Skocz do zawartości


Rodzice wyparli się zgwałconej 8-latki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zaraz ktoś napisze, że "biały by tak nie zrobił" - uprzedzam to i piszę: robią tak codziennie, każdy człowiek, niezależnie od koloru skóry może być złem wcielonym.
  • 0

#32

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się jak mozna wyrządzic coś takiego swojemu dziecku. Zastanawiam się, dlaczego dzieci gwałcą dzieci. Brak słów dla rodziców, brak słów na chłopaków. Niekiedy ludzie są gorsi niż zwierzęta.
  • 0



#33

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tacy rodzice to nie rodzice, tylko jakieś bestie :( żeby w największej potrzebie zostawić biedne dziecko, które zostało skrzywdzone z rąk debilnych nastolatków ! A matka i ojciec mają pretensje jeszcze do dziecka o to ! Bym opluł twarz temu ojcowi, który tak mówi o swej córce !
  • 0

#34

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie to zwierzęta, nie możemy być gorsi od samych siebie.

Niektóre gatunki gryzoni zabijają swoje młode, jeśli zbyt ociągają się z wyjściem z nory. Koty odrzucają potomstwo, które pachnie "obco" (człowiekiem, szczurem, cokolwiek się o nie otrze, już je "zanieczyszcza"). Dzikie papugi potrafią wypchnąć pisklaka z gniazda, jeśli nie nauczy się latać w jednej chwili, nie nauczy się już niczego.
Czym ten przypadek różni się od tych przedstawionych przeze mnie? Teoretycznie świadomością rodziców. Ale co to za świadomość? Czym ukierunkowana i stymulowana? Dzikie zwierzęta, udomowione też zaprzestają opisanych przeze mnie praktyk. Czy to nie świadczy na korzyść nie tylko cywilizacji, ale i "dzikich"? To znaczy, że mogą się dostosować, wystarczy im tylko pomóc, sądzić wolno nam tylko swoich.

Edit:
martius, jestem pewien, że jakiś pewny siebie żyd opluje Cie za wcinanie wieprzowiny na obiad.
  • 0

#35

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie to zwierzęta, nie możemy być gorsi od samych siebie.

Edit:
martius, jestem pewien, że jakiś pewny siebie żyd opluje Cie za wcinanie wieprzowiny na obiad.


Miłośc rodzicielska powinna nie znac granić geograficznych, kulturowych i etnicznych. Kto tak nie uważa, to nie zna tej miłości :) Ja mam wspaniałych rodziców, i jestem im za to wdzięczny. nie mógłbym sobie wyobrazic, żeby mi takie coś zrobili, jakbym mial podobna sytuację.
  • 0

#36

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nazwanie kogoś zwierzęciem jest określeniem potocznym. Zresztą różnimy się od zwierząt zdolnością kreacji, ogólnie inteligencją i możliwością brania odpowiedzialności za swoje czyny. Bynajmniej TAK MI SIĘ WYDAJE.
  • 0



#37

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

martius, więc sugerujesz, że mnie moja matka nie kocha? Dobre, musze jej to przekazać.

livin, decyzje podejmujemy na bazie jakiś doświadczeń, wiary w pewne fakty i w oparciu o opinie innych. Gdy za sto lat ktoś popuka się w czoło nad twoim (odpukać) grobem, bo jadłaś sałatę, a w miedzy czasie ktoś udowodnił, że ona czuje, myśli i cierpi, to co to będzie oznaczać? Każdy niedouczony czy chcący dać upust swoim emocjom będzie Cie mógł nazwać "barbarzyńską babą" czy nawet gorzej.
Ci ludzie są tu najmniej winni, o ile przyczyny ich zachowania leżą w wychowaniu i kulturze, to są ofiarami takiej samej rangi jak ich córka. Ją skrzywdzono fizycznie i psychicznie, ich psychicznie i moralnie.

Edit:
martius, może ty jeszcze nie uświadczyłeś chwały Jahwe i stąd te barbarzyńskie zachowanie względem nieczystych świń? Chwała pana powinna nie znać granic, najwyraźniej ty jesteś jakiś dziwny, bo jej nie uznajesz w tym względzie...

Fajnie jak to Ciebie ocenia sie twoją miarą?
  • 0

#38

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tylko nie babą kobietą jak już^^ Masz racje, ludzie Ci być może sami rówież padli ofiarą takiego nie innego wychowania, ofiarą jest również ich córka. Ale czy może postąpić w przyszłości tak jak własni rodzice? Nigdy mam nadzieje się tego nie dowiemy. Fakt w jednej kulturze/religii są szanowane krowy w innej wieprzowina a w jeszcze innej co innego. Aczkolwiek wydaj mi się cały czas, że w każdej z tych kultur czy to naszej czy to libańskiej specjalną role pełni dziecko. Dziecko jako dziecko. Jako istota, którą należy chronić, kochać,uczyć i wychowywać. Dlatego też cały czas nie mogę się zdziwic jak można je wyrzućić, oddać. Zresztą nie można wszystkiego zwalać na kulture. U nas też jest było kilka matek, które zostawiają swoje bobasy na śmietnikach. Bardziej można mówić o wychowaniu w jakiś określony sposób, ale trzeba również pamiętać o tym, że właśnie owo wychowanie nas a nie usprawiedliwia. Człowiek przedewszystkim powinniem się kierowac moralnością, współczuciem i miłością dla których wychowanie wziął na swoje barki. Jeśli kogoś kochasz to nie zrobisz mu krzywdy? Napewno nie świadomie.
  • 0



#39

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ależ ja nie neguje tego o czym piszesz!
Mówię tylko, ze zanim zaczniemy ostrzyć widły (to teraz takie modne...), trzeba uzmysłowić sobie, że nie wszystko jest czarne i białe. To jak w temacie o pedofilii, znamy ogólniki podane przez prasę, nasze i społeczeństwa nastawienie do tej sprawy i... nic więcej. Czy to trochę nie za mało?
  • 0

#40

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No wiem, że nie negujesz umiem czytać^^ Fakt wszystko może być rozdmuchane przez prase, każdy wie ,,jak oni to robią" równoznacznie dziewczynka mogła zostać osierocona z powodów, że tak to określe majątkowych,a raczej braku majątku. Może nie mieli na jej utrzymanie? Oddali ją aby nie cierpiała z nimi głodu? Zazwyczaj jest tak, że jak zdarza się jedna tragedia to zaraz po niej nadchodzi druga. Aczkolwiek odwołuje się do tekstu źródłowego, w którym jest napisane o osieroceniu z powodu gwałtu.
  • 0



#41

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

martius, więc sugerujesz, że mnie moja matka nie kocha? Dobre, musze jej to przekazać.


Nie :P Czasami w postach za bardzo podnosze się emocjom, wybacz, nie miałem zamiaru cię obrazić, przepraszam.

Powiedz mi, jak ci rodzice mogli się wyprzec swojej własnej córki, nie mają żadnych uczuć, współczucia ?

Nawet jak ich inaczej wychowali rodzice i ta cała ich kultura, czy oni serca nie mają ? Takie zachowanie jest dla mnie niezrozumiałe i będzie do końca mego życia.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych