Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wisiorek Majów/Azteków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!
Ostatnio mój ojciec kupił ciekawy wisiorek w Meksyku, wyglądem jest świetny! Prawdziwy sznurek, kilka małych ozdóbek na nim i główna ozdoba: ząb(pewnie sztuczny, choć ładnie wykonany). Wszystko by było super, ale mam taką zasade, nie będe sie obwieszał symbolami których nie znam znaczenia :D a mianowicie na ząbku jest oto taki symbol:
Dołączona grafika
Ktoś rozkminia z was takie rzeczy? Albo chociaż jakieś forum na którym bym mógł dostac odpowiedź na to pytanie?
Co to do cholery za symbol!? :D

P.S. Chce konkretnych odpowiedzi, nie np. "ciekawy symbol ale nie wiem co on oznacza blablabla".

Bless!
  • 0

#2

rgppanc.
  • Postów: 498
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy symbol, ale nie wiem, co oznacza.. :P :P :P

A tak na poważnie: dlaczego sądzisz, że to symbol Majów lub Azteków? Moim zdaniem to zdecydowanie bardziej współczesny znak.. Sugeruje mi to silnie kojarzący się z chrześcijaństwem krzyż, a nie jest tajemnicą, że większość Meksykanów to ortodoksyjni katolicy.
  • 0



#3

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprzedawca tak mówił, to jedyne co ojciec zrozumiał z jego gadki :D Jedny problem że własnie nie pamięta czy to aztecki czy majów, dlatego napisałem to, może to :)
  • 0

#4

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

HEHE

Co sprzedawca nie powie żeby coś opylić xD
  • 0

#5

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

...tylko szkoda że nie rozmawiamy na temat :D
Pytanie brzmiało, co oznacza ten symbol? :)
  • -1

#6

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Najprawdopodobniej NIC... Napisałeś, że ząb sztuczny najprawdopodobniej... Dlaczego na sztucznym zębie miałyby się znaleźć symbole Majów/Azteków? :D

Moim zdaniem symbol nie ma żadnego znaczenia..
  • 0



#7

frosti.
  • Postów: 654
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tym obrazku jest klęczący na czymś (prawdopodobnie na ołtarzu) człowiek (lub jak kto woli siedzący w takiej japońskiej pozycji) trzymający w jednej ręce głowę jakiegoś ptaka a w drugiej dzbanek(z alkoholem lub krwią...).

Czyli nic dobrego, pogańskie rytuały. Wywalić.
  • 0

#8

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KriSSnt: W pierwszym poscie napisałem, jakich wypowiedzi nie chciałbym czytać w tym temacie, ty widze nie doczytałeś się mojej prośby. No nic... przeżyje to.
frosti: Nie wszystko co ma znaczenie pogańskie, lub pochodne wypadałoby wyrzucać. Widzisz, to jest pamiątka z Meksyku, więc cokolwiek by nie oznaczał symbol, wisiorek pozostanie w moim domu, nawet jesli miałbym go nie nosić. Swoją drogą, kierowałeś się wyobraźnią, czy doświadczeniem opisując symbol? (stawiam na to pierwsze :> )

Wciąż czekam na profesjonalistyczną odpowiedź. :}

Bless! :)
  • 0

#9

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kazzone...

Doczytałem, ale ... tak naprawdę - co z tego, że Ty nie chcesz? Przecież forum Twoje nie jest. Oczywiście bez urazy, to nie miał być żaden atak..


Wydaje mi się tylko, że chciałbyś przeczytać, że to super-ekstra symbol Majów sprzed iluś tam tysięcy lat, może jeszcze daje jakieś supermoce i sprawia, że wisiorek jest wart kupę pieniędzy...

Niestety jednak najpewniej jest tak, jak ludzie napisali już... Nie można się na prawdę zamykać.



Poza tym, szczerze WĄTPIĘ, by ktokolwiek na tym forum był kompetentny i wykształcony na tyle, by udzielić Ci odpowiedzi na Twoje pytanie (zakładając, że symbol jest "autentyczny").

Na Twoim miejscu poszukałbym raczej na jakimś forum poświęconym archeologii czy historii. Ewentualnie może Google i "mayan symbols"?


Wątpię, by udało Ci się usłyszeć coś konkretnego... Jednak gdyby - chętnie sam bym przeczytał.


pozdrawiam
  • 0



#10

mycroft.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Patrząc na to a znam się nieco na symbolice - nie jest tu uwidoczniony żaden z symboli mocy, symboli energetycznych czy innych - po prostu zdaje się, że to zwykła pamiątka...
  • 0

#11

Kazzone.
  • Postów: 74
  • Tematów: 14
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

KriSSnt, forum nie moje, lecz temat mój. Zakładałem go nie bez przyczyny, bo komentarzy na temat wyglądu( nie znaczenia) moge usłyszeć od kogokolwiek, gdybym go nosił.

No cóż, nie śpieszno mi, moge więc poczekać, może znajdzie się osoba która się zna na tym.

Wydaje mi się tylko, że chciałbyś przeczytać, że to super-ekstra symbol Majów sprzed iluś tam tysięcy lat, może jeszcze daje jakieś supermoce i sprawia, że wisiorek jest wart kupę pieniędzy...

To źle Ci sie wydaje, doczytaj się sensu w pierwszym poscie może zrozumiesz, po co założyłem ten temat. Swoją drogą, nie chce się kłócić ale kur** człowieku, za idiote mnie masz? Dobrze wiem że to jest zwykła pamiątka, ale chciałbym się dowiedzieć jakie ma znaczenie w symbolice... :x
  • 0

#12

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A nie lepiej byłoby zamieścic zdjęcię wisiorka? ciężko z tego obrazka cokolwiek ehem... ,,wychaczyć". Myślę, że masz aparat zrób zdjęcie, zamieść to może komuś cos zaświata bo na rysunku to tak niewiele widać.
  • 0



#13

KriSSnt.
  • Postów: 387
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kur** człowieku, za idiote mnie masz?




:( :< :<


Mogłeś sobie podarować już ... - żenada.


Żegnam
  • 0



#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

przyłączam się do prośby livin ...nie wątpię w twoje zdolności graficzne, ale to co narysowałeś może przedstawiać wszystko, a dobrze zrobiona fotka ( najlepiej z różnych stron ) rozwieje wszelkie wątpliwości, a już na pewno kogoś naprowadzi...w symbolice ważne jest nawet to jakiego zwierzęcia jest ów ząb, albo na jakim rzemyku/sznurku został zawieszony ...co do wypowiedzi którą skierowałeś w stronę KriSSnta..to napisze Ci tak...-IMO- więcej kultury w stronę ludzi którzy starają się Tobie pomóc...nie wszyscy muszą mieć takie samo zdanie...

a teraz uciekam na finał LM, kto wygra mecz ....?????? :P
  • 0



#15

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poszperam w internecie:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych