Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
298 odpowiedzi w tym temacie

#271

Jach.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurde niestamowite uczucie!To jest obraz szatana!Czuje się jakby ktoś wyssał mi wszystko z żołądka :hm: A jaak zobaczyłem zbliżenie twarzy chłopca...
  • 0

#272

Code.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... 12 godzin po obejrzeniu tego obrazu w realu (odwiedziłem pewne miejsce), w nocy o godzinie 22:50 poczułem mrowienie na małym palcu lewej stopy, oraz zesztywniała mi prawa noga.

Obraz wywołuje jakby paraliż nerwowy. Wybiera na oglądającym pewien stres, którego jego układ nerwowy odbiera jako impuls zagrożenia życia. Dziwne. To moja teoria.
  • 0

#273

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj, dajcie spokój... Weszłam na stronę galerii internetowej autora tego płótna. Drugiem Pierrem della Francescą to on nie jest, ale jakoś zarabia tym swoim malarstwem na utrzymanie. Czy namalowanie posępnego obrazu z może przesadnie zaakcentowaną symboliką i dobudowanie do tego mrocznej historyjki nie jest dobrym chwytem marketingowym? Na świecie jest dużo naiwnych pasjonatów, którzy łykną taki numer, zwłaszcza że forma przekazu, jaką wybrał ten pan skłania nas swoją estetyką do instynktownego poczucia niepokoju.
  • 0

#274

hakowy.
  • Postów: 28
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ciekawy obraz, pobudza wyobraźnię, można sobie po nim wkręcić różne schizy ; ] Jest to chyba najmroczniejsza z jakich widziałem wizja świata, życia po śmierci, czy też wrogich sił, które podobno występują w świecie astralnym.
Dodatkowa interpretacja tego obrazu odgrywa tu też główną rolę w jego postrzeganiu.
  • 0

#275

Minerva Mouse.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli obraz jest nawiedzony, to dlaczego na mnie on nie działa? Przecież jestem wrażliwa i wierzę w duchy!
  • 0

#276

Stolpzioom.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja poczułem niepokoj patrzac na ten obraz,ale nic wiecej.
Moim zdaniem to swietnie zgrana kolorystyka wplywa tak na nasze samopoczucie. Zreszta ja nie wierze ze do ludzi z pozytywna aura moga przychodzic duchy, które sa zle. Chociaz dobrowolnie nie ogladnalbym tego obrazu po raz drugi.
  • 0

#277

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja nic nie poczułem. Bujda na kółkach i autosugestia.
  • 0

#278

Dark-Storm.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

obraz ladny i ciekawy bez calej historii jest niestety tylko kolejnym obrazem z wielu .. taka prawda jesli chodzi o autosugestie to sam kiedys nawet cos podobnego przezylem kiedy to ktoregos roku w liceum zaczela sie "faza" ze kolejnego dnia bedzie koniec swiata (juz nie pamietam jaki to mialbyc dzien) ale tak to sobie wbilem do glowy caly dzien nie moglem myslec o niczym innym tylko o tym ze o 0:00 bedzie koniec swiata... no i czekam sobie w moim pokoju na stryszku na ten koniec swiata godzina 23 z groszami ale niestety taki zmeczony tym przezywaniem bylem ze ... zasnalem ... pamietam tylko ze mialem jakis tam sobie sen i w pewnym momencie przeciela go blyskawica i sie obudzilem caly spocony... zegar pokazywal 0:00 .... :)
  • 0

#279 Gość_Lamb3rt

Gość_Lamb3rt.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak pierwszy raz patrzyłem na ten obraz czułem... hm... że coś jest tam nie tak. Taki dziwny niepokój... Myślę, że to w połowie zasługa paru nietypowych rozwiązań graficznych (kolorystyka etc.), a w drugiej połowie puszczenia historyjki o nawiedzeniu tego obrazu. Mimo tego nie chciałbym go drugi raz oglądać...
  • 0

#280

herbee.
  • Postów: 187
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Popatrzyłem na ten obraz bez uprzedniego przeczytania otaczającej go historii i poza mieszanymi uczuciami dotyczącymi wartości artystycznej dzieła nie poczułem nic niepokojącego. Uważam, że to my za sprawą myśli i wypowiadanych słów, które są swoistą formą energii potrafimy zmieniać i nadawać bieg rzeczy, wpływać na wydarzenia, które tworzą naszą rzeczywistość. Czasem można nazwać to autosugestią bo w końcu jest wynikiem naszych oczekiwań, może spróbujcie spojrzeć na ten obraz z pozytywnym nastawieniem a wtedy nie będzie taki straszny ;)
  • 0

#281

dresden_doll.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałam ten obraz jakiś czas temu i wtedy zrobił na mnie duże wrażenie. Teraz nie wydaje mi się on być niczym szczególnym. Owszem obraz jest niepokojący. Chłopiec - jego wyraz twarzy nie wydaje mi się być przerażająca. Mam jedynie wrażenie, ze mruży oczy przed słońcem, czy innym źródłem światła, ewentualnie próbuje dostrzec coś z oddali. Stoi w dziwny sposób, ale nie jest to zbyt przerażające ;) . Lalka - bardzo duża, na zbliżeniu, oczy i grymas nie robią miłego wrażenia, ale też nie wywołują poczucia strachu. Ręce - one niepokoiły mnie najbardziej gdy pierwszy raz widziałam obraz, teraz wydają mi się jedynie bardzo ciekawym motywem. Cały ten obraz to kawałek dobrej sztuki, chociażby dlatego, ze wywołuje tyle emocji. Natomiast cała ta klątwa wydaje mi się być chwytem marketingowym. Może kiedyś ktoś chciał ten obraz sprzedać bo przestał pasować mu do wystroju, jednak nie mógł znaleźć kupca? ;) Taka mrożąca krew w żyłach historia na pewno pomogłaby transakcji.
  • 0

#282

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie sie wydaje że za dużo przypadku jest w tym wszystkim, są gdzieś jakieś inne rzeczy dotyczące tego obrazu?
BTW dressden doll super sygnaturka :)

sorry za błędy
  • 0

#283

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat zaiste ciekawy, jak ktoś ma jakieś dane o obrazie to prosze o zamieszczenie i przy okazji zrobiłem remix'a. Pisaliście że ten dzieciak ma taki niepokojący wyraz twarzy, teraz już wcale nie jest smutny i straszny, jest nawet wesoły :) mam nadzieje że omine mnie klątwa. Dołączona grafika
  • 0

#284

MoonlightShade.
  • Postów: 73
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja po obejrzeniu obrazu dziwnie się czułem, nawet trochę wystraszyłem ;p -zapewne dlatego, że jest taki nietypowy. Kiedy spojrzałem na niego następnego dnia nic już nie czułem, obraz jak każdy inny IMO :) .
  • 0

#285

LadyCurrant.
  • Postów: 21
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie głowa zaczęła boleć.. tak jak się ma chore zatoki..a na 100% nie mam.. I tak mi się duszno trochę zaczeło robić..jakbym miała zasłabnąć.. Boże..

Aaa i tak dla sprostowania- nie czytałam opisu...;/
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych