Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odnaleziono najstarszego człowieka świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

darkfurby.
  • Postów: 35
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakbym miał tyle lat co ona to bym skakał ze spadochronu, jeździłbym na nartach i wciagal tyle koki ile moj nos bedzie w stanie wepchac :) Przecież trzeba korzystać z zycia...Tak na serio to moim zdaniem nie ważne ile ma się lat zawsze jest coś fajnego do roboty...A takie gadanie, że starsi ludzie nie maja po co żyć jest troche bezsensu. Oni raczej cierpią z powodu chorób dlatego tak szybko im na tamten świat :). Zresztą tutaj mamy już odpowiedź dlaczego ludzie starsi zaczynają wierzyć w boga...bo nie chcą odchodzić z tego świata ze świadomością, że bedzie tylko czarny obraz haha xD.
  • 0

#17

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakbym miał tyle lat co ona to bym skakał ze spadochronu, jeździłbym na nartach i wciagal tyle koki ile moj nos bedzie w stanie wepchac :)


Darkfurby, wnioskuję, że prowadzisz extremalny żywot :mrgreen:
  • 0

#18

rufus.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym żyć AŻ tyle, ile ona ma 'szczęście' żyć.
80-85 lat to góra, potem życie staje się już montonne wg. mnie wink2.gif
Poza tym, tak jak wyżej napisała Natalia, jej mózg już zapewne wegetuje, pewnie ma zaniki pamięci, nie rozumie co się do niej mówi...

Nie wiem czy monotonne, chyba żaden użytkownik forum nie wie, więc pogadamy na ten temat za kilkadziesiąt lat. Ja nie myślę, że to jakaś reguła, że na starość się głupieje i staje się niedołężnym. Niestety wielu starych ludzi tak ma, ale są i tacy, którzy, aż do śmierci zachowują pogodę ducha i nie są jak te roślinki. Chociaż faktycznie, tych jest chyba mniej, niestety.
  • 0

#19

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja prababka żyła 102 lata i mimo to jeździła autobusami po mieście, po sklepach chodziła (sama!).

To, czy życie człowieka będzie monotonne na starość zależy od tego, jakie prowadził życie w młodości / dorosłości.
  • 0

#20

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja babcia ma 70 lat, a chodzi szybciej niz niejeden młody, wszędzie z buta ciągnie, przeżyła już 5 operacji, dwa złamania, szycia, mieszka sama w dużym domu, sprząta, podlewa ogród.... no po prostu moja babcia sie trzyma gites i długo jeszcze pożyje... tylko pozazdrościć takiego wigoru.
  • 0

#21

Lubię ciastka.
  • Postów: 101
  • Tematów: 5
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Do you remember Tsar Nikolai's era? When the Red Army came and when Vladimir Lenin died? "Well I do. So take a guess how old I am. (...) I can't dance, my knees hurt... But I can sing." And so she gives a gruff rendition of her favourite Kazakh song. "

Fajnie pomyslec ze moglabym pozyc jeszcze sto lat i nadal sie jako tako trzymac. Swoja droga, twarda z niej sztuka, skoro miala niedaleko domu eksperymenty jądrowe i nic jej nie ruszylo. A moze wlasnie to ja zakonserwowalo, haha
  • 0

#22

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To, czy życie człowieka będzie monotonne na starość zależy od tego, jakie prowadził życie w młodości / dorosłości.


Zgadzam się z tobą.
  • 0

#23

reVolt.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kidedys czytalem o czlowieku , pochadzacym badz z afryki, badz nowej zelandii (zawodna pamiec), ktorego wiek datowano na 160+ lat. Wiek ustalano na podstawie zapamietanych przez niego/nia wydarzen. Nie istnial zaden dowod potwierdzajacy. Poszukam czegos na ten temat.
  • 0

#24

MattanJa.
  • Postów: 17
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawie jak żółwie z Galapagos ;]
  • 0

#25

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prawie jak żółwie z Galapagos ;]



A co żółwie z Galapagos mają do 130-letniej kobiety ? :lol

Edit: +.....
Długowieczność.

Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.
Nie cytuj posta przedmówcy, gdy nie wymaga tego sytuacja. Cytowanie takie zaśmieca tylko forum i nie wnosi niczego konstruktywnego do dyskusji.

  • 0

#26

B@dB0y.
  • Postów: 173
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie tak długo mogło by być nie przyjemne także z powodu tego że mózg może nie potrafi pamiętać aż tyle, nawet nie z powodu sklerozy tylko po prostu nie jest wstanie spamiętać tylu informacji, żeby nadal ona pamiętała co robiła w wieku 11 lat, więc chociażby z tego powodu wole umrzeć w bardziej przyzwoitym wieku
  • 0

#27 Gość_CriticalErr0r

Gość_CriticalErr0r.
  • Tematów: 0

Napisano

100 lat mozna dozyc spokojnie, chyba ze pier*** w ciebie ciezarowka w wieku 12 lat :/
  • 0

#28

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niekoniecznie musi to być ciężarówka...
Zważając na to, jak teraz dzisiejsza młodzież(a nawet dzieci w wieku 12 lat, nie mówię tu rzecz jasna o wszystkich)zajmuje sobie czas wolny, pijąc, ćpając czy paląc, większość z nich nie dobije nawet osiemdziesiątki...
Choć bywają i tacy, którzy takowy żywot prowadzą, a żyją sobie długo i szczęśliwie.
  • 0

#29

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak świat wygląda, że w każdej chwili może człowieka trafić szlag :)
  • 0

#30

nico17.
  • Postów: 79
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak świat wygląda, że w każdej chwili może człowieka trafić szlag :)

I właśnie to jest najgorsze, że nie wiesz kiedy to się stanie. Wiec trzeba korzystać z życia póki można.
Tak na marginesie:
Słyszałam od kogoś, że gdzieś w Stanach jakaś kobieta dostała wyrok śmierci. Nie wiedziała kiedy to się stanie. Możecie sobie wyobrazić jak ta kobieta musiała się czuć? W takiej niewiedzy przeżyła 13 lat. Mówiła tylko, że wolałaby już mieć to za sobą, a nie budzić się rano i myśleć czy to będzie dziś czy jutro.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych