Skocz do zawartości


Zdjęcie

Matura 2009 i co dalej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#76

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ludzie xD Na lekarski w Białymstoku już jest druga lista i spadek o 5 pkt ^^ w zeszłym roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym pierwszy próg był 171 chyba, a ostatni 158 :D Zdołowany nie jestem ;p

#77

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głośno było przecież o dentyście, który rewelacyjnie leczył ludzi, a z zawodu był górnikiem czy kimś tam podobnym.

Wiedział jak wiercić :P
U mnie jest tak, że 3,5 roku I stopień
1,5 roku II stopień
5 lat III stopien



#78

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ringëril z ciekwości pytam. Twoi rodzice też są lekarzami?

#79

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie ;) Mama jest pielęgniarką, a tata zawodowym kierowcą.

#80

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pytam bo mam kumpele, która jest z takiej rodziny doktorów i też miała iść na kierunek lekarski. Skończyło się na tym, że poszła na Akademie Muzyczną w klasie skrzypiec. Na jej miejscu zrobiłbym to samo tylko mi brakuje jeszcze trochę umiejętności w czytaniu nut a'vista, a to jest na egzaminie wstępnym. Ale może kiedyś kto wie.

#81

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ringëril, hmmm. Nie wiem jak cała Polska, mówię po prostu jak wyglądała sytuacja w Szczecinie, Krakowie i w Gdańsku - bo tam ja i moi znajomi składaliśmy papiery. Możliwe, że w tym roku progi będą wyglądać inaczej. Zależy kto gdzie chce iść. Jesteśmy w niżu demograficznym, więc sytuacja powinna się zmieniać. Ale kto tam wie.

Hunter, odnośnie komentarza w reputacji (za co dziękuję): jestem zeszłoroczną maturzystką i obecną studentką. ;)

#82

Hunter.
  • Postów: 302
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Altaire to patrz tylko do drugiej części komentarza :D A po drugie to co ja mam plusa żałować? Jak kogoś ucieszy to i dla mnie radość i dla drugiej osoby radość :mrgreen:

#83

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzymam za wszystkich kciuki ażebyście dostali się na wymarzone studia :mrgreen: ja robię sobie obecnie rok przerwy i w przyszłym mature chcę poprawić + ,,dozdawać" dodatkowo biologie i wybrać się na leśnictwo do krakowa. Nie ukrywam, że w tym roku mature pisałam tylko po to żeby skończyć szkołę. Nigdy nie należałam do miłośniczek szkół publicznych więc cel osiągniety narazie i jest spokój ;)



#84

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Trzymam za wszystkich kciuki ażebyście dostali się na wymarzone studia :mrgreen: ja robię sobie obecnie rok przerwy i w przyszłym mature chcę poprawić + ,,dozdawać" dodatkowo biologie i wybrać się na leśnictwo do krakowa. Nie ukrywam, że w tym roku mature pisałam tylko po to żeby skończyć szkołę. Nigdy nie należałam do miłośniczek szkół publicznych więc cel osiągniety narazie i jest spokój ;)

A pracować chcesz jako leśnik w Polsce (lasach państwowych)? Moja mama jest leśnikiem a tata strażnikiem leśnym i wiem co się teraz dzieje. Ciągłe zwolnienia, poza tym, już tylko lasy nie są sprywatyzowane, a domyśl się co będzie jak to zrobią. Teraz żeby dostać pracę jako leśnik to trzeba mieć znajomości. No chyba, że do Skandynawii się wybierasz, to wtedy studia leśne jak najbardziej na miejscu.

Masz leśników w rodzinie? Popytaj jak jakiś znasz. Powiedzą ci to samo.



#85

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Patrz Romczyn nie widziałam, widze, że robi się w leśnictwie podobnie jak na prawie ewen medycynie (oczywiście nikogo nie obrażająć) w każdym razie zobaczymy co z tego wyjdzie. Kurcze no jestem taka, że studiowanie czegoś co mnie nie interesuje nie wchodzi w grę, ale nie jest tak źle mam jeszcze inne kierunki np. zoologia , biologia, może kulturoznawstwo badż antropologia. Oczywiście warunkiem pierwszym jest u mnie poprawienie matury, mam jeszcze trochę czasu do namysłu, więc nie ma co zapeszać ani straszyć ;)

edit co do skandynawii to jeśli miałabym szansę to z miłą chęcią bym wyjechała ;) niestey nie przypominam sobie, ażeby w mojej rodzinie byli leśnicy jacyś większość to famaceuci, księgowi alob geolodzy.



#86

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No, także posłuchaj mojej rady. Lepiej już tą zoologię studiuj, to może być nawet ciekawsze. W lasach po studiach pracy nie dostaniesz. Choćby nie wiem co i nie wiem jak.



#87

Ringëril.
  • Postów: 589
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A co ;p Odświeżam żeby się w końcu móc pochwalić, że dostałem się na wymarzony kierunek lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym ;)
Moja cierpliwość od lipca do teraz została nieźle wyćwiczona xD

#88

m1ch00.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to teraz się przygotuj na niezły meksyk :>
Dostanie się na kierunek to jedno, utrzymanie na nim z zadowalającymi wynikami to już inna sprawa. Tym niemniej życzę Ci tego drugiego bo to pierwsze już spełniłeś

#89

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hehe, Ringeril no to teraz Sajgon :D Nigdy nie poszedłbym na tak trudne studia :mrgreen: BTW kto będzie studiował w Krakowie?



#90

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie przesadzajcie ;)

Ringeril da sobie radę, ale na takim kierunku systematyczność to podstawa. Odkładanie na potem może się źle skończyć ;)
Jak się chce coś osiągnąć to nie ma zmiłuj.
No i gratuluje z dostania się :)

Użytkownik Illurico edytował ten post 15.09.2009 - 19:38



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych