Skocz do zawartości


Zdjęcie

23 sposoby na OOBE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
405 odpowiedzi w tym temacie

#316

Taco.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

czy ciało astralne ma zdolnośc np. otwierania drzwi.... ??
czy poprostu przez nie przenika??


Nie. Monroe eksperymentował coś z oddziaływaniami, ale nie wiem, nie czytałem jego książek, shame on me ;)

wydaje mi sie że jesli porusza sie w 'realnym' świecie to nie może wpływać na niego fizycznie.

Jeśli uda Ci się wejść do reala to naprawdę, szczerze pogratuluje, bo to nie łatwe, nawet jak ugadasz MTJ.
  • 0

#317

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cisio - nie znam się na tym a bardzo, ale myślę że skoro podczas OOBE możemy obserwować innych, którzy nie są w tym stanie (w OOBE znaczy się), a nasze ciało fizyczne gdzieś tam sobie leży, w sypialni na ten przykład to chyba nie bardzo możemy otwierać drzwi, przesuwać doniczki z paprotkami, czy posmarowarować masłem kanapke. mówiąc 'real' miałem na myśli świat fizyczny a nie coś innego (np taki sklep :P ).
  • 0

#318

xenomorph_cat.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio kilkakrotnie próbowałam doświadczyć OOBE. Pomagałam sobie czytając poradnik znajdujący się powyżej, na tym forum. Doszłam do wniosku, że najodpowiedniejsza dla mnie jest metoda wizualizacji ciała fizycznego, oraz metoda francuska („odrywanie się” powoli i stopniowo od każdej części ciała, np. zaczynając od prawej stopy czy palców dłoni). Robiłam to wieczorem, leżąc na łóżku, oczywiście zgodnie z poradami zawartymi w owym temacie starałam się zrelaksować i nie myśleć za dużo, co myślę, że mi się udało.
Podczas wizualizacji swojego ciała z góry (starałam się pamiętać o takich szczegółach jak to co znajduje się obok łóżka, wzór dywanu a także inne elementy wystroju w pokoju, które można dostrzec z góry) czułam jakby lekkie odrętwienie czy coś w tym stylu, w każdym razie miałam wrażenie, jakby coś mi się już udawało (przepraszam, nie umiem tego lepiej określić). Kiedy kontynuowałam pomagając sobie metodą francuską i „odrywając” już w pewnej części ciało, zawsze zaczynała boleć mnie głowa, albo robiło mi się słabo. Trochę tak, jak w początkowej fazie udaru słonecznego albo po prostu, kiedy za długo przebywa się na słońcu. Takie zmęczenie, ból głowy, albo coś przypominającego wrażenie, że zaraz się zemdleje. Oczywiście, przestałam się starać i sobie odpuściłam. Spróbowałam następnego dnia, i jeszcze następnego, jednak z podobnym skutkiem.
Nie wiecie może, co robiłam źle i jak mogę to zmienić?
  • 0

#319

Fresco.
  • Postów: 43
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro tu jest temat o oobe, to zapytam.
Jakiś czas temu, kiedy kładłam się do łóżka i zamykałam oczy ogarniało mnie dziwne uczucie. Kiedy przeczytałam że podczas przejścia w stan oobe odczuwa się wibracje, skojarzyłam to właśnie z tym. Do rzeczy. Kiedy położyłam się już w łóżku i zamknęłam oczy, doznawałam takiego uczucia, jakby moje ciało było w jakiejś przestrzeni i poruszało się. Na przykład chwilę czuję się jakbym spadała, zaraz potem jakbym odwróciła ciało w lewą stronę, potem jakbym podniosła tułów do góry itd. , różne że tak powiem "kombinacje". I to wszystko mając zamknięte oczy. Kiedy je otworzyłam, czułam się normalnie, nie czułam niczego takiego, a gdy zamknęłam ponownie - znowu było to samo. Któregoś razu miałam to nawet przy nie do końca zamkniętych oczach. Zawsze mnie to denerwowało, bo to było dość dziwne, że leżę w łóżku a czuję się jakby ktoś mnie obracał w jedną i drugą stronę, a czasem jakby miarowo potrząsał (np. miarowe obracanie tułowia na lewo i prawo). Oczywiście nie czułam jakiegoś dotyku, po prostu miałam odczucie jakby moje ciało samo było obracane, unoszone, spadało, okręcało się. Może ktoś z was doświadczył takiego czegoś?
  • 0

#320

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym z polecanych ćwiczeń jest właśnie obracanie ciała astralnego wokół osi. Pozwala oswoić się z nim. Poczuć jego materię, ciepło, konsystencje, a także poczuć wibracje.
  • 0



#321

22z.
  • Postów: 555
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobra, to moze ja cos napisze...
Przedwczoraj usiadlem sobie wygodnie i staralem sie nie skupiac na niczym. Siedzialem tak z 15-20 min. Pod koniec cos mnie zaczelo nachodzic, jakas melodia - pierwsze co mi "wpadlo" do glowy to to, ze tej melodii nigdy nikt nie wymyslil, ale jest z lat 80-90 (rownolegly swiat ?/ niedokonana przyszlosc z przeszlosci?), nie wiem.... po 2 sek. "sluchania" - sam zaczelem doklejac swoja melodie, ktora wymyslilem ot tak (wiedzialem, ze nie pasuje i ze to nie to, ale mozg swoje robil :) )
Potem pomyslalem, ze czas spac bo juz sie nie chce tak siedziec. No i polozylem sie wygodnie na plecach, tak zeby nic nie uciskac (przewaznie spie na boku). W jakims momencie zaczela mi sie snic grupka osob, ktorzy.... zapomnialem, ale pod koniec polecieli jakims nadswietlnym pojazdem kosmicznym (w kosmosie oczywiscie). Wiem, ze to smieszne i ogladalem przed tem Outlander'a.... ale nagle poczulem jakbym poznal tajnik dzialania tego pojazdu (cos z grawitacja - jakis przyrzad do manipulowania).
Potem sie obudzilem... no i znowu zasnalem. W drugim snie "myslalem", ze to rzeczywistosc i mialem wplyw na wszystko (choc szczegoly byly zamazane). Widzialem tam 3 osoby: moj ojciec i jeszcze 2 ludzi (przyszli skads). Atmosfera wydawala sie spokojna...

Dzisiaj tez mialem sen ale za cholere nie moge przypomniec nawet jednej rzeczy. Wiem tylko, ze czulem sie jak w poprzednich dwoch.

Ostatnio trudno mi miec OOBE, ale cos sie odblokowalo jak zaczalem czytac na temat run i mitologii skandynawskiej. Czy to moze byc czynnik aktywacyjny?

Jeszcze tylko meczy mnie ten pierwszy sen z tym statkiem... Jakbym poznal dokladna budowe urzadzenia, ale po obudzeniu zapomnialem...
Moze jest jakis sposob dluzej pamietac takie rzeczy?
  • 0

#322 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja wczoraj zrobiłem tę metodę z tornadem. Wyobraziłem sobie, że kręci się daleko przede mną i zbliża się do mnie. Czułem jak jego moc zbliża się do mnie. Zliżyło się i chciało mnie wchłonąć i wtedy zasnąłem :D Bardzo dobrze mi się spało i nie miałem żadnych przerw snu.
  • 0

#323

3*Z.
  • Postów: 32
  • Tematów: 1
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

najłatwiejszy jest chyba sposób z obserwacją swego ciała z różnych kątów i stron.
co do zasypiania to też mi się często zdarza,ze tuż przed koncentracją zasypiam,a jak już się budzę i próbuje zaś osiągnąć OOBE to już nie dam rady się skoncentrować.

a co do snów to 22z mi też się czasem coś śni,że to umiem i coś wiem,a nawet pamiętam bardzo dużo rzeczy,a jak się budzę to momentalnie wszystko zapominam.
ostatnio miałem taki sen,że księżyc się rozwalił po całym niebie.nie wiem co to znaczy,ale chyba se skorzystam ze słownika
  • 0

#324

Martix.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OOBE to bardzo ciekawa rzecz sama chciałabym spróbować ,ale najgorszy jest ten lęk przez nieznanym. Ja sobie zawsze wyobrażam ,że to się trafia do astralu ,a to taki inny świat i żyją tam różne istoty. I właśnie tego się boje ,ale też tyle opowiadacie ,że jest się połączonym z ciałem i nic się nie stanie. Kiedyś spróbuję z metodą huśtawki ,ale na razie wolę potrenować relaksacje i wchodzenie w trans :D
BTW są też teorie ,że nieświadomie doznajemy OOBE podczas zwykłego snu i tak myślałam i wymyślałam ,że może te wszystkie sny to epizody z astralu (to by tłumaczyło dlaczego są takie dziwne ,bo w świecie astralnym dużo się może dziać) ;]
  • 0

#325

Brezinsky.
  • Postów: 22
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam dziwne uczucie związane z tym. Po prostu kładę się słuchając jednej i tej samej częstotliwości w brainwavie i czuję jakby Dusza sama chciała opuścić moje ciało.
Co ja mogę zrobić aby pokonać tą barierę, która ją zatrzymuje? Co to jest stan alfa oraz jak do niego dojść??
  • 0

#326

Claudia.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam :) Jestem nowa na tym forum. No i postanowiłam podzielić się z wami moimi przeżyciami związanymi z doświadczeniami poza cielesnymi.

Więc, od bardzo dawna interesuje mnie działanie ludzkiego umysłu... Wiele czytałam na temat LD i OOBE i postanowiłam się tego nauczyć.
Moją metodą było to, że kilka razy w ciągu dnia powtarzałam sobie zdanie "Dzisiejszej nocy doświadczę świadomego śnienia (bądź OOBE)".
Długo ćwiczyłam, każdej nocy kładłam się do łóżka na plecach, ręce miałam zawsze wyprostowane wzdłuż ciała. W myślach liczyłam i co 10 powtarzałam sobie zdanie, które napisałam wyżej. Doświadczyłam paraliżu sennego, słuchałam swojego oddechu który tak jakby się oddalał, stawał się coraz mniej wyraźny aż wkońcu przestałam go w ogole czuć (z początku dochodziłam tylko do tego momentu bo bałam się, że umre :D ) no ale później poczytałam, że tak właśnie ma być więc i strach znikł. Moje gałki oczne zaczynały się tak strasznie szybko ruszać... Wydawało mi się, że unoszę się nad moim ciałem, tak jakbym się oddalała od niego coraz dalej i dalej... W tym momencie zaczynałam mieć jakieś halucynacje, widziałam twarze znajomych, rodziny, jakieś krajobrazy i wtedy wyobrażałam sobie drzwi (które miały być wejściem do świadomego śnienia) czułam całe moje ciało (długo mi zajeło żeby zmusić moją rękę do naciśniecia klamki) no i gdy wkońcu udało mi się to zrobić i otworzyłam drzwi, zobaczyłam światło i poczułam delikatny powiew wiatru heh i tyle, koniec nic a nic, budziłam się następnego dnia.... Nie mam pojęcia czy doświadczyłam czegoś niezwykłego czy tylko tak sobie wmawiałam?

Chciałam się doradzić kogoś kto z doświadczenia wie o tym dużo więcej niż ja :) z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#327

Szperacz.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,
mam taki problem który polega na tym że stosując technikę np. liczenia do 30 następnie otworzenia oczu na 2sekundy i tak w kółko dochodze do etapu, gdy czuję że moje ciało zasnęło. Tylko nie wiem co dalej. Potrafie wyciszyć umysł nie myśląc o niczym, ale praktycznie nie wiem co mam robić. Nie pojawiają się żadne obrazy,urywki czy tym podobne rzeczy.
Zdarzyło mi się, że stosowałem technikę nawet godzine (zegar sąsiadów bije co godzinę więc wiedziałem dokładnie)

Jakieś rady?
  • 0

#328

Gosto.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na forum słyszałem o metodzie "4+1" co to jest ??
o co w tej metodzie chodzi?
  • 0

#329

fioletowy.
  • Postów: 27
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aby osiągnąć OOBE te metody oraz sposoby opisane tutaj wystarczą? Czy należy się jeszcze dowiedzieć czegoś więcej?
  • 0

#330

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No nie sądzisz chyba, że tak od razu można sobie OOBE mieć. Potrzeba trochę pracy i chęci ale przede wszystkim wiedzy. Zanim zaczniesz się w to "bawić" warto byłoby poczytać co nieco o tym zjawisku.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych