Skocz do zawartości


Słynni ateiści, którzy się nawrócili


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#91 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Uznajecie, że wszystkie złożone otaczające nas wytwory materialnej rzeczywistości są następstwem ewolucji - ślepej, naznaczonej niewyobrażalną liczbą błędów gry sił przyrody. Życie, człowiek, mózg, świadomość - wszystko to jest konsekwencją całej sekwencji przypadkowych wydarzeń. Skąd się zatem bierze Wasza nieograniczona ufność w zdolności poznawcze umysłu, skoro jest on tylko przypadkowym, a zatem i dalekim od doskonałości tworem natury?


Skoro tak jest, równie dobrze szatan może być Bogiem, w końcu jest on największym oszustem, mógł was wszystkich okłamać i nazwać się waszym Ojcem.
Akurat mózg jest najbardziej doskonałym tworem natury, choć nie perfekcyjnym.
Jeśli ten narząd, nieprawidłowo generuje rzeczywistość, podważasz tym samym własne słowa, kto dał wam rozum aby wierzyć w istotę nadnaturalną, przecież mózg jest przypadkowym tworem natury, a zatem dalekim od doskonałości.
Taki przykład to miecz obusieczny.Swoistego rodzaju paradoks, to tak gdybym napisał, ja kłamię.
Skąd się bierze ufność w zdolności poznawcze umysłu.
Wystarczy rozejrzeć się dookoła, żyjesz dzięki niemu, polegasz na jego decyzjach, tak kreuje się rzeczywistość, nic tego nie zmieni.Egzystencja, to wynik pracy, tego niedopracowanego dzieła matki natura, każdego człowieka.
Ile procent tej maszyny wykorzystywał Einstein, ponoć 15.I w wieku 12 lat, stwierdził, że biblia jest dziecinna.
Na czym mamy oprzeć nasze życie, na nieskazitelnej modlitwie?
Proszę bardzo, wstrzymajmy działania tak prymitywnego mózgu i oddajmy się wiecznej kontemplacji.
Dzięki rozwojowi nauki, przetrwaliśmy do dziś, chyba lepiej nie wiedzieć co mogło by się stać gdybyśmy oddali się w Boże ręce, pewnie już dawny homo sapiens byłby gatunkiem wymarłym.Każdy żyjący człowiek to potwierdzi[choć na forum, znajduje się już martwa jednostka o nicku Fenix].Więc zaprzestańmy myśleć, wtedy nasze życia staną się lepsze.Wierzący, którym tak bardzo podoba się kult śmierci, nie będą mieli żadnych pretensji.
I tak się składa, iż na obecny poziom tak mizernej wiedzy, Bóg został zamordowany już przez Fryderyka Nietzschego.Jaka inteligentna istota, tworzy coś na swe podobieństwo, wymagając przy tym wiecznego poklasku, stosując demagogię.Jak wyjaśnić fakt, iż nawet w samej biblii zostają wydawane wyroki, na niewinnych ludzi.Skoro jest postrzegany jako miłosierny, dobry byt, nie może być jednocześnie zły.Bóg, który w 90% jest dobry a w 10%zły, jest tyranem.Nawet jeśliby istniał, nie byłby czymś pozytywnym.

Z podstawy jego postaci wiemy:"Bóg stworzył wszystko", w takim razie całe zło naszego świata i jakiegokolwiek innego, to dzieło tak bardzo kochającego Jahwe, obojętne mu wojny, inkwizycje, zabójstwa, najwyraźniej taka uczta, jest dla jego narządu wzrokowego czymś rozkosznym.
Jezus umarł, aby ocalić świat od grzechu, tym samym jego ojciec popełnił samobójstwo w celu naprawy błędu przeszłości jaki sam popełnił, to się nazywa wszechmoc.

Dziwne, bo nic to nie dało.

Mamy XXI wiek, ludzie albo są ślepi, albo chcą być ślepi, albo tacy są i pozostaną, tak zostali wychowani.Absurd, wszyscy widzący chyba go dostrzegają, gdyż Bogu zawsze towarzyszy absurd.
Skoro to tak łatwe, dlaczego ponad miliard osób jest wstanie w to uwierzyć, świętość to tabu, nie można go podważyć i zrównać do ludzkiego poziomu, gdyż świętość jest jedyną i szczerą prawdą, bo tak właśnie jest.

Oczywiście wiara jest szlachetna, przydaje się w trudnych chwilach, nie musi być prawdziwa, ważne, że goi rany, łatwiej pogodzić się z myślą, iż najbliższa mi osoba jest teraz w raju, dlatego właśnie ludzie się nawracają.Tylko nie widzę tam ani kościoła katolickiego, ani Hamasu, ani Watykanu, ani żadnej innej organizacji, tam nie istnieje wiara.

Odpowiedz teraz na moje pytanie, co działo się z tobą przed narodzinami?
Nas na tym ziemskim padole nie było tak wiele czasu zanim się narodziłeś, ty i ja, dlaczego to ma się nie powtórzyć?
  • 0

#92

JooqooL.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale temat popłynął, wybaczcie ale nie chciało mi się czytać kilku ostatnich postów.

Od siebie dodam tylko, że obie strony jak dla mnie bazują na niepotwierdzalnych założeniach. Nie da się ponad wszelką wątpliwość udowodnić istnienia czy nieistnienia Boga. Słowem na tym polega wiara. Przy czym obie strony mają swoje wyznanie, teiści wierzą, że Bóg istnieje, ateiści wierzą, że Bóg nie istnieje.

Przy czym tak z własnej obserwacji, zauważyłem, że ateistom chyba bardziej zależy, żeby inni porzucili swą wiarę niż to działa w przeciwną stronę. Może ateiści to zawiedzeni wierzący, którzy odwróciwszy się od Boga teraz próbują usilnie udowodnić jego nieistnienie w obawie, że jednak istnieje. Ale to tylko żart. ^^

Jeszcze tylko jedna sprawa, nie ma co powoływać się na biblię, bo nie wszyscy wierzący w Boga są katolikami. Spora rzesza ludzi na świecie wierzy w istnienie jakiegoś absolutnego bytu, który odpowiadałby definicji Boga. Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora. To tak przy okazji.
  • 0

#93 Gość_Bayakus

Gość_Bayakus.
  • Tematów: 0

Napisano

Pewnie, sami nawracacze na ateizm, historia nie boli, zresztą ja osobiście w swoich wypowiedziach podkreślam, że jeśli wiara ma komuś pomóc w życiu, jest zjawiskiem pozytywnym.

Ateista nie mówi:
"To jest w istocie prawda, w każdym szczególe , jeśli w to nie wierzysz zabijemy cię".

W temacie nastąpiła nie mała dywagacja przyznam, ale akurat ostatnie posty warto przeczytać.
  • 0

#94

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odruchy bezwarunkowe funkcją umysłu. Super, dowiaduję się tu ciekawych rzeczy.

Yyy, sorry, mózgu.

Nauka to nie religia. Nie ma czegoś takiego, jak "wiara w prawdziwość ewolucji".

Jak najbardziej jest. Głupoty wygadują ludzie twierdzący, że wiara z dowodami przestaje być wiarą. A co z wiara w prawdziwość tych dowodów a tym samym w prawdziwość tego, co maja udowadniać? W to też trzeba uwierzyć.

"My mamy rację, my podążamy jedyną, poprawną drogą. To wy się mylicie".

Dokładnie tak brzmią wierzący bo, jak twierdzisz, opierają się na prawdzie subiektywnej. W takim razie ateiści tez mogą to robić.

A co do mojej pewności. Tak, jestem pewny tego, w co wierzę i tego, co z tej wiary wynika.

Człowiek pojawił się na arenie dopiero "wczoraj", a zaczął myśleć zaledwie "przed chwilą". To dla mnie wystarczający powód, aby tak jednoznacznie nie odrzucać innych możliwości.

Sprzeczność czy zwykła hipokryzja?

Niestety, w starciu światopoglądów racji przyznać nie da się nikomu, nie da się niczego zweryfikować w kategorii prawda/fałsz.

Czyli dla Ciebie rzeczowa dyskusja jest wtedy, kiedy ateista uzna, że Twoje poglądy mogą być prawdziwe, a ty całkowicie odrzucisz poglądy ateistów? Bo w końcu jesteś swojego pewny, a ateista na tej samej zasadzie co Ty być pewny nie może, bo... Dlaczego?
  • 0

#95

Vaherem.
  • Postów: 705
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak w sumie to przykazań jest 10.


Tak, a ja jestem debilem i nie umiem sobie dekalogu policzyć. Pozornie jest ich 10, a jedno, dość niewygodne dla kościoła, zgubiło się w mrokach dziejów.

Niestety, w starciu światopoglądów racji przyznać nie da się nikomu, nie da się niczego zweryfikować w kategorii prawda/fałsz.


Tak, to prawda, ale wkurzające jest ględzenie katoli (używam tu pojęcia negatywnego, lecz nie kieruje go do ciebie - raczej myśle o typie "onetowca") - "Wy będziecie się potem smażyć w piekle i wtedy zboaczymy dokąd was zaprowadził was ateizm buahahaha".
  • 0

#96

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'' "Wy będziecie się potem smażyć w piekle i wtedy zboaczymy dokąd was zaprowadził was ateizm buahahaha". ''

Takie groźby w świetle prawa powinny być karane.
Ile kroć spotkałem się praktycznie na każdej stronie internetowej, gdzie dyskutuje się sprawy religijne pod kątem ateizmu.
Zawsze, ale to zawsze wyskoczy jeden katolik, który zacznie grozić świętym ogniem, piekłem, karą bożą itd.
  • 0

#97

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach ci katolicy ;)
Całe zło tego świata. Nic tylko wybić co do nogi pozostaje albo przestawić na słuszną drogę przez jakiegoś wielkiego brata ;)

Tak czytam ten temat i zastanawiam się o czym w ogóle jest dyskusja tutaj.
Skacze od prawa do lewa na ciagłym dokładaniu sobie w sposób bardziej lub mniej jednoznaczny.
Jak zwykle zeszło na to co zawsze ;] Temat bezsensowny bo tak jak o gustach o wierze się wg mnie nei dyskutuje bo nie ma sensu, żadna strona nie cofnie się nawet o milimetr. Równie dobrze można założyć 10 słynnych wierzących, którzy 'się nawrócili' i można prowadzić kolejną jałową dyskusję ;)
  • 0



#98

JooqooL.
  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'' "Wy będziecie się potem smażyć w piekle i wtedy zboaczymy dokąd was zaprowadził was ateizm buahahaha". ''

Takie groźby w świetle prawa powinny być karane.


Niestety, w świetle prawa takie groźby nie są karane, bo nie ma sensu. ^^
  • 0

#99

Dzieciołek.
  • Postów: 24
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'' "Wy będziecie się potem smażyć w piekle i wtedy zboaczymy dokąd was zaprowadził was ateizm buahahaha". ''

hahaha ja sie z Tobą spotkam w krainie wiecznych łowów ...:P Mamy prawo być ateistami tak samo jak Ty masz prawo wierzyć
  • 0

#100

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"Edward is a gaylord who proves how hateful atheists are!

Ed:
"WE ATHEISTS MAY BE GAY AND GET FUCKED BY ARE DADS, BUT WE ARE PROUD!"

Zelda:
(In the background)
"YEAH!"

Atheists say Christians are hateful, but their the ones subing this gaylord who teaches hateful things like the dead corrupt atheist leader.

Atheists are hateful, and they will die horrible deaths...or prehaps they have no souls already.

Watch my videos for proof of God. "
Zapewne wszyscy katolicy są dumni z tego kolesia xD
http://www.youtube.c...holeunivesresun
  • 0

#101

meth777yl.
  • Postów: 116
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każde z plemion na tej planecie cechuje wiara w Świat Ducha. Plemiona powstałe w głębi dziczy, odizolowane od siebie kilometrami nieprzebytych lasów, odgrodzone od wymiany myśli i zdobycz technicznych od zarania dziejów posiadały podobny system wierzeń. Wierzeń w istnienia nadrzędnego bóstwa.

Skąd wytworzyło się w ich świadomości przeczucie istnienia Istoty Wyższej gdyby nie miało ono żadnych racjonalnych podstaw do istnienia?

Każde z nich mogło przecież wymyślić cokolwiek innego niż idea pośmiertnego trwania ale nie zrobiło tego. Tylko imiona bóstw, którym oddają cześć się różnią.

Nawet jeśli przeczucie Boga jest wytworem ślepej ewolucji to wypada w takim wypadku stwierdzić, że wiara jest jednak lepsza od jej braku ponieważ z prawie 7 miliardowej populacji większość stanowią wierzący w jakąś formę duchowości :roll:

Oczywiście zaraz szczęknie oręż ateistów, ile to przez tę wiarę nieszczęścia i krzywdy ludzkiej.
Nawet najpiękniejsza idea może posłużyć to złych celów i nie jest to bynajmniej jej wina, tylko tych, którzy się nią posługują.
  • 0

#102

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Prymitywne plemiona, które nie potrafią racjonalnie wyjaśnić dlaczego deszcz pada wierzą w bóstwa, więc to musi być prawda!
Natomiast wiara w życie po śmierci jest wynikiem strachu przed śmiercią i chęci życia.
  • 0

#103

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

'' "Wy będziecie się potem smażyć w piekle i wtedy zboaczymy dokąd was zaprowadził was ateizm buahahaha". ''

Takie groźby w świetle prawa powinny być karane.


Niestety, w świetle prawa takie groźby nie są karane, bo nie ma sensu. ^^


Ależ jest sens, dzieci w szkołach przez niektórych katachetów są straszone piekłem.
A przecież wiadomo, dzieci są naiwne.
I co taki katacheta wyczynia ? opowiada jak to nieprzyjemnie jest się smażyć w piekle, jak i również wydaje konkretne zasady, żeby tam nie trafić.

Dla przykładu :
-jeśli nie pomożesz mamie dzisiaj wynieść śmieci, to pójdziesz do piekła.
-(dziecko źle się zachowuje na lekcji) - za takie zachowanie grozi ci piekło !

Itd.

Ale podobno wszyscy katacheci dostali poufną wiadomość 'z góry', żeby nie straszyć dzieci piekłem.
  • 0

#104

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cóż za skromność przypisywać sobie jedyną słuszną postawę. Powyższe słowa zanotowałeś w sposób stronniczy, jakby grupa ateistów dokonywała agresji, a ich oponenci niewinnie pozostawali w obronie. Odatkowo zarzucasz zbyt wielką pewność siebie, to zabawne... czy byłem tam, nie ale jednocześnie nie udaję że wiem jak tam jest. Gadanina to dobre określenie, rzucanie linijek tekstu nie mógłbmy ująć tego poprawniej.

Wybacz, jeśli tak to odebrałeś. Nie miałem tego na celu. Jeśli aż tak bardzo Cię to razi, mogę zawsze dołożyć teiście coś extra w stylu: Jesteście potępieni i wszyscy będziecie się smażyć w piekle. I będzie git. ;)

Z drugiej strony jednak, gdy przejrzy się wypowiedzi w niniejszym wątku, nietrudno oprzeć się wrażeniu, że to właśnie ateiści są tymi , którzy w dyskusji są bardziej ekspansywni. Więc coś na rzeczy chyba jednak jest.

/W tej chwili przyrównuję umysł do kierowania się logiką mam nadzieję że właśnie to miałeś na myśli./ I tu nas masz, jesteśmy na ziemi od wczoraj dlatego nauka nie jest w stanie odpowiedzieć nam na wszystkie pytania. Potrzeba na to czasu. Mam pewną zasadę: jeśli czegoś nie wiem, to nie wymyślam sobie odpowiedzi. Owszem umysł jest niedoskonały, to oczywiste wszak nic perfekcją nie jest.

Ja także nie wymyślam sobie odpowiedzi, nie wypełniam tego, co nieznane Bogiem. Zwracając się z pytaniem do naturalistycznych ateistów, chodziło mi tylko o to, aby wyjaśnili, skąd czerpią pewność, że umysł będący funkcją powstałego wskutek błądzącej na oślep ewolucji mózgu prowadzi ich w poprawnym kierunku? Sam Darwin nad tą kwestią się zastanawiał. W jednym ze swoich listów napisał:

"Rodzi się wobec tego straszna wątpliwość, czy przekonania umysłu ludzkiego, który rozwinął się z umysłu niższych zwierząt, mają jakąkolwiek wartość, czy w ogóle są wiarygodne. Czy ktoś ufałby przekonaniom małpy, zrodzonym w jej umyśle, gdyby to było możliwe?"

Można to zapytanie odnieść do wszelkich ludzkich przekonań, łącznie z wymienioną przez Ciebie, wydawałoby się oczywista, logiką. Zależy mi na odpowiedzi osadzonej w pełni na gruncie naturalizmu, bez odnoszenia się do kwestii wiary w jakiekolwiek wyższe, ponadnaturalne przyczyny.

Twoja odpowiedź, Bayakus, całkowicie nie spełnia powyższego kryterium - już w pierwszym zdaniu zjeżdżasz na temat Boga i ciągniesz w ten deseń do samego końca. Pomiń aspekt Boga w swojej wypowiedzi - On nie jest Ci potrzebny do formułowania wartościowych z Twojego punktu widzenia wniosków.

judas666, nie widzę sensu dalszego prowadzenia naszej dyskusji, gdyż widzę, że moja ostatnia wypowiedź trafiła w próżnię - tak, jakby w ogóle jej nie było.
  • 0



#105

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Odpowiedziałem na Twój post, Ty natomiast całkowicie zignorowałeś mów. Ale faktycznie nie ma sensu rozmawiać z kimś, kto w 100% wierzy w swoje subiektywne opinie i jednocześnie zabrania innym w 100% wierzyć w ich subiektywne opinie.

BTW, nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie nie odnosząc się do wiary. Dla mnie jest oczywistym, że mózg nie jest idealny i że można się mylić. Ty ciągle o tym piszesz jednocześnie najwyraźniej nie biorąc pod uwagę, że sam możesz się mylić.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych