Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaki poprzedzające II wojnę światową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !
Przypomniałem sobie pewną rzecz, którą opowiadała mi kiedyś babcia, a ostatnio przypomniała mama. Otóż podobno w noc poprzedzającą rozpoczęcie II wojny światowej na niebie z gwiazd ułożył się ogromnych rozmiarów krzyż. Ludzie oglądali to zjawisko i myśleli o czym to może świadczyć i czego jest to znakiem. Następnego dnia wybuchła II wojna światowa. Czy takie zjawisko mogło mieć miejsce ? Czy bóg chciał ludzi w pewnym sensie przygotować na tą masakrę ? Nic nie wiadomo. W najbliższym czasie spróbuję porozmawiać z różnymi weteranami wojennymi, czy zwykłą ludnością, która mogła oglądać to zjawisko tamtymi laty. Piszę to, bo może zanim ja coś wskuram, to ktoś odezwie się jakimiś wiadomościami na ten temat i niepotrzebnie się będe wysilał :) Może wy wiecie coś na ten temat ?

Jeśli wasze babcie/dziadkowie żyją i przeżyli/ły II wojnę światową prosiłbym was, żebyście ich zapytali. Ja niestety nie mam kogo zapytać, bo moja babcia nie żyje, a była jedyną z babć i dziadków jaką znałem , więc nie miałem możliwości porównania czy wykluczenia jakichś możliwości.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
  • 0

#2

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja babcia dużo opowiadała o drugiej wojnie światowej. Ale nic takiego nie wspominała. Raczej moja babcia nie mogła tego widzieć gdyż mieszkała na Ukrainie. Wiesz może czy ten krzyż tylko widziany był w Polsce czy także w innych krajach?
  • 0

#3

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety wszystko co wiedziałem to napisałem :/ kurcze gdyby to było teraz to zaraz bym wam wszystko opowiedział. Nie wiem też, czy babcia nie mówiła tego już pod wpływem choroby. Miała Aldshaimera więc nie mogę wierzyć we wszystkie z jej słów. Ale spróbujcie popytać może coś z tego wyniknie.
  • 0

#4

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jutro, może pojutrze będę u babci. Zapytam się na pewno. Jak nikt nie napisze w tym temacie to z edytuje tego posta.
  • 0

#5 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Już chyba był temat o tym. Podobno krzyż na niebie pojawiał się wielokrotnie. Nad Wrszawą, gdzieś w Rosji, nad Beirutem. Słyszałem o tych trzech przypadkach, a czy było więcej tego nie wiem. Z tym, ze chyba nad Beirutem pojawił się wielki wąż. Nie pamiętam dokładnie bo czytałem o tym ze 3 lata temu.
  • 0

#6

Andross.
  • Postów: 98
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przygotowanie na masakrę? raczej byłbym za opcją pokazania ludziom w ostatniej chwili że nie są sami. ogólnie ciekawe nie słyszałem o tym wcześniej. mam dwie żyjące babcie ale wątpię żeby pamiętały to wydarzenie bo w czasie rozpoczęcia wojny były dziećmi. miały 6 i 10 lat. ogólnie ludzie pewnie nie pamiętają takich zdarzeń z powodu traumy następnych dni...
  • 0

#7

Omar23.
  • Postów: 72
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Krzyż krzyżem ale czy to czasem nie był-żelazny krzyż? Propaganda cudowna jak nic by była.. Jeżeli to żelazny krzyż to tylko ukazanie światu przyszłości a raczej koniec ich żywota ludzi,tych którzy stawią się na przekór nazizmowi... Bóg tu nie ma nic do rzeczy a jeżeli nawet coś, to tyle,że mógł tym rozsiać panike-"koniec nadchodzi" coś w tym stylu heh.
  • 0

#8

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znając wiarę i pobożność ludzi w tamtych czasach mogli się na coś przygotować.

@Andross
Masz rację nie wiedziałem jak to do końca odebrać pisząc temat :)
  • 0

#9

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przechwilą wróciłem od babci. Zapytałem się jednak nic o tym nie wiedziała i nigdy o czymś takim nie słyszała. Mogła tego już nie pamiętać, albo nikt jej tego nie powiedział z rodziny. Może w jej miejscowości tego nie było widno. Przypomnę że mieszkała na Ukrainie w miejscowosci Rodaczew (czy jakoś podobnie bo dwa lata temu tam byłem gdyż babcia chciała zobaczyć swój dom, ale niestety zburzony został 2-3 miesiące przed naszym przyjazdem). Babcia urodziła się w 1935.

Użytkownik .Killer edytował ten post 03.08.2009 - 15:07

  • 0

#10

bart157.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, dołącze sie do tematu gdyż w dzieciństwie, nie raz słyszałem od prababci opowieść właśnie o tym krzyżu na niebie tuż przed wybuchem II wojny światowej. Jeśli dobrze pamiętam to mówiła też coś o skrzyżowanych mieczach. Nie wiem ile w tym prawdy ale myśle , że coś w tym jednak jest.
  • 0

#11

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moja babcia urodziła się w '36 i też coś kiedyś wspominałą tyle, że o 3 krzyżach z gwiazd. Nie wiem czy to prawda, bo miała wtedy 3 lata a ludzie byli przesądni.
  • 0

#12

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ludzie byli przesądni... Ale jak widać bardzo dużo ludzi to widziało. Wątpie aby to był jakiś wymysł.
Poszukam o tym jakiś materiałów.
  • 0

#13

Poriqq.
  • Postów: 39
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam ponownie :P

Zamiast na niebie widzieć różne gwiazdozbiory, wszystkie zniknęły i pojawiło się to. Nie wiadomo czy ktoś widział moment przeistoczenia się tego nieba i czy to w ogóle jest prawdą.
Mówimy o takim zjawisku.

Dołączona grafika

Takie coś ujrzeli ludzie 22/23 Sierpnia 1939 roku. Zjawisko było rozciągnięte po całym niebie. Nie znamy zasięgu w jakim można go było widzieć.

Kurcze :/ Moja babcia urodziła się w 1925. Cholera jaka szkoda że nie ma jej już z nami :/
  • 0

#14

SushieEz.
  • Postów: 125
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ahh.. Szkoda, że nie ma jakiegokolwiek potwierdzenia poza opowieściami. Przydałoby się jakieś zdjęcie. Jakie mogło być przesłanie tego zjawiska?
  • 0

#15

Dwid.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

gdybyśmy dysponowali tak jak niektórzy naukowcy programem który pokazuje ułożenie gwiazd w dowolnym miejscu i czasie sprawa by się wyjaśniła ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych