Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybory... 7 czerwca 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#46

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też trzasnęłam krzyżyk na UPR. I co zdziwiło mnie wielce - wielu moich znajomych i generalnie ludzi w moim wieku oddawało swój głos właśnie na tę partię. Nie przełożyło się to niestety na wynik... POrażka.

#47

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mimo wszystko, świadomość ,że jest się w tym 1% głosów jest dość ciekawym odczuciem. Jesteśmy wyjątkowi!

No... i zawsze jak ktoś będzie narzekał na aktualny układ można powiedzieć "Ja tam na nich nie głosowałem, wybrana przeze mnie partia nie przeszła bo większość ludzi postanowiła iść po najmniejszej linii oporu. To teraz macie.".



#48

kapuchy.
  • Postów: 591
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chyba nie całkiem chodzi o to, żeby móc się usprawiedliwiać, liczyć głosy itd.
Sens w tym, żeby być w końcu REPREZENTOWANYM przez osoby kompetentne, działające w imieniu wyborców, działające rzetelnie, a nie tylko w interesie własnym. To co się dzieje w chwili obecnej, to kompletne wynaturzenie i doprowadzenie do absurdów biurokratycznych i prywaty.
Najgorsze jest to, że rozbicie tego molocha może być bardzo trudne (jeśli w ogóle możliwe). A na pewno nie jest możliwe przez uczestniczenie lub nie w wyborach.

#49

Cthulhu.
  • Postów: 406
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też trzasnęłam krzyżyk na UPR. I co zdziwiło mnie wielce - wielu moich znajomych i generalnie ludzi w moim wieku oddawało swój głos właśnie na tę partię. Nie przełożyło się to niestety na wynik... POrażka.

Jakimś trafem większość moich znajomych też była za UPR :)



#50

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moje kochane dzieci:) Jeszcze niedawno UPRowcy byli tu w mniejszości, a tu proszę. Słodko :)

#51

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Maleńki szok, że ich tak sporo, ale... gdzie wynik w takim razie? Czyżby posunięci wiekiem głosowali za tym, za czym tęsknią [SLD], przeciwko Kaczuchom [PO], przeciwko Donciowi i Palikotowi [PiS] czy 'bo tak' [PSL], a za UPR nikt z nich? Pewien mój znajomy z pewnego pokerowego forum, który mieszka sobie od kilku lat w Tajlandii, również popiera UPR, a takich ludzi jest WIĘCEJ, więc i wynik powinien być lepszy :omfg:

Sens w tym, żeby być w końcu REPREZENTOWANYM przez osoby kompetentne, działające w imieniu wyborców, działające rzetelnie, a nie tylko w interesie własnym.



Wiesz co mnie się właśnie zaczęło wydawać? Że każdy z nas chciałby, żeby było fajnie. Niektórzy chcieliby może wejść w politykę [Narodowa Partia Limonek], ale czy gdybyśmy "dorwali się do koryta", chciałoby nam się spełniać przedwyborcze obietnice i robić tak, by ludziom było lepiej? To też warte zastanowienia :]

#52

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ludzie w Polsce w większości nie dorośli do głosowania. Że wspomnę tylko ostatnie wybory parlamentarne i chociażby słowa mojego ojca: "głosuję na PO, żeby PiS nie był u władzy".
Bullshit. Głosować trzeba ZA, a nie przeciw. Mało kto zdaje sobie też chyba sprawę, że przed głosowaniem, żadna partia nie ma z góry dodanych głosów. Przed wrzuceniem kartek do urn każdy ma takie same szanse.
No ale TVN powiedział, że liczy się PO, PiS, SLD i PSL...

#53

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W gruncie rzeczy masz rację. Wystarczy włączyć pudło i słyszymy tylko o tych czterech partiach, o innych wspomina się albo rzadko, albo informacje na ich temat mają z lekka wydźwięk pejoratywny [przynajmniej w moim odczuciu]. JKM z kolei pokazuje się ludziom jako człowieka nietolerancyjnego, obłąkanego wręcz szaleńca, a wystarczy wziąć do ręki jego książkę, żeby stwierdzić, że 'gość ma cholera rację'.

#54

asp.
  • Postów: 225
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moje kochane dzieci:) Jeszcze niedawno UPRowcy byli tu w mniejszości, a tu proszę. Słodko :)



jeszcze niedawno upr żarło z tego samego koryta co pis po sld, a teraz zrobili się partią niszową dla młodych zbuntowanych, liczących na zmiany. Przecież to śmieszne jest.

#55

m1ch00.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i niestety wieprze z lansowanych przez tivien i tevałpe partii dopięły swego, jest to przykre niestety. (Kamiński mógł jeszcze powiedzieć, że umie w szybkim tempie obierać kartofle. Szkoda gadać. Co ma wspólnego znajomość języków obcych z polityką? Chciał się idiota pochwalić? że jest taki super inteligenty?)
Cieszy mnie natomiast, że coraz więcej ludzi np. z forum paranormalne popiera idee wolnościowe i nie rzuca pustymi hasłami " Zagłosuję na PO bo to partia nowoczesnych ludzi z nowoczesnym światopoglądem, a nie partia starych dziadków z PiS".
Co do pana Janusza. W pewnych okresach przechodziłem fascynację tym człowiekiem. Należy stwierdzić od razu, że jest to postać wyróżniająca się z tłumu pod względem bystrości umysłu i abstrakcyjnego myślenia. W swoich tekstach niekiedy używa trudnego języka, dziwnych porównań,aluzji np. ten tekst z interii :

http://fakty.interia...ow,1309036,3439.

Kiedy jakiś człowiek go skrytykuje, najczęściej wytykając mu żydowskie korzenie (zapraszam www.polonica.net) pojawiają się różne głosy sprzeciwu, że JKM pisze językiem takim a nie innym. Nie każdy potrafi go rozumieć. Może właśnie tutaj tkwi błąd. Może powinien on pisać językiem tak zrozumiałym, by prosty Kowalski z Nowych Brzózek też mógłby wiedzieć o co mu chodziło. Progu niestety nie da się przekroczyć docierając do małej grupki ludzi, która go rozumie. Największą masą elektoratu jest ogłupiałe społeczeństwo które patrzy na pana Janusza tak a nie inaczej, a niestety lub stety będzie on już na zawsze kojarzony z Upeerem i jeśli wywoła jakąś aferę to niestety pogląd ludzi na tę prawdziwie wolnościową partię w Polsce będzie niestety zły.

Do poprzednika:
Kiedy UPR żarło z tego samego koryta? W 1991 roku wprowadzając 3 posłów do sejmu? Wszystkie wymienione przez Ciebie partie wtedy nie istniały. UPR od samego początku ma jasny, przejrzysty program. Nic się nie zmieniło od roku założenia. Współczesne partie które nie robią NIC by polepszyć sytuację zwykłego człowieka są zwykłymi partiami złodziejskimi. Najlepsi są ludzie co na te partie psioczą a teraz jak się dowiadujemy takie PO znowu dostało niemal polowe głosów. no comment

#56

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Również głosowałem na kandydata z UPR i biorąc pod uwagę nie najgorszą popularność tej partii w internecie czy tu na forum, spodziewałem się lepszego rezultatu. Tak w ogóle, to głosuję po raz pierwszy. Wcześniej nie głosowałem, bo nie chciałem uczestniczyć w tej szopce, oraz nie było na kogo. W przyszłości też zamierzam wspierać ich swoim głosem.



#57

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jeszcze niedawno upr żarło z tego samego koryta co pis po sld, a teraz zrobili się partią niszową dla młodych zbuntowanych, liczących na zmiany. Przecież to śmieszne jest.

Pan chyba myli kogoś-z-kimś.
Zalecałbym trochę świeżego powietrza.

#58

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W Szwecji debiutująca Szwedzka Partia Piratów wywalczyła sobie 7,4 procent poparcia wyborców, więc prawdopodobnie będzie ona miała swoje mandaty w parlamencie. A UPR ze swoim programem raczej nie ma szans w starciu z socjalistyczną unią :roll: Mamy za dużo nienaruszonych bogact naturalnych żeby podskakiwać. Ciekawe kiedy prywatyzacja lasów państwowych ? Przynajmniej jeszcze z czegoś można nas okraść.



#59 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem gdzie można znaleźć głosy w poszczególnych okręgach. Słyszałem, że w moim okręgu 10 krakowsko-świętokrzyskim UPR miało 4 wynik przed peezelem.

#60

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W moim mieście, najwięcej głosów oddano na hołotę z PiSu, potem PO i SLD-UP. O UPR nawet nie wspomnieli... :(




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych