Skocz do zawartości


Zdjęcie

Palec obdarty ze skóry po przebudzeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1

Prayer.
  • Postów: 17
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć,

dwa dni temu moja koleżanka przeżyła "dziwną" sytuację. Położyła się spać jak każdego wieczoru zasypiając bez większych przeszkód. Sen miała twardy, aż do piątej nad ranem, kiedy to zbudził ją silny ból palca. Spojrzała na kciuk prawej dłoni i zbladła z przerażenia. Cały palec miała obrany ze skóry. Mokry i lepiący się od wyciekającego z naruszonej tkanki osocza. Przestraszona pobiegła do łazienki, zdezynfekowała ranę, a rankiem pojechała z ojcem do lekarza. Dyżurny oznajmił, że jest to dla niego zagadka, ponieważ nigdy wcześniej nie spotkał się z takim przypadkiem.

Próbowaliśmy przeanalizować całą sytuację. Wykluczyliśmy następujące możliwości:
1. Koleżanka nie jest lunatykiem
2. Koleżanka nigdzie w nocy nie wstawała
3. Nie ssała, ani nie obgryzła kciuka przez sen
4. Nikt ze współlokatorów jej tego nie zrobił (w historii pojawia się ojciec, ponieważ tego dnia przyjechał do Warszawy i nocował u niej w mieszkaniu)

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy wiecie, co mogło spowodować ranę takiego typu? Co ona może oznaczać? Koleżanka zachodzi za głowę, ale nie jest w stanie znaleźć żadnego wyjaśnienia. Ja mam 2 teorie, ale wpierw chciałbym poznać Wasze opinie, aby niczego nie sugerować.

Proszę o poważne potraktowanie sprawy, jednocześnie będziemy wdzięczni za wszelką pomoc.

Prayer
  • 0

#2

Wyspa.
  • Postów: 103
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

może był to jakiś atak nocny? ja z własnego doświadczenia wiem że przy atakach mogą być rany ciente coś w stylu jakby zranić kogoś kartką papieru (takie czerwone cięcia kilku centymetrowe o grubości około 1mm?[kre jest zaschnięta [coś w stylu strupków]) ale aby ze skóry palca obrać? jakoś wydaje mi się to mało realne ale kto wie? może? hmmm dziwne...
  • 0

#3

Mick St. John.
  • Postów: 154
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma przypadkiem kota w domu ?
  • 0

#4

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to od nadmiernego tarcia, ale nie będę dalej spekulował o co...
  • 0

#5

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

stawiam na substancje zrace
moze jakies doswiadczenie w szkole i niedokladne umycie palca umoczonego w kwasie lub innej substancji zracej
ewentualnie kontakt z domowymi chemicznymi srodkami do czyszczenia

dlugotrwale dzialanie takiego srodka powoduje zniszczenie naskorka i rany bardzo podobne do opisywanych
  • 0

#6

Rockmenka85.
  • Postów: 148
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może coś jej się śniło i podczas snu sama go sobie ''obgryzła'' ;p
Człowiek podczas snu robi różne dziwne rzeczy...
  • 0

#7

DrFlo.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to od nadmiernego tarcia, ale nie będę dalej spekulował o co...



Jest to raczej nie możliwe , jeśli jednak to niech ktoś mnie poprawi , sam kiedyś miałem takie dziwne zjawisko w nocy , miałem zawiązany bandaż na ręce a gdy obudziłem się był zawiązany wokół mojej szyj do tej pory nie wiem jak to sie stało
  • 0

#8

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

''3. Nie ssała, ani nie obgryzła kciuka przez sen''

Skoro śniła, to skąd ma pewność, że nie obgryzała ;)
  • 0

#9

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakby sama zeżarła sobie skórę z palca, to miałaby krew na zębach i resztki między zębami nie?

Ja osobiście niezbyt wierzę w tą opowiastkę, bo kto czekałby do rana z pójściem do lekarza mając zdartą skórę z całego palca? Co? Poszła dalej spać, bo uznała, że nie będzie budzić lekarzy na dyżurze?
Pewnie autor zaraz odpisze, że rana nie była taka rozległa ;)
  • 0



#10

taght.
  • Postów: 275
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakby sama zeżarła sobie skórę z palca, to miałaby krew na zębach i resztki między zębami nie?

Ja osobiście niezbyt wierzę w tą opowiastkę, bo kto czekałby do rana z pójściem do lekarza mając zdartą skórę z całego palca? Co? Poszła dalej spać, bo uznała, że nie będzie budzić lekarzy na dyżurze?
Pewnie autor zaraz oodpisze, że rana nie była taka rozległa wink2.gif


W końcu ktoś realnie podszedł do tematu brawo.
  • 0

#11

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakby sama zeżarła sobie skórę z palca, to miałaby krew na zębach i resztki między zębami nie?


Hm, no nie.
Kiedy gryzła sobie palca (powiedzmy) jej ślina wypłukała to spomiędzy zębów - logiczne.

Z resztą Twojego posta Romczym się zgodzę.
Masz racje, pewnie autor tematu nadinterpretuje całą sytuacje o ile taka zaszła.

Swoją drogą, gdybym ja obudził się z takowym palcem, byłbym w szoku ale zapewne sam bym opatrzył rane (chyba, że z palca krew sikała by na prawo i lewo).
  • 0

#12

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

1. Koleżanka nie jest lunatykiem

Kiedyś miałem taką sytuację, że nocowałem u kuzyna. Wieczorem normalnie poszedłem spać. W środku nocy zacząłem lunatykować, kierując się do wyjścia z domu. Zaniepokojona ciocia, słysząc mnie jak się krzątam i otwieram drzwi, spytała "Paweł, gdzie idziesz?" A ja wg jej relacji odpowiedziałem, że "idę po rower dla Tobiasza"(imię kuzyna) i wtedy się obudziłem. Co ciekawe, dzień wcześniej uzgodniłem z nim, że następnego dnia pożyczę mu rower. Gdyby nikt mnie nie zbudził, pewnie poszedłbym po ten rower :)
Innym razem, wg słów ojca chodziłem po domu z poduszką. Nic z tego nie pamiętam, bo ojciec tylko powiedział, "Paweł idź spać", no i w tym momencie się położyłem.

Twoja koleżanka może być lunatykiem i o tym nie wiedzieć. Sam bym nie wiedział, gdyby nikt mi o tym nie powiedział.

Z kolei trzeci mój przypadek (z lunatykowaniem ?) był taki, że obudziłem się wysmarowany jakimś kremem. Nie wiedziałem co się stało. Próbowałem sobie przypomnieć czy obudziłem się w nocy. Nic takiego nie miało miejsca. Zauważyłem jedynie ślady kremu w przedpokoju, co znaczyło, że musiałem chodzić we śnie. Ale po co, dlaczego, do dziś nie wiem.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem? Czy wiecie, co mogło spowodować ranę takiego typu? Co ona może oznaczać?

Nigdy nie obudziłem się z obdartym palcem, ale raz na szkolnym biwaku, wyrwał mnie ze snu potworny ból spowodowany skurczem mięśnia udowego. Nie wiem z jakiego powodu, bo jak otworzyłem oczy, leżałem normalnie, na plecach, a nogi miałem wyprostowane.
  • 0



#13

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale krew szybko zaschłaby na wardze czy coś, no choć na malutkim skrawku coś by zostało.
Jeśli chodzi o zdarty naskórek no to można go samemu opatrzyć, ale ja tu cały czas czytam o skórze, więc chyba chodzi tu o nieźle krwawiącą ranę.

PS

Nigdy nie obudziłem się z obdartym palcem, ale raz na szkolnym biwaku, wyrwał mnie ze snu potworny ból spowodowany skurczem mięśnia udowego. Nie wiem z jakiego powodu, bo jak otworzyłem oczy, leżałem normalnie, na plecach, a nogi miałem wyprostowane.

To jest akurat całkiem normalne.

Ja jeszcze dodam, że normalnie nie lunatykuję, ale jak byłem młodszy to przez sen majstrowałem przy gniazdku elektrycznym i tym podobne dziwactwa wyczyniałem, ale to było tylko parę takich akcji.
  • 0



#14

Nymphaea.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest to raczej nie możliwe , jeśli jednak to niech ktoś mnie poprawi , sam kiedyś miałem takie dziwne zjawisko w nocy , miałem zawiązany bandaż na ręce a gdy obudziłem się był zawiązany wokół mojej szyj do tej pory nie wiem jak to sie stało


To nie jest jakieś zjawisko. Kiedy śpimy, robimy różne rzeczy. Raz zasnęłam ze słuchawkami na uszach od MP4, kiedy wstałam, słuchawek nie było w uszach, a kabel był owinięty wokół szyi (pomińmy już to, że groziło mi uduszenie, i to z własnej głupoty!)
Ciekawe jak to się stało, nie?
  • 0

#15

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie jest jakieś zjawisko. Kiedy śpimy, robimy różne rzeczy. Raz zasnęłam ze słuchawkami na uszach od MP4, kiedy wstałam, słuchawek nie było w uszach, a kabel był owinięty wokół szyi (pomińmy już to, że groziło mi uduszenie, i to z własnej głupoty!)

Ja mam tak zawsze jak słucham przed snem, jeszcze się nie udusiłem więc bez obaw ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych