Skocz do zawartości


Rodzice wyparli się zgwałconej 8-latki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Dołączona grafika


Amerykanie są zszokowani i oburzeni zachowaniem rodziców, którzy wyparli się swojej 8-letniej córeczki po tym, gdy została zgwałcona przez czterech nastolatków. Ich zdaniem, dziewczynka przyniosła im wstyd.


Zgwałcona przez 9-latka

Gwałtu na dziewczynce dokonało 16 lipca czterech chłopców, liberyjskich imigrantów, w wieku 9-14 lat.

Wszystko zaczęło się niewinnie - od obietnicy gumy do żucia. Dziewczynka dała się namówić na pójście w ustronne miejsce, a tam została zaatakowana i została zgwałcona kolejno przez chłopców. Tak długo, aż krzyki nie zaalarmowały sąsiadów.

Gwałcicieli schwytano i oskarżono o gwałt i napaść na tle seksualnym. Najstarszy z nich, 14-latek, będzie odpowiadał jak dorosły. Pozostała trójka, 9-latek, 10-latek i 13-latek będą odpowiadali w sądzie dla nieletnich.

Dołączona grafika

Najstarszy z gwałcicieli.

Rodzice się jej wyparli

Dla ofiary nie był to jednak koniec cierpień. Młoda Liberyjka została zostawiona sama sobie w Phoenix w stanie Arizona i w tej chwili zajmuje się nią opieka społeczna. Na wysokości zadania, w przeciwieństwie do rodziców, stanęli zwykli Amerykanie. Miejscowa policja odebrała wiele telefonów - ludzie oferują wsparcie finansowe, a nawet chcą adoptować dziewczynkę.

Przeciwko rodzicom nie będzie prowadzone żadne postępowanie. - Oni nie porzucili dziecka. Nie popełnili przestępstwa. Po prostu nie wspierali dziecka, co doprowadziło do interwencji opieki społecznej - powiedział Andy Hill z policji w Pheonix.

Prezydenckie potępienie

Wiadomość o tragedii oburzyła Amerykanów, a gwałt spotkał się nawet z potępieniem prezydent Liberii, urzędującą od 2006 roku Ellen Johnson-Sirleaf.

- Myślę, że ta rodzina popełniła błąd. Rodzice powinni pomóc temu dziecku, które przeżyło traumę - powiedziała prezydent Liberii. - Oni także potrzebują pomocy, ponieważ robią coś, co nie jest dłużej akceptowane w naszym społeczeństwie - dodała.


Źródłotvn24
  • 0

#2

Eternal Moonshine.
  • Postów: 119
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja pier... Niech zgadnę, pewnie religia im tak nakazywała no bo co innego.
  • 0

#3

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nikt nie potrafi krzywdzić jak drugi człowiek. ;) A krzywda zaznana od kogoś bliskiego boli jeszcze bardziej. Ta dziewczynka musi czuć się... nie potrafie sobie wyobrazic.
  • 0



#4

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ta dziewczynka musi czuć się...

...winna.
A rodzice, cóż... byle nie czuć się odpowiedzialnym.
Ale i tak cierpią obie strony...
  • 0

#5

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I kto wychował takich debili na rodziców !!! Powinni się leczyć psychiatrycznie.
Normalnie zal 4 litery ściska jak się czyta o takich nieludzkich zachowaniach. Nie wspominając już o tym, że 9 10 13 i 14 lat Oo skąd im przyszło coś takiego do głowy, oni powinni grać w piłkę a nie... Czy taki 9-latek ma w ogóle czym... ??
  • 0



#6

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Normalnie zal 4 litery ściska jak się czyta o takich nieludzkich zachowaniach.

Dlaczego nieludzkie? To jak najbardziej zrobili ludzie, zresztą potrafimy robić gorsze rzeczy.

I kto wychował takich debili na rodziców !!!

Nie znam szczegółów, ale jak ktoś wyżej zauważył, ideologia może wiele... ale nie wiem.
  • 0

#7

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No skoro matka potrafi w takiej sytuacji "opuścić" własne dziecko to dla mnie jest nieludzkie - sama jestem matką i wiem jaka jest matczyna miłość. Co do nieludzkich zachowań to właśnie chodzi mi tu o rodziców, którzy zostawiają swoją córeczkę w momencie, gdy ich potrzebuje niż kiedykolwiek.
  • 0



#8

Darkman-72.
  • Postów: 101
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Przeciwko rodzicom nie będzie prowadzone żadne postępowanie. - Oni nie porzucili dziecka. Nie popełnili przestępstwa. Po prostu nie wspierali dziecka, co doprowadziło do interwencji opieki społecznej"

I to mówi człowiek z policji, a podobno żyjemy w cywilizowanym świecie w XXI wieku
Bez komentarza :(
  • 0

#9

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja piernicze, jeszcze nigdy nie widziałem żeby ludzie mieli tak nasr**** w bani. Powinni ich wsadzić do celi z gejami i gwałcicielami i jeszcze dać im viagrę to może ci ludzie by doświadczyli tego co ich córka. Z drugiej strony jestem zdziwiony że takie młode chłopaki były do tego zdolne. Wiem że mniej więcej w tym wieku się dowiadujesz co i jak, ale żeby przejść do czynów a już tym bardziej do wałtów to droga daleka. Świadczy to o głębokim zdegenerowaniu tamtego społeczeństwa skoro wydało na świat takie dzieci :/

Pozdrawiam
  • 0

#10

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No tak, rodzice brzydcy - trzeba ich ukatrupić. A ktoś z was pomyślał, ze oni inaczej nie potrafią? Może tak zostało im wpojone? Może u nich to jest właśnie właściwe? Nic nie wiecie, a już ich osądziliście i niemal dokonaliście ich dekapitacji. To jest ludzkie?
  • 0

#11

Szamanista.
  • Postów: 53
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pierwsza sprawa... dziwia mnie takie topiki na tym forum
A druga.... pierwsze sensowne zdanie jest powyżej... ludzie pomyślcie, że nie każdy jest wychowywany tak jak Wy i niektóre afrykańskie kultury nie akcpetują takich dziewcząt... I nie jest to wina tych ludzi
I naprawdę przez to nie sa gorsi od Was
  • 0

#12

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tolerancja ma swoje granice. Nie ważne jak zostali wychowani. Ja zostałem wychowany w naszej kulturze i pod takim kątem oceniam tą sytuację. Wstrzymujecie się od sądu bo "tak tam jest i musimy to zaakceptować". Jeśli ci ludzie przyjechaliby do polski i zrobili to samo (gwałciciele i rodzice) to też przeszlibyście koło tego tak obojętnie? A jak by wam matkę/ojca zabili bo ten powiedział coś co w ich języku oznacza obrazę to też byście uznali że jest ok bo tak zostali wychowani?

I tak nie wstydzę się powiedzieć że są oni gorsi od nas, bo ich kultura nie jest tak rozwinięta jak nasza. (żeby było bez rasizmu to wyjaśniam że jeśli się poprawią to przestanę tak o nich mówić). Każdy ma swoje zdanie i proszę nie pouczajcie innych mówiąc że coś jest nie ludzkie skoro sami nie do końca jesteście świadomi co piszecie.

PS polecam filmiki pata condella wsprawie islamu w ang w których, pomijąc podtekst religijny, można autor daje często przykład do czego prowadzi tolerancja wszystkiego.

Pozdrawiam
  • 0

#13

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

PaZi, ja tu o zaprzestaniu teoretycznego linczu, a ty mi wyjeżdżasz z "tolerancją wszystkiego".
Jak przywieziesz sobie z buszu Mogliego, chłopca wychowanego przez małpy i niepotrafiącego mówić to spalisz go na stosie, czy zaczniesz edukować? -_-
  • 0

#14

PaZi.
  • Postów: 933
  • Tematów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ty tu o zaprzestaniu teoretycznego linczu...WRÓĆ Tu nikt nikogo nie linczuje, napisałem tylko że ci rodzice nie mają zielonego pojęcia co spotkało ich córkę z głupoty/przekonań/wierzeń i dobrze by było żeby sami się przekonali skoro jeszcze tego nie wiedzą.

Zacznijmy od tego żebym go nie przywiózł ale w teorii tak zacząłbym go uczyć bo nie jestem wychowany żeby palić na stosie chłopców z buszu moglijskiego, albo innych osób. Twój przykład jest nietrafiony, bo ten chłopiec niczego nie zawinił, a musisz przyznać mi rację że gwałt jest nabrawdę złym czynem.

Pozdrawiam
  • 0

#15

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1. "Lincz" odnosił sie nie do Ciebie, a do tych co już wyroki wydali.
2. Rodzice zawinili, że sie urodzili w takiej, a nie innej kulturze?
3. Czy ja bronie rodziców czy gwałcicieli? Bo miałem wrażenie, że rodziców.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych