lending everyday people know the mild thaw in the credit markets will refreeze in an instant. that mortgage lender announcing bk doesn't help either.

we'll see how it plays out!


Tak o tym myślą Twórcy webbota, w sumie to byłoby 5-te największe bankructwo w USofA i mogłoby nieźle nabigosić.

CIT obsługuje około miliona podmiotów gospodarczych, zatem dotknęłoby to sporą część gospodarki US. I w sumie trudno się nie zgodzić z faktem że przedłużenie oferty publicznej na papiery dłużne w przypadku firmy X to już proroctwo.

edit

Napisali nawet dość wyraźnie że jeśli nie znajdą na nie nabywców to powoli robią plajtę. US powoli staje się bankrutem.

Użytkownik sechmet edytował ten post 27.10.2009 - 21:58

  • 0

#53

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

25 pazdziernika albo w OKOLICACH tej daty. Dzis w Indiach spotkalo sie paru ministrow, ktorzy co nie co knuli na temat gospodarki wchodu nie zaleznej od zachodu. Miedzy innymi byl tam premier Rosji. Moze to ma cos wspolnego? :>
  • 0



#54

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

He, he.
A miało być tak dramatycznie. Co tam miało się wydarzyć?
Całkowity upadek dolara, zamach na Obamę, wybuch atomówki w Waszyngtonie. I co?

I nic.
Ale nie ma sprawy, już się pojawili "specjaliści", którzy to wszystko nam wytłumaczą. Jedni wytłumaczą się brakiem wystarczającej precyzji w określeniu wydarzenia. W końcu całkowity upadek dolara to "niemal to samo", co bankructwo jednej z amerykańskich firm. Zresztą, w ostateczności zawsze można przyczepić tu cokolwiek. Drudzy znowu zwalą wszystko na brak wystarczającej precyzji w określeniu czasu. Przecież było wyraźnie napisane "w pobliżu tej daty". To ile obstawiamy? Tydzień limitu? Miesiąc, a może kwartał? Czym więcej, tym lepiej - łatwiej będzie coś dopasować. Inni jeszcze uciekną się do niewiedzy. W końcu przecież możliwym jest, że coś się faktycznie stało, ale my jeszcze o tym po prostu nie wiemy. I jest jeszcze jedno, czwarte rozwiązanie: zapomnieć, przemilczeć całą sprawę i czekać dalej. Prędzej czy później łebboty i inni jasnowidze coś ustrzelą. Będziemy wtedy mieli kolejną okazję do "opiewania" ich bezbłędności...
  • 4



#55

hm0.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popieram powyższą opinię. Cały ten wątek wyląduje, gdzie miejsce im podobnych bzdur (Nibiru, 2012 itp.).
Ludzka głupota nigdy nie przestanie mnie zadziwiać - cały czas rosną pokolenia nowych "czubków" i wierzących we wszystko frajerów.
  • 0

#56

sechmet.
  • Postów: 973
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mariush, jakby upadło PKO BP w PL to by to była podobna sprawa.


Głupich nie sieją, sami rosną. Nie pisałem o dramatycznym przebiegu, dotknie to 100 mln osób, dolar jest wart około 50 centów - popatrz na ostatnie analizy ludzi od rynków finansowych, nikt już nie chce dolara. Chińczycy kupują USD bo mają teraz opcję na zakup systemów rakietowych od amerykanów, tzn Obama podpisał zmianę art jakiegośtam ale czy kupią to nie wiadomo.

Aha Iran 26.10 otworzył giełdę ropy w Euro, jenach, rublach i jakimś koszykiem walut - bez usd
  • 0

#57

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głupich nie sieją, sami rosną. Nie pisałem o dramatycznym przebiegu, dotknie to 100 mln osób, dolar jest wart około 50 centów - popatrz na ostatnie analizy ludzi od rynków finansowych, nikt już nie chce dolara

Fakt, głupich nie sieją, sami rosną. W tym temacie pisałeś już wiele rzeczy. Przedstawiłeś także wiele scenariuszy. Między innymi:

- trzęsienie ziemi
- solar flare ?
- atak izraela na iran i możliwe komplikacje & skażenie azji
...

Faktycznie, gdzie tu w tym wszystkim jakikolwiek dramatyzm...? Chyba się zbyt zagalopowałem. Z tymi bombami atomowymi wybuchającymi w Waszyngtonie, zamachem na Obamę i całkowitym upadkiem dolara chyba także. Wygląda na to, że jestem zbyt przewrażliwiony - pora przestać dramatyzować ;)

A ten zaprezentowany przez Ciebie scenariusz podobał mi się najbardziej:

...
- ?? nieznane możliwości

Predykcja dokładna wręcz chirurgicznie. Brakło tylko chyba równie precyzyjnego: ...w bliżej nieznanym czasie ;)
Gwarantowany strzał w dziesiątkę.

Nie zamierzam uprawiać domorosłej psychoanalizy, ale co dają Ci drwiny z poglądów odmiennych od Twoich? Czujesz się lepszy? Mądrzejszy? Wpływa to na budowanie Twojego ego? Czy może bardziej na poczucie własnej wartości?

Ja po prostu krytycznie podsumowałem wypowiedzi osób przewijających się w tym temacie. Fakt, wyraziłem swoją opinię w dość ironicznym stylu, ale to chyba jeszcze nic złego. Wiem, że przyzwyczaiłem forumowiczów do wypowiedzi praktycznie pozbawionych emocji, ale od czasu do czasu chyba mogę wyrazić się mniej oficjalnie i bardziej swobodnie. Niektórzy na forum taki, a nawet bardziej wyrazisty styl wypowiedzi (także w odniesieniu do moich poglądów) prezentują na co dzień i jakoś Ci to specjalnie nie przeszkadza.

A jak się czuję?
Jakoś ani lepiej, ani gorzej.
  • -1



#58

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdybym przeczytał ten temat przed 25 października to może bym w to wierzył :)
  • 0



#59

Ladd.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 49
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kolejna data obalona, nic się nie stało i ludzie dzielą się na dwie grupy, dumnych sceptyków i ignorantów szukających wyjaśnienia.
Ale zwrócić trzeba uwagę, że gdyby okazało się to prawdą, większość uwierzyła by w przepowiednie, a to też mógł by być przypadek, jeden zbieg okoliczności nie czyni zasady i na odwrót, także obie strony mogą po części mieć rację.

Myślę że należy mieć dystans do takich „fenomenów” wtedy nic nie tracimy, co najwyżej zyskujemy pokorę i zrozumienie że nauka wszystkiego jeszcze nie wie.

Tymczasem na forum w większości to sceptycy którzy wyśmiewają takie historie tak jakby pozjadali wszystkie rozumy, lub zupełnie na odwrót fanatycy którzy uwierzą we wszystko co usłyszą bo ładnie się komponuje z ich postrzeganiem świata.

Nic się nie stało i okej a posty typu:

He, he.
A miało być tak dramatycznie. Co tam miało się wydarzyć?
Całkowity upadek dolara, zamach na Obamę, wybuch atomówki w Waszyngtonie. I co?


Całkowicie zbędne i niedorzeczne, jak byłeś taki pewien to uzasadnij dlaczego?
  • 0

#60

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drogi Mariushu,
Bot Project, czy podobne jemu projekty są rozwiązaniami dość nowatorskimi. I właściwie to Ty mnie, a nie ja Tobie powinienem przypomnieć historię wielkich odkrywców i ich wynalazków. (...) Mój ulubiony wynalazca, Thomas Alva Edison wymarzył sobie, że da ludzkości światło elektryczne. (...) Pomyśl na jakie drwiny sobie współczesnych musiał być narażony. Przecież światło było całkiem fajne z lamp naftowych.

Zdaję sobie sprawę z tego, że w historii odkryć i wynalazków mieliśmy do czynienia z tego typu przypadkami, ale to zupełnie niczego nie dowodzi. Nie zapominaj, że te przypadki to tylko pojedyncze, samotne wyspy rozrzucone na bezkresnym oceanie niezliczonych, "odkrywczych" idiotyzmów. A póki co, nic nie wskazuje, że WebBot miałby taką wyspą się okazać. Niby kilka razy trafił z przewidywaniami, ale też wielokrotnie chybiał. Skąd zatem mamy wiedzieć, że owe celne trafienia nie są tylko wynikiem przypadkowej zbieżności? Dlaczego nikt z zajmujących się tym zagadnieniem nie przeanalizował pracy WebBota pod tym kątem? Statystyczna analiza wyników otrzymanych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat pozwoliłaby udzielić odpowiedzi na wiele pytań, takich jak np.: Czy przewidywania WebBota to coś więcej niż gra w totolotka?


Nic się nie stało i okej a posty typu:


He, he.
A miało być tak dramatycznie. Co tam miało się wydarzyć?
Całkowity upadek dolara, zamach na Obamę, wybuch atomówki w Waszyngtonie. I co?

Całkowicie zbędne i niedorzeczne, jak byłeś taki pewien to uzasadnij dlaczego?

Czego pewien?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych