Skocz do zawartości


Jak katolicyzm przestał być chrześcijaństwem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co do tego ma stan polskiej młodzieży?
Każda wiara jest zlepkiem wszystkiego co się nawinęło, najmniej jest w niej zawsze tych "prawdziwych" rzeczy, które narodziły się wraz z nią. Czemu z takim oślim uporem każdy wierzący swoją religię nazywa "prawdziwą"? Przecież religia jest tylko tak prawdziwa, jak prawdziwe były religie i systemy filozoficzne z których czerpała.
  • 0

#17 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Szufladkujesz, to iż znaczna część nastolatków to puści idioci nie potrafiący poprawnie "który" napisać, nie oznacza iż tak zachowuję się każdy. Wszystko zależy od człowieka i mimo tak znaczącej przewagi zaślepienie, znajdują się młodzi ludzie którzy potrafią rzetelnie i realnie patrzeć na otaczający ich świat. Którzy w swej wizji życia wybiegają poza, nachlaj się, wyrzygaj i znów się nachlaj. Jeżeli mielibyśmy tak degeneralizować, to w rzeczywistości wszyscy bylibyśmy bandą idiotów, którzy patrzą jak się uchlać i z kim się przespać.



Oczywiście, że szufladkuję. Na podstawie większości wyrabiam sobie opinię o danek grupie społecznej tak jak katolików uważa się ludzi o powierzchownej wierze, którzy chodzą do kościoła na święta.

Widzisz ... media mają taką siłę, że potrafią z niszowych zjawisk wykreować ich powszechność. I tak z kilku dziadków z popsutymi głowami została wykreowana wizja ociemniałych słuchaczy Radia Maryja. Znam osobiście jedną stałą słuchaczkę. Wrażliwa kobieta w średnim wieku, z SLD(tfu), niezwykła patriotka. Mówi, że żadna inna stacja nie jest tak blisko spraw regionalnych jak Radio Maryja jak i niepoprawnych politycznie takich jak eksterminacja Polaków przez Ukraińców. Twierdzi, że takich ciekawych audycji nie ma w innych mediach. Najbardziej interesują ją te o historii. A kiedy chciała kiedyś opowiedzieć na imieninach w towarzystwie o jakiejś ciekawostce historycznej jej siostra powiedziała "a daj już sobie spokój z tym Radiem Maryja". Nie powiedziała tego ze względu na zanudzanie ale przez to, że ta stacja jest niemodna.


To samo się tyczy wielu legend o Kościele Katolickim. Wiele faktów historycznych jest nadinterpretowanych i powstaje mit potwornego katolicyzmu. Jest w nim wiele błędów ale nie na tyle żeby go dyskwalifikować z rozgrywki.
  • 0

#18

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aton, ładnie, pięknie i poprawnie - ale czy to znaczy, ze odrzucasz fakty historyczne? Inkwizycję? Sobory? Szczurzą linię?
Nastolatkowie nie są posłuszni jednej, zatrutej idei, katolicy - tak.
  • 0

#19 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Z dygresji zrobiliście dywagacje.To nie temat o zachowaniach polskiej młodzieży.
Skoro już zaczęliście, to napiszę krótko, popieram Atona.

To samo się tyczy wielu legend o Kościele Katolickim. Wiele faktów historycznych jest nadinterpretowanych i powstaje mit potwornego katolicyzmu. Jest w nim wiele błędów ale nie na tyle żeby go dyskwalifikować z rozgrywki.


Jednakże, czy nie zgodzisz się z tym o czym pisze autorka, zamieszczonego przeze mnie tekstu.Nie ma bezbłędnych instytucji, zachowajmy więc powagę.Kościół katolicki ma wpływ na ogromną ilość ludzi wierzących, innej wiary, wyznania jak i nawet nie wierzących, choć oczywiście nie w takim samym stopniu, jak w przeszłości.
Jednym z najbardziej absurdalnych faktów jest ten, iż najwyższym prominentem Watykanu, jest Antychryst.

Vicarius Filii Dei="ten, który stawia siebie, w miejscu Jezusa".
  • 0

#20

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

odrzucasz fakty historyczne? Inkwizycję? Sobory? Szczurzą linię?

To zadziwiające, że ludzie którzy nienawidzą KrK wyrzucając mu ciągle te same zarzuty, a raczej utarte slogany, milczą na temat tego co dzieje się dzisiaj.
Ludzie ile będziecie przypominać o tym co mineło i czego nie zmienimy? My wszyscy to wiemy, nawet papież przeprosił za to, a wcale nie musiał tego robić. Dlaczego nikt nie skupi się na tym czego dzisiaj doświadczają wszyscy chrześcijanie, nie tylko katolicy. To co dzieje się w krajach arabskich, w Chinach i w Indiach to krwawa rzeź chrześcijan. Dlaczego media o tym milczą? Czy wyznanie danego człowieka ma świadczyć o tym czy jest dobry czy zły? Gdzie tu głębsze spojrzenie ludzi, którzy jawią się inteligentnymi? Dlaczego nikt nie patrzy na jednostke? Bo właśnie na tym polega chrześcijaństwo. Na osobistej relacji z Bogiem, co powtarzam z uporem muła. Dam przykład z ostatnich dni. Podczas zamieszek w stolicy, kupcy krzyczeli hymn narodowy. Czy oznacza to, że ktokolwiek z Was się z nimi identyfikuje? Bo przecież jesteśmy Polakami. Domyślam się, że raczej nikt nie chce identyfikować się z niewychowanymi ludźmi, którzy uważają, że wszystko im się należy i prawda jest po ich stronie. My wierzący też nie identyfikujemy się z krzyżowcami, a mimo to jesteśmy ludźmi Kościoła. Bo ja jako chrześcijanin będe sądzony za to jak jakim jestem, a nie to czy jestem w Kościele, który tysiąc lat temu wymordował tysiące ludzi. Odwołuje się do zdrowego rozsądku tych wszystkich, którzy krzyczą na ludzi Kościoła a nie widzą co dzieje się z chrześcijanami na świecie.

Jednym z najbardziej absurdalnych faktów jest ten, iż najwyższym prominentem Watykanu, jest Antychryst.

Vicarius Filii Dei="ten, który stawia siebie, w miejscu Jezusa".

Papież nosi tytuł Vicarius Christii, czyli "Zastępca Chrystusa". Podany przez Ciebie tytuł jest fikcją i został wymyślony przez odstępców, aby mogli dopasować do tego własne teorie. Robią tak przykładowo "Adwentyści Dnia Siódmego". W żadnym dokumencie papieskim nie znajdziesz takiego określenia, ani papieże nie używają takiej formuły. Ale jak schodzimy do poziomu sekciarskich oskarżen to tak samo można zrobić z adwentystami:
C U L T U S A D V E N T I S T A E
100 5 50 - 5 - 500 5 - - - 1 - - - - = 666

Oczywiście zaznaczam, żeby nie traktować tego poważnie, ale chce w ten sposób pokazać w jak infantylny sposób próbuje się atakować KrK.
  • 0

#21 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Corpus luris Canonici.
Papież jest zwierzchnikiem wszystkich ludzi.Jest zwierzchnikiem Jezusa.Co jest niezgodne z Biblią, Nowym Testamentem.Nie ma prawa być zastępcą jego osoby.

Oczywiście katolicy nie mają zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem, właściwie to właśnie oni najbardziej nie szanują Jezusa[tego czego nauczał], naturalna reakcja.

Edit

Co do teraźniejszości, pisałem o tym w innych wątkach, nie będę się powtarzał.To że komunizm istnieje na świecie i tłamsi religie jest chyba oczywiste.Nie, nie obchodzi mnie to co się dzieje z katolikami na świecie, ponieważ jest to zależne od ustroju politycznego.Mogliby zachować dla siebie swą wiarę, postąpiliby mądrze.Przecież wiedzą co się stanie.Zresztą od tego jest Watykan, niech zrobią III wojnę światową.

Chrześcijaństwo polega na braku kościołów oraz, na nie czczeniu martwych przedmiotów.Prawdziwy chrześcijanin kościół ma w sercu.Do tego budynku nie uczęszcza i nie poddaje się propagandzie.

Pytasz się o dzień dzisiejszy.Faktycznie jesteś mało zorientowany.

Kasa to jedyny Bóg nauczycieli katolicyzmu, katolicy to tylko owoce.Chrześcijanie to wierzący w Chrystusa, którzy nie czczą niedzieli i nie dają na tace.Jak i nie uczęszczają do tego budynku, ponieważ kościół mają w sercu.

Katolicyzm i Chrześcijaństwo, to dwie różne rzeczy.

Nie sądzę, aby wikipedia, miała przeterminowane informacje.
  • 0

#22

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Od roku 1918 obowiązuje Codex Iuris Canonici, więc masz niesprawdzone informacje i wprowadzasz ludzi w błąd. Wymienione przez Ciebie zbiory urzędowe prawa kanonicznego były pierwotnymi pismami w KrK i dziś już sie ich nie stosuje. Dzisiaj oficjanie używa się takiego określenia: Vescovo di Roma, czyli Biskup Rzymu. Oczywiście ludzie tytułują papieża różnie, m.in: Arcivescovo e Metropolita della Provincia Romana, Sovrano dello Stato della Citt? del Vaticano albo Servo dei Servi di Dio.

Oczywiście katolicy nie mają zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem, właściwie to właśnie oni najbardziej nie szanują Jezusa, naturalna reakcja.

Zadzwiajace. A kto według Ciebie ma najwięcej wspólnego z Jezusem i kto dał Ci prawo do sądzenia? Znasz wszystkich katolików? Bo czytając Twoje posty domyślam się, że cierpisz na tzw:"klerofobie", czyli niczym nieuzasadnioną nienawiść do KrK i jego członków. Podaj mi konkretne agumenty bo poziom jaki reprezentujesz nie zachęca mnie do dalszej dyskusji.
EDIT

Chrześcijaństwo polega na braku kościołów oraz, na nie czczeniu martwych przedmiotów.Prawdziwy chrześcijanin kościół ma w sercu.Do tego budynku nie uczęszcza i nie poddaje się propagandzie.

Hbr 10:23- 25: 23 Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę. 24 Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. 25 Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.

Chrześcijanie to wierzący w Chrystusa, którzy nie czczą niedzieli i nie dają na tace

Tu kilka cytatów z Księgi Wyjścia 20: 8,11 :
8Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.
9Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia.
10Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram.
11W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

A co do czczenia obrazów to przeczytaj uważnie ten fragment KKK:
2132 Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają
  • 0

#23 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Jaki to jest testament?
Gdzie tam pisze o czczeniu przedmiotów?
Corpus luris Canonici jest zbiorem, nie pojedynczym dokumentem.Chodzi o nieomylność papieża, ta zasada jest aktualna.Wiesz jaki mam na to dowód.Jakiś pan w białym garniturze, odwiedza Afrykę i mówi ...
  • 0

#24

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widzę, że Twoja wiedza w sprawie KrK i znajomości Biblii jest słaba, ale za to rzucanie sloganów masz opanowane na 6+. Więc wyjaśniam. Bóg nakazał, aby nie oddawać czci należnej Jemu obrazom, figurom etc. Czy osoba myśląca logicznie uważa obraz za Boga? :P Albo jakąś figure za wcielenie Boga? To chyba oczywiste, że nie. Zresztą po co nosisz w portfelu zdjęcie bliskiej osoby? Na tej samej zasadzie katolcy uznają obrazy świętcyh. Zresztą na tych obrazach nie przedstawiamy wyobrażenia Boga bo przecież za to Jahwe ukarał izraeitów. Chrystus objawił się w ludzkiej postaci, Duch Święty w postaci gołębicy, więc gdzie tu wyobrażenie Boga? Przecież on sam nam się takim objawił. A co do Matki Boskiej to również była człowiekiem i nie oddajemy jej czci równej Bogu. Co do wiary w moc obrazów i relikwii to jest uzasadnienie z Mk 5:25:34 : 25 A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy 26 i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. 27 Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. 28 Mówiła bowiem: ?Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa?. 29 Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. 30 A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: ?Kto się dotknął mojego płaszcza?? 31 Odpowiedzieli Mu uczniowie: ?Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął?. 32 On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. 33 Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. 34 On zaś rzekł do niej: ?Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości!?.
Jak widzisz dotknięcie szaty Jezusa uzdrowiło kobietę. Na tej samej zasadzie dziś ludzie doświadczają cudów uzdrowień np: w Częstochowie. Ale nie tylko Jezus uzdrawiał bo również Jego uczniowie Dz 5: 15-16 : 15 Wynoszono też chorych na ulicę i kładziono na łożach i noszach, aby choć cień przechodzącego Piotra padł na któregoś z nich. 16 Także z miast sąsiednich zbiegało się mnóstwo ludu do Jerozolimy, znosząc chorych i dręczonych przez duchy nieczyste, a wszyscy doznawali uzdrowienia.

EDIT

Corpus luris Canonici jest zbiorem, nie pojedynczym dokumentem.Chodzi o nieomylność papieża, ta zasada jest aktualna.Wiesz jaki mam na to dowód.Jakiś pan w białym garniturze, odwiedza Afrykę i mówi ...

Wiem, że jest zbiorem. Przecież sam to napisałem. Pozatym mówiłem, że ten kodeks już nie obowiązuje. A nieomylność papieża to inna sprawa. Nie będe Ci jej teraz tłumaczył bo mi się zwyczajnie nie chce. Kompromitujesz się tylko brakiem wiedzy bo to było wałkowane setki razy.
  • 0

#25 Gość_Szej-hulud

Gość_Szej-hulud.
  • Tematów: 0

Napisano

Pozwolę sobie przytoczyć fragment Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:
"446. Czy nakaz Boży" "Nie będziesz czynił rzadnej rzeźby..." (Wj 20,3) zakazuje kultu obrazów?
W Starym Testamencie nakaz ten zabraniał przedstawiania Boga, absolutnie transcendentnego, w jakichkolwiek wizerunkach. Od momentu Wcielenia Syna Bożego chrześcijański kult świętych obrazów jest usprawiedliwiony (jak stwierdza sobór w Nicei z 787 roku), ponieważ opiera się na misterium Syna Bożego, który stał się człowiekiem, w którym transcendentny Bóg stał się widzialny. Nie chodzi tu o oddawanie czci samemu obrazowi, lecz o oddawanie czci osobie, którą ten obraz przedstawia: Chrystusowi, Dziewicy Maryi, aniołom i świętym."
"240. Do czego służą święte obrazy?
Świętym obrazem, ikoną liturgiczną, jest przede wszystkim obraz Chrystusa. Inne, które przedstawiają Madonnę i świętych, odnoszą się też do Chrystusa, który w nich jest uwielbiony. Wyrażają one to samo orędzie ewangeliczne, które Pismo Święte opisuje za pośrednictwem słów, oraz buzą i umacniają wiarę wiernych."
I pragnę tylko dodać, że jest to oficjalne stanowisko Kościoła Katolickiego.
  • 0

#26 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Widzę, iż sztukę ignorancji, masz opanowaną na 6+.
Bałwochwalstwo.
Papież jednak jest nieomylny.Fragment dotyczący dotknięcia szaty i cudownego uzdrowienia, jest jak zawsze niczym nie potwierdzony, nie ma tutaj także wzmianki o kulcie przedmiotu.Tak jak napisałeś ludzie to czczą, co nie jest zgodne z tym co mówił Jezus.
Sprawdźmy więc jego słowa:

Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przechodzi do Ojca, tylko przeze mnie. (Jan 14:6)


A modląc się, nie bądźcie jak poganie, albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. (Mat 6:7)


"Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą... Ja jestem drzwiami dla owiec" (Jan 10:1.7).


Ten lud czci mnie wargami, lecz sercem swym jest daleko ode mnie.Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi.Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji (Marka 7:6-8)


Co do przyjmowania ciała Jezusa:

"Wykonało się!" (Jan 19:30. Pismo Święte mówi o ofierze Jezusa: "Złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego. Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęceni... gdzie zaś jest ich odpuszczenie, tam już więcej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy." (Hebr.10:12-14. 18).


Zawsze znajdzie się teolog, który podważy słowa Jezusa, poprzez interpretacje.W końcu każdy z nich poznał myśli Boga.Nie badając tym samym tradycji żydowskich tamtych czasów.

Noszenie zdjęcia w portfelu[czego nie praktykuje] wynika bardziej z chęci pokazania danej osoby, przy ewentualnym spotkaniu ze znajomym, choć jest to też pewna ułomność, zjawisko niemalże niepotrzebne.

Edit

Nic lepszego nie udało ci się napisać, tylko brak wiedzy drugiej osoby.Sam zapewne nie wiesz ile występków zrobił kościół katolicki, jak wiele zostało zmienione i usunięte z Biblii.Co do nieomylności papieża, znajdź źródło, iż ta zasada nie obowiązuje.Na wikipedii przy Soborze Watykański I nie doczytałem aby ten dogmat został zmieniony.

Utworzył się tylko starokatolicyzm.

Faktycznie dyskusja jest jałowa.Nie potrafisz odpowiedzieć na dwa pytania.Zmiana tytułu nie poszła w parze ze zmianą praw, papież jest nadal nieomylny.Druga sprawa, pogańskie bałwochwalstwo, próbujesz je w dodatku usprawiedliwiać.

Jezus sam sobie nie zaprzecza, jeśli tak, tym gorzej dla twojego wybitnego autorytetu.
  • 0

#27

Quidam.
  • Postów: 515
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rozmowa głuchego z niemym... Wszystko rozbija się o wasze interpretacje, proponuję byście razem usiedli i ustalili kilka rzeczy:
- co zostało i co nie zostało zniesione,
- jakie kawałki dodano,a jakie wycięto,
- jak się do tych działań odnosi dzisiejszy kościół,
- gdzie wyznaczyć granicę między "złym, starym kościołem" i tym "fajnym, nowym z własnymi grupami rockowymi".

Po takiej wspólnej pracy będzie wam łatwiej się dogadać.
  • 0

#28

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie traktuj wikipedii jako jedynego i pewnego źródła wiedzy. Wielu się przejechało już na tym.
Zawsze lepiej doczytać w innej encyklopedii jeszcze żeby porównać na wszelki wypadek ;)
  • 0



#29 Gość_Szej-hulud

Gość_Szej-hulud.
  • Tematów: 0

Napisano

Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego:
"185. Kiedy przysługuje nieomylność Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła?
Nieomylność przysługuje Biskupowi Rzymu, jako najwyższemu pasterzowi i nauczycielowi Kościoła, lub Kolegium Biskupów w łączności z Papieżem, zgromadzonym na soborze powszechnym, gdy ogłaszają definitywnym aktem naukę dotyczącą wiary lub moralności, a także gdy Papież i biskupi, sprawując najwyższy Urząd Nauczycielski, przedkładają do wierzenia prawdy objawione przez Boga. Takie orzeczenia każdy wierny powinien przyjąć posłuszeństwem wiary.

A tu z kolei ciekawy artykuł do przeczytania:
http://swiety.krzyz.org/papiez.htm
  • 0

#30 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Prawo o nieomylności papieskich decyzji nie zostało zniesione, od interpretacji są teologowie.
Jezus zakazuje kulty materialnych rzeczy.
Nazwijmy to interpretację.
Błędów kościoła nie sposób wyjaśnić.

Edit

Wikipedia jest obiektywna, pokrywająca się z innymi obiektywnymi źródłami wiedzy.
Jest to spór między książkami Gardnera a kościołem.Sama historia pokazuje także ogromną ilość sprzeczności z pismem jak i nauczaniem kościoła.Kardynałowie Wiseman czy Gibbons przyznaję się do tego.Choćby przykład czyśćca, zmyślony przez Grzegorza I, w Biblii nie znajdziemy o nim słowa.Dlatego porównuje obydwie strony z wikipedią.Przypuśćmy kwestia miasta Nazaret, faktycznie nie istniało w czasach Jezusa.

Na tej stronie jestem zarejestrowany tylko po to, by zdobywać wiedzę.Po drugie, każdy ma prawo sprawdzić informacje na własną rękę.Czy ja każe komuś, by mnie słuchał?

Jestem adeptem[może nieco wyżej], w tej dziedzinie.Pewnych faktów nie da się jednak wytłumaczyć, bez ucieczki w ignorancję, unikania odpowiedzi, bez kłamstwa[czasami].
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych