Skocz do zawartości


Zdjęcie

Avatar -nowy film Jamesa Camerona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika



Witam, jest to temat dotyczący nowego, pierwszego od 12 lat filmu Jamesa Camerona (Jego ostatni film -Tytanic...). Jest to najbardziej oczekiwany film roku, a właściwie od wielu lat. Jest to zrealizowana z niezwykłym rozmachem - w nowej technice kina trójwymiarowego - opowieść o komandosie, który uwikłany zostaje w wojnę dwóch pozaziemskich cywilizacji. Tfu, znaczy cywilizacji ziemskiej i pozaziemskiej. Fabuła przedstawia się tak:


Główny bohater, Jake Sully, to dawny marine, sparaliżowany od pasa w dół w wyniku walki na Ziemi. Otrzymuje rozkaz uczestniczenia w programie Avatar, który da mu zdrowe ciało. Zadaniem Jake'a jest podróżowanie po Pandorze, bujnej planecie porośniętej lasem deszczowym, wypełnionej niezwykłymi istotami. Jest domem Na'vi, człekopodobnej rasy, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie. W rzeczywistości to rasa dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, o błękitnej skórze, Na'vi żyją harmonijnie w obrębie ich świata zachowanego w nienaruszonym stanie. Niestety, za sprawą ludzi, poszukujących cennych minerałów na terenie Pandory, egzystencja Na'vi jest poważnie zagrożona.
Jake nieświadomie staje się częścią tej ingresji. Odkąd ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze, stworzyli hybrydy zwane Avatarami. Dzięki technologii łączącej umysł człowieka z ciałem Avatara, może on bez problemu przebywać na obcej planecie. Jake za jego pośrednictwem znów staje na nogach. Ponadto, zakochuje się w młodej Na'vi o imieniu Neytiri.
Ponieważ Jake coraz bardziej przystaje do jej klanu, znajdzie się pomiędzy siłami militarnymi Ziemi a Na'vi - zostanie zmuszony do wybrania stron w epickiej bitwie, która przesądzi o losie całego świata.



Parę dni temu do sieci wypuszczono trailer! Oto i on:

http://www.youtube.com/watch?v=fXF2nH4Z9sc



Co sądzicie o filmie? Fabule? Wyglądzie Obcych? No i najważniejszym -Efektach, które z pewnością są przełomowe. A technologia 3D której zasmakujemy w kinach ma być rewolucyjna.



#2

thewake.
  • Postów: 218
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

super swietny film bedzie :) nie moge sie doczekac:)

#3

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Byłem ostatnio w kinie na Epoka Lodowcowa 3D. Efekty niesamowite, co najważniejsze w moim kinie (Szczecin) można oglądać filmy trójwymiarowe! :)

Film mam nadzieję że będzie fajny. ;)

#4

crazybart.
  • Postów: 4
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fabuła, wg mnie, nie wnosi nic przełomowego. Jest interesująca i mam nadzieję, że zobaczymy kawał dobrego kina SF ale nie jest niczym niezwykłym.
Technologia w jakiej film nakręcono, jest oszałamiająca. Jeżeli to co zobaczymy, będzie tak dobre jak przechwala się Cameron ;) to myślę, że będzie to przełom porównywalny do wprowadzenia animacji komputerowej.
Cameron chciał nakręcić film już 15 lat temu ale nie było technicznych możliwości. Czekając aż powstanie odpowiednia technologia, skończyła mu się cierpliwość, wziął się do roboty i stał się współautorem najnowszej technologii rejestracji obrazu 3D. Całość - w skrócie - polega ba rejestracji obrazu za pomocą stereoskopowych kamer (dwie kamery pracujące jak jedna, symulujące ludzkie oczy). Pozwala to na oddanie głębi i pełnego efektu 3D. W tej chwili doświadczamy pojedynczych scen 3D, polegających często na tym, że jakiś obiekt niepokojąco zbliża się do nas, napędzając nam niezłego stracha. Cameron twierdzi, że nowa technologia zapewnia pełne 3D cały czas, pozwala patrzeć na film tak, jak byśmy patrzyli na filmowy świat przez okno. Będziemy widzieć głębie obrazu, co jest przed nami co jest dalej etc....
Twórcy chcą uniknąć faktu, że film będzie znany tylko ze względu na rewolucyjna technologię i zapewniają że film zapamiętamy jako świetne dzieło kinematografii.
Ja jednak uważam, że w właśnie ze względu na tą technologię, film stanie się znany i pamiętany już na zawsze.

#5

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdybym widział sam trailer to zdecydowanie powiedziałbym, że to jest wojna między mrocznymi elfami, a ludźmi ^^ Ci obcy to przypominają mrocznych elfów. W książkach i nawet czasem w grach występuję te istoty. Jak sobie wyobrażałem te elfy czytając o nich, to właśnie były podobne do tych istot na filmie. Najczęściej mają ciemną cerę, można powiedzieć taką przechodzącą w granat, wysocy i jak to elfy szpiczaste uszy. Jeśli to są obcy to reżyser ukształtował je na wzór mrocznych elfów ;)



#6

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że już niedługo będzie można oglądać filmy 3d na domowym tv albo monitorze. Najwyższa pora żeby ta technologia z imaxów trafiła do naszych domów.

#7

helium.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten film nawet nie przebije District 9 pod jakimkolwiek względem, po prostu bajki to bajki, nawet gdyby były 3D. Trailer "Avatar" w ogóle mnie nie przekonał. Kolejna "Załoga G" :)

#8

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałeś chociaż District 9? Ten film był po prostu nudny a aktorzy zachowywali się nienaturalnie. Zresztą nawet gdyby aktorstwo było na poziomie to i tak nie można porównywać Avatara z District 9 bo jedyne co je łączy to wątek obcych a to jednak za mało. Tak samo nie można porównywać Dnia Niepodległości i Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia bo ten pierwszy jest napakowanym efektami filmem akcji a drugi to kino przygodowe. No i najważniejsze, nie oceniaj filmów przed premierą ; P

#9

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Avatar z trailerów wygląda jak połączenie s-f z fantastyką, co wydaje się być fajnym pomysłem. Trzeba będzie obejrzeć jak wyjdzie w HD :)

#10

Cher.
  • Postów: 83
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla samej "nowej techniki kina trójwymiarowego" warto go zobaczyć.Fabuła jest dosyć ciekawa oby nie okazała się banalna.

#11

helium.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałeś chociaż District 9? Ten film był po prostu nudny a aktorzy zachowywali się nienaturalnie. Zresztą nawet gdyby aktorstwo było na poziomie to i tak nie można porównywać Avatara z District 9 bo jedyne co je łączy to wątek obcych a to jednak za mało. Tak samo nie można porównywać Dnia Niepodległości i Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia bo ten pierwszy jest napakowanym efektami filmem akcji a drugi to kino przygodowe. No i najważniejsze, nie oceniaj filmów przed premierą ; P


Jak bym nie oglądał District 9 to bym się nie wypowiadał. Po drugie o jakim aktorstwie mówisz? To jest film z niskim budżetem (30 mln $, w pierwszym week wyświetlania w samym USA, zarobił 37 mln $) po prostu świetnie zagrany jak na jego debiut. Fabuła może trochę przesadzona, ale całkiem przemyślana, bo co by było gdyby oni tu wylądowali :) Efekty, po prostu miazga jak na taki film (chodzi mi o budżet). Avatar to kolejny Braveheart sci-fi. James Cameron się nie postarał, wierzę, że efekty będą w porządku, ale brakuje tego "czegoś". Po prostu dużo już było takich filmów, przez co staje się to nudne, kolejne odgrzewanie kotleta w nowej wersji czyli "coś było dajmy coś nowszego". Jak mam oglądać film tylko dla efektów to dziękuję.

#12

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

helium, ładnie nam zrecenzowałeś film po trailerze.

Duży budżet + Dobrzy Aktorzy + Nowa technika kina 3D + James Cameron = Arcydzieło.

District 9 wysoko postawił poprzeczkę, ale... Sądzę, że Avatar go przebije.



#13

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie miałem przyjemności obejrzeć District 9, ale Avatar po trailerze bardzo mi się spodobał ;) Może fabuła zawiera motywy zawarte w wielu innych filmach, ale w przyjemny i nowatorski sposób przedstawione. Efekty specjalnie bardzo ładnie zaprezentowały się na trailerze i z chęcią w grudniu wybiorę się na ten film do kina.

#14

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po trailerze i opisie sądząc, fabuła będzie oklepana jak mielony przed wizytą na patelni :P

Ludzie ze "Starego świata" przybywają do "Nowego świata" po surowce i w celu skolonizowania, więc żyjący w zgodzie z naturą, pozornie prymitywni autochtoni zaczynają się "burzyć". Dochodzi do zbrojnego konfliktu, i jeden z najeźdźców po zrozumieniu problemu (i w tym filmie "przerobieniu") przechodzi na stronę tubylców + zakochuje się w jednym z nich. Coś wam to przypomina? :P

Efekty zapowiadają się fajne, więc na film się pewnie wybiorę, ale fabuła do odkrywczych raczej nie należy - chyba, że będą się tam kryły jakieś smaczki, których w trailerze nie przedstawiono.

Btw, w opisie filmu:

Odkąd ludzie są niezdolni do oddychania na Pandorze


Jednak w jakiś sposób oddychają bez masek latając w swoich "heli-coś", przy otwartych drzwiach ;)

#15

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film zapowiada się ciekawie, nie tylko ze względu na estetykę i różnorodność ubarwienia, poprzez połączenie SF i Fantasy. Już po samym trailerze możemy się domyślić iż tak jak w Titanicu, przewlekłym wątkiem będzie miłość dwojga niebieskich... a właściwie miłość między planetarna, jeżeli dobrze zrozumiałem to o czym tam mówili :) Poza tym, jeżeli film ten pod względem trwania będzie się równał Titanicowi, myślę że warto iść do kina by stracić te 20 ileś złoty na bilet, ale w zamian cieszyć się dobrze zrealizowanym filmem przez kilka godzin :)

Cóż mogę powiedzieć, czekam na premierą w polskich kinach.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych