Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD - Wszystko na ten temat - Wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
411 odpowiedzi w tym temacie

#121

Elfares.
  • Postów: 35
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Boże chyba miałem Ld ,ale wspaniałe uczucie. Nie miałem chyba kontroli nad snem ,ale w pewnym momencie po kilku dziwnych rzeczach zacząłem się zastanawiać czy to jest sen.. Postanowiłem sprawdzić czy odczuwam ból i moje zdziwienie kiedy się okazało ,że wcale go nie czuje nic. I wtedy przeszywająca myśl to jest sen. Przypomniało mi się ,że gdzieś czytałem ,że to trwa tylko kilka min a trawo już trochę więc postanowiłem zmierzyć czas patrze na zegarek doczytać się nie mogłem to myślę ,a co tam sam policzę. Robiłem tam kilka rzeczy i zacząłem się zastanawiać "jeśli to jednak pomimo nie odczuwania bólu okaże się nie być snem co jeśli poniosę konsekwencję" I myślę ,a co mi tam chciałem skoczyć z 4 piętra ( pamiętam dokładnie ,że to było 4 ) i gdy otwierałem okno doliczyłem do 110 i się obudziłem. Ale fajne uczucie czy jeżeli raz miałem takie coś to oznacza ,że mogę mieć więcej razy?
  • 0

#122

Amaya.
  • Postów: 20
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moje pierwsze LD było bardzo zabawne. Szykowałam się do ślubu, i będąc w jakimś sklepie, szukałam odpowiedniej kreacji :) Ekspedientką była jakaś wredna baba, bo dawała mi do przymierzenia same szmaty:)
W pewnym momencie spojrzałam na lustro i nie pamiętam dokładnie co zobaczyłam, ale zdałam sobie sprawę że śnię. Oczywiście krzyknęłam we śnie "O rety to sen". Zaczęłam biegać jak szalona, krzycząc "To sen! To sen! No i oczywiście się obudziłam :) Ale w tym momencie nie zdawałam sobie sprawy z tego jakie to było ważne (O miałam świadomy sen, fajnie idę spać dalej :) )
Potem kiedy jadłam śniadanie, kiedy właśnie przybliżałam kromkę chleba do ust, przypomniałam sobie wszystko. Przez cały dzień chodziłam z takim uśmiechem na ustach i taką wewnętrzną radością, że na samo wspomnienie tego pojawia mi się uśmiech na twarzy :)
  • 0

#123

Wildens.
  • Postów: 321
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, bo to wspaniałe uczucie ;) Zwłaszcza ten pierwszy raz :) Staraj się, to zdarzać się to będzie coraz częściej - i nie będzie się kończyć na bieganiu po sklepu i wołaniu "O rety, to sen" :P Zapewniam Cię ;)

Pozdrawiam
Olek.
  • 0

#124

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ostatnio mam nawał LD, 7 razy w ciągu miesiąca, zdarzają sie nawet 2 świadome sny jednej nocy. Przekonałem sie że metoda, która przywraca LD po jednym już zakończonym działa.
Technika na wywoływanie ? Próbowalem z odliczaniem ale nic nie dało, po prostu zasypiam z wyraźną chęcia przeżycia świadomego snu. Pomaga też obudzenie się w środku nocy i mocne wmawianie sobie, że będzie sie miało LD.

Bardzo pomaga też zachowanie spokoju po zorientowaniu się, że śnimy. W moim wypadku było to odczekane ok. 10 sekund patrząc przed siebie/rozglądając się. Pamietam ten szok pierwszym razem, zaraz nastąpiło wybudzenie.

Użytkownik mithrandir edytował ten post 09.12.2007 - 14:21

  • 0



#125

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nom też używam tej metody :) . Ale moje pierwsze LD było raczej dziwne i chociaż już od 5 dni próbuje to nic nie wychodzi.
  • 0



#126

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja mam rzadko jakiekolwiek sny . Zwykle ciemność . Ostatnio jak miałem LD chciałem polecieć do góry ale skończyło sie walnięciem głową o sufit domu . Coś mi nie wyszło xD ale wiedziałem że to był sen . Bo jakieś zmory mnie straszyły xD
  • 0

#127

Gieniek1980.
  • Postów: 30
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja to mam różnie z tym LD. Mam miesiace że po 1LD /3 dni, a nie raz miesiace w ogóle bez LD. Kiedys (jak mialem z 10 lat, czyli 6 lat temu) miałem koszmar. Znajdowałem sie w ponurym miejscu pełnym od najokropniejszych stworów jakie mogłem sobie wyobrazic. Uciekałem, biegłem jakimis korytarzami i juz chciałem przebudzic sie. i nagle zrozumiałem że mam LD. 5 sekund pózniej pojawił się przede mną czarny stwór z okropnymi zebami i pazurami(z 10 razy gorszy od Aliena z serii "Obcy.."). I wtedy postanowiłem sie przebudzic. Kiedys robiłem to zakrywając twarz dłonmi. Ale coś poszło nie tak. Moję ręcę też stały się czarne i sam przeistoczyłem sie w potwora. Z łatwoscią rozszarpałem(!!!) mojego przeciwnika. Otoczenie zmieniło sie. Byłem u mojej babci, na wsi. W pełni świadomosci, ze nadal snię. A dalej to próbowałem latac(to było juz moje z 20 LD). itd itd

PS moje latanie to były "wysokie" skoki na 6 m w górę połączone z powolnym opadaniem.
PS2 licze na komentarze, trochę sie rozpisałem
  • 0

#128

NetJaro.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć :)
To mój pierwszy post na forum.. chciałbym Wam opisać moje doświadczenia z LD.
Pierwszy LD w moim życiu przezyłem jak byłem mały.. zrobiłem do nieświadomie.
Jednak teraz, gdy mam 17 lat, zacząłem się tym interesować i spróbować samemu "wywołać" LD.
Usiadłem przed kompem, zrelaksowałem się. Wyłączyłem komórkę, podłączyłem słuchawki, włączyłem IDoser'a i ustawiłem dźwięk z LD. Nikogo nie było w domu.. Zacząłem się odprężać, powtarzać sobie, że "wyjdę ze snu". Nagle, po jakimś czasie słyszę i widzę moją Mamę wołającą mnie "Marcin, chodź pomożemi wieszać babci obraz!". Poszedłem tam i.. wstalem. Uświadomiłem sobie, że wywołałem swój pierwszy LD - zapomniałem tylko, żeby sprawdzić czy to sen..
Mam nadzieję, że to własnie było LD.. :) I tutaj pojawia się moje pytanie - czy z LD można nagle, świadomie się obudzić?
Ja tak właśnie zrobiłem i się zastanawiam, czy to możliwe.. czy to oby na pewno było LD..
  • 0

#129

pianistka15.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od małego interesowały mnie sny, lubiłam kłaść się do łóżka z myślą, że znów coś ciekawego mi się przyśni :) .
Do dziś pamiętam sen, w którym pływałam na płatkach śniadaniowych w ogromnym garnku gorącego mleka :D . Budząc się rano zawsze pamiętam przynajmniej 2 sny, zapisuje tylko te fajniejsze, do których często wracam. Nigdy jednak nie udało mi się być świadomą we śnie, tzn. może mi się udało, ale tego nie pamiętałam. Co mogę zrobić, żeby mi się w końcu udało? Stosuje te różne techniki, ale jakoś mi nie wychodzi ... a sen jest zwykłym snem, w którym nie mam kontroli, nie potrafie się zmusić do popatrzenia na zegarek lub na swoje ręce, zapominam o tym ... jeśli moglibyście dać mi jakieś wskazówki ...

Użytkownik pianistka15 edytował ten post 17.02.2008 - 13:48

  • 0

#130

shoter.
  • Postów: 41
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja dzisiaj miałem 2 bardzo podobne sny do siebie, w których się kapnąłem że jestem w śnie + jeden nieważny.

Najpierw śniło mi się że pojechałem do babci i że mam iść do szkoły...cały czas myślałem na którą mam lekcje.Pomyślałem że na trzecią więc poszedłem na trzecią lekcje.W trakcie drogi do szkoły pomyślałem że mam na 1 ...Potem na 3 i zrozumiałem że to jest sen ;/.Niestety obudziłem się w oncy i chciałem iść do szkoły :D

W drugim to samo tylko inna droga do szkoły ...

Może był jeszcze jeden taki sen :\
nieciekawe miałem sny >.<
Ostatnio śni mi się masa snów w jedną noc :/ ...Albo gram w jakieś gry albo robie dziwne rzeczy ...W niektórych się kapnę że to sen ale nie zwracam na to uwagi i robie to co robiłem :(

Użytkownik shoter edytował ten post 17.02.2008 - 17:20

  • 0

#131

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A ja miałem dzisiaj dziwny sen...
Sen był o tym jak byłem przed dużym 2 rodzinnym domem i nagle rozpoczyna się akcja. Wchodzę do vana (samochód) i jadę nim po drodze. Ta jazda była dziwna bo czułem się bardziej jak w Burnaucie, jakieś wybrzuszenia na drodze... Jadę i przejechałem człowieka, zrobiłem 3 wypadki i kolizję. Zastanawiałem się "Kurczę coś tu nie tak. To nie możliwe żebym stworzył wypadki i przejechał człowieka (cała akcja wyglądała jak "Oszukać przeznaczenie 2" , nagle tak uczucie jakbym wracał z astrala do ciała albo jakbym się cofnął w czasie albo jak bym miał fałszywą pobudkę. Cofnąłem się i stoję przed tym 2 rodzinnym domem :D .
Czy możliwa jest fałszywa pobudka we śnie???
  • 0



#132

Psychiczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

siemka :D to mój pierwszy raz na tej stronie.. :) Mam pytanie, odnośnie tego jak mógłbym wywołać LD próbuję już od ponad tyg. z sennikiem, wmawianiem sobie że będę miał LD.. i nic ;/, może to dlatego że za krótko się tym interesuje, wie ktoś może ?

PS. Miałem już LD (chyba) bo uświadomiłem sobie że jestem we śnie i już chciałem coś zrobić czego nie mogę w realu i się chyba za bardzo podjarałęm i zbudziłem się.. :D
  • 0

#133

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro miałeś LD to wiesz jak je u ciebie wywoływać :) .
  • 0



#134

Psychiczek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

to znaczy ja to krótkie "LD" (jeśli można to tak nazwać) to ja miałem zanim się tym zaczołem interesować (i nie raz to miałem) ale się zaraz po uświadomieniu buziłem..;/ a teraz jak próbuje to wywołać to się nie pojawia. :)
  • 0

#135

Szpetnysz.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja miałem dzisiaj dziwny sen...
Sen był o tym jak byłem przed dużym 2 rodzinnym domem i nagle rozpoczyna się akcja. Wchodzę do vana (samochód) i jadę nim po drodze. Ta jazda była dziwna bo czułem się bardziej jak w Burnaucie, jakieś wybrzuszenia na drodze... Jadę i przejechałem człowieka, zrobiłem 3 wypadki i kolizję. Zastanawiałem się "Kurczę coś tu nie tak. To nie możliwe żebym stworzył wypadki i przejechał człowieka (cała akcja wyglądała jak "Oszukać przeznaczenie 2" , nagle tak uczucie jakbym wracał z astrala do ciała albo jakbym się cofnął w czasie albo jak bym miał fałszywą pobudkę. Cofnąłem się i stoję przed tym 2 rodzinnym domem :D .
Czy możliwa jest fałszywa pobudka we śnie???



z tego co mi wiadomo to tak.
Niektóre osoby ponoć mają jazdę, iż wstają i rozpoczynają normalny dzionek a to nadal LD... potem dopiero się moga kapnąć hehehe

Pozdrawiam
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych