Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kot. Drastyczne. 5-6k złotych nagrody


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
91 odpowiedzi w tym temacie

#61

Arkadiusz.

    Pilot in command

  • Postów: 757
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dobra panowie, koniec pyskówek. Proszę o spokój inaczej zamykamy interesik.



#62

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Paranoja. Ludzie przejmują się jednym kotem, a mają w d*** bezdomnego, którego codziennie mijają w drodze do pracy.

Wiesz, dziś zabijają kota, jutro mogą okaleczyć lub zabić człowieka. Na przykład ciebie. Nie pomyślałeś o tym? A może ktoś ci ma ręce upieprzyć, byś to zrozumiał?


Zresztą... co jak co, ale po moderatorze publicznego forum spodziewałem się innej wypowiedzi. Q, bardzo dużo straciłeś w moich oczach.



#63

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kukliński też tak zaczynał. Trzeba mówić coś więcej?

#64

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kukliński też tak zaczynał. Trzeba mówić coś więcej?


Hitler zaczynał od malowania obrazów. :P



#65

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

judas666 oraz mylo...moglibyście łaskawie trzymać się tematu ? Dziękuję serdecznie.

Edit....no serdeczne dzięki moim obowiązkiem jest upominanie o trzymaniu się regulaminu i w nagrodę otrzymuję dwa minusiki. Ale grunt to anonimowość.
Ale nie przejmujcie się nie podejrzewam judas666 i mylo że dokonali tak szlachetnego czynu.



#66

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jest takie powiedzenie - być może cytat z kogoś niestety nie wiem i pewnie dokładnie nie powtórzę:
,,ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata ale zmienisz świat tego zwierzęcia" mniej więcej ...

to jest nasza wielka ludzka odpowiedzialność. I myslę sobie tak - jeśli ktos ma w nosie los zwierząt, tego konkretnego kota czy wszystkich generalnie nich po prostu omija ten wątek i skupi się nad czymś co go interesuje a nie gardłuje bez sensu, ładu i składu.
Jak słyszę argumenty pt biedne dzieci (mam własne), bezdomni itd to nasuwa mi się myśl - czy ten co kpi z obrońców zwierząt sam robi cokolwiek dla innych? tych biednych, bezdomnych itd?
Moim skromnym zdaniem lepiej walczyć o prawa zwierząt niż nie robić nic...
Akcja jak najbardziej warta pochwały bo jak słusznie już tu ktoś zauważył najwięksi zwyrodnialcy ,,ćwiczyli" na zwierzętach a później zmienili obiekty zainteresowania.
Za jakiś czas będziemy się wytrząsać, że czemu nikt nie zareagował jak Jasio męczył pieska, jakby ,,ktoś coś" wtedy zrobił może nie zabiłby babci, cioci czy tez bezdomnego ...

Proszę Was - nie ochodzi Was los kotka? ok! dajcie sobie spokój z tematem i nie deprecjonujcie działań tych, których ten los obchodzi ...



#67

CzstSrkzm.
  • Postów: 454
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ad vocem Offtopu - jako autor tematu nie mam nic przeciwko, coby pojawiały się tu posty poruszające inny wątek, niż sprawa skatowanego kota. Tym bardziej, że to "Hydepark" - czyli z definicji coś, gdzie niepisane prawo pozwala na posty choćby o "d... Maryny". Nie mówiąc już o tym, że kwestia "czy dany post coś wniósł do tematu" jest sprawą w 100% zależną od interpretacji, i przynajmniej moim zdaniem posty Mylo są wartościowe, a post Judasa666 "coś" do tematu wnosi.

#68

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tatik, mnie tu nie było jak dostałeś minusa, a mój post jest jak najbardziej na temat. Ale wcale nie oskarżam Cie o zaminusowanie go.
Chyba, że temat się zmienił odkąd przeczytałem pierwszą stronę (bo reszty nie ma sensu).

#69

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale nie przejmujcie się nie podejrzewam judas666 i mylo że dokonali tak szlachetnego czynu.


Ja tam dałem plusa. :D



Aleście się wściekli. Nie deprecjonuje przecież tego że nie powinno się katować zwierząt. Deprecjonuje tylko nakład środków poświęconych na ten konkretny przypadek. Powiem to jeszcze raz - strzelanie do much z armat pokładowych. Takie działania nie przynoszą skutków.



#70

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aleście się wściekli. Nie deprecjonuje przecież tego że nie powinno się katować zwierząt. Deprecjonuje tylko nakład środków poświęconych na ten konkretny przypadek. Powiem to jeszcze raz - strzelanie do much z armat pokładowych. Takie działania nie przynoszą skutków.



Każdy sam ma prawo decydować na co swoje środki przeznacza ...



#71

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I każdy może popełnić błąd i wrzucić je w błoto. Także każdy może powiedzieć że wrzucił je w błoto. Ale lepiej pogłaskać po główce i powiedzieć "chciałeś dobrze".



#72

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tylko do Teekeusa!

Nie zdziwiło mnie to,ze i mnie się w końcu dostanie.

Moja postawa : starać się być dobrym człowiekiem-być może nieumiejętnie (jak wynika z twych licznych uwag i nie tylko Twoich),zawsze budziła niechęć u pewnego typu ludzi.

Widzę,że pięknie rozłożyłeś moje wypowiedzi na części i skomentowałeś wybrane przez siebie fragmenty.

Szkoda,że nie dobierasz mojej postawy jako całości.

Wiesz,ja nie jestem ideałem i zdaję sobie sprawę,że moja postawa od takiego ideału jest daleka.

Pisałam jedynie o tym,że lepiej robić mało,niż nie robić nic.

Napisałeś,że moja postawa (wegetarianizm itp.) jest egoistyczna. A możesz ją sobie tak nazywać-cóż to zmieni jak się ją nazwie? Napisałeś,że czynię tak dla własnej satysfakcji-a ja Ci odpowiem: "ależ oczywiście,że tak! A niby dla czyjej?" I czy to właśnie nie jest najlepsze? Nie dość,że jestem usatysfakcjonowana (egoistycznie spełniona) to na dodatek nie przykładam ręki do mordów. Proponuję każdemu zatopić się w tego rodzaju egoiźmie- rewelka uczucie :-)

Napisałeś nawet,że jak pomagam bezdomnemu to też z egoizmu. Nie wiem czy z egoizmu czy nie,ale zawsze jak znajdę się w sytuacji gdzie ktos potrzebuje pomocy,a ja mogę pomóc to uważam,że po to się tam właśnie w danej chwili i czasie znalazłam. I to robię.

Ale Tobie pewnie chodzi o to,że nie jeżdżę na misję,nie zarażam się hivem i nie umieram z głodu razem z afrykańskimi dziećmi. Otóż nie: bo jak napisałam wyznaję zasadę: lepiej zrobić mało niż nie robić nic. Nie każdy ma duszę wolontariusza (ja nie mam- i nie zamierzam się z tego powodu krzyżować)

Chciałam napisać Ci tylko (bo mam dzisiaj super humor)-że życzę Ci wszystkiego najlepszego,a przede wszystkim byś odkrył jak małymi i z pozoru nic nie znaczącymi gestami można zmienić świat.

Życzę Ci byś umiał bez nienawiści patrzeć na ludzi (nawet tych,którzy raz do roku podczas tragedii nagłaśnianej w tv,poczują dobry odruch serca).

Bo ludzi nie należy tępić,a szczególnie nie za dobre uczynki. Nawet jeśli zdarzają się raz do roku,nawet jeśli (w Twoim oku) są robione w imię hipokryzji (ja w to wątpię).

Uwierz w ludzi i ich dobre intencje. Wiem,że jest mnóstwo fałszywców-ale nie oceniaj tak wszystkich,bo będziesz w życiu bardzo,bardzo nieszczęśliwy.

A co do tego (bo to Cię chyba najbardziej oburzyło),że prosiłam Skana,by się nie kłócił. To już tłumaczę dlaczego:

Atakując,wyzywając,poniżając staje się pełen nienawiści-czyli w moim mniemaniu-takim jak jego rozmówcy.

Bo,jak można kochać zwierzęta nienawidząc ludzi albo odwrotnie?

Ja dokarmiając przez lata koty nauczyłam się jednego:

Nie opluwać przeciwników zwierząt,nie tępić ich-bo będą oni z jeszcze wiekszym zapałem opluwać i tępić koty.

No,chyba że komuś chodzi nie o dobro zwierząt,ale o udupienie "przeciwnika".

#73

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I każdy może popełnić błąd i wrzucić je w błoto. Także każdy może powiedzieć że wrzucił je w błoto. Ale lepiej pogłaskać po główce i powiedzieć "chciałeś dobrze".



no nie wierzę ... serio uważasz, że złapanie stwora zdolnego do tak koszmarnych czynów za wyrzucanie pieniędzy w błoto? nie, dalej w to nie wierzę ...

jak ktoś te środki posiada i chce je w ten właśnie sposób wykorzystać to w czym problem? nie robi nic złego a wprost przeciwnie - być może uratuje czyjes zdrowie lub życie lub ,,tylko" kolejnego kotka ... jak dla mnie - warto



#74

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jejku ludziska kochane......jako Adept wyznam Wam prawdę poza regulaminem....od ponad dwóch lat (od czasów rejestracji) nidgy nie zniżyłem się do poziomu dziecka NEO aby dać komuś ujemny punkt reputacji....zapewne tak będzie dalej....oby. (pierwsza moja wypowiedź nic nie wnosząca do tematu)



#75

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wykładanie takiej sumy na łapanie kolesia który zabił kota w okrutny sposób? Po pierwsze złapanie kogoś takiego graniczy z cudem, po drugie jakie dowody trzeba oddać na policje żeby ktoś taki miał sprawe.

Kto udowodni że ktoś kto sprzedaje znajomego (bo chyba tylko ktoś znajomy może o tym wiedzieć), nie kłamie dla zdobycia 6k pln?
Lepiej dać tą sume na wywieszanie reklam na mieście ze zdjęciami maltretowanych zwierząt i jakimiś chwytnymi hasłami.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych