Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sumeryjska wersja historii powstania człowieka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#31

mamma.
  • Postów: 214
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Annunaki - "czuwające wężowe istoty", wg tłumaczenia Haisnera - dźentelmena którego przeciwnicy Sitchina cytują nader często, zapominajac o tym drobnym szczególe.

Byłoby pięknie, drogi radosławie, gdybyś jeszcze czytał (a w tym przypadku oglądał i słuchał) źródła, które tu podrzucasz. W przeciwnym wypadku dokonujesz świadomej lub nieświadomej manipulacji. "czuwające wężowe istoty" to nie jest jak twierdzisz tłumaczenie słowa Anunnaki, tylko część tytułu wykładu Heisera (a nie Haisnera), który był zatytułowany w oryginale: "Anunnaki, Watchers, Serpentine Beings & The Netherworld in Ancient Texts", czyli "Anunnaki, obserwatorzy, wężowe istoty i zaświaty w tekstach antycznych", który to wykład został wydany na DVD w roku 2004. Płytkę można sobie obejrzeć tu (niestety tylko jej zewnętrzny wygląd :hm: ): http://alienstranger...SERDVDAOD04.jpg
Michael Heiser jest zbyt wytrawnym znawcą języków antycznych, aby nie wiedzieć, że rdzeniem słowa "anunnaki" jest "an" - słowo oznaczające w języku sumeryjskim niebo. Proponuję mniej "prawdy2" a więcej źródeł - wszystkim to wyjdzie na dobre.

Niemrawy - znalezienie cytatu podobnego do tego, który Cię intryguje ("Gdy bogowie tak jak ludzie pracowali cieżko i cierpieli od trudu A trud bogów był wielki Praca była ciężka i zmartwień było moc") nie jest zbyt trudne. Fragment mitu o stworzeniu ludzi, znanego jako "Enki i Ninmah" mówi:
"wtedy bogowie byli zmuszeni do pracy pańszczyźnianej, aby (dla siebie) zdobywać pożywienie. Liczni bogowie wzięli sie do pracy, ci niższej rangi dźwigali kosze (tragarskie) terhum, kopali kanały przesypując ziemię do Harali, wywozili glinę, ale skarżyli się (na swój los)" (tł. Krystyny Szarzyńskiej). Nie jest to dokładnie taki sam tekst, ale idea jest identyczna. I nawet faktycznie mówi o niebotycznej technologii - jak na każdą wysoko rozwiniętą cywilizację przystało, jej przedstawiciele nosili ziemię w koszach.
  • 0

#32

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Radoslawie trapi mnie jedno pytanie
czy węze opisane w mahabharacie to anunaki? czy nie
bo z tego co doczytalem sie choc nie czytalem dokladnie to wszystkie zle węze zostaly zabite
  • 0

#33

MiszaAS.
  • Postów: 343
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niemrawy - znalezienie cytatu podobnego do tego, który Cię intryguje ("Gdy bogowie tak jak ludzie pracowali cieżko i cierpieli od trudu A trud bogów był wielki Praca była ciężka i zmartwień było moc") nie jest zbyt trudne. Fragment mitu o stworzeniu ludzi, znanego jako "Enki i Ninmah" mówi:
"wtedy bogowie byli zmuszeni do pracy pańszczyźnianej, aby (dla siebie) zdobywać pożywienie. Liczni bogowie wzięli sie do pracy, ci niższej rangi dźwigali kosze (tragarskie) terhum, kopali kanały przesypując ziemię do Harali, wywozili glinę, ale skarżyli się (na swój los)" (tł. Krystyny Szarzyńskiej). Nie jest to dokładnie taki sam tekst, ale idea jest identyczna. I nawet faktycznie mówi o niebotycznej technologii - jak na każdą wysoko rozwiniętą cywilizację przystało, jej przedstawiciele nosili ziemię w koszach.


Ja to wiem mamma, mam całą antologię literatury mezopotamskiej w domu, posiłkuję się ponadto stroną następującą na której zawarte są i uzupełniane na bieżąco wszystkie teksty sumeryjskie. Problem w tym, że chciałem trochę zmusić oponentów do pogrzebania i zainteresowania się tematem (oraz by zweryfikowali źródła), aby przestali powtarzać głupoty z chęcią rozsiewane po internecie. Po za tym ma to jeszcze swoje inne cele ;)

EDIT:

Przypis do jednego z wcześniejszych postów-użyłem tam bardzo nieszczęsnego słowa "metamorficzne ujęcie historii", oczywiście miałem na myśli "metaforyczne ujęcie historii". Rzecz jasna, jest to literówka i o tyle znacząca, co całkowicie zmieniająca znaczenie wyrazu.

Użytkownik Niemrawy edytował ten post 14.03.2010 - 19:54

  • 0

#34

manvex.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając tego typu teksty zawsze nasuwa mi sie pytanie. Skoro obcy stworzyli nas ludzi po to zebysmy byli ich niewolnikami to dlaczego mieli by podawac wiedze o tym jak zostalismy stworzeni nam niewolnikom? Reasumujac; Skad Sumerowie wiedzieli jak zostali stworzeni? Przeciez dla dobra obcych lepszym rozwiazaniem i o wiele inteligentniejszym (moim zdaniem) byłoby od razu zafalszowac ta historie.
  • 0

#35

eL_.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po przeczytaniu tematu, doszedłem do wniosku takiego, iż według zapisków sumerów wyglądało to mniej więcej tak: Była sobie planeta, ze zwierzątkami i neandertalczykami. Przylecieli kosmici, spodobało im się, lecz neandertalczycy byli za głupi. Tak więc zaczęli swoje badania genetyczne i zmutowali biednego N w Sapiensa?

Użytkownik eL_ edytował ten post 03.08.2010 - 13:11

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych