Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odnaleziono najstarszego człowieka świata?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ruk13.
  • Postów: 18
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odnaleziono najstarszego człowieka świata?

Sohan Dosova to prawdopodobnie najstarsza żyjąca osoba na świecie. Jeśli wierzyć dokumentom, ma już 130 lat - pisze BBC.
Radziecki paszport wydany w latach 80. stanowi, że Sohan Dosova urodziłą się w miejscowości Karaganda, dokładnie 27 marca 1879 roku. Teraz, gdy w Kazachstanie dokonywano spisu, kobietę odnaleziono na nowo.

- To jest naprawdę wyjątkowy przypadek - powiedziała Ludmiła Kolesova, szefowa regionalnej agencji, która spisywała ludzi.

Dodaje ona, że zgodnie z międzynarodowymi standardami zazwyczaj nie żąda się dowodów na prawdziwość dowodu tożsamości. Jednak tym razem zrobiono wyjątek. Dane sprawdzono w służbach socjalnych. Datę urodzenia udało się potwierdzić.

Sohan Dosova może jeszcze chodzić, chociaż robi to z trudnością, musi sobie pomagać laską. Równie wolno je. Skromne jest też jej menu - ulubionym daniem jest chleb moczony w herbacie. Może dlatego, że pozostał jej tylko jeden ząb.

Jeśli Dosova faktycznie ma 130 lat, to jest najstarszą osobą na świecie. Najprawdopodobniej jednak jej akt urodzenia już nie istnieje.


źródło: onet.pl
  • 0

#2

Xhuman.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chętnie bym się dowiedział jak żyje i żyła wcześniej, jak się odżywiała i jaki tryb życia prowadziła. No ale mogę powiedzieć jedno : gratulacje psze pani :)
  • 0

#3

Argentum.
  • Postów: 198
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomyślcie tylko: żyła kiedy Polski nie było na mapach, przeżyła 2 wojny, komunizm, demokrację, kilkanaście kryzysów, żyje 3 wieki!

Niesamowite, ciekawe ile pamięta, bo jeżeli dużo to powinno sie do niej zlecieć mnóstwo dziennikarzy i powinni pytać....o wszystko! Przecież niektóre zabytki są starsze...



P.S. Przed chwila znalazłem " http://news.bbc.co.u...fic/7979599.stm
  • 0

#4

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Argentum, Ty, zapewne, jak dożyjesz osiemdziesiątki, to będziesz chciał żeby Ciebie o coś wypytywali całymi dniami. Dużo jej już pewnie nie zostało i niech sobie dożyje do końca w spokoju :/

Ja nie chce mieć 1/3 tego wieku :P
  • 0

#5

Stevie Wonder.
  • Postów: 146
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

podobno ludzie mają życ standardowo ok 140 lat dzięki temu, że naukowcom udaję się wyhodowac wiele narządów "od nowa" z jednej komórki pobranej od danej osoby. twierdzą, że z biegiem czasu takich "części wymiennych" będzie coraz więcej. można wyhodowac nawet mózg, jednak nie wiadomo czy taki mózg będzie miał jakąś świadomośc.
  • 0

#6

martius.
  • Postów: 545
  • Tematów: 14
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gdybym miał mieć 130 lat, a umysłowo byłbym "dzieckiem" to wolałbym umrzeć jako "dorosły" staruszek, a nie "upośledzony" mega staruszek, nie wiedzący, co się dzieje wokół niego ...
  • 0

#7

Maciuska.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czym starszy tym trudnij mu się uczyć, ciekawe jak by jej się uczyło grać na instrumencie?
E tam, moja prababka ma 96 lat i też chodzi.
  • 0

#8

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą, fajnie byłoby dożyć 130 lat, wziąć do ręki fotkę i zobaczyć jak się wyglądało np 90 lat temu ;)
I stwierdzić "łorety ale ze mie błurak!" :P
  • 0



#9

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obstawiam że ona nie pamięta 65 lat swojego życia :>
Ona chyba nawet swoje dzieci przeżyła... ale szacuneczek, skoro udało jej się tak długo przeżyć. Ciekawe czy dobije 150? :lol
  • 0

#10

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obstawiam że ona nie pamięta 65 lat swojego życia smallsmile.gif

Jakieś argumenty, czy to takie zgadywanki? Moja babcia ma 86 lat, a pamięta szczegóły ze swojego wczesnego dzieciństwa......
  • 0

#11

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie chciałbym żyć AŻ tyle, ile ona ma 'szczęście' żyć.
80-85 lat to góra, potem życie staje się już montonne wg. mnie ;)
Poza tym, tak jak wyżej napisała Natalia, jej mózg już zapewne wegetuje, pewnie ma zaniki pamięci, nie rozumie co się do niej mówi...

Swoją drogą, nie rozumiem ludzi, którzy pragną żyć po wieczność.
Dam sobie głowę uciąć, że ludzie, którzy widzieli praktycznie wszystko co się dało zobaczyć są już zmęczeni życiem i nic już ich nie cieszy...

Obstawiam że ona nie pamięta 65 lat swojego życia smallsmile.gif

Jakieś argumenty, czy to takie zgadywanki? Moja babcia ma 86 lat, a pamięta szczegóły ze swojego wczesnego dzieciństwa......


Ban, Twoja babcia ma 86 lat, a ta kobieta 130 !
Nie widzisz tej kolosalnej różnicy ?
To tak jakby porównać dojrzałego mężczyzne, który ma 44 lat z nowo narodzonym dzieckiem i powiedzieć 'przecież oni są prawie równi rocznikowo..'
  • 0

#12

Ban.
  • Postów: 352
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ban, Twoja babcia ma 86 lat, a ta kobieta 130 !
Nie widzisz tej kolosalnej różnicy ?

Oczywiście, że widzę różnice, ale niektórzy ludzie uważają, że taka 86 letnia Babcia też już pewnie połowy swego życia nie pamięta, a jednak jest inaczej. W różnych przypadkach różnie to bywa. Z moją babcią jest już coraz gorzej, coraz gorzej słyszy, na podwórko już prawie nie wychodzi, a jednak pamięć ma wciąż doskonałą. Była w moim miasteczku kobieta która miała 103 lata i również bardzo wiele pamiętała. :)

Więc dlaczego zakładać, że ta kobieta połowy swego życia już nie pamięta? Równie dobrze może pamiętać doskonale tak jak moja bacia, no chyba, że ktoś ma jakieś argumenty na to, że jest na pewno inaczej. :)

Swoją drogą, nie rozumiem ludzi, którzy pragną żyć po wieczność.
Dam sobie głowę uciąć, że ludzie, którzy widzieli praktycznie wszystko co się dało zobaczyć są już zmęczeni życiem i nic już ich nie cieszy...

Znam wielu starszych ludzi którym do setki coraz bliżej, a jednak potrafią cieszyć się życiem i chcą żyć nadal. :) Moja babcia mówiła otwarcie, że gdyby nie te bóle i choroby chciała by żyć nadal, ale tak już ją to męczy, że woli umrzeć, niż nadal cierpieć. :)
  • 0

#13

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

''Więc dlaczego zakładać, że ta kobieta połowy swego życia już nie pamięta? Równie dobrze może pamiętać doskonale tak jak moja bacia, no chyba, że ktoś ma jakieś argumenty na to, że jest na pewno inaczej. ''

''Swoją drogą, nie rozumiem ludzi, którzy pragną żyć po wieczność.
Dam sobie głowę uciąć, że ludzie, którzy widzieli praktycznie wszystko co się dało zobaczyć są już zmęczeni życiem i nic już ich nie cieszy...''

''Znam wielu starszych ludzi którym do setki coraz bliżej, a jednak potrafią cieszyć się życiem i chcą żyć nadal. Moja babcia mówiła otwarcie, że gdyby nie te bóle i choroby chciała by żyć nadal, ale tak już ją to męczy, że woli umrzeć, niż nadal cierpieć. ''


Masz racje, potraktowałem troche tą sprawe ogólnie ;)
  • 0

#14

naaataliaaa06.
  • Postów: 44
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ban, nie twierdzę że Twoja babcia nic nie pamięta. Ja tylko przypuszczam, że ta kobieta ma zaniki pamięci.

Mnie przeraża trochę takie dłuuugie życie, bo wiadomo że do pewnego wieku robi się wiele różnych rzeczy, ale nadchodzi czas, kiedy trzeba przystopować, i wtedy zaczyna się ta rutyna...
  • 0

#15

Brivion.
  • Postów: 282
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Argentum

ona nie zyje 3 wieki , to przecierz 300 lat. ona zyje na przestrzeni trzech wiekow.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych