Skocz do zawartości


Czy Sebastian Karpiel-Bułecka i Polański to ofiary spisku przeciwko Polakom?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Sebastian Karpiel-Bułecka, lider znanej góralskiej grupy Zakopower wraz z trzema członkami zespołu zostali cofnięci z chicagowskiego lotniska do kraju. Muzycy próbowali wjechać do USA z wizami turystycznymi, podczas gdy mieli tam zamiar zarabiać pieniądze




Reżyser Roman Polański został aresztowany w Szwajcarii na polecenie policji USA. Chodzi o sprawę sprzed ponad 30 lat. Polski i francuski MSZ wstawią się za filmowcem u amerykańskiego prezydenta.



Przepadek, czy też skomasowany atak na polską kulturę i Polaków za dowcip o zjedzeniu polskiego misjonarza przez dziadka Obamy?
Oczywiście trochę ironizuję, ale jest to jednak zastanawiające, iż od pewnego czasu odczuć można niechęć nowej ekipy rządzącej do spraw polskich i Polaków.

Użytkownik osiris edytował ten post 28.09.2009 - 09:14

  • 0

#2

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A moze po prostu maja prawo, ktore staraja sie wprowadzac w zycie, nie zaleznie kogo ono dotyczy...
Wiza turystyczna to wiza turystyczna (inna kwestia czy powinny byc wizy)
Kontak z nieletnimi to kontak z nieletnimi... (i nie wazne ile lat temu)
  • 1

#3

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No nie. Każdy medal ma dwie strony.

W najnowszym filmie dokumentalnym o Polańskim ("Roman Polanski: Wanted and Desired") ujawniono kolejne dowody nierzetelnego prowadzenia ówczesnego procesu przeciw niemu. Z relacji ze sprawy wynika, że prowadzący ją sędzia Laurence J. Rittenband (zmarł w 1993) chciał skazać reżysera dla przysporzenia sobie popularności. Geimer przyznała, że seks odbył się za przyzwoleniem, a kilka lat wcześniej oświadczyła, że wybacza Polańskiemu i chce, by mógł wrócić do USA[5]. Na początku maja 2009 roku sąd w Los Angeles odrzucił wniosek Romana Polańskiego o umorzenie sprawy[6]. 26 września 2009 Polański został zatrzymany po przylocie na lotnisko w Zurychu. Podstawę do zatrzymania stanowił amerykański nakaz aresztowania wydany w związku ze sprawą Geimer[7].

http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Pola%C5%84ski#Biografia

I jak wyjaśnić fakt, że pół zespołu wjechało a następną połówkę cofnięto?
  • 0



#4

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że te przypadki mogą (ale nie muszą) zwracać uwagę opinii publicznej na nieudaną tarczę w Polsce, która z kolei ma ODwracać uwagę od tego że USA gromadzi wojska koło Iranu oraz to, że "dowody na posiadanie broni atomowej przez Iran" są tak denne i wymuszone, że aż szkoda gadać.

Patrząc na to bliżej - Obama kontynuuje politykę Busha, tyle że manipulowanie ludźmi idzie mu lepiej.
  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

I jak wyjaśnić fakt, że pół zespołu wjechało a następną połówkę cofnięto?

Niestety, ale nie znamy szczegółów więc trudno dociec co było powodem.
Inna kwestia to że wiza była turystyczna a przyjechali na zarobek.
Może Karpielowi soda uderzyła do głowy i myślał, że amerykanie padną przed nim na kolana i nie zwrócą uwagę na taki "mało istotny" szczegół w wizie.
  • 0

#6

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

pedofile powinni siedzieć za kratkami, mam nadzieje, że ten dziecioje*ca dostanie dożywocie
  • -3

#7

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wierzę w boga i inne pierdoły. Tak jeżeli zwiastował 13 letniej, Maryji, powinien za to odpowiedzieć.

Nic nie jest usprawiedliwieniem dla seksu z dzieckiem. Skoro to taki światowy wybitny talent, to powinien odróżnić 13 latkę od 18 latki. Nie ma tolerancji dla seksu z dziećmi. I tak jestem za tym abv dostał najniższy wyrok czyli dożywocie, bo należy mu się kara śmierci
  • -2

#8

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie wkurza postawa władz i "artystów" polskich - będą pisać listy w obronie tego człowieka! To co - sławni mogą sobie współżyć z nieletnimi i po 30 latach chodzić bezkarnie? Przestępstwa (a on jest winny) powinny być ścigane do śmierci - oczywiście dziadkowi ciężko byłoby dać 20 lat więzienia - wtedy kara powinna już być symboliczna, ale musi być!

Poza tym - gdyby to był "zwykły" człowiek, to pewnie wszyscy by się cieszyli i uznali to za sukces policji. Ale że to Polański, to będziemy go zaraz bronić, bo to nasz wielki specjalista od kultury (!). Skandal i żenada...
  • 0



#9

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To teraz ja, co mnie wkurza :) Mnie denerwuje to, że jest sporo osób argumentujących w sposób...a gdyby tak to wasza 13-letnia córka.

Natomiast faktem jest, że ona się przyznała do uprawiania seksu przed tym stosunkiem z Polańskim...

Czy osobę w wieku 13 lat - nie dziewicę - można nazywać dziewczynką ? Czy wasze córki też już rozdziewiczone ?

Skoro prawo to prawo, sex z nieletnią jest przecież nielegalny, czy w takim razie jej wcześniejszy partner siedzi za kratami ?

Denerwuje mnie, że w tej całej sprawie ucieka fakt, że to żadna niewinna dziewczynka...tylko skoro już uprawiała sex i znowu idzie między wrony...to gdzieś ginie jej niewinność bo dobrze już wie od czego muchy zdychają...

Dziewczynka to mi się kojarzy z dzieckiem bawiąca lalkami a nie z kimś kto uprawiał sex i przebywa w gronie starszych panów.
  • 1

#10

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Interesowałem się kiedyś tematem resocjalizacji i z tego co wiem wynika, że więźniowie owszem, mają niepisany "pakt o agresji" przeciwko przestępcom seksualnym, ale obecnie mają nieco związane ręce w wymierzaniu sprawiedliwości na własną rękę. Tworzone są bowiem całe oddziały ochronne dla pedofilów i sprawców innych nieakceptowanych przez środowisko więzienne przestępstw (należą do nich również gwałciciele w zależności od okoliczności czynu, ale z reguły nie są oni szanowani)

Jeśli chodzi o sprawę Polańskiego, to oczywiście sprawa śliska, jednak dla mnie pedofilią nie jest. Zjawisko "galerianek" wbrew pozorom nie jest nowe. Realia amerykańskiego show-biznesu od zawsze nieoficjalnie propagowały podnoszenie statusu "via łóżko". O wielu modelkach, piosenkarkach czy aktorkach słyszymy dziś tylko dlatego, bo wiedziały z kim się w odpowiednim momencie przespać. Smutna prawda, ale niestety prawda. Do tego dochodziły narkotyki, ćpała ogromna ilość osób, a jak wiadomo otumaniony umysł jest przyczyną dużych kłopotów. Wątpię więc w niewinność "dziecka" oraz gwałt w dosłownym tego słowa znaczeniu. Skoro panienka była tak niewinna, to co robiła pomiędzy obcymi, dorosłymi, a do tego sławnymi facetami? Otóż najprawdopodobniej podejmowała próby wkręcenia się do wielkiego świata. Nie udało się metodami zwyczajnymi, to spróbowała nadzwyczajnych. Te również zawiodły, więc zrobiła z siebie ofiarę, licząc na jakiś rodzaj sławy i ogromną kasę.
  • 0



#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ta 13-latka nie była w pełni świadoma swoich czynów, bo nie była ukształtowana psychicznie i nie mogła wtedy oceniać w sposób taki jak ocenia siebie moralnie osoba dorosła.
Te ekscesy zapewne były inspirowane przez rodziców owej dziewczyny.
Za to sam Polański jako czterdziestolatek dokładnie wiedział jakie bezeceństwa wyprawia.
Nie oceniajmy tej dziewczyny-dziecka, tylko dorosłego Polańskiego, który w sposób świadomy łamał prawo, żeby dać upust swojej chorej żądzy.
  • 0

#12

Ironmacko.
  • Postów: 809
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat Pana Polanskiego zaczyna juz mnie troche denerwowac. Czy tylko dla mnie jest to jasne:
To nie jest kwestia 13 latki, czy chciala/nie chciala bo to jest do rozstrzygniecia przez sad danego kraju (i nie piszcie, ze w Afryce mozna..., bo to sie nie stalo w zadnej Afryce). I to wlasnie o to sadowe rozstrzygniecie chodzi. Polanski na wszelki wypadek "wyemigrowal" z kraju i o to go scigaja: Nie stawienie sie przed sadem w SPRAWIE o gwalt na nieletniej.
Wiec prosze o nie pisanie, ze okolicznosci kontaktu seksualnego sa nie jasne, bo ani ja, ani Wy tam nie byliscie, to jest sprawa sadu, ktora powinna byc zalatwiona 30 lat temu.

Użytkownik Ironmacko edytował ten post 30.09.2009 - 16:13

  • 1

#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Właściwie jej chciejstwo, czy też jego brak nie ma tu nic do rzeczy.
Współżycie z osoba poniżej 15 roku życia jest przestępstwem i koniec, kropka.
Okoliczności współżycia jakby nie mają tu nic do rzeczy, no chyba że obrona będzie lansować tezę, iż to ona go oszołomiła alkoholem, narkotykami i jego zgwałciła, ale to chyba śmieszna teoria.
Nie dziwi mnie za to reakcja niektórych polityków, którzy wychowani są w duchu polskiego liberalizmu dla vipów.

Użytkownik osiris edytował ten post 30.09.2009 - 18:10

  • 0

#14

Xellos.
  • Postów: 1090
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A dla mnie do rzeczy. Jeśli ofiara dawno już wybaczyła i nie chce sądzić sprawcy.

Dla mnie sens sądzenia kogokolwiek jest przez poszkodowanego.

Nie rozumiem skupiania się nad 13-latką i jej niedorosłością. Skoro dzisiaj jest już bardzo dorosła i świadoma tego co się stało.

Przecież 13-letnia dziewczynka dzisiaj jest fikcją tylko, mam 40 letnią kobietę, która gdyby czuła się poszkodowana nadal by się sądziła. Zamiast tego zmieniła już dawno wersję wydarzeń i chciała zakończyć sprawę.

Logiczne dla mnie jest, że gdyby to było dla niej tak straszne przeżycie to do dzisiaj by chciała gwałciciela sądzić. Jest jednak inaczej...no cóż widocznie wie, że to nie taki gwałt jak wszyscy myślą.

Spójrzmy na to z tej strony, sex z 13 letnią dziewczyną jest zakazany niezależnie od tego czy chce czy nie bo nie jest zdolna do dorosłego myślenia, konsekwencjach etc. etc. Ale dzisiaj mamy do czynienia z dorosłą kobietą, która z perspektywy czasu wzbogacona o całą wiedzę dorosłości nie chce sądzić tego człowieka. Mi to wystarczy. Bo to oznacza, że jako 13-latka z całą swoją późniejszą wiedzą i tak by to zrobiła. Ile jest kobiet, które mają po 30 lat a i tak łażą do łóżka byle komu tam gdzie kasa i sława.

Ofiara nie chce sądzić oprawcy...i mi to wystarczy do tego by go nie sądzić. I to jest dorosła ofiara z całą wiedzą a nie 13 latka.
  • 1

#15

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta sprawa jest moim zdaniem bardzo trudna, trudno jednoznaczne ocenić to wszystko jako całość.

Dziwnie prowadzone dochodzenie, są jakieś zastrzeżenia...

Zgadzam się z moim przedmówcą, Xellos'em, myślę podobnie.

Ale irytuje mnie pewna rzecz w tej całej sprawie, że wiele osób chce uniewinnienia oskarżonego, pomijając całkowicie fakt czy owa dziewczynka chciała czy nie i resztę kwestii, które de facto - mogą działać na korzyść pana P.

W mediach słyszałem ostatnio wypowiedź jakiejś raczej znanej osoby, która argumentowała konieczność odpuszczenia mu winy tylko tym, że "to taki artysta, tyle dobrego zrobił i w ogóle na starość nie można mu zgotować takiego nieszczęścia".

TO już moim zdaniem przesada, bo to, że ktoś jest artystą i szanowaną osobą nie znaczy, że nie może być przestępcą i nie zasługuje na karę.

Ogólnie w świetle tych wszystkich faktów, o których mowa - sądzę, że chyba jednak faktycznie należałoby odpuścić... Szczególnie po tylu latach, ale na pewno NIE DLATEGO, że jest uznaną osobą!

Użytkownik KriSSnt edytował ten post 30.09.2009 - 22:40

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych