Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko - Cichy Morderca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#46

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przecież to jeden z podstawowych budulców naszego organizmu, prawda? Czemu miałby się nie wchłonąć? Skąd wiesz, że nie został już poddany specjalnej obróbce tak, aby nie było z tym żadnych problemów?

Sugeruję utworzyć nowy temat dt. AU-100, bo robi się tutaj niepotrzebny offtop.
  • 0

#47

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Altaire - aby nasz organizm strawił pokarm potrzebuje enzymów. Człowiek oraz zwierze z czasem traci ten enzym, pozwalający strawić mleko. Dzieje się to kiedy przestaje pić mleko matki. Nasz inteligentny organizm, chcąc poradzić sobie z taką uporczywością dostarczaną trucizną próbuje ją zwalczyć. Dzieje się to kosztem naszego białka będącego budulcem tkanek miękkich, ścięgien, kości. Osteoporoza była kiedyś przypadłością wyłącznie ludzi wieku podeszłego. Teraz maja ją już 35 latkowie. Przecież jemy świetnie. Mleczko rano, serek, jogurcik, masełko, lody. Jogurt jest w cenie 0,99 zł. Krowa przez cały rok gdzieś mieszka, ktoś się nią opiekuje... daje pożywienie. Ktoś zaprojektował kubeczek, wyprodukował go, przywiózł ... Sklep chce zarobić, opłacić przewoźników, swoje ubezpieczenie, zus ... i daje kwotę 0,99 zł ? Nie smacznego ;-)
  • 0



#48

Lia.
  • Postów: 412
  • Tematów: 6
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aidil, proszę, zwróć uwagę, że moja odpowiedź dotyczyła złota, a nie mleka.
  • 0

#49

Opiart.
  • Postów: 202
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeszcze do niedawna moja moja rodzina miała krówkę, ale za cholerę to mleko od niej mi nie smakowało, do tego jeszcze było takie tłuste... :/
  • 0

#50

.Killer.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tego co mi wiadomo to od krowy jest tłuste. Dopiero w pudełku w hipermarkecie nie jest tłuste.
Ja kiedyś kiedy byłem mały kosztowałem mleko prosto od krowy czy od kozy ale bardzo mi nie smakowało... Wole mleko z hipermarketu w niebieskim pudełeczku. Kolory opakowan to określenie ile procent jest w nim tłuszczu. Niebieskie pudełko jakoś ma 2%.
  • 0

#51

tekknoraver.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kolory opakowan to określenie ile procent jest w nim tłuszczu. Niebieskie pudełko jakoś ma 2%.

Ale każda firma ma swoje kolory,druga sprawa to taka że czym tłustsze mleko tym podobno lepsze

Ja kiedyś kiedy byłem mały kosztowałem mleko prosto od krowy czy od kozy ale bardzo mi nie smakowało

Te dwa mleka między sobą bardzo się różnią,ja sam osobiście nie znoszę mleka od kozy.

Z tego co mi wiadomo to od krowy jest tłuste. Dopiero w pudełku w hipermarkecie nie jest tłuste.

Ja jakbym miał mozliwość to bym brał to prosto od krowy a nie z hipermarketu...

Chcecie zdrową żywność a bierzecie z hipermarketu...
  • 0

#52

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Altaire

;-) oki. Często wpadamy w dygresje.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych