Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bert Hellinger


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe określenie @@ - ciepłe słówka. Osobiście wolę - nagą prawdę ^^.
Trochę szperam ...
  • 0



#17

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Za nagą prawde mi się dostaje najczęściej ;d Ludzie nie lubią gdy ktoś ich ekshibucjonuje.

A gdzie wyszperałaś? Daj namiar. ;>>
  • 0



#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jasne " #", syndrom - nagiego króla ...
ciekawostki ze wschodu, a właściwie byłego bloku wschodniego. Istna kopalnia.
  • 0



#19

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie sądze że masz magazyn akt ZSRR pod domem, więc pewnie z internetu. ;d Niestety, pewnie nie pamiętasz gdzie to było? ;/
  • 0



#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

50/50. Literatura, trochę tłumaczona.
  • 0



#21

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Umiesz po rosyjsku?

Powiedz coś o tym co czytałaś, jeśli możesz.
  • 0



#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raczej średnio, ale dla moich potrzeb wystarczy. Brakuje mi wprawy w tłumaczeniu specyficznych zwrotów. Ale warto.
  • 0



#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ustawienia rodzinne Hellinga mogą pomóc nam zrozumieć zależności rodzinne, i społeczne. Zrozumieć relacje lub ich brak. Ale czy potrzebujemy wzmacniać schematy ?
  • 0



#24

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy ja wiem czy jest to wzmacnianie schematów? Po prostu zrozumienie sytuacji w której się znaleźliśmy, a której tak na prawde nie potrafimy obiektywnie zrozumieć. Pozwala zrozumieć czemu tak na prawde mamy wyrzuty do kogoś, albo ten ktoś do nas. Czy powodem jest dziadek, babcia, może przykre doświadczenie z przeszłości.

Oczywiście metoda opiera się na hierarchii rodzinnej, ale tego nie da się ominąć. Jakbyśmy nie chcieli pochodzimy od dwojga rodziców - kobiety i mężczyzny, każdy na sz rodzic również posiadał jednego ojca i matke. Tego nie da się ominąć, a walka z tym nie przyniesie nic dobrego. Trzeba to zaakceptować. Wszyscy nasi przodkowie przynależą do nas, a my do nich - to jest niemożliwe do ominięcia.
  • 0



#25

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trudno być obiektywnym w sytuacji dotyczącej bezpośrednio nas. Jest to co prawda możliwe, jeśli przeszliśmy własną psychoanalizę, pozwalającą nam stać się obserwatorem. Mam wrażenie, że hipnoza regresywna pozwala znaleźć odpowiedź na nasze pytania. Wchodząc w trakcie ustawień, w jakąś pozycję w schemacie rodzinnym, jaką mamy gwarancję że nie przesunęliśmy się na linii czasu?
  • 0



#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego w ustawieniach jesteśmy tylko obserwatorem. Siedzimy z boku i obserwujemy. To pozwala uczynić tą sytuacje obektywną. Możemy oglądać to co się dzieje i przekonywać się że "cholera to faktycznie pasuje".
  • 0



#27

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby zmiana pozycji w przestrzeni wystarczyła aby stać się obiektywnym ... przestałby istnieć w psychologii i psychiatrii problem np. Edypa, niedowartościowania, braku ojca, nad opiekuńczej matki, posiadaniu czy też braku fallusa itd. Moim zdaniem to co możemy odnaleźć i pewnie odnajdujemy, w tych ustawieniach jest właśnie wejście w energię przestrzeni i schematu.
  • 0



#28

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

byłam jakiś czas temu na indywidualnym ustawieniu rodzinnym. Poszłam jako sceptyk namówiona przez znajomych - wyszłam zadziwiona skutecznością metody.
Mój wniosek jest taki, że ,,tradycyjni" terapeuci przestrzegają przed tym bo na terapię ,,klasyczną" chodzisz latami i babrzesz się w tym samym w nieskończoność - ustawienia starczą dwa może trzy - niektórym jeden raz ,,załatwia" problem.

Zamierzam iść jeszcze raz - przerobiłam tylko jedną część rodziny ale czekam aż z tym się wszystko unormuje.
Niesamowite z jaką łatwością wskoczyły mi pewne rzeczy na swoje miejsce.
Polecam :)

Jak chcecie coś wiedzieć to pytajcie.
  • 0



#29

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie, jest to bardzo skuteczna metoda. Do tego bardzo szybka. Swoją przewagę daje w tym, że możesz oglądnąć swoje problemy jako widz. To daje zupełnie inną perspektywę.
  • 0



#30

Bliss.
  • Postów: 213
  • Tematów: 35
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

tak - jako widz ale też niesamowicie mnie intryguje teoria Hellingera o przenoszeniu ,,schematu" przez 6 pokoleń. Brzmi dziwnie ale tak faktycznie jest! Ja znam dobrze historię własnej rodziny do 5 pokoleń wstecz i kurczę wszystko mi się dopasowało. Lekko przerażające jest, że nasze ,,działania" będą ciągnięte przez następnych 6 pokoleń no ale po to człowiek świadomy ma możliwości żeby wiedzy nabywać i nie powielać tego co niedobre.
mylo - nie chcę się publicznie obnażać ale jeśli chcesz to możemy na priw popisać bom ciągle pod wrażeniem mimo upływu czasu :)

a tak z ciekawości - jak Twoje osobiste sprawy? coś się zmieniło? poukładało? wyrównało? Bo podobno nawet na reprezentantów ma to wpływ
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych