Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory... 7 czerwca 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#61

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy to złodzieje, głupki i lenie. Po co chodzić na wybory ? Wybierać te same mordy ? I tak nie mogę, jestem nie pełnoletni O.o

#62

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Unia Polityki Realnej (UPR) ? polska konserwatywno-liberalna partia polityczna, założona jako Ruch Polityki Realnej 14 listopada 1987 w Józefowie. Sygnatariuszami byli m.in. Ryszard Czarnecki, Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz, Robert Smoktunowicz, Andrzej Sadowski. Od 6 grudnia 1990 zarejestrowana pod nazwą Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej. Wikipedia.pl



Nie wiem co takiego widzicie w partii założonej prze Richarda Henriego Francisa i Korwin-Mikkego. Na szczęście UPR nie dostała nawet 0.00000000000000000000000000000000000000000000001 mandatu.



#63 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem co takiego widzicie w partii założonej prze Richarda Henriego Francisa i Korwin-Mikkego.


Kiedyś przeprowadzono jakieś statystyki, z których wynikało, że elektorat UPRu cieszy się największą inteligencją. Może kiedyś dobrniesz do naszej forumowej mensy, której inteligencji nie określa IQ tylko postrzeganie siebie jako jednostki, która nie potrzebuje politycznej ideologii. Wystarczy wolność.

#64

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może kiedyś dobrniesz do naszej forumowej mensy, której inteligencji nie określa IQ tylko postrzeganie siebie jako jednostki, która nie potrzebuje politycznej ideologii.


A dlaczego od razu zakładasz, że jestem za PO czy PiS, lewicą czy prawicą - one shit.

Zrozumieć należy, że oddawanie głosu na partię, która ma minimalne szanse na przekroczenie progu jest zwyczajnym marnotrawstwem. Czemu to ma służyć? "O, patrzcie pójdę, zagłosuję, poświęcę się dla malutkiej niszowej partyjki, która nawet jeśli zdobędzie 1 mandat i tak nic nie zdziała!" Jaki faktyczny wybór ma wyborca? Żaden. Może wybierać tylko mniejsze zło.

Wolność nie utrzyma państwa na nogach, to jakaś nędzna utopia. Pokażcie mi prawdziwie wolne państwo i prawdziwie wolnych ludzi.



#65 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Chodzi o uczciwość wobec siebie i własnych przekonań. To co zrobiliśmy to się nazywa męstwo.


Męstwo – cnota moralna, która polega na umiejętności podjęcia dobrej decyzji mimo niesprzyjających uwarunkowań, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Cnota męstwa czyni zdolnym do stawienia czoła próbom i narażenia się na nieprzyjemne konsekwencje, w imię wyższych wartości.

#66

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli z góry wiadomo jakie są wyniki, to po co głosować :P



#67

Kifecassi.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po to, żeby były inne.

Zrozumieć należy, że oddawanie głosu na partię, która ma minimalne szanse na przekroczenie progu jest zwyczajnym marnotrawstwem.


Jeśli każdy tak pomyśli, to żadne małe partie nigdy się nie wybiją. Na szczęście są ludzie, którzy myślą inaczej.

(nie, nie głosowałem na UPR... ani też na żadną z większych partii)

#68

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

oddawanie głosu na partię, która ma minimalne szanse na przekroczenie progu jest zwyczajnym marnotrawstwem. Czemu to ma służyć? "O, patrzcie pójdę, zagłosuję, poświęcę się dla malutkiej niszowej partyjki, która nawet jeśli zdobędzie 1 mandat i tak nic nie zdziała!" Jaki faktyczny wybór ma wyborca? Żaden. Może wybierać tylko mniejsze zło.


Tu chodzi o cele drugoplanowe. Może jeżeli partia dziś dostanie ten głupi 1% w następnych wyborach dostanie już 5% bo ludzie ją zauważą. I tak dalej aż do pozycji PO. :roll:

Tak, wiem ,że to mało realne. Ale w końcu trzeba zacząć od zera.

Tu nie chodzi o to żeby tym razem ta partia dostała mandaty tylko żeby osłabić pozycję gigantów politycznych które aktualnie uważają ,że mają monopol na głosy wyborców (a co za tym idzie mało się starają bo wychodzą z założenia ,że ludzie i tak na nich zagłosują - właśnie dlatego, że mniejsze partie nie będą miały szans. Muszą tylko walczyć z 1 równie silnym konkurentem którego wystarczy wykończyć kampanią negatywną).
To jest gra. Więcej % dostaną malusieńkie partie, mniej % przypadnie na PO i PIS, różnica między słabymi a silnymi partiami pomniejszy się (Zamiast 1% i 39% będzie np. 15% i 25%) i może przez to giganty zaczną trząść portkami ze strachu przed utratą pozycji i wreszcie coś pożytecznego robić walcząc o głosy.
Ostatnia kampania polegała tylko i wyłącznie na rzucaniu jeden w drugiego błotem. Trzeba to zakończyć.



#69

zunrei.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

trzeba wziac inne czynniki, czemu partie ktore sa w sejmie dostaja nasza kase z POdatkow na swoje kampannie, to jest chore, inne partie poza sejmem nie maja szans na wejscie... kolejna smieszna rzecza jest np: 5% Kowalskich popiera inne partie niz te co sa w sejmie, ale i tak z ich podatkow sa finansowane te co sa w sejmie w dodatku ci co nie glosuja tez traca kase na tych darmozjadow, kolejna smieszna rzecza jest, czemu niby kampania do Parlamentu Europejskiego czyli oddzielna rzecz niz nasz Cyrk na ul. Wiejskiej jest wlasnie finansowana z budzetu, przeciez wszystkie partie powinny miec rowne szanse do wejscia tam, no ale oczywiscie ci co sa w sejmie tego nigdy nie zmienia, i prosze niech mi ktos tutaj nie pisze postow typu: ,,PO chcialo zniesc finansowanie", no tak chcialo ale to byla tylko czysta zagrywka pod publike, w rzeczywistosci PO wiedzialo ze PiS, PSL i SLD tego nie popra no ale dla kazdego % od obywateli w wyborach zrobia wszystko, no i mit ze finansowanie zmniejsza manipulacje partii firmami itd. tez bzdura totalna

#70

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wy też głosowaliście na UPR? Więc jakim cudem na nieco ponad 1%?
Powiem, że nie darzę zbytnią sympatią tej partii, JKM-a wręcz nie cierpię, nie zgadzam się też w pełni z ich programem. Mimo to, jest to partia, która reprezentuje najbliższe mi poglądy. Uważam, że to tragiczne, ale lepiej zagłosować na kogoś z kim zgadzam się w 60% niż, na kogoś z kim nie zgadzam się w 80%. Mam nadzieję, że z czasem, wraz ze wzrostem poparcia dla UPR powstaną inne liberalne partie.

#71

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wy też głosowaliście na UPR? Więc jakim cudem na nieco ponad 1%?

Sprawdź program wyborczy UPR, jako partia propagująca anty socjalistyczną UE jakie ma szanse ? Logiczne czary mary :roll:



#72

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam nadzieję, że z czasem, wraz ze wzrostem poparcia, dla UPR powstaną inne liberalne partie.

Powstało "liberalne" PO założone przez Andrzeja Olechowskiego z grupy Bilderberg , Macieja Płażyńskiego, który po przegranych wyborach powiedział że w drugiej turze nie poprze Tuska, tylko Kaczyńskiego, no i właśnie przez obecnego premiera, który "otoczył" się teraz takimi ludźmi, że normalny obywatel zadaje sobie pytanie, o co tu chodzi :mrgreen:. Co do frekwencji podczas ostatnich wyborów, to w naszym kochanym Kraju..nawet gdyby wyniosła 0.5% to głosowanie było by uważane za ważne. Byle tylko dopchać się do koryta...



#73

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

IO, nie dramatyzuj :)
Ja też w stu procentach nie zgadzam się z programem UPR, ale generalnie trudno jest znaleźć partię, która całkowicie odpowiadałaby naszym poglądom. Tzn. cóż... raz głosowałam na LPR :lol2:

#74

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Głosować powinno się zgodnie z własnym sumieniem i poglądami, więc jeśli na chwilę obecna popierasz np. Samoobronę, LPR, czy np. SLD to jest to Twój świadomy wybór i nikt nie powinien Cie z tego powodu wyśmiewać (zwłaszcza że żyjemy w "demokratycznym" Kraju...) z jednej strony cieszy mnie to że tylko co 4 uprawniony do głosowania Polak wziął udział w wyborach... jednak ludzie zaczynają "otwierać oczy" i nie popierają już tego syfu!
Właśnie przeczytałem na onecie "Wyborczy rekordzista...Jerzy Buzek ustanowił absolutny rekord zdobywając w swoim okręgu wyborczym 393 117 głosów. Teraz ma szansę na objęcie funkcji przewodniczącego Parlamentu Europejskiego". Ten Buzek którego chcieli w latach 90 wywieźć z sejmu na taczce :D ? haha ludzie albo szybko zapominają, albo pralka pierze już na najwyższych obrotach...



#75

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sprawdź program wyborczy UPR, jako partia propagująca anty socjalistyczną UE jakie ma szanse ? Logiczne czary mary :roll:

Z drugiej strony żyjemy w kraju, który przez ponad 50 lat próbował się wyrwać z pod socjalistycznej władzy, w związku z tym, absurdem są dla mnie ostatnie dwie dekady rządów. Ludzie zatensknili za państwem opiekuńczym? Naprawdę można tak zamotać ludziom w głowach, że będą chcieli oddawać połowę pensji państwu? Doprawdy nie pojmuję, jakim cudem w tym kraju socjalizm może mieć jakiekolwiek szanse, a co dopiero wygrywać...

Powstało "liberalne" PO

taaa... :roll: pozwolę sobie zacytować Tatika:
Dołączona grafika

z jednej strony cieszy mnie to że tylko co 4 uprawniony do głosowania Polak wziął udział w wyborach...

Mnie straszliwie irytuje postawa nie-głosujących: "nic się nie zmieni, nie mam na kogo głosować, bla bla", jeśli tak bardzo chcą, żeby z ich zdaniem w ogóle się nie liczyć to proszę bardzo...
Z drugiej strony ostatnio wyczytałem, że im wyższa frekwencja, tym więcej wpada później do koryta. Gdyby tylko wprowadzono odwrotną zależność, z pewnością mielibyśmy frekwencję 90% :rotfl:.

IO, nie dramatyzuj :)
Ja też w stu procentach nie zgadzam się z programem UPR, ale generalnie trudno jest znaleźć partię, która całkowicie odpowiadałaby naszym poglądom. Tzn. cóż... raz głosowałam na LPR :lol2:

Z tym, że w internecie spotkałem sporo osób podzielających moje poglądy w większym stopniu, niż poglądy UPR-u, więc mam nadzieję, że kiedyś taka powstanie. Z drugiej strony póki co może lepiej, żeby sobie wzajemnie nie odbierały głosów i obie skończyły pod progiem wyborczym.

@Don
Miałem wczoraj odpowiedzieć, ale nie zdążyłem - opera mi się wyłączyła :<.

Nie wiem co takiego widzicie w partii założonej prze Richarda Henriego Francisa i Korwin-Mikkego.

Głównie program, w przeciwieństwie do, mam wrażenie, większości społeczeństwa, nie kieruję się sympatiami przy wyborze.

Zrozumieć należy, że oddawanie głosu na partię, która ma minimalne szanse na przekroczenie progu jest zwyczajnym marnotrawstwem. Czemu to ma służyć? "O, patrzcie pójdę, zagłosuję, poświęcę się dla malutkiej niszowej partyjki, która nawet jeśli zdobędzie 1 mandat i tak nic nie zdziała!" Jaki faktyczny wybór ma wyborca? Żaden. Może wybierać tylko mniejsze zło.

Ana już to dość dobrze wyjaśniła - jeżeli politycy będą mieć świadomość, że istnieje elektorat o takich a takich poglądach, będą się starać zdobyć ich głosy (przekładające się na ich miejsca przy korycie) poprzez częściową zmianę programu. Dzięki temu władza częściej będzie postępowała po naszej myśli, a przy okazji zrobi coś pożytecznego - proste.

Wolność nie utrzyma państwa na nogach, to jakaś nędzna utopia. Pokażcie mi prawdziwie wolne państwo i prawdziwie wolnych ludzi.

Wolność jest niejako przeciwieństwem państwa - im więcej jednego tym mniej drugiego. Ja jestem zwolennikiem państwa minimalnego - a im coś jest mniejsze tym łatwiej mu się utrzymać na nogach. Chyba nie twierdzisz, że nasz obecny biurokratyczny wielkolud stoi pewnie i stabilnie?

PS Ma ktoś dokładne i pełne wyniki wyborów? tj. który kandydat, na której liście, ile dostał głosów. Do tej pory znalazłem takie coś dla każdego okręgu, tylko nie dla mojego - Katowickiego.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych