Skocz do zawartości


Księżycowy spisek, czyli jak Amerykanie przekupili Rosjan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do minusów - zdaje się ży tylko Ty je dostajesz na tym forum. Może chcę zwrócić Twoją uwagę na to co robisz.


Po pierwsze - nie tylko ja. Po drugie - zaszczycasz mnie nimi zapewne dlatego, że nie ociągam się z nazywaniem rzeczy po imieniu i że mam zupełnie przeciwne zdanie, co wróży raczej jeszcze nie jedno takie zachowanie z Twojej strony.

Podaj proszę jakieś księżyce tak zsynchronizowane z planetą jak nasz


Pluton - Charon.

http://nssdc.gsfc.na.../plutofact.html

http://www.seasky.or...stem/sky3j.html

Pluton wykonuje obrót dookoła swojej osi w ciągu 6,3 dnia. Charon dokonuje obiegu Plutona w... 6,3 dnia. Na dodatek Charon obraca się wokół swojej osi w... 6,3 dnia. To oznacza (oile się nie mylę), że z jednej półkuli Plutona cały czas widać Charona (jego jedną stronę tylko, jak i u nas), a z drugiej półkuli Plutona w ogóle nie widać Charona - czyli gdybyś miał pecha i mieszkał na "złej" stronie Plutona i nigdy się z niej nie ruszał, to mógłbyś nawet nie wiedzieć, że masz księżyc. Układ nawet bardziej dopasowany niż nasz.

później pomyśl o tym że imperium Draco jest rozległe i takich stateczków jak nasz Księżyc mają chłopaki na pęczki.


Prędzej pomyślę "co za bajki" :)

taki klimat sprawia że ludzie z jakąkolwiek wiedzą albo się nią nie dzielą albo omijają takie miejsca w sieci szerokim łukiem...


To, co prezentujesz, nie jest wiedzą... No, może wiedzą na temat opowiastek rodem z kiepskich sci-fi.
  • 2



#32

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tego,o czym mówi radoslaw nie możemy wykluczyć.Brak dowodów to brak potwierdzenia ale z drugiej strony brak potwierdzenia nie oznacza,że dane zjawisko nie istnieje.Tak samo jest z księżycem.Pobranie próbki ziemi to za mało,żeby stwierdzić,czy nasz satelita jest pusty w środku.Chyba się ze mną zgodzisz Aquila? ;)
  • 0



#33

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pobranie próbki ziemi to za mało,żeby stwierdzić,czy nasz satelita jest pusty w środku.Chyba się ze mną zgodzisz Aquila?


Nie do końca. Wiemy jaką Księżyc ma masę. A skoro mamy próbki gruntu, to znamy jego gęstość. A to z kolei pozwala nam na stwierdzenie, że Księżyc pusty w środku nie jest (bo gdyby był pusty, to mielibyśmy błąd/różnicę w wyliczeniach masy) - przynajmniej tak mi się wydaje, że można tak to w skrócie przedstawić.
  • 1



#34

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj proszę jakieś księżyce tak zsynchronizowane z planetą jak nasz, a później pomyśl o tym że imperium Draco jest rozległe i takich stateczków jak nasz Księżyc mają chłopaki na pęczki.

Obrót synchroniczny satelitów, bo tak to się nazywa, jest po prostu konsekwencją działania sił pływowych. A wielkość sil pływowych zależy od dwóch podstawowych czynników: odległości wzajemnej ciał (im mniejsza, tym siły większe) i ich rozmiarów (im większe, tym siły większe). Księżyc spełnia jednoczesnie oba: jest blisko i jest duży.

A jak dochodzi do synchronizacji?

Miliardy lat temu, w początkowych okresach istnienia Układu Słonecznego rotacja Księżyca nie była zsynchronizowana z jego ruchem obiegowym wokół Ziemi. Fala pływowa będąca wynikiem oddziaływania grawitacyjnego ze strony naszej planety przemieszczała się po Księżycu i nieustannie go odkształcała. Przemieszczający się nad naszymi głowami Księżyc podobnie, choć wielokrotnie słabiej (ponad 20 razy) nadal oddziałuje na Ziemię (pionowe ruchy lądów są małe, ale pływy morskie sięgają amplitud o wartości nawet 20 metrów).

Energia potrzebna do wykonania pracy przez grawitacyjne siły pływowe (praca potrzebna do odkształcenia) nie brała się znikąd - jej źródłem była energia ruchu obrotowego (kinetyczna) każdego z ciał. W konsekwencji tego oba składniki układu Ziemia-Księżyc wraz z upływającym czasem zwalniały coraz bardziej swoje obroty. Obrót Księżyca z racji większego oddziaływania pływowego ze strony Ziemi był hamowany znacznie silniej. Fala pływowa przemieszczała się po jego powierzchni coraz wolniej, więc i energii było potrzebne coraz mniej. Ale energia nadal była potrzebna, więc Księżyc zwalniał dalej.

W pewnym momencie nieustannie zwalniający obrót Księżyca zsynchronizował się jego ruchem obiegowym, a co za tym idzie, fala pływowa go odkształcająca zatrzymała się. Nie potrzebując zatem już więcej energii do przemieszczania, przestała wyhamowywać ruch obrotowy naszego naturalnego satelity. Ustaliła się stabilna równowaga i tak pozostało do dziś.

Ziemia nadal zwalnia swoje obroty. Kilkaset milionów lat temu rok (pełny obieg Ziemi wokół Słońca) trwał ok. 400 dni. Doba zatem była krótsza i trwała ok. 22 godzin. Gdyby nie fakt, iż za ok. 5 mld lat układ Słoneczny wejdzie w burzliwą, terminalną fazę swej egzystencji (wygaśnięcie Słońca), obrót Ziemi także w końcu zsynchronizowałby się obiegiem Księżyca (doba trwałaby zatem 27,3 dzisiejszych dób; zakładając, że czas obiegu Księżyca nie uległby zmianie). Jedno ciało na nieboskłonie drugiego wisiałoby cały czas w tym samym miejscu, pokazując mu przy tym niezmiennie tą samą stronę (taką sytuację obserwujemy aktualnie w układzie Pluton-Charon; oba ciała już zdążyły się wzajemnie zsynchronizować, gdyż mają najbardziej zbliżone do siebie masy, a więc i działały na siebie w zbliżony sposób).


Podobnie sprawa rozgrywa się w przypadku księżyców pozostałych planet (poniżej dla Marsa i Jowisza).

Mars (wszystkie zsynchronizowane):
Phobos (27×21.6×18.8 km)
Deimos (10×12×16 km)

Jowisz (zsynchronizowanych 8 najbliższych z 63 znanych):
Metis (60×40×34 km)
Andrastea (20×16×14 km)
Amalthea (250×146×128 km)
Thebe (116×98×84 km)
Io (3,660×3,637 ×3,631 km)
Europa (3122 km)
Ganymede (5263 km)
Callisto (4821 km)

Pozostałe 55 niezsynchronizowanych dalszych satelitów Jowisza to w przygniatającej większości kilkukilometrowe nieregularne bryły, tylko 8 jest większych niż 10 km, w tym jeden ma ponad 100 km (Himalia - 170 km)



Dla Saturna, Urana i Neptuna wszystko wygląda analogicznie. Księżyce są uszeregowane zgodnie z wzrastającą odległością od planety. Jak widać synchronizacji ulegają zawsze księżyce planecie najbliższe. Ktoś może być zdziwiony, dlaczego wśród tych księżyców są także ciała małe. Nic w tym dziwnego, w przypadku tych księżyców mamy jednocześnie do czynienia z bardzo ciasnymi, bliskimi orbitami wokółplanetarnymi. Krótko mówiąc, "braki rozmiarowe" są nadrabiane bardzo bliską orbitą księżyca - "niedobór" jednego czynnika pływotwórczego (mały rozmiar) jest kompensowany przez "nadmiar" drugiego (mała odległość).

Wszystko wyjaśnia zwykła fizyka.
Bujdy o flocie stateczków-księżyców można sobie spokojnie darować.
  • 4



#35 Gość_radoslaw

Gość_radoslaw.
  • Tematów: 0

Napisano

Poproszę jeszcze o zsynchronizowanie tego dialogu:

"
Ingo Swann's Remote "View' of the dark side of the Moon In 1975, Ingo Swann was approached by an unnamed branch of US intelligence and asked to take on an assignment remote viewing the dark side of the Moon. Here is an excerpt describing some of the things he saw: SWANN: I see lights...rows of them...like lights at football arenas....up on towers of some kind....
GOVT. AGENT: How high are the light towers?
SWANN: Well, tall- about or let's say over a hundred feet. But I think I got aglimpse of the crater's edge. On it I saw a very large tower...if I compare it to something I am familiar with in New York, about as high as the Secretariatbuilding at the United Nations.
AGENT: You can see that then.....
SWANN: But this stuff is big....I thought everyone was having trouble just gettinga couple of guys and a dog into orbit. I thought the only thing we got on the Moon was a flag planted in some crater somewhere....You mean-- am I to assume this stuff is not OURS! Not made on Earth?
AGENT: Quite a surprise isn't it?....We have all experienced a considerableamount of emotional surprise....Frankly, no one has known what to do, and many mistakes have been made....the problems are more than you can imagine. Swann also saw machinery, tractor-like marks, tractor-like machines going upand down hills, strange buildings, bridges, roads, domes and obelisks. He was flabbergasted and frightened by what he saw. When Swann asked the agent whythey were using a remote viewer as opposed to just sending a manned mission to the Moon to find out what they needed to know, it was made clear thatprevious manned missions had met with unsuspected difficulties precluding the continuation of similar missions. It was further intimated that there was apresence on the Moon that was not friendly and that this information was not being made public, for obvious reasons. Swann told the agent that he wanted more information and the following exchange ensued:
AGENT: I can't tell you very much since doing so would endanger our missionand perhaps you, too. But I could ask you what YOU think is going on?
SWANN: ....from all I can tell, Earth is under some kind of siege...you are desperate enough at least to try to employ psychics to help you out.
AGENT: You see, I don't have to tell you anything.
"

Jak ktoś ma watpliwości co do istnienia samego zjawiska Remote Viewing - wykład prowadzi Simeon Hein, doktor nauk społecznych, dyrektor Institute of Resonance trenującego nowych Obserwatorów od 1997r :


Jeśli film to za mało podam namiary na konferencję Dr. Korotkova który udowadnia że postrzeganie pozazmysłowe jest mozliwe i ma miejsce dość często u ludzi którzy potrafią wywołać implozję w swoim DNA bez użycia białego proszku złota.

pozdrawiam
  • 1

#36

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to tak bez żadnej reakcji na powyższe posty? Pluton-Charon i pozostałe księżyce też jak widać są zsynchronizowane, niektóre nawet lepiej niż Księżyc. Puścisz to bez najmniejszej odpowiedzi? Czy dlatego, że psuje to Twoje wyobrażenie o wyjątkowości układu Ziemia - Księżyc, które to wg Ciebie ma być argumentem za sztucznym pochodzeniem naszego satelity?

To raczej nie jest dobra droga do "otwierania oczu i umysłów na Prawdę i Wiedzę".
  • 0



#37

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I to tak bez żadnej reakcji na powyższe posty?

Spokojnie, będzie reakcja. Tzn. radoslaw za jakieś dwa, trzy miesiące znowu wklei gdzieś swoją litanię "dziwnych faktów" nt. Księżyca i wszystko zacznie się od nowa. ;)
  • 0



#38

Atomowy_jogurt_zagłady.
  • Postów: 505
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Smok, to że przytaczam argumenty nie znaczy, że nie czytałem tematu, więc pomyśl zanim coś głupiego palniesz. Ja się pytałem tylko o flagę, widocznie musiałem ominąć fragment. Przytaczalem argumenty bo mam na myśli to, że jest zbyt dużo sprzeciwów, i za dużo tego "ALE???". Mozilli używam.
  • 0

#39

goska48.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Smok, to że przytaczam argumenty nie znaczy, że nie czytałem tematu, więc pomyśl zanim coś głupiego palniesz. Ja się pytałem tylko o flagę, widocznie musiałem ominąć fragment. Przytaczalem argumenty bo mam na myśli to, że jest zbyt dużo sprzeciwów, i za dużo tego "ALE???". Mozilli używam.


Czytam Was i czytam i nie mogę się połapać. Skoro wszyscy korzystają ze żródeł NASA, podsłuchanych
przekazów radiowych, wypowiedzi samych kosmonautów i tzw przecieków, dlaczego nie możecie się
porozumieć? Ciągle tu zaglądam - od jakiegoś czasu, bo "chciałam wiedzieć." i dalej nic nie wiem.
Odnoszę wrażenie, że wcale nie chodzi Wam o prawdę.
  • 0

#40

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bezpieka chciała ośmieszyć lot na Księżyc

W archiwach IPN zachowała się korespondencja polskiego i radzieckiego MSW, w których strona radziecka poprosiła o znalezienie wszystkich możliwych dokumentów dotyczących Wernhera von Brauna, który w czasie wojny stworzył rakiety V-2, a po wojnie projektował sprzęt dla NASA. Przed misją na Księżyc Moskwa chciała skompromitować naukowca przy pomocy polskiej SB - informuje portal TVP Info.

Radzieckie SB chciało powiązać osobę Wernera von Brauna z "masowym wyniszczeniem więźniów w obozie koncentracyjnym na wyspie Usedom (Uznam)”, gdzie w czasie wojny naukowiec tworzył swoje rakiety. Polska bezpieka nie potrafiła pomóc Rosjanom. Milicja próbowała dotrzeć do osób, które miały kontakt z więźniami, ale jej się nie udało. SB poszukiwała w swoich archiwach dowodów zbrodni von Brauna, ale poszukiwania te spełzły na niczym.


Odwiedź moją stronę

Trochę to "idiotyczne" aczkolwiek wiara, że Rosjanie mieli interes w tym by uznać "fałszywy" lot na Księżyc jako prawdziwy - jest... urokliwa. :>
  • 0

#41

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakim cudem kosmonauci przeżyli 1,5 godzinne przejście przez Pas Van Allena?

Mozna wykorzystac fakt, ze ten pas nie jest symetrycznie rozlozony (chyba, ze cos pomylilem?)


Po pierwsze radiacja pasów Van Allena nie jest wcale taka wielka:
http://en.wikipedia...._radiation_belt
http://pl.wikipedia....oba_popromienna

A satellite shielded by 3 mm of aluminium in an elliptic orbit passing through the radiation belt will receive about 2,500 rem (25 Sv) per year. Almost all radiation will be received while passing the inner belt.


Po drugie pasy te są najwęższe w okolicach biegunów:
Dołączona grafika
a trasa przelotu zapewne przez ta lukę prowadziła, ale to niech ktoś potwierdzi.
  • 0

#42

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wiem to takie pojazdy wystrzeliwuje się na wschód - zgodnie z ruchem obrotowym Ziemi aby rakieta miała dodatkowego i darmowego "kopa" wynikającego z tego właśnie ruchu. Loty startujące z Cape Canaveral na Florydzie właśnie lecą na wschód (przy okazji nad oceanem gdyby coś poszło nie tak ze startem) i dlatego też przelatującą ISS można zobaczyć w przelocie z kierunku zachodniego na wschód.

Zaś na orbitę biegunową (tak to się chyba nazywa), czyli taką, że satelita lata z północy na południe (lub odwrotnie - to zależy od miejsca patrzenia ;) ) wynosi się chyba jedynie maszyny bezzałogowe - sondy meteo i szpiegowskie.

Trasa Apollo prowadziła chyba przez jakiś fragment pasa Van Allena, ale z tego co pamiętam to samo przejście trwało zaledwie godzinę i dawka promieniowania nie była w stanie dokonać niczego złego przez tak krótki okres.

Poza tym sam Dr. James Van Allen powiedział:

"The claim that radiation exposure during the Apollo missions would have been fatal to the astronauts is only one example of such nonsense."
  • 0



#43

Jabba.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio na Discovery leciał specjalny odcinek pogromców mitów w którym dementowano mit o nakręceniu lądowania w studiu. Sprawdzali mit o cieniach, odcisku buta, kręceniu spaceru astronautów w zwolnionym tempie, trzepoczącej fladze itp. Wszystko zostało przetestowane na modelach i w komorach próżniowych. Mit został całkowicie obalony. Może jest on gdzieś w necie albo będzie powtórka to sobie obejrzycie. Uważam że w tym przypadku pogromcy naprawdę się postarali o wiarygodność testów.
  • 0

#44

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostatnio na Discovery leciał specjalny odcinek pogromców mitów w którym dementowano mit o nakręceniu lądowania w studiu.

Oto i jest:

Część pierwsza z pięciu
  • 0

#45

Jabba.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No właśnie, o to mi chodziło. Polecam obejrzeć.

Edit: Snajper88
Po pierwsze - nie cytuj całego posta, który jest nad Twoim.
Po drugie - 3.2 Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.
I po trzecie - 3.12 Wpisy typu "aha", "rozumiem", "ok", "dzięki" są usuwane. Pamiętaj, że poprzednik nie wymaga od Ciebie potwierdzenia, że przeczytałeś jego wpis.
Upomnienie.

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych